در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > صدیق چکری فرزند صدیق وطن که خزانه دولت را به خارج چکر برده بود به دعوت حامد کرزی و (...)

صدیق چکری فرزند صدیق وطن که خزانه دولت را به خارج چکر برده بود به دعوت حامد کرزی و برهان الدین ربانی دوباره به وطن باز میگردد !

شمس الحق حقانی
يكشنبه 19 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

این جنگ های خانمانسوز و انفجار هزاران بمب و راکت درسالهای جنگ نه تنها قتل و کشتار و خسارات مالی بزرگ را در کشور ببار آورد بلکه موجب خرابی محیط زیست و مسموم گشتن هوای کشور نیز گردید خصوصاً باز گشت سیل آسای مهاجرین از کشورهای همسایه بعد از ختم جنگ های داخلی در شهر های بزرگ ، وارد کردن وسایل نقلیه کهنه ، فرسوده و بدون فلتر ، استفاده از مواد سوخت بدون کیفیت اینها همه دست بدست هم داده هوای شهرهای بزرگ خصوصاً شهر کابل را چنان آلوده و زهرناک ساخته که نه تنها شیوع امراض جهاذ تنفسی و صد ها مرض دیگریکه علت آنها در خرابی آب و هوای کشور نهفته است خیلی شدت گرفته که طبیعت و اشجار نیز ازین هوای مسموم به شدت متضرر گشته و برگ درختان رنگ سبز شان را به رنگ زرد و نسواری تبدیل کرده !

صدیق چکری فرزند صدیق وطن که خزانه دولت را به خارج چکر برده بود به دعوت حامد کرزی و برهان الدین ربانی دوباره به وطن باز میگردد !

علاوه از زیان های فوق الذکر هوای آلوده و مسموم کشور حتی باعث رنگ رفتگی بانک نوت های کشور هم گشته و اگر سال یکبار بانک مرکزی بانک نوت های کشور را جهت گذاشتن در هوای سالم در خارج از کشور نفرستد تمام بانک نوت ها رنک هایشان را باخته و از چلش می افتند اما فرستادن این بانک نوت ها در خارج هم مصارف گزاف را همراه دارد که گاهی به اصطلاح آفتابه خرج لیم می شود .

پارسال فرزند صدیق وطن مجاهد تقاعدی آقای چکری که خاطرات جهاد برحق شان را در و دیوار کابل بخاطر دارد هنگام مسافرت به خارج بنا بر احساس مسؤلیت اسلامی دعواطلبانه بدون اخذ حق الزحمه تمام خزانه دولت را با خود به خارج به چکر و هواخوری برده و تا امروز کشور به کشور و شهر به شهر انجام وظیفه میکند.
اما فضای بی اعتمادی کنونی کشور و اخلاق قدر نشناسی مردم ما باعث آن گشته که عده در مورد ایشان گمان بد برده و فداکاری و جان نثاری ایشان را به دید شک بنگرند ، بالاخره چندی پیش استاد برهان الدین ربانی و محترم حامد کرزی در اسلام آباد با ایشان ملاقات کرده و از جناب ایشان تقاضا کرده اند که آنها در کنار انجام مسؤلیت های اسلامی و افغانی شان باید کمی هم در فکر زندگی فامیلی و صحت و سلامت خود باشند ، در نتیجه آقای چکری به آنها قول داده که بزودی ماموریت شان را به پایان رسانیده و به وطن باز خواهند گشت .

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

  • از یک مجاهد سر به کف بیشتر ازین چه انتظار دارید ؟
    فکر میکنم جناب چکری از جبری شدن ذکات مسلمین که توسط وزارت مالیه و ابتکار زاخیلوال صاحب یعد ازین از سرمایه های مردم وضع خواهد شد اگاه شده اند و اینبارمیخواهند با قرار گرفتن در راس اداره ذکات و عشر میخواهند خدمات بزرگتر از قبل را به ملت مسلمه انجام دهند... زهی مسلمان و زهی مسلمانی !!
     قابل یاد اوری میدانم که جناب زاخیلوال وزیر مالیه سوگند خورده اند تا یک لقمه نان را که این مردم برای خوردن بدست میاورنداز حلقوم شان بنام مالیات کمر شکن و ذکات اجباری کشیده و به خزانه دولت که هر چند گاهی از طرف مقامات چون چکری ، برادر کرزی و برادر فهیم و دیگران مورد چپاول قرار میگیرد تحویل داده و کارایی خود را به دولت دزدان و غارتگران نشان میدهد.. زهی دولت و زهی دولت مداران !!

    • مردمیکه پیش از آنکه بدانند چی میکنند به رضا هم مالیه میپردازند و هم عشر و هم ذکاة ، قابل مردن اند

  • TASHWEESH NAKONEED HAQQANI SAHEB AZ NAMETAN PAIDAST KE KEE ASTED

جستجو در کابل پرس