صفحه نخست > خبر و گزارش > شکست از راه انسانیت، پیروزی از راه تروریزم و وحشت پشتونیستی

شکست از راه انسانیت، پیروزی از راه تروریزم و وحشت پشتونیستی

کابل پرس خبری
يكشنبه 15 آگوست 2021

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: تصور می شد انبوه تحصیل کردگان پشتون در دو دهه ی اخیر و پس از برچیدن شدن امارت تاریک طالبان، در جهت از بین بردن اندیشه های قرون وسطایی طالبان از میان مردم خود و پیشبرد روشنایی و احترام به حقوق بشر دست بکار شده و دوزخی را که ساخته و نام توهین آمیز فغانستان را بر آن نهاده اند، در مسیر دیگری به حرکت درآورند. با اینحال در این بیست سال آن ها بصورت آشکار و پنهان دروغ گفتند و با تقلب و فساد، حکومت نیم بند پشتونیستی را ادامه دادند و در کنار آن، به تقویت ملیشه های قومی طالب پرداختند. حتا دانش آموخته ترین آن ها چون زلمی خلیل زاد و اشرف غنی احمدزی و انبوه دانش آموخته های پیشاوری الاصل آنان چون راوایی ها و حزب همبستگی ها برای خاک به چشم غیر پشتون ها زدن، در ظاهر گاه چیزی می گفتند و در پنهان، بازی های پیچیده و خونینی را برای احیای کامل قدرت پشتونیزم از راه پرورش تروریزم و تک صدایی کردن جامعه پیش بردند. تروریست های خشتک کشال آنان به انفجار و انتحار دست زدند، حکومتی های آنان و به اصطلاح آزاداندیشان آنان از راه تبعیض، فساد، تفرقه میان غیر پشتون ها و سرکوب غیر پشتون ها و هویت آنان و تحمیل هویت توهین آمیز پشتونیستی زیر نام هویت ملی، برای پیروزی جهان قرون وسطایی پشتونیزم تلاش کردند.

U.S representative Zalmay Khalilzad is sitting next to a terrorist leader chatting and laughing. Many people reacted and considered both with the same mindset.

گزارش های دقیق وجود دارد که پشتون های شامل حکومت و ارگان های امنیتی، تقریبن هیچ مقابله ای به طالبان انجام ندادند و تمام تجهیزات را با گرفتن امان نامه به طالبان واگذار کرده و با آنان برای مهار و از بین بردن به ظاهر همسنگران خود از اقوام دیگر فعال شدند.
در قرن بیست یکم، از ذهن ها بسیار دور بود که روشنفکران، فرهیختگان و دانش آموخته های مردمی، برای رشد انسانی جامعه خود و همزیستی مسالمت آمیز تلاش نکنند و در عوض، برخلاف تاریخ انسانی، خود و دیگران را به جهان قرون بدوی و قرون وسطایی پشتونیزم بکشانند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس