در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > مسعود به مراتب بیشتر از طالبان کمک خارجی دریافت می کرد

مسعود به مراتب بیشتر از طالبان کمک خارجی دریافت می کرد

نويسنده: حکیم نعیم
دوشنبه 12 نوامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

با تذکر به این حقیقت آشکار و غیر قابل انکار که حرکت طالبان توسط پاکستان، چند کشور معلوم عربی و امریکا به میان آمد و طالبان به کمک مستقیم پاکستان و کشور های نامبرده در مدت کوتاهی تقریباً ۹۰ فیصد خاک افغانستان را تصرف کردند. درک معمول موجود چنین است که طالبان بیش از مخالفان ائتلاف شمال به رهبری احمد شاه مسعود کمک خارجی دریافت میکردند و مسعود و یارانش «قهرمانانه» و فقیرانه تنها با تاراج لاجورد و زمرد، از مناطق دست داشته شان دفاع میکردند. اما سندی که در بانک اطلاعاتی آرشیف امنیت ملی امریکا وجود دارد، نشان میدهد که کمک هایی را که مسعود از ایران، روسیه، اوزبکستان، تاجیکستان و غیره کشور ها دریافت میکرده است به مراتب زیادتر از کمک های دریافتی طالبان از پاکستان و سایر منابع بوده است.

سند فوق مکتوب رسمی سفارت امریکا در اسلام آباد است که از طرف سفیر وقت امریکا در اسلام آباد ویلیام میلام در ماه فبروری ۱۹۹۹ به وزارت خارجه امریکا و چندین نمایندگی سیاسی امریکا ارسال شده است.

در سند آمده است که مشکلات دوامدار اقتصادی در داخل پاکستان و مشکل طالبان با عربستان سعودی در مورد مسئله اسامه بن لادن دولت طالبان در افغانستان را سخت در بحران مالی قرار داده است، در حالی که مخالفان طالبان به رهبری احمد شاه مسعود کمک های نقدی بزرگی را از ایران دریافت میکنند.

در سند ذکر شده است که هرچند دولت پاکستان وعده سپرده است که در هر ماه یک یا چند میلیون دالر به طالبان بپردازد، اما این مبلغ در مقابل کمک هایی که مخالفان طالبان دریافت میکنند بسیار ناچیز است. در سند آمده است که جمعیت اسلامی مخالف عمده طالبان که احمد شاه مسعود مربوط آن میباشد، بر علاوه دریافت کمک نقدی از روسیه، اوزبکستان و تاجکستان، بزرگترین کمک ها را از ایران دریافت میکند. کمک های ایران به یک پایگاه نظامی در کولاب تاجکستان منتقل شده و از آنجا به پنجشیر ارسال میگردد. در سند هم چنان آمده است که تیم هایی از سازمان استخبارات و سپاه پاسداران ایران در نقطه مهم خنج در پنجشیر وجود دارند که در تقسیم پول و دیگر کمک های ایران به مسعود و دیگر قومندانان کمک میکنند. در اخیر ویلیام میلام نتیجه گرفته است «که بنابر اینکه فیصدی بلند ثروت مسعود از کشور های خارجی تامین میشود، این خود مسعود را در نزد حامیانش مشکوک نشان میدهد، که خود بزرگترین مشکل مسعود به شمار میرود.»

برای مطالعه ی سند اينجا را کليک کنيد

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • عجب ..... آدمی هستی! خوب میکرد که کمک دریافت میکرد! اگر مسعود دست زیر الاشه مینشست و افتیدن کشور به دست طالبان را نظاره میکرد، معنایش این میبود که مسعود عقلی ندارد. مسعود خود بار بار گفته است که در زمان اشغال توسط شوروی از هرکشوری کمک گرفته و با روس های جنگیده، حالا هم از هرکسی که کمک کند، آن کمک را گرفته و علیه پاکستان خواهم جنگید.

  1- این که مسعود کمک بیشتر از طالبان دریافت میکرد، سخنی است که کسی باور نمیکند. درمورد سند تان هم بگویم که:
  این سند چگونه بدست شما افتید. آیا با منابع استخباراتی وابستگی دارید که همچو اسناد را به اختیار تان میگذارد.
  2- چرا ما بپذیریم که این سند یک سند اصلی است و شما آنرا با وسایل پیشرفته یی است که هرکس کمپیوتری دراد نسخته باشید.
  3- چرا اینقدر پشت مسعود را گرفته اید؟ مگر چنین نیست که شما و امثال تان وظیفه دارید که درین کشور به هرچه سر وسردار است حمله کنید و این کشور را خالی شخصیت بسازید.
  پوشت ما مزدوران را مردم در چرمگری میشناسند....

  • خوب, درست است، کمک باید به دست میاورد، لیکن در اینجا دو نکات را باید ملاحظه کنیم:
   ۱. فرق بین مسعود و طالب وجود ندارد. مسعود دایم طالبان و حکمتیار را به اینکه کمک از پاکستان و عربستان حاصل نموده اند محکوم کرده و با این حیله مردم را به جنګ دعوت می نمود، و افراد وی به هزاران چور و چپاول و کشتار مردم دست زدند. اخیر خودش یک .....
   ۲. با وجود انکه هردو طرف (مسعود و طالبان) به کمک خارجی دسترسی داشتند، و مسعود زیاد تر از طالبان، بازهم مسعود در ده فیصد خاک افغانستان کوشه نشین شده بود. آیا این نشان نمی دهد که مردم از وی نفرت داشتند؟
   آیا حالا وقتی نیست که واقعیت را قبول نموده و هر دو جانب را قاتل و جنایتکار بشناسیم؟

  • هر که چور و چپاول کرد خوب نمی شه،
   مسعود یک خائین و وطن فروش بود و کمک که می گرفت در مقابلش وطن فروشی می کرد. زنده باد کابل پرس با افشا کردن حقایق.

  • در آغازین مطالعه و پی گیری سایت کابل پرس و برخورد با شعار های آن خیلی خرسند گردیدم و به دان گمان بودم که ما اشخاص چیز فهم و بادراید داریم که در عرصه فرهنگی فعالیت میکنند و یقیناً به ناحق چنان قضاوت نموده بودم چون بعد از خوانش چند مطلب در بخش " کابل پرس افشاء میکنید" و همچنان بخش های دیگر آن خوب دریافتم که این سایت جز به مثابه لانه ای متحصبین و اشخاص تفرقه افگن هیچ نقش دیگری را ایفا نمیکند و با شعار های عوام فیب خود و با استفاده از اصطلاحات استعماری همچون آذادی بیان ، حقوق بشر ، دموکراسی و غیره میخواهد این ملت رنج دیده را علیه یک دیگر بسیج کند ولی باید بدانند که با تجارب گذشته که حاصل آن صعود دانش و شعور سیاسی مردم این مرز و بوم است ، حالا مردم خود میدانند که کی ها چه اند و نیازی به پیش داروی بعضی عناصر که در این سایت جملات ظاهراً ارسته ولی در واقعیت امر میان تهی را به بکار میبرند و به زعم خودشان که دارند خدمت میکنند ولی ماهیتاًَ آن جز خیانت و جفا در حق این ملت چیزی دیگر نیست. بناً از کابل پرس در آخر پیشنهاد ما اینست که از نمایش جرندیات تفرقه افگن جلوگیری کند وگر نه حاصل آن جز بدبختی و سر افگندگی و نفاق چیزی دیگر نخواهد بود.
   بااحترام
   محصلین دانشگاه کابل

  • آیا گاهی هم کدام حرف حلال زاده از زبان بیرون کردیی؟

  • احمد ضمیر ویرا افغانستان کابل

   سلام خواننده گان گرانقدر ( قضاوت را به شما واگزار میکنم)
   از اهمین دوستی که به مسعود وطن فروش ختاب کرده است لطفآ به خودم مستقیم به تماس شود zamir_vira gmx.de

   دوست عزیز پیش از اینکه به جهان سیاست قدم بگزاری ،اول کوشش کن معنی سیاست را درک کنی، نه از نقطه نظر غربیان و سیاست مداران خاین ، ( سیاست دروغ ، هیله ، چال و نیرنک ) یک سیاست اسلامی شفاف و یک سیاست محمدی این نیست در سیاست محمدی فقظ حقایق قابل قبول است انهم به اسناد معتبر ، سیاست از نظر اسلام (راستیگوئی محبت یک جا شدن مسلمانان بدون از اینکه تو سیا استی من سفید استم ویا تو تاجک استی من پشتون استم، بیاید یک قضاوب عادلانه چطور استخبارت امریکا سند را بدست آوردن؟! اگر به دست آورده چرابه افشان از این دیراقدام کردند؟! مسعود بارها علان کرده بود که من از هر کشور بخاتر آزادی کشورم کمک دریافت میکنم او مهم نیست که عرب باشت یا عجم ایرانی باشد یا روسی مسعود: برعکس استلال شما نه به چپاول نیروی های خوده سوق میداد نه به دیگر کارهای ناشایسته ( بیا ید ما قضاوت را به تاریخ میگزایم که مسعود وطن فروشی کرده بود و یا داود خان الا داکتر نخیت الله ) تاریخ هیجگاهی وطن فروشان قرن 20 را فراموش نخواهد کرد، وطن فروشان قرن 20 بدتر از طالبان بوده اند،طالبان فقط کشور را به فروش انداخته بوده اند، اینها نه تنها وطن را به فروش انداخته بوده اند، بل به استقرار آین کمیونستی آهست آهست دین و فرهنگ اسلامی و افغانی مارا به چالش بگیرند! الهمدوالله ناکام شده اند::

   آنلاين بنگريد : وطن فروشان قرن 20

 • نگفتید که حال کی بیشتر کمک از پاکستان دریافت میکند؟ مشکل مردم ما در همینجاست. امروز و پیش پای خود را نمیبیند در تحولات 20 سال پیش غرق است. خیلی امیدوار استم که همین جنابی که این مقاله را نوشته بزودی نیز مقاله ای بنویسد زیر این عنوان: حال که مسعود در زیر خاک شد، کی ها (هنوز) نوکری پاکستان را میکنند و کی ها پروسه تجارت خاک افغانستان را پیش میبرند و کی ها بیشتر کمک ها را جهت ویران کردن کشور و سوزاندن مکاتب دریافت میکنند؟ افغان استی؟ مرد استی؟ کدام شنگ کاکه گی داری؟ پس نوشته کن که امروز کی ها مخالف صلح در افغانستان استند؟ چرا نامی گلبدین و ملاعمر گرفته تا جوانان انتحاری ملیت عزیز و سربکف پشتون نمیبرید؟

  • واضع و آشکار است و همه میدانند که ا مروز کی ها نوکری پاکستان و دیگر گشور های خارجی را میکنند. و کی ها مخالف صلح و آرامی مردم هستند. حتی شک هم وجود ندارد. نوکران خود هم اعتراف میکنند. آیا گریان رئیس جمهور کرزی که گویا خارجی ها مردم ملکی را میکشند و من چیزی کرده نمیتوانم, خود یک اعتراف به نوکر بودن نیست؟ اگر شما نمیدانید از پیچاره طفلانی که از بام تا شام در سرک های کابل گدائی میکنند؛ پرسان کنید. نیاز به نوشتن نیست.

   فقط مهم است که ماهیت و چهره های آنهایی را که در مورد شان به نام های قهرمان, مکتب, چهره تکرار ناشدنی, گفته قلقله میشود و حامیان جنائت کار شان جاه و مقام دعوا دارند, افشا کرد.

  • این سایت کابل پرس فقط پشت مسعود را گرفته و این مضمون 5 بار است که تکرارا نشر می شود. کابل پرس بسیار فاشستی می کنی تو مرتد بی دین. حد اقل حالی مسعود رفته است. چرا در باره مزاری نجس نمی نویسی در باره خلیلی و ومحقق پلید که دختر پوهنتون بلخ را بزور تانک عروسی کرد.

 • خوب اگرمسعود شهیدازار کسی کمک گرفت به خاطروطن وناموس اینوطن کرد اول شمااین اسناد رااز کجاکردیددوم ایران ازکدام خوشی به او کمک کندامین ایران بود در افغانستان در اندازی میکردوپاکستان هم امچنان ازبکستان کابل رابمباردنمیکرددرشب این یاد ماکی میره
  باز چطورخودیدمینویسی کی این هاکمک میکردند دروقت جنگ در کابل بخیالم نبودی الی چطور 40مملکت امده بازهم در اففانستان جنگ دوام دارد.

  • در مورد اینکه از کجا میتوان این اسناد را بدست آورد, باید گفته شود, که دولت امریکا هر گاهی چند بنابر تقاضای نهاد های مدنی و یا شهروندان امریکا به تاسی از قانون آزادی اطلاعات و یا Information Act Freedom of مجبور است که اسرار محرم خواسته شده را declassify کند ویا به دسترس عامه قرار دهد. که به طور مثال در همین نزدیکی ها اسناد زیادی در مورد حادثه 11 سپتمبر بنابر تقاضای اتحادیه آزادی های مدنی امریکا ACLU به دسترس عامه قرار گرفت. در کشور ما که بدبختانه فرهنگ تحقیق و پژوهش وجود ندارد. ساده ترین راه زورگوئی, توهین و و تاپه زدن است.

  • در وطن ما و شما کامران ميرهزار را بندی می کنند. به دست و پايش ولچک می رنند و به خانه اش می ريزند و کتاب هايش را پاره پاره می کنند.
   جای اينکه بگويند دست مريزاد که سند مقامات خاين را که اختلاس کردند فاش می کنس و حرمت اش کنند، چه به روز اين خبرنکار آوردند.
   اين وطن ما و شما است، برخلاف آن چيزی که در جای دگر است.

 • درود برهمه ! اقاي گرامي كه نويشته ايدكه مسعود بيشتراز طالبان كمك دريافت ميكرده، منظورتان چه بوده واين را نگفته ايد كه مسعود وطنش را مانند طالبان به اعراب تازي وپاكستانيهاي پنجابي وعده ي فروش نداده واز هركس كمك ميگرفت ؛ اماتحت تطميع كسي قرار نميگرفت . اينست برتري يك مرد آزاده. او خودش در كنفرانس اروپا به صراحت اعلان كرد كه من بخاطردفع جنگ وكوتاه سازي دستان نابكار اهريمنان قبيله گراوپاكستانيهاي انگريز بنا،از هركس وهر كشوركمك ميگيرم واين را پنهان نميكرد. دوست گرامي ! شماكمي با خرد وجوش دروني ووجدان انساني به قضايا نگاه بداريد،نه با جمع عقذه بنديهاي تباري وگروپي ! مقاومت رستمانه ي مسعود راشما چگونه ميتوانيد كتمان كنيد؟ اگر او نمي بود، يقين داشته باشيد كه امروز كابل پرسي هم درك نميداشت. وزبان ما به زبان قبيله برگشته بود وطالبان كرام كه شما به شكل از اشكال برات خط آنها را نسبت به قهرمان رستم وش ما، نوشته ايد وتلاش كرده ايد كه مسعود را در برابر اهريمنان طالب بدتر جلوه دهيد ووزن مقاومتگرانه اي ملي آنرا كم سازيد، امابه نظر من اين بدگفتنها دروجود مسغود چهره اي بد گويانرا بدتر از پيش نمايان وعقده منديشانرا هويداتر ميسازد ودلسوزي شما را نسبت به مردم وكشور وفرهنگ زير سوال قرار ميدهد .نقد خوب است ولي اتهام شيوه اي نا جوانمرديست واين شگرد در قلمرو فرهنگ آزادگان وجوانمردان مردود است واز كابل پرس هم توقع ميرود كه درد تاريخ وكشنده خويي تبار گرايان قبيله پسند را باز كنيد تا دچارتكرار تاريخ نا پسند بيشتر ازاين نشويم. شما بن ومايه اي بد گرايي وخود پسندان بي هيچ را براي ما معرفي نمايد. مليونها پول آمده از بيرون بدست نا پاك افغان ملتي ها مورد حيف وميل وبه سود تبليغات حزبي سوي استفاده قرار داده ميشود، زهره اي شما جسارت افشاي اين ها را ندارد ومليونها پول كشور به جيب برادر كرزي خان بلعيده شده وپول مواد مخدرهم در شكم آن بلغيده ميشود وبازهم قناعت ندارد وتحت نام خصوصي سازي ، تمام شركتهاي ملي ودولتي را به قيمت خون صدها وكيل ودانش آموز ، خريده ودر چمبر بلعيدن قرار داده است ، كابل پرس زره اي افشا گري ندارد. رفتيد ورفتيد بالاخره مستان را يافتيد وتا سرحد نا بوديش هم ميخواهيد اقامه اي دعوي نمايد، اينست كار بي عقده مندي شما ! شخص كرزي شهادت برچور حكومتش ميدهد ولي شما خوابيد وبيداري شما در تاري بسته شده است كه عقده درآن جا دارد واميدوارم كه شما ميرهزار خان همه چيز را فداي ديكته گريهاي بيگانگان نكنيد واز پي مسايلي باشيد كه كشور ماراعقب مانده ساخته وهنوز هم تلاش است كه در بند قبيله مارا بند كنند واجازه اي قدم پيش ماندن را نداشته باشيم. درد را بگشايد كه درمانش را بحويم ونه اينكه رفع عقده نمايد. شادمان باشيد. نيك انديش

  • مهم است که ماهیت و چهره های آنهایی را که در مورد شان به نام های قهرمان, مکتب, چهره تکرار ناشدنی, گفته قلقله میشود و حامیان جنائت کار شان جاه و مقام دعوا دارند, افشا کرد.

 • شما کابل پرسی ها از بیگانگان چقدر گرفته اید را ستش را بخواهید همه شمارا مزدور میشناسند که ما موریت دارید وظایف خاصی را انجام دهید، راستی اگر افغانستانی هستی دلت به حال این ملت مظلوم نمی سوزد؟؟کجا میروی؟

 • شما کابل پرسی ها از بیگانگان چقدر گرفته اید را ستش را بخواهید همه شمارا مزدور میشناسند که ما موریت دارید وظایف خاصی را انجام دهید، راستی اگر افغانستانی هستی دلت به حال این ملت مظلوم نمی سوزد؟؟کجا میروی؟

  • هر کسی از ظن خود شد يار کابل پرس

   واقعيت اين است که واقعيت را پيش چشم شما می گذاردو شما از واقعيت خود می ترسيددر آينه کابل پرس؟

  • مشکل ما همین است که ما به حقیقت اعتراف نمی کنیم. کابل پرس واقعا قابل ستایش است. و چون از این تبصره ها معلوم میشود، تحمل خیلی عالی دارد، و وابسته به نوکران بیګانه ګان نیست.

 • مهم است که ماهیت و چهره های آنهایی را که در مورد شان به نام های قهرمان, مکتب, چهره تکرار ناشدنی, گفته قلقله میشود و حامیان جنائت کار شان جاه و مقام دعوا دارند, افشا کرد.

 • او برادرا! اين برادر ففط يك موضوع را افشا نموده و شايد كدام غرض هم نداشته. اين يكي از وظايف و مسئوليتهاي خبرنگاران است. كدام رهبر جهادي به خاطر وطن و ارزشهاي ملي، فرهنگي و ديني ما و شما جهاد كرد. چرا وقتي كه دولت كمونيستي فرو پاشيد اينها با هم سر همان آرمان مشترك خودشان (افغانستان آزاد، مستقل و .....) كنار نيامدند؟ چرا هركس ميخواست كه اريكهَ قدرت فقط دست خودش باشد: مثل اينكه در اين كشور فقط يك قوم زنگي مكند و حق نفس كشيدن را دارد. بيائيد كه هرچه ميدانيم با هم تشريك بسازيم بلكه اذهان مردم از مسائلي كه در اطراف آنان ميگذرد آگاه شود. ديگه جنجال تا به كي؟ والسلام

  • مسعود بیش از سایر رهبران از کشورهای خارجی من جمله ایران و پاکستان و روسیه و هند و حتی شوروی کمک دریافت می کرد.
   کمک دریافت کردن مسعود صرف کمک نبود بلکه وابستگی کامل بود.
   دلیلش آن است که مسعود حتی در دوران جهاد با شوروی ها پیمان نظامی داشت و از آنها کمک دریافت می کرد. و این یک نوع خیانت به جهاد و وابستگی به شوروی بود
   وابستگی و رابطه پنهان و آشکار جریان شورای نظار به روسیه هنوز هم ادامه دارد. نشانه اش رابطه مخفی تیم قانونی با سازمان استخبارات روسیه است که چندی قبل در کابل پرس افشا شد.
   اگر مسعود به پاکستان وابسته نیست پس چرا بقول نبی عظمیمی در کتاب اردو وسیاست: چرامسعود به دستور ای اس آی پاکستان و نوازشریف اردوی ملی و پلیس ملی افغانستان را منحل اعلام کرد و بدین وسیله استقلال و عزت و قدرت ملی و تاریخی افغانستان را از بین برد.؟
   این خیانت مسعود و خوش خدمتی به پاکستان برابر تمام کمک های است که سایر گروه ها از کشورهای خارجی گرفته است.

  • آیا مسعود نبود که به کمک روسیه و طیارات آن مردم کابل را قتل عام و خانه های مردم را از بالای کوه تلویزیون خراب کرد؟
   آیا پس از سقوط حکومت نجیب یک روز کمک نظامی و اقتصادی و سیاسی روسیه شوروی به مسعود کم شد؟
   این دلیل وابستگی مسعود به روسیه است. اصلا همین مسعود همپمان شوروی بود. مسعود از شوروی کمک می گرفت که در برابر حزب اسلامی تقویت شود.
   مسعود همپیمان شوروی بود و در عین حال شیر پنجشیر و قهرمان جهاد لقب یافت و یا فاتح جنگ سرد!؟ خیلی عجیب است.
   هدف شوروی این بود که از مسعود برای سالهای بود یک چهره معتبر بسازد که برایش نوکری کند.
   مسعود غیر از حضور در دره سالنگ و پیمان با شوروی در کجای افغانسان از خود قهرمانی و جهاد نشان داده است که قهرمان شده است. و یا قهرمان جهاد باشد.
   مسعود در همان دره سالنگ با شوروی پیمان داشت یا جهاد می کرد؟
   آیا دوستی با دشمن و کافر و شوروی متجاوز به چه معنی بود ؟
   آنهم به این هدف که شوروی او را در برابر حزب اسلامی حکمتیار کمک کند آیا این جهاد است؟
   مسعود تمام طلاهای بانک مرکزی افغانستان را دزدیده و به پنجشیر و بعد به تاجیکستان برد. آیا این قهرمان است.؟
   مسعود با تانک ها و طیاره های خود و توپ های باقی مانده از شوروی کابل را خراب کرد و مردمی بیگناه را قتل عام کرد.
   مسعود جنایتی در افشار کابل کرد که در تاریخ بی نظیر است.
   آیا این قهرمان است؟

 • بسیار خوب برارد گرامی: به نظر من این افشا گری کدام کار نو نیست. مسعود را خداوند برای مزدوری و دزدی در این وطن بد بخت منحیث یک آفت پیدا کرده بود. به هر صورت شکر خدا که حالا راهشه گرفته و مردار شده. بیایید از مزدوران دیگر مثل محقق، خلیلی، فهم بیچاره و دیگر مزدوران و وحشیان قسم خورده که فعلا در گشور به زور دالر و طیاره بیگانه حکومت میکند، سخن بزینم. افسوس به حال همه آنها که مزدور هستند و افسوس به حال همان بی خردان که تا بحال هم عقب رو آنها هستند.

  وسلام

 • قبل از قضاوت در مورد سپهسالار اسلام، شاد روان شهید زنده یاد، قهرمان ملی کشور، احمد شاه مسعود بزرگ، شما(نویسنده مطلب بالا)اگر کمی هم منطق دارید کتاب "جنگ اشباح" را بخوانید که حتی در زمان جهاد هم از جملهّ بیش از 2،500 فیر راکت استنگر که از طریق باداران اصلی (ای اس ای) حکمتیار و کرزی به افغانستان می آمد، صرف 6 فیر در سال 1991 یعنی زمانی که روسها از افغانستان خارج شده بودند و حکومت کمیونستی هم در حال سقوط بود در اختیار جمعیت اسلامی داده شده بود.

  • شما شاید راست بفرمایید.

   و علتی که استنگر به مسعود داده نشد شاید بخاطری بود که وی قبلا با روسها ساخته بود و از طریق آنها به هرچیز دست می‌یافت. و چون با روسها پیمان دوستی امضا کرده بود آن استنگر ها بدردش هم نمی‌خورد و نمیخواست که طیاره آنان را بزند و تنها کاری که میکرد شاید فوری آنهارا به رژیم ایران میفروخت کاری که دیگر قومندانهای جهادی کردند.

   کتاب "جنگ اشباح" را دقیقتر بخوان در مورد مزدوری مسعود به سی آی ای مسایل زیادی در آن آمده و هم در مورد اینکه چگونه پنجصد هزار دالر ارسالی سی آي ای به مسعود بوسیله برادرش ضیا مسعود دزدی شد.

  • آغا جان کدام جهاد فکر میکردیم که مجاهدین خادمان دین هستن . مگر آمدن دیدیم که دزد رهزن چور گر قاتلین بی ناموس خوارو مادر ناشناس مزدور .
   باز میگویی که سردار شهیدان ...... از این ضیا ولی مسعود قانونی عبداله ........معلوم شد که این ها همه غلامان پول خود فروشان هستن هر کسی که باشد جهاد نکردن ...... کردن. اسلامی جمعیتی اتحادی وحدتی معاذی حرکتی ...... همه شان نا انسان هستن .

 • اسلامیت، شرف، منطق، انسانیت و وجدان نزد آنانی که به خود اجازه میدهند همچو الفاظی را در مورد مسعود بزرگ به زبان رانند معنی ندارد.

  • 14 :دسامبر 6:3 بصیر.... سلام های بسیار زیاد به مردومی شریف جنگ دیده واعزاب کشیده افغانستان چراه شما اینقدر از این خون خوران وجنایت کاران پشتی بانی میکنید مگر شما در دوری حکومتی ربا نی ومسعود ویارانش چون ربانی سیافی وهابی در کابل نبودید که مناطق غربی کابل را خراب وه با طیارها بمباران میکردن خانه های مردمی افشار وه کارتی سخی جان وه کوشتنی مردمی بیگناه واسیر کردنی آنها به دستی سیاف وهابی اگر در کابل بودی خو شاید به یادی شما بیایید واگر نبودین گناه ایی شما نیست وبرو از ربانی کاکایت بپرس که این جنا یت کار ان کی بودند که هموطن خود ره اسیر واز سری کوه هیی تلویز یون با سلاح ها ی سقیله مثلی زیکویک وقتی مردومی بیگنااز سر ک میگذشت به مرمی های توپ وه تانک بلای انها فیر مکرد وانانرا به شهادت میرساند واین جنا یت کا ران بودند که نقابی اسلام را پوشیده وه مسلمان را میکوشتند امشا الله به این نزدیکی این جنا یت کا ران به سزای امال خود میرسند تشکر از کابل پریس که جنا یتکاران را افشاه میکند.

  • بز کوهی در آن دنیا هم دزدی وغارت میکند.

   ظلمی که سری مردم بی گناه کرده عذاب میکشد خاطرت جمع باشد .
   این بز چینی هزار بار که بگوید که توبه گو خوردیم انکر و منکر رهایش نمیکند صد ها بار چوبه در کونش زدن .حوصله کن نوبت دیگرش هم میرسد

 • اگر مسعود از دیگر کشورها پول گرفت برای دفاع از کشورش درمقابل طالبان وحشی بود . هرچند که هیچ آدم عاقلی خبر شما را قبول ندارد . با اینحال مردانه در افغانستان ماند وهیچ وقت مانند دیگررهبران خودش را تافته جدابافته از مردم فرض نکرد و النهایه جانش را در راه عقیده اش از دست داد .درحالیکه بسیاری ازمردم و رهبران افغانستان از ترس جانشان خفت مهاجر بودن را برمقاومت در برابر ناموسشان ترجیح داده و به دیگر کشورها فرار کردند . آقای میرهزار شما درزمان طالبان و جهاد درکدام کشور ذلیلانه زندگی می کردی ؟

  • آفتاب را نمیشود با دو انگشت پنهان نمود... مسعود اگر در دوره مجاهدین به قول دشمنان قسم خوده اش غرب کابل را به خاک و خون کشانید از خود بپرسید که در غرب کابل بالای مردم بیجاره چه جنایات تکرار ناشدنی نبود که صورت نمی گرفت... رقص مرده بریدن پستان های زنان، نوشانیدن ادرار بالای هموظنان مظلوم ما زنده سوزانیدن در داش های نانپزی و غیره... آیا این کار بابه مزاری و پیروان سادیست و فروخته شده اش نبود.. مدانند که کی به حق جنگید و کیها به خاطر باداران خارجی شان... مسعود اگر از روسیه کمک گرفت کشور را برای روس نفروخت طوری که سلسله سلاطین پشتون تا هنوز لحظه یی در وطن فروشی غفلت نورزیده اند... از احمد شاه درانی گرفته تا کرزی آله های دست انگلیس و امریکا ... مسعود برای مردم و افغانستانش جنگید و قهرمانانه مقاومت کرد و باشهامت شهادت را پذیرفت... امروز جهان به نام نامی اش مینازد... وای به حال کسانی که با سگ دفنش کردند اما خاک قبولش نکرد... و آمدنیست چنین روزی برای خاینین و وطن فروشان مزدو...

  • احمدشاه مسعود = گلبدین = مزاری = سیاف = محسنی = دوستم = اکبری = ملا داد ا... = ملاعمر = مینا = خالص = کرزی = مجددی = گیلانی = ترکی = امین = ببرک = نجیب = ربانی = داود = ظاهر = نادر = حبیب = امان ا... = حبیب = عبدالرحمن = .... = احمدشاه مفعول

   مردم از دست همۀ تان به تنگ آمده! خاک بر سر همۀ تان باد! خداوند توانا همۀ تانرا مجازات کند!

   برای مردم مظلوم همۀ تان نقش گرگ را بازی میکنید... ننگ و نفرین باد بر شما خاینان!

  • ببینید احمد شاه مسعود خودش می گفت که من به خاطر دفاع از ناموس وطن از هر جایی که باشد کمک میگیرم. او 23 سال موزه های خود را از پا نکشیده به خاطر وطن آزادی من وتو رزمید،مانند گلبدین در سال های 1992 افغانستان را جز پاکستان اعلان نکرد.یا مانند طالبان ناموس افغانستان را برای طالبان نفروخت...او کسی بود که با وجود ناجوانمردی های بعضی برادران جوانمردی کر د لهدا هر کسی که از روی عقده به وی بی احترامی میکند اصلا ناموس ندارد و از کوچه جوانمردی تیر نشده.

   آنلاين بنگريد : سگ زرد برادر شغال!

جستجو در کابل پرس