در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > صــدای گــوســفند از زیر خــانه ارگ

صــدای گــوســفند از زیر خــانه ارگ

ناگهــان صــدای بع بع گــوســفند دیگــری مــلا اشــرف غنــی از زیر خــانه ارگ ریاســت جمهــوری بلــند شــد !
شمس الحق حقانی
چهار شنبه 6 آگوست 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اگر روزی خداوند عالم برای علاج درد های بی پایان جامعه ما پیامبری را اینجا بفرستد که پیامبری و هدایت او مورد قبول گروهی قرار گیرد به یقین کامل که گرو های دیگر فقط از روی لجاجت و خصومت با آن گروه به پیامبری آن پیامبر شک آورده و او را پیامبر کاذب خوانده کمر به قتلش خواهند بست.
تعصبات قومی و گروهی چنان چشمان بصیرت مان را کور کرده که ما حتی از تشخیص مرد و زن ، پیر و جوان و خورد و بزرگ عاجز هستیم و چشمان مان فقط پشتون و تاجک و یا هزاره و اوزبک می بینند و بر مبنی همان چشم دید مان و تعلقات قومی و گروهی مان قضاوت و ارزیابی مان صورت می گیرد.

زمانی جناب ملا اشرف غنی طالب زی این مرد متفکر جهان و افتخار جامعه افغانی از واقعیت تلخ و غیر قابل انکاری که بیشتر از نود و هشت فیصد زندانیان بگرام گویندگان یک زبان اند و بیشتر از نود و پنج فیصد عملیات نظامی نیرو های ناتو در مناطق پشتون نشین صورت می گیرد رنج برده و آنرا خلاف تعادل قومی جامعه افغانی خوانده و خواستار ایجاد توازن قومی برای رفع این بی عدالتی بزرگ گشت.
اما ایشان هنوز جمله شان را تا اخیر بیان نکرده بودند که مانند داستان معروف خدای بیردی برخاسته از انگیزه های تعصبات قومی و گروهی و سو ظن و بد گمانی دشمنان وحدت ملی کشور فریاد زدند که جناب ملا اشرف غنی چرا فقط در زندان بگرام خواستار ایجاد تعادل قومی اند و نه در جا های دیگر !؟

پس حالا کجایند همان انتقاد گران بهانه طلب که گوش هایشان را باز کرده و پس از شنیدن کلمه خدا کلمه بیردی را هم بشنوند و مطلع گردند که جناب ملا اشرف غنی درین بابت چه زیبا فرموده اند که :

ایجاد تعادل قومی نه تنها در زندان بگرام بلکه در هر جای دیگر یک امر ضروری برای جامعه ماست خصوصا در پروسه انتخابات ریاست جمهوری.
درین راستا ما یک ملی اتل از قوم پشتون بنام ضیا الحق امر خیل داشتیم حالا جهت حفظ توازن قومی باید یک ملی اتل دیگر از قوم هزاره نیز داشته باشیم که بنا بر پیشنهاد بنده و فرمان جلالتماب کرزی این افتخار بزرگ نصیب مردی که در صبر و شکیبایی ، سادگی ، وفا داری و بی آزاری گوسفند مرینوس هم به پایش نخواهد رسید بنام استاد عبدالکریم خلیلی شد که من این افتخار بزرگ و این سعادت سترگ را به جناب ایشان و همه پیروان و هواداران محترم شان از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض کرده از خداوند متعال برایشان خواستار توفیق و پیروزی های بیشتری هستم.

با تقديم حــــــــــــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • ان خري راكه داخل گدامها گرفتار شد با پاس امريكائ خود چرا چيزي ننوشتين،

 • ننگ باد بر این بی غیرت بی ناموس که در مقابل رای مرد خودم همچون خیانت را مرتکب شد. زنش را هم که کرزی بگاید باز یک موی غیرت ندارد. حالا اشرف غنی کوچی سوار شده این بی شرف را.

 • در کشور های پیشرفته وقتی خیانتی از اداره چیان امور سرزد و به مردم معلوم شد شخص تخلف کار فوراً ازمقام مسؤلیت استعفا داده و برای معذرت خواهی از ملت مبادرت می ورزد. اما متاسفانه در افغانستان از ابتدای این مملکت بدبخت تا امروزچنین فرهنگی وجود نداشته است، همینکه خیانت یک مقام دولتی آشکار شد دلقکان و کاسه لیسانش به تب و تلاش می افتد تا خیانت اورا در انظار موجه ومشروع جلوه گر سازد و آنانی را که چنین خیانت را برملا ساخته به باد انتقاد بگیرد.کاسه لیسان ملا کریم خلیلی پخش صدایش را دخالت در حریم خصوصی وانمود کرده و پیگرد این قضیه را با هیاهو دنبال می کنند وچند روشنفکر!! خرد باخته هزاره جلسه محرمانه ملا خلیلی را تعرض در حریم خصوصی او میدانند. از این روشنفکران فروخته شده باید پرسید که در کدام جای سخنان ملا خلیلی در مورد خانه وخانواده وزندگی فامیلی اش ونیز قصر ها و شهرک هایش که بنام شهرک حاجی نبی معروف است سخن رفته تا ازان تعرض به حریم خصوصی تعبیر شود. ملا خلیلی خیانت بزرگ در باره سرنوشت 30 ملیون مردم بیچاره وجفادیده مرتکب شده است که باید خودش با همان ادبیات قلمبه وسلمبه ملائی توضیح ارایه بدارد یا اگر جزئی ترین جرقه از وجدان، شرافت وانسانیت در وجودش باقی مانده باشد از نوکری کرزی استعفا داده و به خیانت خود اعتراف نموده و بقیه عمر پر از جنایت خودرا با کمی وجدان راحت سپری کند و از خود سر مشقی به مردم جفادیده وقابل ترحم هزاره بجای بگذارد.بااحترام خیر اندیش

 • مردک یاوه گوی از ناموس عبور کرده، یعنی شمسی گل حقبانی روستای مرغز هرات!
  در مقابل اشرف غنی احمد زی؛ چه کسی است؟جانوری از تیم تنظیم های تروریست!متقلبی که حتا فاکولتهء طب کابل را هم در وقت زمامدرای داکتر نجیب تمام نکرد، اما خود را « داکتر » میگوید!
  کارتونیستی که این حقایق را نداند؛ یعنی پنبه به گوش کرده باشد؛با نتانیاهو و قاسم سلیمانی و گلب الدین راکتیارو سایر جنایتکاران چه فرقی دارد؟
  شمسی گل حقانی٬ شرم و شهامت را بوسیده و بر طاق خانه نهاده!

 • رهبران کارتونیست جهادی، شمس الحق حقانی( به کارتون نگاه کنید

 • فكر ميشود اشرف غني از ترس مطرح و اجرايي شدن معيارات نهايي كامل پيشنهادي براي شناسايي كامل اراي سياه كه منجر به مغلوب شدن او گردد، وارد مرحله امضاي توافق حكومت مشاركت ملي گرديده تا مگر با جايگزيني موضوع بالاي موضوع، به فكر خودش، تيم اصلاحات را فريب دهد.
  پس بر تيم اصلاحات است اينكه نگزارند چنين شود كامياب بودن تيم اصلاحات در مقابل ميتواند تاكيد روي اجرايي شدن معيارات نهايي كامل براي شناسايي صندوق هاي امرخيلي گردد.

 • ګرچه خلیلی از ادرس هزاره ها وارد ارګ ریاست جمهوری ګردید و مدت ۱۳ سال بنام نماینده هزاره ها پست معاونیت دوم ریاست جمهوری را تصاحب نمود اما در عمل هر ګز به عنوان نماینده هزاره به نفع مردم هزاره کار نکرد . لذا جامعه هزاره ها باید کوشش نماید که هرنوع سواری دادن خلیلی را به حساب شخصی خودش تعریف نموده و اعلام نماید که تمام رزالت ها و خباثت کاری های خلیلی هیچ ربط به جامعه هزاره ها ندارد .

جستجو در کابل پرس