IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > گريه هاى معصومانه عمر زاخيلوال نزد ديپلومات هاى خارجى

گريه هاى معصومانه عمر زاخيلوال نزد ديپلومات هاى خارجى

این حرکت احساسی و در عین حال طفلانه و مضحک عمر زاخیلوال دیپلومات های بین المللی و مسئولین سفارتخانه ها را که برای باز پرسی پول های کمک شده شان آمده بودند به خشم آورده و شدیداً نارضایتی خود را از طریق مطبوعات غرب خاطرنشان ساختند یک منبع رویترز مینگارد که عمرزاخیلوال به حد گریست که حتی مجبور شد یکباره جلسه را ترک بگویید.
احمدي
شنبه 11 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

جناب زاخیلوال، وزیر صاحب باغیرت ، با شهامت ، نابغه و مغز متفکر مشرق زمین شما حق مردم مسکین و بیوه زن افغانستان را حیف ومیل کرده اید شما باید از مردم مسکین و بیچاره افغانستان معذرت بخواهید و طلب کرسی وزارت مالیه را کنید، شما باید نزد ملت تان گریه کنید نه اینکه نزد دیپلومات های خارجی شما نام افغانستان را به زمین زدید حیف خاک این ملک که شما بالای آن قدم میگذارید شما اگر اختلاس نکرده اید پس چه مجبوریت دارید نزد خارجی ها بگیریید.

به اساس گزارشات واصله آقای زاخیلوال در یکی از جلسات رسمی حسابدهی که متشکل از دیپلومات های بین المللی و کارمندان با صلاحیت سفارت خانه ها بوده بصورت مداوم به گریه کردن پرداخته است.این جلسه که برای 45 دقیقه دوام پیدا نموده بود برای حسابدهی مخارج پول های کمک شده پلان گردیده بود اما جناب وزیر مالیه عمر زاخیلوال بعوض اینکه جواب های قانع کننده و حسابدهی شفاف از مخارج ارائه نماید برعکس به مسائل شخصی خویش پرداخته در لابلای گریه های خود صورت حساب های بانکی خود را که اخیراً در مطبوعات فاش گردیده تشریح نموده و از دیپلومات های بین المللی و سفارت خانه ها خواسته است تا به رییس جمهور سفارش دهند که جناب وی را به همین کرسی وزارت مالیه حفظ و رییس جمهور را یقین دهند که بغیر از وی دیگر شخص شایسته و کار فهم که وزارت مالیه را پیش ببرد وجود ندارد.

این حرکت احساسی و در عین حال طفلانه و مضحک عمر زاخیلوال دیپلومات های بین المللی و مسئولین سفارتخانه ها را که برای باز پرسی پول های کمک شده شان آمده بودند به خشم آورده و شدیداً نارضایتی خود را از طریق مطبوعات غرب خاطرنشان ساختند یک منبع رویترز مینگارد که عمرزاخیلوال به حد گریست که حتی مجبور شد یکباره جلسه را ترک بگویید.

آیا زاخیلوال وقعاً چه میخواهد؟!

آیا با گریه کردن نزد خارجی ها میشود اختلاس های میلیون دالری خود را مانند یک راز زیر خاک دفن کند؟؟

آيا عمر زاخيلوال با گريه هاى فريبنده خود ميخواهد ملت مسكين و بيچاره افغانستان را از لحاظ احساسى تحت تأثير قرار دهد تا قضيه هاى اختلاسش كمى فروكش كند؟

جناب زاخیلوال، وزیر صاحب باغیرت ، با شهامت ، نابغه و مغز متفکر مشرق زمین شما حق مردم مسکین و بیوه زن افغانستان را حیف ومیل کرده اید شما باید از مردم مسکین و بیچاره افغانستان معذرت بخواهید و طلب کرسی وزارت مالیه را کنید، شما باید نزد ملت تان گریه کنید نه اینکه نزد دیپلومات های خارجی شما نام افغانستان را به زمین زدید حیف خاک این ملک که شما بالای آن قدم میگذارید شما اگر اختلاس نکرده اید پس چه مجبوریت دارید نزد خارجی ها بگیریید.

چند نکته که از آدرس ملت افغانستان است را باید ذکر داد:

اول: شما با انجام دادن چه کاری و چه تجارتی این پول های قابل ملاحظه را پیدا نموده اید تا ملت غریب افغانستان نیز آن کار و تجارت را پیشه بگیرند.

دوم: شما که مدعی هستید که این همه پول ها را از تجارت بدست آورده اید بفرمائید از طریق مطبوعات برای ملت افغانستان ثابت کنید که از این مبالغ قابل ملاحظه ی که شما از تجارت بدست آورده اید مالیات تادیه کرده اید یا خیر چون از پول بدست آمده از تجارت باید از طرف حکومت مالیات اخذ گردد؟؟

سوم: صرفنظر از خانه سه میلیون دالری تان در دبی شما از این همه دارایی های مانند زمین ها ، قصر جلال آباد ، باغ پغمان و خانه تایمنی تان آیا مالیات تادیه کرده اید؟

چهارم: اگر شما اختلاس نکرده اید پس چرا جایداد ها شخصی تان را بفروش انداخته و در فکر گریز هستید؟

خواست ملت افغانستان از حکومت افغانستان و خاصتاً از رییس صاحب جمهور:

از اینکه عمر زاخیلوال وزیر مالیه کشور به اختلاس میلیون ها دالر با ثبوت های مطلق متهم است از شما میخواهيم که در باب این قضیه جهت گیری نموده و واضح سازید که با ملت افغانستان ایستاده هستید ویا با وزیر اختلاسگر تان ضمناً از آنجائیکه جناب عمر زاخیلوال جایداد های شخصی خود را بفروش انداخته و در سدد گریز از افغانستان است چه تضمین برای ملت افغانستان وجود دارد که زاخیلوال مانند آقای آتش ، وزیر ترانسپورت ، رییس بانک مرکزی و غیره از کشور با غارت میلیون ها دالر فرار نکرده و به ارگان های قضایی کشور سپرده میشوند؟ ملت افغانستان انتظار تصمیم شما را میکشند در صورتیکه به این مسائل پشت پا زده شود ملت ما مجبور خواهند شد تا از طریق مطبوعات غربی این مسئله را به جهانیان خصوصاً به کشورهای کمک کننده انعکاس دهند و با تظاهرات دستجمعی به حل این مسئله بپردازند.

خانم وزیر مالیه با پاسپورت های مختلف ، نام های مختلف و امضا های مختلف!
پنج شنبه 9 آگوست 2012, بوسيله‌ى احمدی


وزارتخانه فامیلی زاخیلوال!

با استناد اسناد بدست آمده وزیر مالیه عمر زاخیلوال با استفاده از صلاحیت های دولتی یک دخترش را که شیما زاخیلوال نام دارد به یکی از موقف های کلیدی وزارت مالیه به کار گماشته است و بدون ازینکه برای این وزارت کدام کار انجام دهد در امریکا نشسته و معاش دالری خویش را از برکت پدر نابغه اش متواتر بطور منظم دریافت میکند.

دو شنبه 6 آگوست 2012, بوسيله‌ى احمدی


اختلاس 3.5 میلون دالری عمر زاخیلوال وزیر مالیه!

يكشنبه 5 آگوست 2012, بوسيله‌ى احمدی


دوستان که در رابطه به اختلاس های عمرزاخیلوال اسناد در دست دارند میتوانند به آدرس Hashk hotmail.com با ما شریک ساخته و ملت افغانستان را ممنون سازند.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • دزد نباش از پادشه نترس غر نباش از خدا نترس این اقا حتما دزدی کرده و حالا میخواهد به گریه و بهانه این که دزدی اش را کسی پرسان نکند که توطعه سیا سی حساب میشود جان را به دیوا نگی زده . حتما کاری غلطی و دزدی کرده که میترسد و گریان میکند . وگر نه کسی را که حساب پاک از محاسبه چی باک است

 • آقای ذاخبلوا به خاطر اینکه پول و پیسه که غارت کرده از مردم افغانستان است فکر می کند که این مردم بیچاره و غریرب هستند پول شان را بخشش نمی کنند در حضوری این ملت گریان نکرد و فکر کرد که البته راز پنهان می ماند و آشکار نمی شود. من فکر میکنم اینها کسانی هستند که خوبترین کار و شایسته ترین کار غیری از وزیر که عاید زیاد دارد در افغانستان انجام نمی دهند و در غرب که از پیش چشم مردم افغانستان دور اند حتی سگ را شستشو می کنند به خاطر درآمد پول. ولی این شخص که خود را متخصص، استاد دانشگاه ، مشاوری می نامد و لی با از دست دادن یک مقدار پول حرام گریان می کند خیلی ها شرم آور است. و گریان آقای ذاخیلوال به خاطر از دست دادن دو ویزه که بنام خانمش یکی بنام آرزو آررو و دیگری بنام آرزو ذاخیلوال است گریان کرد.

 • اگر فرار کرد این وظیفه افغانهاست که او و فامیلش را را در هر کجا که باشند گیر قانون بدهند. از کرزی و دوستانش توقع زیاد نداشته باشید.چون همه از یک کاسه نان میخورند.

 • خدا لعنت کنه به این انصافان. حالا نوبت کشور های خارجی تمام شده .پروسه دزدی و کسافت کاری این موش جوال گندم افشا شد در نزد جهانیان. نوبت سوال و جواب اصلی خانه و ملت افغانستان مانده که باید مردم مثل یک دزد انهم از
  خانه اش از حق فقیرترین افراد جامعه که شبانه گرسنه می خوابند این خوک نجس میلیون ها دالر را در کشور های بیگانه از پول های گدای این کشور سرمایه گزاری می کنند باید مو به مو نقطه به نقطه به حضور ملت افغانستان جوابگو باشد. نه تنها این بی غیرت بلکه دها تن از امثال این بی غیرت ها دست به چنین اعمال ننگین و نامردانگی می زنند. نا مردا در هر کشور که زندگی می کنیند حتی اگر ظرف شوی سگ هم می کنین عیبی نیست ۱۰۰٪ بهتر از دزدی از حق افراد مظلوم بی چاره معلول .و یتیم وبی سرپرست خانه ای تان هست بی وجدانا کار نمودن حد اقل مردانه از ابله دست کثیف تان می باشد. بی غیرت ها کمی احساس انسانییت داشته باشید پول های را که چورو چپاول می کنید از کجا بدست می اید که این پول ها را برای چه پرداخت می کنند. پول های را که حیف و میل می کنید پولهای است که: کشور های خارجی برای بازسازی این ویرانه ای تان که از دست شما وحشی ها به این روز افتاده است کمک می کنند نه برای شما که حیف و میل شخصی بکننید . ملت افغانستان نگذارید این دزدان به همین سادگی از دست تان فرار کنند. دولت این ها را محکمه نمی کند چون راهی تمام این دزد ها یکی هست. مردم باید بدست خود شان این دزدان را در محضر تمام ملت محکمه علنی نموده و تف بر روهای دزدان بیندازند و تمام اموال شانرا ضبت وخود شان را از کشور دیپورت کنند تا در اینده پند و عبرت برای دزدان دیگری شان باشه. به امید پیروزی ملت رنجدیده افغانستان

 • به علی نام مینو سیم که. کلا خارج ششتگی خو سگ شویی نمیکند مگر سگ های مادرت را بشوید اگر سگ از خواهر مادرت باشد من همرای خواهرت سگ را در یک تشناب میشویم دیوانه مادر زاد حساب دزد وخس دزد از دیگر ها جداست . از گناه کردگی یک خانه همسایه پهلویش جزا نمیبیند . گپ ات را سنجیده بزن بی شرف دهن پاره بی وجدان بی حیثیت

 • wazere maliya yak forme sabt daraye hayash dar edaraye namedanam koja wojod darad aan form ra ba een daraye ha tatbeeq konand qaziya wazeh meshawad
  ok

 • من وقتی گزارش گاردین را در مورد این دزد و گریه کردنش خواندم عرق شرم از سراپایم جاری شد. چقدر این ادم بی حیا و بی حیثیت و خبیث و پست است.
  جالب حماقت این انسان است که پیش کسانی گریه می کند که پول را شهروندان شان می دهد. به همین خاطر گاردین می نویسد که در جریان گریه و زاری این خبیث یک دپلمات غربی حتی یک حرف نزده که دل این احمق را ارام کند بلکه انها حیران بوده اند که این چه قسم یک بی غیرت ادم است.
  اصل گزارش گاردین:
  http://www.guardian.co.uk/worl...

 • درج این که این خانم زن وزیر مالیه هستند خودش راه را برای فساد بطور قانونی باز میکند. این خانم میتواند از این درجه سواستفاده کنند. این طور درجات تنها در افغانستان وجود دارد. مملکت مافیا!
  ایا در پاسپورت وزیر مالیه درج شده که ایشان شوهرِ زن‌‌ِ وزیر مالیه هستند؟
  شاید این خانم بخشی از سودهای این مقام است؟! اگر وزیر نو شد این خانم زن وزیر جدید میشود.
  مافیا!

 • از ریس جمهور که خود در این فساد غرق است چی میخواهید. بروید از ملت شریف و فقیر بخواهید تا پوزه این غارت گران را با حضور در صحنه مظاهرات به زمین بمالند و نشان دهند که از این ریس جمهور خاین و اطرافیان غارت گر او بیزار اند.

 • chi sood zen gerya kardan ha
  konon ke aabro rafta
  agar geryi agar khandi
  degar az chashme mellat
  chonane qatraye ashke ba khake zellat oftedi
  ok

 • از انسان های شریف و با نفوذ این مملکت خواسته میشود تا مردم را در یک فراخوان ملی غرض برچیدن حاکمیت فاسد از این کشور دعوت نمایند.

 • هموطنان عزیز سلام
  اگر ولسی جرگه واقعا این قضیه را شفاف برسی میکند.لطفا از سه نفر دیگر کمک و همکاری طلب نمایند. راز های پنهان اقای زاغخیل وال نزد سه نفر که من اطلاع کافی دارم میباشد.
  ۱- زاغخیل وال بوسیله محمود کرزی به رییس جمهور معرفی شده است. در زمان که حضرت عمر رییس ایسا بود زمینه شراکت خود و محمود را در بعضی موسسات که راجستر میشد تنظیم و با سرمایه دارن گویا جور امد میکرد. یکی از دلایل افشا گری شاید بروز اختلافات در پروژه ها باشد؟
  ۲- شریک نزدیک و میانجی او عبدالغفاری داوی شوهر شاهدخت و بانوی اول شکریه بارکزی میباشد. قرار اطلاعات یک مامور گمرک کابل یک قسمت مشروبات الکهولی بنام عطریات از خارج بنام فری شاپ می اید ٬ زیر نام دیوتی فری هر بوتل ۱۶ دالر خرید میشود به قیمت ۹۰ دالر بفروش میرسد. این که غیر داوی و زاغخیل وال چه کسانی در ان شریک اند معلوماتی نداریم.
  ۳- نفر دیگر که هزاران را ز زاغخیل وال را میداند محترم خانجان الکوزی میباشد. خانجان خودش سرمایه دار است اینکه نزد تاجران محبوبیت دارد و ریس اتاقای تجارت میباشد بهترین معلومات های میلیون دالری او را میداند او میداند که کدام اشخاص پول های زاغخیل وال را بکار انداخته است.روزی در مجلسی بودم که خانجان به دوستان خود میگفت رشوت زاغخیل از میلیون دالر کم نیست. شاید خان جان الکوزی این شهامت را داشته باشد که حقایق را کتمان نکند. او باید این حقایق را به رییس جمهور و یا اقای داکتر لودین باز گو کند.
  اما در دوبی و اوکراین با محمود کرزی دو فابریکه تولیدی دارند.این مطلب را یک از دوستان مشترک شان در یک ضیافت در منزل یکی از شریک تجاری محمود بیان نموده است.
  ناگفته نباید گذاشت که جامعه جهانی بخصوص ادارات مربوط ملل متحد درین موضوعات معلومات کافی و مستند دارند٬ اما تا زمان لازم نمیتوانند همچو دزدی ها را بر ملا نمایند. انها میدانند در شرایط موجود اراده به مجازات فاسدین نیست. متاسفانه ریشه فساد در سه ارگان دولت بی داد میکند. من فکر میکنم بعضی از اشخاص با وجدان قبل از رفتن کرزی راه خود و فاسدین در نظام را جدا میسازند.شاید داکتر لودین یکی از ایشان باشد٬اگر این قضیه چون قضیه اسمعیل خان سرد شد معلوم است داکتر لودین وسیله ابزاری رییس جمهور باشد. اینگونه برخورد را بلک میل مینامند.
  احمد ٬ عضو
  سازمان نجات بخش افغانستان از فساد

 • بسیار خوب گفتید. باید که این ادم مفسد محاکمه شود. مگر باید که اسماعیل خان و عطای نور هم محاکمه شوند. اسماعیل ان خو برای سالها ثروت ملی افغانها را غارت کرد و عطای نور حالا ملیاردر شده است تماما از پول دزدی.

 • این جناب ۳۶۵۰۰۰ دالر را در کمتر ازیکسال پیدا کرده از وظیفه که تنها در روزهای جمعه انجام میداد ، تمام مسولین جمع آوری مالیات از ولسولی کامه را در وزارت جمع کرده همه غول استند ریس سابقه مالیات خانزاده که ۷ تن از مامورانش بخاطر بی کفایتیش ترک وظیفه کردند از بچه خانده های زخیلوال یک دزد پنج ستاره است، این بچه خانده زاخیلوال که سنش ۲۷ است ۳۲۰۰۰۰ دالر در کارته ۳ خانه اباد کرده به خوش گذرانی و ماهانه مقدار گزاف پول را پاکستان میفرستد چرا؟؟؟؟ چون پدرش پاکستانی است.

 • عطامحمد نور واسمعیل خان بیچاره چه کرده ؟
  البته منظور از نوشتن تان دزدی وپول دارشدن است؟
  پس کرزی ازکجاکرد؟
  مادرش پول می زاید.؟ نی . خانمش دالر می زاید؟ نی . به ریس جمهور،والی، ریس، قوماندا"، وزیر وغیره مافیا از اسمان پول می بارد؟ نی. دوست عزیز تمام لاین مردم از دزدی پول دار شدند وگرنه بابه خدا بیامرز من قصه می کند که پدر ماشال فهیم بنام ملا مجید بود درقریه ابخورک ولسوالی روی دواب سمنگان چندی سال ملا امام بود .
  میگویند که ملا مجید مولوی نبودمگر مارشال فهیم نامشه مولوی گذاشت.
  شصت ویا هم هفتاد دانه ساعت پلاستیکی درآن زمان از پاکستان وارد میشد درالماری مسجد داشت هرکس که همرایش مقابل میشد ملامجید برایش توضیح میداد که ساعت ها ی پلاستیک از پاکستان امده بسیتر خوبش ، اصلی وقیمت بها وکارآمد است پیش من یک چند دانه است اگر میخری...
  وقتی که امامت ملا مجیدمرحوم ختم گردید یکدانه اسپ ازپدرمولوی اسلام مربوط قریه قشقه آن ولسوالی به نسیه خریده بود وبرایش کفته بود که یکسال پس دروقت حاصل گندن پول تان را روان میکنم. همان بود که اسپ سوار به پنجشیر گریخت ودیگر نه چرگه شد ونه پرگه.
  بیچاره ملا مجید ملامت نبود . ازفقر وتنگدستی دیگر از عهده دادن قرض برامده نتوانست.
  حالی پسرش را ببین.......
  مگر وقتیکه ملامجید فوت کرد از قبرستان خود برایت پول روان میکرد ویا خانمت روزانه یک ملیون دالر می زاید ؟

  • ناظر بچیش قار نشو. امریکا خرهایی مثل زاخیلوال، کرزی و عطا و غیره را بدون دلیل چاق نمیکند.

 • از این وزیر بی کفایت که خود نوکر خارجی است دیگر چرا شکایت که نزد خارجی ها گریه کرده او همیشه از مکر های روبا استفاده نموده وپول جمع کرده راستی یک را ه مردی گریز است وراه بی غیرتی گریه است آنهم در مقابل باداران بی دین خویش وشاید هم خودش ....باشد

  آنلاين بنگريد : http://mk001.blogfa.com

 • hamago montazere padsha shodan and
  ta ke poldar shawand
  een hama hezb bare chi ast
  een hama roshwate bare tahsele hoqooq
  ta ke qazi ya ke saranwal shawad
  ba zbeben chi mekonad

 • ماده یک صد و پنجا و یکم: رئیس جمهور, معاونین رئیس جمهور,وزراء, رئیس و اعضاء ستره محکمه , لوی سارنوال, روسای بانک مرکزی و امنیت ملی, والیان و شاروال ها در مدت تصدی وظیفه نمی توانند هیج معامله انتفاعی را با دولت انجام دعند.
  ماده یکصد و پنجا و دوم: رئیس جمهور, معاونین رئیس جمهور,وزرا, روسا و اعضای شورای ملی و ستره محکمه , لوی سارنوال و قضات نمی توانند در صورت تصدی وظیفه به مشاغل دیگری اشتغال ورزند.
  سوال این است که پس آقای زاخیلوال چطور توانست؟!
  آگر این قانون اساسی باشد باید برای همه باشد, نه تنها برای مردم فقیر و بی واسطه, این آقای وزیر که می فرماید من این پول ها را از مدرک کار های غیر رسمی خود, مشوره دهی و غیره بدست آوردم خود نوع دیگری از فساد و قانون شکنی میباشد. او با این حرف خویش قانون اساسی را که مادر همه قوانین افغانستان شمرده میشود نقض کرده است. و در پهلوی این همه به عنوان وزیر و شهروند این کشور از مالیات فرار کرده است. یا به عبارت دیگر از معاش منی مسکین دولت مالیه میگیرد , از آسیاب بیچاره فقیریکه سال ها میگذر لبش گوشت و میوه را نمی بیند مالیه گرفته میشود و چرا از ملیون های که این آقا از درک "کار های شخصی" پیدا کرده است مالیه گرفته نشده است. این جواب ناسنجیده وزیر که به قول خودش دکترا دارد دست و پای خودش را قانونا می بنندد.
  اگر کرزی واقعا می خواهد با فساد مبارزه کند باید از سر این وزیر شروع کند در غیر آن به همه فرامین و او.امرش مردم چون پر پشه ی بها نخواهند داد.

 • یکی از چهره های بی نام مرموز. منحوس و ناقص العقل که واقعا از قرار گب زدن اش معلومه که از همان غولهای بی شاخ و احمق بالافطره است که اسم هم نداره به کسی بنام (علی) که واقعیعیت را در مورد دزدان و میکروب های پول خور جامعه که از خوردن حق هیچکسی ابای ندارند که یکی اش همین جناب (گریه گر) خره خیلوال است دفاع نموده و گپ های بسیار احمقانه و زشت در مورد فامیلی نوشته. بی شعور اول خوب مطلب را بخوان اگر مشکل داری پیش کسی ببر که کله پوچ ات را خلاص کند بعد نظر بده همان که میگه دزد در کوه خود جا نمیشه تو هستی. معلومه که خودت هم در قطار دزدا هستی یا جیره خور انها هستی اگر کدام مشکل اساسی با مردم نداری اگر در قطار دزدا و غارتگرا نیستی اگر در دنیای انسانها زندگی میکنی احمق حتما نام هم داری پس اولا نامت را مردانه در هر جا که گپ داری اعتراض داری بگو. بنویس که حد اقل مخاطب ات نامت را بگیرد.

 • آقای اجمل
  اعطامحمد نور یک بای بچه است، به هر شکلی که هست در تجارت سرو کار دارد مگر این دزد ماهر و گریه گر را بگو که در زمان کوتاه این مقدار پول هارا از کجا کرده، باید در مورد هر پول که بحساب زاغ خیل آمده از جانب یک صارنوال مخصوص تحقیقات صورت گیرد.

جستجو در کابل پرس