Kabul Press کابل پرس

کابل پرس سانسور نمی کند. کابل پرس يک رسانه ی آزاد است.

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > فشار افکار عمومی، عملیات برای رهایی مسافران هزاره

فشار افکار عمومی، عملیات برای رهایی مسافران هزاره

سه شنبه 3 ماس/ مارچ 2015, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: بالاخره پس از چند روز، سکوت معنا دار حکومت افغانستان، فشار افکار عمومی باعث شد که نیروهای نظامی افغانستان وارد عمل شده و عملیاتی را برای آزادسازی 30 مسافر هزاره روی دست بگیرند. در حالی که نیروهای امنیتی محلی می توانستند براحتی و در همان ساعات اولیه ی آدم ربایی عملیات آزاد سازی را شروع کرده و با موفقیت به پایان برسانند.

در این چند روز با وجود بی اعتنایی مقامات بلند پایه، افکار عمومی باعث شد تا حکومت هم در مورد فاجعه ی انسانی پنجشیر واکنش نشان دهد و هم پس از چند روز تاخیر بی مورد، فرمان عملیات نظامی را صادر کند. این عملیات نظامی شب گذشته، در ولایت زابل آغاز شده است.
جنرال باز محمد جوهری در آخرین خبری که در صفحه ی فیسبوک خود نوشته چنین آورده است:
کشته شدن قوماندان حکمت الله همت که مستقیم به گروگان گیری 30 نفر مسافر در زابل دست داشت با 40 نفر دیگر از افراد شان را به مردم افغانستان و خانواده این 30 نفر تبریک می گویم، وی که از فرماندهان کلان طالب و فعلا نام داعش را بر خود مانده بود امروز در نتیجه عملیات قوای شجاع امنیتی کشور مخصوصا قوای خاص و کماندو در خاک افغان کشته شدند.

در چند روز گذشته، مردم در شهرهای مختلف دست به راهپیمایی زده و شبکه های اجتماعی ضمن انتقاد شدید از رفتار قوم گرایانه ی حکومت کابل، خواستار اقدام فوری برای آزادی مسافران هزاره شده اند. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی، با تغییر پروفایل های خود به شعارهایی مانند "من هزاره هستم، مسافران را آزاد کنید"، بی توجهی مقامات را مورد انتقاد شدید قرار داده اند.
طبق آخرین خبرها، عملیات برای آزادسازی مسافران همچنان ادامه دارد.

يك پيام ، يك تفسير ؟

سخنگاه براى مشتركين

براى شركت در اين سخنگاه، شما بايد از پيش ثبت نام ميكرديد. خواهشمند است كلمه شناساييتان را كه دريافت كرده ايد در زير مشخص كنيد.اگر ثبت نشديد، بايد ثبت نام كنيد.

ارتباطنام نویسی آيا كلمه ورود را فراموش كرديد؟