صفحه نخست > دیدگاه > پاسخی کوتاه به نویسنده ارجمند داکتر همت فاریابی

پاسخی کوتاه به نویسنده ارجمند داکتر همت فاریابی

رژیم ایران،سال هاست مهاجران افغان در ایران را نیز مرجع و ملعبهء داد وستد سیاسی و داد و گرفت ایدئولوژیک ( و گاه گوشت دم توپ) قرار داده است
دیده بان
شنبه 4 آپریل 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

خرافات مذهبی که پس از جلوس خمینی، به فضای افغانستان صادر شده،هزار بار بدتر از مواد مخدر است، این خرافه ها حتا« قربانی» می گیرد، احتمالا مرگ فرخنده هم با این خرافات، وابسته گی دارد

پاسخی کوتاه به نویسندهء ارجمند ، داکتر همت فاریابی
نویسنده: دیده بان

جناب داکتر همت فاریابی، شما خواب، تشریف دارید یا فکر میکنید دیگران در خواب اند!جنبش عدم انسلاک در جهان امروز چه محلی از اعراب دارد؟چه دنیا را یک قطبی بنگریم چه چند قطبی؛ جنبش عدم انسلاک که روزی، روزگاری ، در جهان دو قطبی ، نقش « پسر خوانده» اتحاد شوروی را بازی میکرد؛ کوبا و یوگوسلاو و سوریه ی حافظ اسد نیزجزو آن بودند؛ دیگر به تاریخ پیوسته است!
جناب داکتر !شما تا حالا در خواب تشریف دارید و پهلو نگشتانده اید تا بنگرید که افغانستان در اشغال اجانب است، آخرین ،ترکیب به اصطلاح دولت وحدت ملی«!» اش ساخته و پرداختهء جان کری امریکایی است!
شما از یک دولت تحت اشغال میخواهید؛ به جنبش عدم انسلاک بازگردد!

آقای داکتر! شما که از اشرف خان میخواهید، سیاست منطقه ای اش را بین عربستان و ایران اسلامی،متوازن کند، از کجا به این نتیجه رسیدید که باید در برابر « زیاده روی» های رژیم سلطه جوی ایران خامنه ای ، خاموشی گزید ؛ ایران خامنه ای ، خطهءعراق را کاملا اشغال کرده( شاید درست تر آن است بگوئیم ، جورج بوش پسر، پس از تهاجم به بین النهرین ، کشتن صدام و خارج شدن از عراق،عراق را به رژیم ایران واگذار شده است)اکنون رژیم خامنه ای،در صدد سلطه بر یمن و لبنان و سوریه وماوراء النهر( وشاید تسلط بر سرزمین های همجوار) افتاده ؛ چرا با سکوت خویش، دولت تحت اشغال کابل ، ایرانی ها را جسور تر و هار تر سازد؟

اما عربستان هرگز خیال اشغال سرزمین های دیگر را ندارد( ازجمله افغانستان را)، ایران اسلامی، هزاران جاسوس را در مراکز اداری و شهری افغانستان ،جابجا کرده؛ جاسوسانی در حد و سطح وزیر و معاون وزیردارد( نمونه آن سیمین حسن زاده است)، ده ها موسسه نقابدار به اسم« بسیج مستضعفین»، «مجمع اهل بیت» «انصار امام خمینی» « حزب الله»« دانشگاه آزاد اسلامی» و سائر موسسات پیوسته یا همبسته با سپاه پاسداران ایران، درچار گوشه کشور به منفعت رژیم حاکم بر ایران، بکار گرفته شده اند؛شما مثل سائر نویسندهگان افغانستانی مارا از کلمه « وهابی» می ترسانید؛ این «ترم » ترسناک نیز ساختهء ایرانیان است؛ در ایران به هر مخالف رژیم که سنی مذهب باشد،وهابی می گویند!
در ایران خامنه ای به تشکل های رادیکال سنی ( مثل داعش و القاعده و نظائر آن) تعبیر« تکفیری» رابکار می گیرند؛برخی روزنامه نگاران و قلمزنان افغان نیز این عبارت « تکفیری» را نافهمیده،استعمال میکنند!
( منظور از تعبیر تکفیری آن است که این جریان ها و جنبش ها، ایران و شیعه یان را « کافر» میخوانند؛اما از نظر تاریخی ، نخستین واصلی ترین ایجادگران اصطلاح « تکفیری»خود شیعه یان ایران اند، اینان نه تنها سنی ها، بلکه اصحاب پیامبر را نیز « کافر میخوانند، به کتب و رسانه های اهالی تشیع مراجعه شود، اینان عایشه زن پیامبر را هم «کافر» می انگارند!)

رژیم ایران،سال هاست مهاجران افغان در ایران را نیز مرجع و ملعبهء داد وستد سیاسی و داد و گرفت ایدئولوژیک ( و گاه گوشت دم توپ) قرار داده است؛ مهاجران را برای جنگ( به نفع بشار اسد)به سوریه میفرستد و حتا گاه ، کشته ها ، و جنازه ها ی این اعزامیان بدبخت را نیزاز سوریه به ایران ، اعاده و منتقل نمیسازد!
خرافات مذهبی که پس از جلوس خمینی، به فضای افغانستان صادر شده،هزار بار بدتر از مواد مخدر است، این خرافه ها حتا« قربانی» می گیرد، احتمالا مرگ فرخنده هم با این خرافات، وابسته گی دارد!
اما در باره عربستان:

طرد و دفع ایران، هرگز به مفهوم، جذب و خوشامد گویی به ارتجاع سیاه عربی و عربستانی نیست؛اما شما وقتی از سیاست و عنعنه بیطرفی افغانستان صحبت می کنید؛ آیا دولت دست نشاندهء کنونی را دنباله جمهوریت داوود خان ، حساب می کنید! کدام بیطرفی؟ بیطرفی را آب برد و آب را شتر خورد !

جناب داکتر صاحب ،بقای رژیم ایران ، برای « بشریت» خطر آفرین است؛ اما رژیم عربستان ،در چاردیوار خویش زندانی و محصور است،گمان نمیکنم ،خطری از سوی عربستان، متوجه سرزمین ما باشد!
آقای داکتر،به حضرت عالی بحیث یک نویسنده مستقل، احترام دارم.
****
اما در باره مطلبی که زیر نام« مقایسه اثر گذاری سیاست عربستان سعودی و ایران در اففغانستان » در صفحه درج شده ، عرض کنم، بسیار پیش پا افتاده و در حد خطبه ها و سیاه مشق های امام جمعه های وابسته به دفتر ولی فقیه است؛ این گونه نوشته ها،عرض خود میبرد و زحمت ما میدارد!

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • با تشکر از نویسنده گرامی و اینکه در مورد شناخت جمهوری به اصطلاح اسلامی ایران و عملکرد ها و مخصوصا در مورد توهین های شیعه صفویه رافضه به مادر مومنان اهل سنت و شیعه های هدایت یافته، عایشه پرداختید. خدا خیر تان دهد این کار شما سبب میشود تا اهل سنت و شیعیان هدایت یافته به افکار پلید شیعه صفویه رافضه بیشتر از پیش پی ببرند و همه بیدار شوند از جمله قلم بدستان گرامی این سرزمین مثل اقای محترم داکتر صاحب همت فارابی که احتمالا پای صرفا تلویزیون های دولتی رژیم به اصطلاح اسلامی رافضی ایران نشسته و افکار خود را از انها تغذیه مینمایند. مشوره من به صفت یک برادر مسلمان برای داکتر صاحب و دیگر برادران مسلمان اهل سنت و شیعیان هدایت یافته اینست که در پهلوی نشستن پای تلویزیون های شرکی و گوش دادن به انها، پای تلویزیون های ماهواریی وصال فارسی یا وصال حق، کلمه، توحید، نیز بنشینند تا باشد که نور ایمان الهی در دل ایشان کار کند و از شیعه صفویه رافضیه، به شیعه هدایت یافته تغییر عقیده بدهند تا باشد که سعادت دارین نصیب ایشان گردد.
    با احترام

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس