صفحه نخست > کارتون > طنز روز > رهــبری افغــانهــا در مــذاکــرات قطــر

رهــبری افغــانهــا در مــذاکــرات قطــر

جــــلالتمــــاب کــــرزی فــــرمــــودند که رهــــبری و هــــدایت افغــــانســــتان شــــرط حــــتمی مــــذاکرات صــــلح در قطــــر می باشــــد !
شمس الحق حقانی
شنبه 6 جولای 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سوال اصلی و اساسی پیرامون مذاکرات صلح در قطر که قبل از آغاز مذاکرات باید جواب روشن بدان داده شود اینست که از جوانب ذیدخل رهبری این مذاکرات را کی عهده دار گردد !؟
به این مشکل می توان از زوایای مختلف نگریسته و جواب های گوناگون بدست آورد که هر کدام ادعای حق بجانب بودن را داشته و خود را مستحق رهبری روند مذاکرات صلح می پندارند.

پاکستان منحیث قدرت اتمی در منطقه و مجهز با ارتش نیم ملیونی مسلح تا دندان که در کنار ارتش رسمی دارای هزاران فابریکه تولید طالبان انفجاری و انتحاری و تولیدات و صادرات صنایع طالبانی چون کمربند و واسکت انتحاری می باشد که از برکت تولیداتش آرام و قرار منطقه بهم خورده و از شرق تا غرب عالم از خوف حملات انتحاری آن دچار اضطراب و تشویش اند طبعاً که خود را مستحق اصلی این سمت میداند.

از جانب دیگر امریکا که بعد از فروپاشی قلمرو حریف سوسیال امپریالیستش خود را یکه تاز میدان می بیند و اختیار مرگ و زندگی تک تک سرنشینان کره خاکی را بدست دارد و در سرزمین بی صاحب ما که از معاش مامورین دولت و اردوی ملی گرفته تا دالر های وزرا و و کلا همه را او می پردازد پس طبیعیست که وی خود را لایق این کار پنداشته و دیگران را به پیروی از رهنمایی های پدرانه اش دعوت می کند.

طلاب کرام این فدائیان سر و پا برهنه اسلام که در مدارس دینی پاکستان چشم به جهان کشوده اند و از دنیا بجر حجره تاریک مدرسه ، ریش ملا و سپاره قرآن چیزی دیگری را نمی شناسند و در هوای بدست آوردن کلید بهشت و وصال حوران بهشتی هر چیزیکه بر سر راهشان قرار گیرد از انسان و حیوان گرفته تا سنگ و چوب شهر و بازار و مکتب و شفاخانه به خاک یکسان می کنند و حتی بر کودکان هشت ساله رحم نکرده به سر بریدن و اعدام آنها دست می زنند پس اگر ایشان هم ادعای مستحق بودن رهبری مذاکرات صلح را دشته باشند خیلی بیجا نخواهد بود.

در اخیر دولت افغانستان این حاکمان سرزمین شیران ، سرزمین که تاریخ پر افتخار پنج هزار ساله اش شاهد شکست های مفتضح خیلی از جهانگشایان بزرگ چون اسکندر مقدونی ، چنگیز خان ، مکناتن و برژنف بوده با وجودیکه این کشور همیش از فقر اقتصادی رنج می برده و فقط با مشت خالی و غیرت افغانی مسلح بوده ولی با آنهم این شغالان و رو بهان درین سرزمین سانش پیروزی نداشتند.
گرچه امروز حامد شیرزوی سلطان سرزمین شیران در اثر پیری و کهولت و نداشتن دندان و پنجال به کمک و یاری امریکا نیاز دارد ولی به قول معروف که " شیر اگر پیر هم شود شیر است " حالا هم با وجود همه این تقاصیر و کمبود ها او خود را از دیگران بیشتر مستحق رهبری و هدایت روند مذاکرات صلح در قطر می داند.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • این وطن فروشان همه چی خود را سودا میکنند این بی غیرتها در دوحه، ریاض، تهران و به تازگی قاهره مردگوخانه جدید باز کردهاند و ناموسشان را لیلام میکنند.

  • میگویند زمانی که تهداب اوغانستان را گذاشتند در قندهار گفتند که کسی در تمام عمر خود مفعول واقع نشده باشد انرا بگذارد. البته یک چنین شرطی حتی در شرایط فعلی هم در قندهار قابل تطبیق نیست. سران قبایل مجبورا اعلان کردند که اگر یکبار هم مفعول واقع شده باشد درست است....کسی پیدا نشد. دوبار....کسی پیدا نشد....سه بار....ده بار....بلاخره در پنچاه هم بار کسی که امروز از وی بنام لوی احمدشاه بابای درانی یاد میشود دست خودرا بالا کرد که من هستم. صدای شاباس از میان سران قبایل برخاست زیرا وی یک شخص جنتی بود که اینقدر کم مفعول واقع شده بود. احمدشاه را صابرشاه کابلی که خود از زمره بچه بازان مشهور بود پادشاه ساخت. زمانی که احمدشاه به شهر امد یک ایرانی بنام سردارقلی افشار که عصا چوب به دستش بود صدا کرد: اغا احمدشاه خدا وکیلی خیلی گند زدی اخه مرد حسابی من تنها تورا اضافه از ده هزار بار چون کردم!

    ولی وقت از وقت گذشته بود واز برکت این مفعول تاریخ تا امروز این وطن روی خیر ندیده است که انشاالله به زودی از شر این یاجوج وماجوجان خلاص خواهیم شد وتاریخ کونیان به زباله دان تاریخ خواهد رفت.

  • بسم الله تعالی
    برادران و خواهران تمام اقوام با غیرت ساکن در افغانستان لطفاً با یک صدا و یک دل بگویید که لعنت خدا و رسول و همه شهدا بر کامران میر هزار و چند خاین همدستش که نمیگذارد ما مردم افغانستان آرام زندگی نماییم

  • چمبر نام من اخر تو و خاندانت را..... خودت میفهمی

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس