Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > عکس > یک لاشخور و ویلیام پتی دست در دست هم

یک لاشخور و ویلیام پتی دست در دست هم

ویلیام پتی در کنار ملا ضعیف یکی از طالبان ارشد که به ظاهر از گروه طالبان جدا شده اما خارج از این گروه، گاه در چارچوب حکومت طالبانی کرزی و گاه مستقیم با اربابان انگلیسی خود، برای طالبان فعالیت می کند.
جمعه 30 سپتامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

سفیر بریتانیا در کابل به تازگی طالبان را لاشخور خطاب کرده است. در عکسی که در ماه آگوست در کابل پرس نشر شد، او را دست در دست یکی از این لاشخوران در بزمی در سفارت بریتانیا در کابل می بینید.

بریتانیا حامی اصلی طالبان
سفیر بریتانیا در کابل طالبان را لاشخور خطاب کرده است. در عکسی که در ماه آگوست 2011 در کابل پرس نشر شد، او را دست در دست یکی از این لاشخوران در بزمی در سفارت بریتانیا در کابل می بینید.

بزم افطار در سفارت انگلستان در کابل: تروریست افغان مهمان ارباب

ویلیام پتی در کنار ملا ضعیف یکی از طالبان ارشد که به ظاهر از گروه طالبان جدا شده اما خارج از این گروه، گاه در چارچوب حکومت طالبانی کرزی و گاه مستقیم با اربابان انگلیسی خود، برای طالبان فعالیت می کند.

چهار شنبه 24 اوت 2011

ویلیام پتی سفیر انگلستان در کنار ملا ضعیف یکی از طالبان ارشد که به ظاهر از گروه طالبان جدا شده اما خارج از این گروه، گاه در چارچوب حکومت طالبانی کرزی و گاه مستقیم با اربابان انگلیسی خود، برای طالبان فعالیت می کند. انگلستان یکی از حامیان اصلی و تاریخی اشغالگران افغان می باشد و اشغالگران افغان با کمک سیاسی نظامی این کشور دست به کشتار سیستماتیک باشندگان کشوری زدند که باز هم با مشورت انگلستان نامش افغانستان مانده شد.

یک لاشخور و ویلیام پتی دست در دست هم
سفیر بریتانیا در کابل طالبان را لاشخور خطاب کرده بود. در عکسی که در ماه آگوست 2011 در کابل پرس نشر شد، او را دست در دست یکی از این لاشخوران در بزمی در سفارت بریتانیا در کابل می بینید.

بزم افطار در سفارت انگلستان در کابل/ چهار تروریست دیگر طالبان نیز همراه با ملا ضعیف در این بزم بودند./ عکس از دیز نیوز تایمز/ بنگاه سخن پراکنی بی بی سی این خبر را پوشش نداده بود.

پيام‌ها

 • nawkaran dar bazm ba badaare khod

  • چشمِ من ازدیدنِ راستی وصداقت درسیاست ضعیف است، اسپِ قوی را سیاست رام می کند، مُلای ضعیف را شما خود تصور بفرمائید!

  • انگریز ها به مردم نشان دادنند که دوستان طالبشان چون اکثر حکام اوغانی گذشته و حال چندان از در خصومت و کینه با انگریز ورور داخل نمیشوند .

   انگریز ها گمان ها را در رابطه به رهایی ملا ضعیف به واقعیت مبدل کردند ,گویا "این ما بودیم" که ملا را از گوانتاناما ازاد کردیم !!

   کجاستی بابر , اصیل, بایانی, جلال ابادی .. ببینید که ملا تان پیش نماز ماه رمضان سفارت انگریز ورور شده است !!! چون نیاکانش روزه را با دوستان و برادران قدیمی !! افطارمیکنند!!!

  • به راستی که بسیار بدرنگ زشت و در عین حال جالب است۰ همو گپ مردم ماست که دمبهُ گوسفند اگر یک بار هم بالا شد مردم زود متوجه میشوند و میخندند. اما دمب بز که تمام عمر بالاس کس پروایشه نداره.

 • لعنت خدا به‌‌ این ملا ضعیف کثیف این شیطان بچه ای س ای

 • کینه خوب نیست !!" سه روز" نه بیشتر از ان !!! عید بخاطر دوستی و خوشی یست همه کینه و کدورت را باید انسان فراموش روز عید بغل کشی کنند !!

  در مذهب ما قرار دیگریست - این باده ناب را خماری دیگریست

  توبه کینه را بدل راه بدهیم!!!

 • باقی سمندر
  هشتم میزان-شهریور سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  سیم اکتوبر سال ۲۰۱۱ میلادی
  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس

  وطنداران ګرامی !

  سفیر انګلستان طالبان را لاشخور هاګفته است - شما خوب متوجه این حرف باشید - وقتی حیوانات وحشی ودرنده در دشت ها وجنګل ها وکوهستانها حیوانی یا انسانی را میدرند - خون اش را یکی مینوشد -جسدش را دیګری می درد- ګوشتش را دیګرشریکی میخورند - استخوانهایش را دیګری میشکند وآخر نوبت لاشخوار ها میرسد - لاشخوار ها ګرګسان اند اما بدا به حال ادمکهاییکه که طالبان را « جنبش مقاومت ملی » مید انند واز پروفیسور روستار تره کی تا شاعر باری جهانی به رکاب طالبان ګام میګزارند وبرای طالبان ترانه میسازند وترانه میخوانند وعده ای درخدمت ام آی شش انګلستان و عده ای هم در خدمت آی - اس آی پاکستان قرار ګرفته اند . سفیر انګلستان طالبان را لاشخور ها ګفته وبرای خودشان وناتو واروپامانند امریکاییها پایګاه خواستار اند
  هموطن !
  استقلال وازادی- عدالت اجتماعی - برابری و ترقی وتعالی وشګوفایی را نه لاشخورها به مردم افغانستان داده میتوانند و نه حیوانات درنده و روباه های محیل !
  درهرجایی که میباشید در فکر و ذکروتلاش برای استقلال و آزادی افغانستان باشید و هیچګاه به تفرقه افګنان مجال ندهید تا شما را بازهم متفرق تر ساخته وحکومت نمایند .

  • سمندر صاحب سلام! هیله ده روغ اوسی.

   هغه ورځ یو موجود د فارسی ژبی شوی پکتیاوال په نوم د جهانی صاحب شعر پوری څو خبری کړی وی او تاسو فرمایلی وه چه دادی نو د جهانی صاحب شعر په ریښتیا ځوانان ځانمرګی بریدونو ته هڅوی۰ ما غوښتل چه درته ولیکم چه مشره ته یو واری په خپله شعر سم ولوله۰ اوس بیا په جهانی صاحب باندی ټاپی لګوی۰ ِغواړم په درنښت درنه تپوس وکړم چه تاسو په خپله دا شعر لوستی او په پښتو ژبه ښه پوهیږی؟

  • باقی سمندر
   نهم میزان /شهریور سال ۱۳۹۰ خورشیدی
   اول اکتوبر سال ۲۰۱۱ میلادی
   سلام به خوانندګان ګرامی کابل پرس
   سلام به ښاغلی ي - ولی خان
   ګرنه ولی خانه !
   ما خو هغه تول تبصره ګا نو ولیدل او و وستل یا پربل عبارت کښی لوسته وکړه- نوخبره دادی ترکله پوری چه باری جهانی خپل موضع اوموقف روشانه نه کوی نو د هغه ترانه د طالبانو ترانه به وی .
   په در ناوی
   باقی سمندر

  • سمندر صاحب بیا سلام!

   په تبصرو یا ترجمو پسی مګرځه په خپله په یوه موضوع سر خلاص کړه۰ د جهانی صاحب موقف لکه لمر روښانه دی۰ بیا هم ژوندی اوسی صرف د وقار د خوندی توب لیوال دی یم۰

   په درنښت

 • سپنتا خان با ژست روشنفکری خود بعد از 10 سال راز بزرگِ را کشف کرد: طرف معامله صلح باید پاکستان باشد.
  گرزی شعبده باز مانند همیشه بیچاره شد: بدون معامله با پا کستان راه حل دیگری را نمی بیند.
  اوباما با چند بچه ترسانی پاکستان را در معامله شریک ساخت.
  از ایران نیز دعوت شد که در کنفرانس بُن شرکت کند، یعنی سهمی برایش قایل شده اند.
  دهن قاتلان 60 هزار کابلی هم مانند "ماهی پُر از آب". اگر به امر باداران خود رفتار نکنند، دوسیه های جنایات شان ( که نزد امریکاست) به رُخ شان کشیده میشود.
  امریکا پایگاه میسازد، لاشخوران انگلیس و اروپا نیز ازین گوقربانی سهم میخواهند.
  پس سوال درین است، که بعد ازین همه تقسیمات برای مردم بیچاره افغانستان ازین کشور ویرانه چه باقی میماند؟

 • دو نفر دزد خری دزدیدند
  سر تقسیم با هم جنگیدند
  چون آن دو بودند سرگرم زد و خورد
  دزد سوم خر شان را زدو بُرد

  پشتون، هزاره و تاجک... باهم جنگیدند، امریکا، ناتو، پاکستان و ایران زدو بُرد.

 • جزئیات تکان دهنده‌ای از عملیات نیروهای خارجی در وانت وایگل (نورستان)
  رئیس شورای ولایتی نورستان با افشای جزئیاتی از عملیات نیروهای خارجی در این ولایت، از دریده شدن اجساد غیرنظامیان توسط حیوانات درنده خبر داد.
  عنایت الله مذهب‌یار در گفت‌وگو با یک خبرگزاری ایرانی، اظهار داشت: «در عملیاتی که توسط نیروهای خارجی و افغان هفته گذشته در ولسوالی وانت وایگل صورت گرفت، 19 نفر کشته شدند که در میان کشته شدگان زنان و کودکان نیز به چشم می‌خورند.»
  این در حالی است که نیروهای خارجی اعلام کردند که در این عملیات شبه نظامیان طلبان را به قتل رسانده اند.
  رئیس شورای ولایتی نورستان افزود: «نیروهای افغان و خارجی، برزگان قومی و کارمندان شفاخانه را پس از عملیات برای 48 ساعت بدون آب و غذا در حالی که پاهای آنان را نیز بسته بودند، در بازداشت خود نگه‌ داشتند.»
  وی با بیان این که نیروهای خارجی و افغان 2 روز به مردم این منطقه اجازه ندادند از منازل خود خارج شوند، گفت: «در این مدت مردم حتی اجازه نداشتند، جنازه وابستگان خود را دفن کنند.»
  مذهب یار افزود: «همچنین یکی از اعضای شورای عالی صلح که جمعه گل نام داشت،بر اثر شلیک این نظامیان کشته شد.»
  رئیس شورای ولایتی نورستان با اشاره به این که این عملیات به صورت مشترک توسط نیروهای افغان و خارجی انجام شد، افزود: «در جریان این عملیات به مردم این ولایت خسارات مالی و جانی زیادی وارد شد.»
  یکی از اعضای ولسی جرگه در این باره، با تائید این مطلب گفت: «متأسفانه اجساد مردم کشته شده در این عملیات که ساعت‌ها بر روی زمین باقی مانده بود، توسط حیوانات درنده، پاره پاره شد.»
  مولوی احمدالله موحد تصریح کرد: «این نظامیان دوکتران شفاخانه را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادند.»
  وی خاطر نشان کرد: «نمایندگان مردم در ولسی جرگه و مشرانوجرگه شکایت خود را در این رابطه به این مجلس و مشرانوجرگه ارائه کرده اند و رئیس جمهور نیز با دستور تشکیل هیأتی دستور بررسی این حادثه را داده است.»

 • باقی سمندر
  نهم میزان/مهر ماه سال ۱۳۹۰خورشیدی
  اول اکتوبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس

  من یک ونیم سال پیش خبری را خوانده بودم ودر مورد همان خبر ګزارش وتبصره ای نوشته بودم که در تارنمای ګفتمان منتشر شده بود - امیال وارزو های بریتانیای کبیر از زمان به سلطنت رسانیدن شاه شجاع تا حال در افغانستان هنوز اشتهای سیری ناپذیز امپریالیستی است- باوجودیکه سفیر انګلیس تا هنوز خود را درهمین مصاحبه مشهور اش آمپراتوری نمیدانند . لطفن نظر انګلیسها را دقیقن یک بار دیګر بخوانید :
  :

  خبر کوتاه است اما قصه دراز

  امروز سه وزیر از لندن به کابل آمدند و خبرگزاری انگلستان – بی بی سی چنین گزارش داده است :

  BBC Persian "

  به روز شده: 09:08 گرينويچ - شنبه 22 مه 2010 - 01 خرداد 1389

  سه وزیر بریتانیایی به افغانستان سفر کرده اند

  وزیران خارجه، دفاع و توسعه بین المللی بریتانیا برای گفتگو با مقامهای افغان و فرمانده ناتو به کابل سفر کرده اند.

  ویلیام هیگ، وزیر خارجه، لیام فاکس، وزیر دفاع و اندرو میچل، وزیر توسعه بین المللی دولت ائتلافی بریتانیا بامداد روز شنبه، اول جوزا/خرداد وارد کابل شدند. " بی بی سی

  " وزیر دفاع بریتانیا قبل از سفرش به کابل مقاله ای برای روزنامه تایمز نوشت و در آن تصریح کرد که:" حضور نیروهای بریتانیایی در افغانستان برای کمک به امنیت جهان و بریتانیا در آنجا است. آقای فاکس در این مقاله اش گفته است:" ما برای این در افغانستان نیستیم که به یک کشور شکست خورده قرن سیزدهمی کمک کنیم. بلکه به خاطر مردم بریتانیا و امنیت جهانی در آنجا حضور داریم."

  وزرای انگلیسی راست میگویند و عساکر آنها در واقعیت امر برای " کمک به امنیت جهان و بریتانیا " در افغانستان حضور دارندونه برای کمک به افغانستان ومردمش که تا حال به زور استبداد در شرایط پیش مدرن یا قرن سیزدهم یا قرون وسطا نگهداشته شده اند. اگر این حضور را از کمپنی هند شرقی تا تاج گذاری به سر شاه شجاع و گسترش امپراتوری در نیم قاره هند و تلاش برای رسیدن به آسیای میانه و تبت لحظه ای به مثابه پیش زمینه های " توسعه بین المللی " انگلستان مد نظر گرفته و جنگهای اول و دوم وسوم افغان انگلیس راواکنش در برابر " توسعه بین المللی" در " بازی بزرگ" بدانیم ، تلاش های ممتد لندن در افغانستا ن را دردهه اول و دوم وسوم قرن بیست تاحال مشاهده نموده و به ارزیابی بگیریم و بخاطر بسپاریم که در همین چند ماه پیش در موسی قلعه هلمند و مارجه چه خبر بود و اخیرا در قندوز و چهار دره و نواحی دیگر چه خبر است و طرح کنفرانس لندن چه بوده است و به همین زودی ها در قندهار چه خبرهایی سر زبانها خواهد افتید و برگزاری جرگه " امادگی برای صلح" در کابل و به تاخیر افتادن آن پیش از سفر آقای حامد کرزی به واشگنتن و آمادگی مجدد برای تدویر جرگه " امادگی صلح" و آجندای جرگه ای جوزا در هفتم جوزا 1389 چه برنامه هایی را دنبال میکند ، خواهیم دید و بخاطر خواهیم آورد که اگر جرگه نهم ثور به ادامه روزهای فراموش نشدنی هفتم و هشتم ثور به دوازدهم ثور به تعویق افتاد و به همین ترتیب ششم جوزا گویا " روز نجات " افغانستان بوسیله محمد نادر پدر محمد ظاهر پادشاه سابق افغانستان بوده و انتخاب هفتم جوزا نیز یک انتخاب تصادفی نیست ، همان طوریکه سفر سه وزیر انگلیس در این " کشور شکست خورده قرن سیزدهمی " سفرتصادفی نیست !

  اگر افغانستان و مردمش در سه جنگ ضد انگلیسی در قرن نزدهم واوایل قرن بیستم در ساحه نظامی پیروز شد و در ساحه سیاسی در گندمگ و قصر چهلستون در کابل و ومنصوری دیره دون شکست خورد و تا هنوز لباس پرخون به تن دارد و هیچگاه انکار نمی ورزد که از نگاه اقتصادی در شرایط پیش مدرن و" قرن سیزده " قرار دارد ، اما من ( باقی سمندر ) بخاطر همه وزرا ی انگلیس میسپارم که :

  " کمک به امنیت جهان و انگلیس " د ر افغانستان به قیمت خون بیشتر از یکنیم ملیون انسان این سرزمین و بیوه شدن بیشتر از ملیون زن و یتیم شدن بیشتر از چهار ملیون کودک ما و آواره شدن بیشتر از پنج ملیون انسان سرزمین من در پاکستان و ایران و اروپا و امریکا و سراسر جهان در پایان قرن بیستم وتا هنوز تمام شده است. اگر" بازی بزرگ " قرن نزدهم جایش را برای" بازی بزرگ نوین "در قرن بیست و یک باز کرده است ، در همین افغانستان نیز همه مردم ما ولو هر دم شهید است و گرسنه و فقیر و پشت یک لقمه ای نان سرگردان میباشد ، گمان نمیکنم که همه مردم ما بوسه به لوله تفنگ لندن بزنند و برای ده هاسال دیگر در " قرن سیزده " و شرایط پیش مدرن زمینگیر شده وجا بزنند و از حرکت باز ایستند و به دیالکتیک حرکت و ترقی زهر خند زده و بازهم به دوش و گرده ای خود پاشنه خونین افراد قرون وسطایی را تحمل کنند.

  اگر عده ای بخواهند تاریخ را به شکل تراژیدی و یا کمیدی آن در افغانستان تکرار نمایند ، من با صدای بسیار نارسای خودم میگویم :

  نبرد فرزندان مردم افغانستان برای تعیین سرنوشت وخود ارادیت و داشتن یک افغانستا ن مستقل ، آزاد و آباد وشگوفان به اشکال گوناگون ادامه خواهد داشت و من این جملات را در نخستین لحظات سفر سه وزیر انگلیس در کابل از کنار و جوار شیر پور در کابل مینویسم و به صراحت اعلام میدارم که من برای " امنیت انگلستان " و هیچ نیروی نظیر وزای انگلیس لفظ در دری را به پای وزا نمی ریزم و خواهیم دید که فردا روزی نامه ها در کابل چه خواهند نوشت. ؟

جستجو در کابل پرس