در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > هفت و هشت ثور!

هفت و هشت ثور!

کارتونی از عتیق شاهد
جمعه 11 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • عتیق شاهد کیست؟ اگر این شخص ثابت ساخته بتواند که شعله یی نبوده و یا در دوران جهاد و مقاومت خود و خانواده اش در جهاد سهیم بوده اند، میتوانم بپذیرم که برداشت و تحلیل اش اش از هفت و هشت ثور بیطرفانه است. ورنه، کسی ازروی عقده های سیاسی چیزی مینویسد، کارش پشتیبانی گروه های سیاسی خودش است که درانصورت گروه های سیاسی دیگر نیز میتوانند باالمقابل او را متهم کنند.

  هفت ثور وهشت ثور هرگز دارای یک طبیعت نیستند. هفت ثور آغاز جنایت سیستماتیک علیه مردم افغانستان است وهشت ثور آغاز خانه جنگی یی که خارجی ها هیزم بیار معرکه اش بوده اند.

 • با تشکر از آقای عتيق شاهد از کارتون های زيبا , وبا تشکر وامتنان از آقای کامران ميرهزار .اگر چيه صفحات تاريخ افغانستان مملو از ظلم ستم واستبداد وزرگوی در قلب خويش نهفته دارد , اما هفت ثور وهشت ثور سياهترين وخونين ترين صفحات تاريخ افغانستان است که به 95فيصد مردم بنوعی از اشکال صدمه ومورد تجاوزقرار گرفت.تاريخ هفت وهشت ثور را ميتوان فقط با تجاوز چنگيز در افغانستان مقايسه نمود.

  • ای وای از ساده لوحی ما!!!

   دوستان ارجمند من یک پرسش دارم امید وارم جواب ارایه دهید:

   چه در سوگ نشستن و یاهم به جشن و پایکوبی پرداختن به هریک از دو حادثه یاد شده(هفت و هشت ثور) چه پیامی را در پی دارد؟؟؟ اگر از حادثه هفت ثور به عنوان یک روز سیاه تاریخی یاد کنیم مگر غیر از ان است که گویی مهر تایید به عصر داوود خانی و ظاهرخانی زده و ان دوران راعصر روشن و مثبت تاریخ افعانستان معرفی کرده ایم؟؟؟ به نظر من پس از به اقتدار امدن احمدشاه ابدالی چه هفت و یا هشت ثور هرکدام تار و تیره چون بقیه 363 روز هر سال مردم افغانستان بوده است و مانیاز نداریم در یکی ازاین دو روز به شادمانی و پایکوبی پرداخته و از دیگری به عنوان روز سیاه و تاریک تاریخ افغانستان یاد کنیم. من هیچ تفاوتی را در بین داودخان و نورمحمد ترکی و یا بعدها مجاهدین و مخالفین آن احساس نمیکنم. هرکدام به نوبه خود رسالت شان را به ویرانی مملکت ما به انجام رسانده است!!!

 • Doostan e aziz,

  Atiq e Shaadid har ki baashed, bogzaarid ki ezhaar e nazar konad w maa ba nazarash ehteraam mi konim

  Kabuli

  • آقای شاهد!

   با سپاس فراوان از کارتون های پرمفهوم تان باید یاد آور شویم که هردو روز برای افغانستان روز های بسیار تلخ بوده و واقعات بسیار بسیار بد، دور از بشریت واسلامیت ، فراموش ناشدنی و نا بخشودنی را در قبال داشت.

 • بسم الله والصلات والسلام علی رسول الله وبعد.

  اسلام و علیکم هموطنان عزیز و ارجمند ایا این حکم و فیصله از نظر شخص شما چگونه عاقلانه و عادلانه خواهد بود که بخاطر اعمال ننگین وزشت عده از تیکه داران رهبر نما های ایمان فروش و خود فروخته های مزدور تنظیمی که هرگز جرات و مردی رویا روئی جنگیدن را در سنگر داغ جهاد در مقابل وطن فروشان خلقی پرچمی اجنبی پرستان سرخ وسیاه بجز از سهم گیری با پول دزدیها و پول پرستی های شان چیز دیگری بیش هیچ چیز نداشته و نکردند که الحمدلله تعداد از افراداینچنین منافقین جهادی نما با دار و دسته سفاک شان بسیار محدود و نا چیز بوده و تعداد شان واضعااز چند صد نفری بیش نیست وچیز که در این جا نهایت ظالمانه و غیر عادلانه خواهد بود ان اینکه اگر اسطوره های بد نام شونده و شرمسار گرایانه این قطاع الطریقان خود کامه و مرتجع محدود الهویت را که هیچ گاه مصدر خدمت بدین جهاد و مردم بجز از جفا و خطا نشده اند در مقایسه با همچو یک قشر و گروه چندین میلیونی که تشکل از مجموعه عمومی قوات جهادی مجاهدین مسلمان و با دیانت ملت ازادیخواه و استقلال طلب ما را تشکیل میدهد نا جوانمردانه وچشم پوشانه بدست قضاوت گرفته اگاهانه و یا بطور غیر اگاهانه نفع و منفعت توطعه گران و دسیسه سازان اسلام ستیزان عصر را که غرض بد نام ساختن هر چه بیشتر دین مبین اسلام بمنظور رسیدن به اهداف و مقاصد شوم و شیطانانه شان از هر نوع امکانات ووسیله دست داشته شان به واسطه چینل های مختلف اهم از افراد گروه ها و سازمان های مختلفه سیاسی مذهبی و استخباراتی استفاده نموده اند مساعد و اماده ساخته و جهاد میلیونها افراد مومن ومسلمان متدین وپرهیزگار مانرا زیر سوال برده از وجود دو میلیون هموطن مومن و مسلمان معیوب و ضرر دیده ما بدست هیولا های وحشی کمونستی منکر شده و حقیقت داستان تلخ و رنج اور ریختن خون پاک و مقدس یک و نیم میلیون شهدای راه ازادی و عدالت را که جان های شرین شانرا مردانه وار و دلیرانه الحمدلله به قوت والای دینی و همت والای افغانی نثار راه دینداری و راه وطندوستی شان غرض حفظ جان مال ناموس غیرت عزت شرف وقار ابرو دین مذهب وطن خاک ملت دولت و غیره ارزشهای ملی و تاریخی وطن ما در امر رفاه و اسایش حال و اولاد من و تو در راه حفط منافع اولیای عامه و حفظ نوامیس ملی و دفاع از تمامیت ارضی علیه نیرو های قشون اشغالگر و متجاوز سرخ روس وضمامداران ظالم استبدادی و استعماری وقت ان به کمک مزدوران داخلی خلقی پرچمی شان در راه جهاد فی سبیل الله و راه خدمت به مردم مسلمان وبا دیانت ما گردیده بودند نا دیده گرفته ومنکر همچو واقعت هاو حقایق حماسه افرین و افتخارامیز تاریخی و با ارزش راد مردان دلیر شجاع وطندوست ووطن خواه ما میشوند الله سبحان الله و تعالی روح شانرا شاد و ارواح شانرا خوشنود داشته باشد امین یا رب العامین برحمتک یا ارحم الراحمین.وسلام سلطانمحمد

جستجو در کابل پرس