Kabul Press کابل پرس

کابل پرس سانسور نمی کند. کابل پرس يک رسانه ی آزاد است.

پذيرش > دیدگاه > طنز روز > کــرزی صــاب بدمــاشــی کــرتاهــی

کــرزی صــاب بدمــاشــی کــرتاهــی

افغــانســتان ســیاســی میــدان بهــت شــغالــی هــی اور کــرزی صــاب بدمــاشــی کــرتاهــی

جمعه 6 نوامبر 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی


در تاریخ معاصر افغانستان یکبار هم دیده نشده که یک حکمرانی به رضایت خود بدون نزاع و کشمکش سیاسی و جاری شدن خون های فراوان تخت و تاج را به حکمران بعدی اش سپرده باشد بلکه بر عکس برای تصاحب و یا حفظ تخت و تاج از هیچ نوع نیرنگ شیطانی حتی از کشتن و کور کردن پسر و برادر و در بهترین حالت از تبعید کردن رقیب نیز دریغ نگردیده است.
لهذا تحت چنین شرایط از کسی چون کرزی که مرغ سعادت بر سرش نشسته و به یکبارگی از بشقاب شویی و ترجمانی شرکت یونیکال به تخت و تاج کابل رسید و مدت چارده سال حکمروایی مطلق کرد توقع خیلی بیجا و نادرست خواهد بود اگر می خواستیم که او به رضایت خاطر و بدون حرف و سخنی تخت و تاج کابل را به حکمران بعدی می سپرد.

طبعا که کرزی هم همه چال و فریب و نیرنگ های شیطانیش را بکار برد تا تخت و تاج را از دست ندهد ولی بادارش به هیچ وجهی به این خواست او تن در نداد که بالاخره کرزی مجبور شد قبول کند حالا که قمار را باخته نباید حریف را از دست دهد و بجای آن در تعین جانشینش همه سعی و تلاش را بخرچ دهد که کسی را در تصاحب تخت و تاج یاری رساند تا فردا بتواند ازو به نفعش استفاده کند.
لهذا کرزی در هنگام مبارزات انتخاباتی با ملا اشرف غنی معاملاتی انجام داده و با هم به توافقاتی رسیده اند که از برکت آن توافقات افغانستان امروز صاحب دو پادشاه رسمی و یک پادشاه غیر رسمی می باشد.
ضرب المثلی داریم که میگویند " گوساله دومادری مرد از بی شیری " اما حالا گوساله بیچاره وطن ما که نه تنها دو مادر بلکه یک مادراندر هم دارد چه روزگاری خواهد داشت.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

يك پيام ، يك تفسير ؟

سخنگاه براى مشتركين

براى شركت در اين سخنگاه، شما بايد از پيش ثبت نام ميكرديد. خواهشمند است كلمه شناساييتان را كه دريافت كرده ايد در زير مشخص كنيد.اگر ثبت نشديد، بايد ثبت نام كنيد.

ارتباطنام نویسی آيا كلمه ورود را فراموش كرديد؟