صفحه نخست > کارتون > طنز روز > عجــایب خلقــت در افغــانســتان

عجــایب خلقــت در افغــانســتان

ظاهـــر قـــدیرعضـــو مجـــلس نمـــاینـــدگـــان گفـــت کـــه فـــرزندان خـــوانیـــن پشـــتون با انبـــاری از دالـــر و دینـــار بدنیـــا می آینـــد
شمس الحق حقانی
دوشنبه 20 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در سالهای هشتاد میلادی یک خبرنگار انگلیسی در پشاوراز مولوی خالص جویای علت تعدد زوجات در مردان مسلمان گردیده بود مولوی صاحب با نگاه حقارتباری بسوی خبرنگار دیده و به ترجمان میگوید به این احمق بی دین بگو که زنان مسلمان ماه یکبار عادت ماهانه دارند
که برای سه چار روز شوهران شان از همخوابی با آنها محروم میگردند اما اگر مردی صاحب دو یا سه زن می باشد دیگر خطر این محرومیت از بین رفته و او همیش از حقوق حقه اش برخوردار می باشد.

آن زمان من بر حماقت مولوی خالص می خندیدم که گمان می برد قانون طبیعت برای زنان مسلمان طوری دیگر وضع شده ولی حالا با این اظهارات آقای ظاهر قدیر دچار شک وتردید می گردم که شاید قانون طبیعت در افغانستان طوری دیگر باشد ورنه اینهمه سرمایه قارونی تنها حدود نیم ملیارد دالر پول نقد را او از کجا بدست آورده !؟

اگر این ادعای آقای ظاهر قدیر را قبول نکنیم و او با اینهمه پول بدنیا نیامده باشد پس امکان دارد که وی این سرمایه را از پدرش به میراث برده باشد اما باز همان سوال در مورد پدرش هم مطرح میگردد که او این مقدار پول را از کدام راه بدست آورده بوده ؟

از راه دهل یا از راه سرنی ، از منبع حلال یا از مجرای حرام ؟
برای بدست آوردن آنهمه سرمایه در کشور فقیر مانند افغانستان باید پدر ایشان عمر حضرت نوح را داشته و همیش شب و روز بیل می زدند تا نیم ملیارد دالر را جمع آوری میکردند ولی همه میدانیم که او حتی همین عمر کوتاهش را هم تا آخر طی نکرده و بطور مرموزی کشته شد.

پس امکان دوم کسب سرمایه از راه سرنی می باشد ولی از آنجائیکه مادر ظاهر قدیر به فرزندش گفته :
" اگر تو این اتهام نا حق دزدی و قاچاق زاخیلوال را از پیشانی فامیل قدیر پاک نکنی من شیرم را به تو نمی بخشم ! "
قبول اینکه پدر ظاهر قدیر این سرمایه را از راه حرام با قاچاق تریاک بدست آورده باشد هم از امکان بدور است چون در آنصورت هم مادرش با آن کار خلاف مخالفت کرده و مانع آن می شد.

پس در نتیجه باید قبول کرد که در بین زمین و آسمان خداوند چیز های وجود دارد که نمی توان آن را فقط با عقل خشک انسانی فهمید و درک کرد که شکستن قانون طبیعت در داشتن عادت ماهوار زنان مسلمان و بدنیا آوردن کودکان همراه با دالر و دینار در بین خوانین پشتون از همین جمله چیز هاست ولی من فقط از خداوند همینقدر گله مندم که قانون طبیعت را زمانیکه او شکستانده و کودکان خوانین پشتون را همراه با دالر و دینار درین جهان فرستاده پس چرا کودکان مهاجرین هلمند در چار راهی قمبر شهر کابل را لا اقل با یک جوره موزه زمستانی بدنیا نیاورده تا بیچاره ها در سرمای زمستان با چپلق های پلاستیکی بالای برف ها قدم نمی زدند !؟
یا این که رحمت خداوند مخصوص خوانین پشتون است و فقرا و مساکین پشتون حتی لیاقت یک جوره موزه زمستانی را هم تدارند !؟

با تقــــــــــــديم حـــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • در افغانستان کمتر اتفاق افتاده که طبقه (فیودال و یا سرمایه دار) حاکم از شیره و شربت طبقات پایین غیر ملیت خود فربه شده باشد. ظاهرقدیر، دوستم، عطا، قانونی، خلیلی ووو دسترس اولین شان مردم مظلوم ملیت خودشان استند.
    گفته مشهور است که اگر خودت ندزدی پدرت دزدیده، اگر پدرت ندزدیده پدرکلانت دزدیده و لااخر.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس