صفحه نخست > خبر و گزارش > پنجمین دور انتخابات ریاست مجلس نمایندگان روز سه شنبه با نامزدهای جدید برگزار (…)

پنجمین دور انتخابات ریاست مجلس نمایندگان روز سه شنبه با نامزدهای جدید برگزار می شود

خبرگزاری بست باستان
يكشنبه 6 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

یک بار دیگر نمایندگان مجلس نمایندگان تصمیم گرفتند که برای بار دیگر انتخابات ریاست مجلس نمایندگان را با نامزدان جدید به روز سه شنبه برگزار نمایند .

امروز نیز جلسه مجلس نمایندگان با اعتراضات و بحث های مختلف نمایندگان روی چگونگی انتخاب رییس مجلس آغاز گردید وسرانجام به تاخیرافتادن دوباره انتخابات، نمایندگان مجلس را ترک کردند .

در حالی که بحث روی تعدیل اصول وظایف داخلی، انتخابات با نامزدان جدید و انتخابات با اشتراک نامزدان قبلی در مجلس جریان داشت، نهایتاً فیصله صورت گرفت که انتخابات با نامزدان جدید برگزار گردد.

محمد یونس قانونی یکی از نامزدان قبلی و مطرح ریاست مجلس نمایندگان ، در مقابل انتقادات شماری از نمایندگان درمورد حق نداشتن نامزدان قبلی برای ریاست گفت که گرچند به طور قانونی این حق برایش محفوظ است اما وی هیچ گاه اعلام نکرده که مجدداً خود را نامزد خواهد کرد .

محمد داوود کلکانی یک تن دیگر از نمایندگان مجلس و نماینده استاد عبدالرب رسول سیاف در انتخابات ریاست مجلس نمایندگان ، نیز در مجلس گفت که به اساس فیصله نمایندگان ، نامزدان قبلی دیگر حق نامزد ساختن خود را ندارند .

این درحالی است که منبع موثقی به خبرگزاری بست باستان پیش از این گفته بودکه رییس جمهور تصمیم گرفته تا استاد عبدالرب رسول سیاف را به عنوان رییس ستره محکمه معرفی کند .

محمد سرور عثمانی رییس موقت مجلس نمایندگان گفت که انتخابات باید امروز برگزار گردد زیرا آوازه هایی روی معامله گری ها برای بدست آوردن رای در مطبوعات در دوره های قبلی موجود بود .

اما نمایندگان بر مهلت دادن به نامزدان جدید برای کمپاین تاکید کرده و سرانجام به این نامزدان یک روز وقت داده شد .

خبرگزاری بست باستان نیز در دوره های قبلی انتخابات ریاست مجلس نمایندگان ، به اساس گفته های منابع موثق و شماری از نمایندگان ، گزارش هایی مبنی بر معامله گری ها و توزیع پول و موتر برای احراز کرسی ریاست مجلس نمایندگان از سوی نامزدان ، به نشر رسانده بود .

تاکنون چهار دور انتخاب رییس مجلس نمایندگان برگزار شد اما هیچ یک از نامزدان به دلیل عدم کسب اکثریت پنجاه جمع یک اعضای حاضر ، در آنها موفق نشدند .

-----

جنایات نسل کشی، قتل عام، جنگ های داخلی، جنایات جنگی و جنایات حاد علیه بشریت


فساد، سوء استفاده، اختلاس و غصب زمينسیاف، جنایتکار معروف افغان و رابط اسامه بن لادن، رییس دادگاه عالی یا رییس پارلمان می شود؟

تلاش های کرزی برای گماردن جنایتکار معروف و رابط اسامه بن لادن به عنوان رییس پارلمان افغانستان، تاکنون اعتراض های بسیاری از فعالان حقوق بشر را بر انگیخته است.

چهار شنبه 2 فوريه 2011, بوسيله ى کابل پرس

تلاش های حامد کرزی یار و همدم جنایتکاران و چپاولگران، برای گماردن جنایتکار معروف افغان و رابط اسامه بن لادن، عبدالرب رسول سیاف بر کرسی ریاست پارلمان تاکنون نتیجه نداده و هنوز تلاش های رییس جمهور غیر قانونی افغانستان به این منظور ادامه دارد. گرچه پس از شکست یونس قانونی و عبدالرب رسول سیاف، قانون داخلی شورای ملی به آنان اجازه ی نامزدی دوباره برای کسب ریاست پارلمان افغانستان را نمی دهد اما خبرها حاکی از آن است که حامد کرزی و تیم قبیله گرای او تلاش های خود را برای برگزاری دور جدید انتخابات و شرکت این جنایتکار مضاعف کرده اند. برخی از اعضای پارلمان گفته اند که سیاف برای گرفتن رای وکلا، به هر کدام چهل هزار دالر آمریکایی و یک موتر وعده داده است.


وزارت معارف افغانستان سال 1384

هفتصد و سی و دو هزار و چهارصد و سی و شش دالر اختلاس به همراه جعل سند

آقايان يونس قانونی و اشراق حسينی پاسخ بدهند

شنبه 29 ژانويه 2011, بوسيله ى کامران میرهزار

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • مردمی غیر افغان رهبری قبیله راه نه می پزیراند ه ما ها از خود شخصیت های برجسته، عالی‌ داریم نیاز با رهبری قبیله نه داریم .

  • باآمد تغییرنام اوغانستان به خراسان

   شخصیت های شما مانند بزک پنجشیری افغانستان را در یک هفته گل و گلزار خواهند کرد

  • اقاى صالح اكر همان بنجشيرى شجاع نميبود تا امروز زير باى با كستانى بودى.ولى شما امروز هم زير باى با كستانى را اجاره كرفته ايد.به دستور اى اس اى سنكسار زن فروشى بت فروشى قران خورى ,كار شما غولهاى جبون و بيفرهنك بيوطن است.شما كر كسان جبون از وطندار واقعى ترس داريد. انكه براى شما عزت ميبخشد ازو خوش شما نميايد.زيرا به زندكى ننكين و كثيف خو كرده ايد. از تو بيفر هنك حيوان صفت ما حرف بهتر را مورد اقوام برادر غير بشتون ,انتظار نداريم.به جفيدن ما نند سك امدامه بده.اين براى تو مهم نيست كه كه اصل مو ضوع را جه مر دوم مينويسند تو بايد ما نند سك قوله بكشى. و زهر حيوانى خودرا بريزى.لعنت و نفرين به تو و همجون تو. او غان خر

  • خانم/آقای بینا

   من با شما کاملا موافق هستم که بزک پنجشیری نه تنها ما را از زیر بای باکستانی نجات داد بلکه کابل را به پاریس دوم مبدل کرد.

  • اقاي بينا اگر هدف شما شخصي ديگر بجز از صالح ميبود شايد گفته هاي شما برايش سودمند ميبود ولي اقاي صالح ازهمان پيرو هاي خر ابدالي است كه يك زماني براي افشاريان لب سرين ميزد وزنگ وجامن ميبست. شايد اگر گل بي دين ويا عمر كور ويا كرزي (خرزي در اصل) را بگزاريم كابل را به هيرا مندوي لاهور مبدل ميكردند

  • هیرا مندوی لاهور ره که خوب بلد هستی

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس