در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > افشای اسناد > خانم وزیر مالیه با پاسپورت های مختلف ، نام های مختلف و امضا های مختلف!

خانم وزیر مالیه با پاسپورت های مختلف ، نام های مختلف و امضا های مختلف!

احمدي
پنج شنبه 9 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

برای شهروندان افغانستان بدست آوردن یک پاسپورت بسا دشوار در بعضی حالات ناممکن میباشد لیکن خانم وزیر مالیه با دو نام مختلف و دو امضای مختلف دو پاسپورت مختلف را در دست دارد که با استفاده از صلاحیت های دولتی شوهرش آنرا بدست آورده است

برای شهروندان افغانستان بدست آوردن یک پاسپورت بسا دشوار در بعضی حالات ناممکن میباشد لیکن خانم وزیر مالیه با دو نام مختلف ، دو امضا مختلف دو پاسپورت مختلف را در دست دارد که با استفاده از صلاحیت های دولتی شوهرش آنرا بدست آورده است. بر علاوه این که داشتن دو پاسپورت از عین کشور جرم پنداشته میشود زمینه انتقال پول ، زیورات و غیره را در میدان های هوایی از آدرس یک فرد مستقل مساعد میسازد.
با داشتن پاسپورت به دو اسم و دو امضا مختلف خانم وزیر میتواند حساب بانکی دیگری داشته باشد که هر قدر پول از آن به دیگر کشور ها هم انتقال دهد کس نمیفهمد که خانم وزیر است ویا خیر یعنی چیزی ثبوت مبنی بر این که زن وزیر مالیه عمر زاخیلوال باشد باقی نمانده و به راحتی کامل پول های بیت المال را به خارج از کشور بیرون میکنند که مطمنآ برای همین استفاده از دو پاسپورت کار گرفته شده در غیر آن چه ضرورت برای داشتن دو پاسپورت با دو نام مختلف و دو امضای مختلف محسوس میگردد.

وزارتخانه فامیلی زاخیلوال!

با استناد اسناد بدست آمده وزیر مالیه عمر زاخیلوال با استفاده از صلاحیت های دولتی یک دخترش را که شیما زاخیلوال نام دارد به یکی از موقف های کلیدی وزارت مالیه به کار گماشته است و بدون ازینکه برای این وزارت کدام کار انجام دهد در امریکا نشسته و معاش دالری خویش را از برکت پدر نابغه اش متواتر بطور منظم دریافت میکند.

دو شنبه 6 آگوست 2012, بوسيله‌ى احمدی


اختلاس 3.5 میلون دالری عمر زاخیلوال وزیر مالیه!

يكشنبه 5 آگوست 2012, بوسيله‌ى احمدی

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • این تقلب را قبلا سایت شبکه خبر که مربوط جاسوسان ایران در افغانستان نشر میشود خوانده بودم. سایت شبکه خبر مربوط ایران است ولی تحت پوشش سایت افغانستانی اخبار خود را نشر میکند ومدیر مسول جاسوس اش همینقدر زحمت نکشیده که از مابین این همه جاسوسان اش سید انوری سید فاضل سنکچارکی سید جاوید سید هادی یکنفررا ستخدام کند تا استان را ولایت و وزیر کشور را داخله و ریس جمهور مان را ریس جمهور افغانستان بنوسید .

 • ان سایت جاسوسی ایران بنام شبکه اطلاع رسانی افغانستان این تقلب را قبلا نشر کرده بود.نه شبکه خبر ببخشید . زلمی

 • خداانتقام مردم افغانستان را ازاین دزدان مافیای قبیله ای بگیرد اون ازظاهرخان بابای دروغین ملت که درزمان حکومتش بیت المال مردم را درایتالیا برای خودش قصرزمردین درست کرد واینهم ازکرزی ودزدان همراهش که به عناوین گوناگون بیت المال را به بانک های خارج ذخیره می کنند آنهم پول های که به نام بیوه ویتیم مردم دنیا به کاسه ای گدائی افغانستان می ریزند.

 • این مرد چنان ژست میگرفت که آدم فکر میکرد خیلی ممنون باشد ازین که این مرد از خارج آمده و برای مردم افغانستان کار میکند اما من که گاهی کارم به وزارت مالیه میشد میدیدم میدانستم که چی کار هایی که اینجا نمیشود و همان که میگویند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد دقیق گفته اند. به امید سیاهرویی تمام این فاشیستان

 • اقای زاخیلوال
  به نظر من وقت ان رسیده است که وزارت مالیه را ترک گفته به چتل کاریهای تان پایان بدهید.
  با مطبوعات هم زور زده نمی شود. مطبوعات ، قلدوران خیلی بزرگتر و زورمند تر از تو را به زیر کشیده اند.
  یک چیز دیگر را هم به خدمت عرض کنم که این دزدی ها را خداوند از شما پرسان کند. اما شاید یک روزی از شما پرسان شود.

 • ... و دوتاریخ تولد

 • edaraye paspoort bayad jawab bedehad
  deda shawad ke aya az yak edra sader shoda ya az edarate mokhtalef
  shayad ham wazire maliya do khanom darad ba yak namm
  ok

 • ها ها ایران با زن وزیر مالیه افغانستان رابطه داره. زاخلوال ولا اگه ده قصه زن خود باشه. چور است چور. زن خو کم نیست. شاید بینی ارزو جان را به کف دستش ماند و زن دیگر گرفت. چشم سفید غول

 • این پاسپورت ها از وزارت خارجه صادر می گردند وهمه پاسپورت های سیاسی هستند اما وزارت داخله وپولیس سرحد ی نیز در زمینه غیر مسئول نمی باشند .معلوم نیست آن ماشین ثبت هویت درفرودگاه کابل که درغقب آن افسری با سیمای اخم کرده که گوییا با همۀ جهان قهر کرده است؛ نشسته است. به چه کارمی آید؟

 • خانم زاخیلوال قبل از اینکه زاخیل وال وزیر شود مناسباتش با زاخیل وال خراب بود و مورد خشونت زاخویل وال قرار داشت. زاخیل وال هفته یکبار به دوبی به عیاشی میرود و حتا یکبار به مرض سفلیس دچار گردیده بود که در شفاخانه در دبی تداوی شد. از جانب دیگر این خانم در تلویزون طلوع قبلآ نطاق بود
  /

 • برادران عزیز
  ارزو جان همسر شرعی و شخصی زاخیلوال صاحب نمی باشند. به عکس ها دقت کنید. شغل ارزو جان را " همسر وزیر مالیه " نوشته کرده اند.
  یعنی ارزو جان در وزارت مالیه همسر وزیر مالیه است. مهم نیست که وزیر مالیه چه کسی است. خدا کند که وزیر مالیه ملا ضعیف باشد باز هم ارزو جان به کارش ادامه خواهد داد. یعنی همسر وزیر مالیه ای فرضی ما ملا ضعیف اخند خواهد شد.
  به همین خاطر است که پاسپورتش دپلومات است.
  در ضمن، در وزارت مالیه تا جایی که من خبر دارم وقتی وزیر مالیه د دبی و کانادا مشغول خرید و فروش خانه است، ارزو جان طبق قوانین وزارت باید در خدمت معاون اول وزارت باشد. اگر معاون اول مصروف فروش خانه و ملک در دبی و لندن باشد ارزو جان باید در خدمت معاون دوم باشد. و همین طور می رود تا به عریضه نویس دم دروازه ای وزارت مالیه می رسد.
  ارزو جان میگم زنده باشی و بر حال باشی با این قسم یک شغل و کار دایمی و پابر جا. مگر سیل کن که یک وقتی از وزارت صحت عامه برای تشخیص اولادها کمک نخواهید که باز بیخی یک بحران قانون اساسی به دنبا می اود.

 • بنده، عالم، نویسنده و ادیب حرفوی نیستم و صرف اینجا را که هم یک میدان مبارزه میپندارم با قلم نظر م را مینگارم.
  این هم قطرۀ ازدریای (خدمات) (محترم) زاخیوال خان صاحب است که به سردمداری غلام حلقه به گوش غربیها (آقای کرزی رئیس صاحب جمهوری اسلامی افغانستان) صورت گرفته (چشم بخیل کور) البته، طوریکه شاهد هستیم در این دستگاه (خوشبختانه) از این نوع (خدمتگذاران واقعی) کم نیستند این یک هم یک نمونۀ کوچک از عالم (محبت های) چوکی نشینان فعلی است و جای هیچگونه تعجب هم نیست. کسی که اقلاً دارای همچو صفاتی نباشد، در این دستگاه جایی ندارد. مثلاً اگر این زاخیوال جان قند امروز خُلقشان تنگ شود و خدا نکرده فکر استعفا(به امر باداران) به کلۀ شان عبور کند، یقیناً فردا معاون اول کرزی صاحب خواهند شد و از کجا معلوم که آنوقت چه کار ها خواهند کرد و چه (خدماتی) به مردم وطن انجام خواهند داد. بدین منظور این (محترم) بهتر است فعلاً در این پست باشند .
  من در بارۀ داشتن سواد کافی اینها شک میکنم، ولی یقین اینرا دارم که درس و مکتب غلامی بیگانه ها و چگونگی (خدمت) به ملت را دقیق آموخته و خوب بلدند. اگر امروز از این زاخیوالها ترتیب کردار شان پرسیده شود با چنان (شد و مد) ا خودرا حق به جانب و ما را مقصر جلوه بدهد که یا اللهّ و یا رسول. هنوز(نُه طول انگور از ایشان سر ما گشته و ملت هم قرضدار شان است)
  سیاست استعماری
  فرق بین طالبان و حکومت داران فعلی (چون بحث طولانی میشود، از صحبت تاریخ حاکمیت در وطن و از جمله حکومات قبلی فعلاً صرف نظر میکنم) فقط به زبان، کردار و باطن است. اینرا قبول دارم که هر دو و هر کدام به نوعی آلۀ دست استعمار گران و مؤظف به ذلت هر چه بیشتر و تاراج ملت هستند، اما صفت دیکته شدۀ طالبان این بود که واضح، صریح و آزاد میگفتند و عمل میکردند. مثلاً مستقیماً خط وهابیت را به عوض مذاهبی که قرن ها معتقدین داشت اجباراً تحمیل میکردند. موضوع ضدیت با هزاره ها ومذهب تشیع و قتل عام آنان در این مورد تفصیل خاص خودرا دارد، اما آنها مستقیماً میگفتند که ما دشمن شما هستیم و از آنها که دشمن ما بودند، عملی غیر از آن که مرتکب شدند انتظار هم نمیرفت.
  ولی این طالبان آراسته که مطابق پلانهای از قبل طرح شده به عوض طالبهای قبلی جا بجا شدند، درسهای فراگرفتگی شان فرق میکند، اینها زبان، ظاهر و کردار مخصوص خودرا دارند. اینها خوب آموختانده شده اند که به چه ترتیب میتوان مردم را فریفت؟ و چون پشتیبان اول و ثانی دارنند از هیچگونه جنایتی هم دریغ نمیکنند، میدانند که اگرمثلاً تحت مسؤلیت ولایت هلمند مردم از (ایشان) به داد و فغانهای بیحد دست زدند، یک پست معزز تر و بالا تر در انتظار (ایشان) است، پس از هیچ چیز نباید باک داشت.
  این جانشینان (محترم) طالبان با ظاهر(آراسته و به گفتۀ خودشان دیموکراتیک) زبان و گفتار عوام فریب و باطن نا آراسته آمده اند که مردم مظلوم وطن را به گونۀ دیگری فریب داده، تاراج کرده، آواره، بی خانمان ساخته و مورد تجاوز بیگانگان قرار دهند. و خود شان با فامیلها، و دوستان خویش در خارج و داخل از خون ملت هردم شهید وطن به عیش و عشرت گذرانده و بالاخره وقتی عرصه را تنگ دیدند فرار را بر قرار ترجیح داده و از دور به ریش ملت بخندند و افتخار هم کنند که عجب ملت احمق را گیر آورده بودند.
  وطن ما از دیر زمان بدینسو هم به تختۀ شطرنج شباحت داشته که بازیگران وبه اصطلاح سیل بینان و دانه هایش را شما خیلی خوب میتوانید تجسم کنید و هم به یک جسم بیمار.
  اگر وجود سالم باشد، محال است که میکروب و یا ویروسی به آن نفوذ کند، اما اگر تن ضعیف باشد مسلماً که مکروب و ویروسهای امریکایی، غربی و همسایوی به آن نفوذ میکند که کرده.
  صورتگر

 • زن این دزد را بندی و باز خواست کنید چرا به ۲قسم پاسپورت دارد

 • خبر عاجل :
  ديروز آقاى وزير ماليه عمر زاخيلوال با يكعده از كارمندان رسمى و ديپلومات هاى سفارت خانه ها جلسه داشت تا از كمك هاى مختلف النوع كه صورت گرفته حسابدهى بدهد و جناب ايشان بعوض اينكه حسابدهى شفاف از مخارج ارائه كند تا قادر به جذب كمك هاى آينده گردد ميپردازد به رد اختلاس هاى شخصى خودش و ارائه اسناد هاى جعلى كه نشان دهد تا وى اختلاس ننموده و چون در قضيه كابل بانك جبهه گرفته است از اينرو اينرا يك توطئه از سوى حاميان كابل بانك براى خود دانسته است كه شديداً مورد خشم و نارضايتى سفارتخانه ها و ديپلومات هاى آنها قرار گرفته است.
  بدون شك كه مجرمين كابل بانك بايد محكمه شوند ليكن جزاى كسانيكه كه از اين پروسه رهبرى و نظارت ميكردند كه همانا بانك مركزى افغانستان و در رهبرى آن وزرارت ماليه بايد بيشتر و هر چه زودتر به پاى محكمه كشانيده شوند

 • ارزو جانه دل تراسه

 • ارزو جانه ته شه شکلی جنی دی زه زتا سره مین لرم واخ واخه مه کوه

 • آقای زاخیلوال ایا این خانم را بنام وزارت مالیه گرفته یا بنام خود

  آنلاين بنگريد : http:/www.kabulpress.org

 • میگویم نوش جان زاغ خیل وال، این پول های وافر، این گریه کردن ها پیش کافر، این زن مقبول که آرزوی های دلش را حاصل نموده. اگر من رئیس تشریفات وزارت خارجه باشم به آرو جان در هر هفته یک جلد پا سپورت میدهم که قرار چکر بزند و پول های وزیر ساحب را با جوانان، امریکایی، افریقایی، اروپایی، روسی، عربی در دوبیی( در کلپ سایکلون)، سویس، پتایای تایلند، در زمستان درگوای هندو ودر تا بستان در سویدن وناروی و کوهای سویس مصرف نمایند و دل یگان وزیر بلند رتبه و مشاورین خارجی را هم بدست آرد که زاخیل والصاحب از ین چوکی طلا سازی شور نخورد. یگان قوماندان هم از برکت آرزو جان وزیر صاحب را از جنجال خلاص ، قاضی صاحب خو هیچ پرسان نکو...

 • از خدا نخواهید به داد تان برسد. خدا میگوید سرنوشت ملتی را تغییر نمی دهد مگر اینکه تغییر در نفس های انها رو نما گردد. دیگر صوفی گری بس است. ملت باید توسط روشنفکران اگاه ساخته شود تا در صحنه حضور یافته بیخ این غارت گران را به شمول ریس جمهور احساساتی ایشان برکنند. پس تا دیر نشده همه مسول هستیم و همه باید مسولیت خود را در قبال وطن انجام دهیم.

 • اگربجای ریس فساد اداری میبودم یک بوسه از آرزو جان میگرفتم واسناد ها را زیر میزدم.
  بعضی میگویند که آرزو جان شاید ریس فساد اداری را بوسه نداده وگفته که سیاه وبد قواره است .
  اگرنی بلا ده پسیش میدادی از کوه چه کم میشود ....
  راستی به گفته وحیدالله کندهای اگر وزیر خارجه میبودم تمام کامندای خوده به پاسپورت جور کردن ارزو جان مشغول میکردم ....لیکن یک سوال از وحیدالله جان کندهاری دارم که کندهای چطور به ارزو جان دلباخته است اگرنی کندهای ها ازسرک خامه راه میروند وبه توف دانی چای میخورند.....بیا یک نصیحت مره گوش کن پشت ارزو جان را الی کوه به من ودیگر دوستان مجرد....زاخیل وال صاحب میداند وتو میدانی .....من وشیما جان وارزو جان میدانیم وشب تاریک کار ما........هوهو زن وزیر هم باشی ودختر وزیر هم باشی چه رقم سواری داره.....به گفته اوغان که خدا یا او خدایا همین کدر کدرت برایم میدادی که دست خوده بالای خالش میماندم ومیگفتنم که ای خدایا مرده هستم ویازنده؟

 • سلام به همه شما دوستان!
  اگرچه بنده ازین شخص خیلی متنفرم و کارکردهای نژادپرستانه او را خیلی خوب درک کرده ام و طرفدار محاکمه علنی این شخص فاشیست هستم، ولی واقعاً از دوستان تقاضا دارم تا حد اقل مسائل شخصی وفامیلی دوستان را حرمت گذارند. همچنان از دوستان میخواهم تا هرجه مدارک در رابطه به فساد این شخص دارند به دسترس رسانه قرار دهند ولی لطفاً فامیل کسی را توهین نکنید.
  احمد پنجشیری

 • بشما بهتر معلوم است که یک شخص درافغانستان چه قسم چوکی بلند را میگیر د یاتوسط پول ویا بزور زن که اقای زاخیلوال نیز ازقماش دوم بوده وچوکی را توسط زور زن خود گرفته وتوسط زن خود هر کاری غیرقانونی را انجام میدهد گفته اند
  جوی زمردی کم کن سالها فارغ بال باش - واقای زاخیل که خودش پسر استاد قمرگل هنرمند است ازهمین هنر استفاده کرده درکارهای خارج ازوزارت ازخانم خود استفاده میکند ودرداخل وزارت از دختر خود استفاده میکند او مجاهد سر به کف بوده این یکی ازقهزمانیهای مجاهدین سزبه کف است افتخار به مجاهدین ناموس فروش .

جستجو در کابل پرس