در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > پیام احمد ولی کرزی از اسفل من النار به برادرش حامد کرزی و برادران ناراض (...)

پیام احمد ولی کرزی از اسفل من النار به برادرش حامد کرزی و برادران ناراض وی!

شمس الحق حقانی
شنبه 16 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پیــام احمــد ولی کرزی از اســـفل من الـــنار به برادرش حــامد کرزی و برادران ناراض وی !

" پشت مــرده گپ زدن خــوب نیست ولی پشت مــرده تهمــت کردن بزرگترین گنــاست ! "

اولتر از همه از بارگاه ایزد متعال استدعا دارم که مرا با جمله جنایتکاران همقطارم مورد عفو و مغفرت خویش قرار داده و
ما عاصیان را هرچه زود تر ازین جایگه ایکه وضع زندگی در آن از افغانستان بد تر است بیرون آورده به جای بهتری انتقال دهد !
ثانیاً به بردار بزرگم حامد کرزی و برادران ناراض او میخواهم تذکر دهم که هنوز خون از کفنم خشک نشده که شما به اتهام بستتن به من آغاز کرده و از کشته شدنم برایتان نان مراد می پزید !
طلاب کرام که ادعای پیروی از شریعت محمدی را دارند ولی در دروغگویی و اتهام ناحق دست ابلیس را از پشت بسته اند ،در حملات انتحاری که تعداد قربانیان اطفال معصوم از بزرگسالان بیشتر گردید یک نی و صد آسان گفته از همه چیز اظهار بی اطلاعی میکنند اما در حوادث دیگری که جریان به نفع شان تمام گردد ولو طالب درآن هیچ نقش نداشته باشد بزور آنرا به طالب نسبت داده و به دروغ مسؤلیت عمل را عهده دار میگردند .
ادعای دست داشتن طالبان در حادثه قتل بنده یکی از همان دروغ های شاخدار و دم داریست که فقط برای کسیکه بکلی از داشتن عقل سلیم محروم باشد قابل قبول است ورنه هر انسان عاقل و خردمند میداند که این قتل هیچ انگیزه سیاسی نداشته و یک تصفیه حساب شخصی بین ما بوده که حالا طالب ازآن به نفع خود و حامد کرزی به نفع خود استفاده میبرند ، درین مورد بهتر است نظر خود سردار محمد را بشنوید :

" ولی جان بلکل راس میگه ملا عمر بد میکنه ما اگر نپر طالب میبودیم خود حامد کرزی می کشتیم ، ماپظ او هم که بودیم ،ای گپ ها همه دروغ اس ، چرا ولی جان را کشتیم ای دیگه خبر اس ، ما چرسی آدم هستیم ، ولی جان بما دوبد زد ، اعصاب خراب بود یک دز کدیم چند دقه باد هردو اینجا آمدیم ، اینجا هم که بد نیس اگه چرس می بود ، همی اندیوال دیگه ما میگه که ده سرای قنداری ها پیدا میشه ، خو ازی سرای اجازه برآمدن نداریم ... "

این را همه میداند که حامد لالایم از برادران ناراضش برای از سر راه برداشتن مخالفین سیاسی اش چون جنرال داود و دیگران استفاده برده و حالا برای مغشوش ساختن افکار مردم ادعا میکند که طالبان برادر خودش را نیز به قتل رسانده پس کرزی نمیتواند درین ترورهای زنجیره ای دست داشته باشد در حالیکه یک طفل تیز هوش هم میداند که من با جنرال داود و مقتولین زنجیره ای دیگر حد اقل در یک نقطه با هم تضاد فکر و عمل داشتیم و آن دوستی و دشمنی با طالبان بود.
پس خیلی دور از انصاف و از نهایت دیده درایی و رندی های نامردانه لالایم است که حالا خود مرده را قربانی گفته مرا بنام های شهید و قهرمان یاد کرده نان خود را به روغن مراد تر میکند !

اما حالا نه این عناوین بلند و بالا و پر طمطراق و نه جوالهای دالر و دینار که از تجارت تریاک و عصب بیت المال ذخیره کردم هیچ به دردم میخورد ، حالا فقط دو متر سان سفید بجان دارم و هر لحظه در فکر سوال و جواب خداوندم ، ایکاش همین افکار ده سال پیش به مغزم خطور میکرد که فریب وسوسه های شیطانی را نمیخوردم و امروز با وجدان آرام درینجا می خفتم اما آب رفته را با بیل نمیشود برگرداند ، افسوس و صد افسوس !!

خوشبخت کسیست که از تجربه زندگی دیگران می آموزد و امیدوارم که هموطنان گرامی از سرگذشت زندگی من درس عبرت گرفته و خدا را بخاطر خرما فراموش نکرده زمان بفکر خدا نیافتند که کار از کار گذشته باشد !!!

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • احمق استی با این نوشته مزخرفت .

 • سلام به همه !
  درین شکی نیست که هر انسان بعد از گذشتن یاد هایی را به ودیعه میگذارد. به محک قضاوت کشیدن اعمال وی هم حق هر هموطن است. اما فراموش نکنیم که او دیگر در میان مانیست و اخلاقا حق نداریم بعنوان نقد کارنامه های او مورد تمسخر قرارش دهیم.
  کارتون ویا هر اثر دیگر هنری که پیامی را ارایه کند خوب ولی بادرنظرداشت تازه گی موضوع نشرو ترتیب عکس احمد ولی کرزی را یک عمل خلاف عرف و دور از احترام به کرامت میتی که تازه از دنیا رفته دانسته وانرا یک عمل ضد انسانی دانسته قابل تقبیح میدانم. جا داشت که بمثابه مخالفین سیاست های او به فامیل داغدارش مانند انسانهای متمدن همدردی نموده تسلیت میگفتید.
  از جانبی هم در مورد شخصیت وی اظلاعات ضد و نقیض است.. از کجا معلوم که ما در شناخت او به خطا نرفته باشیم ؟ اقای امرالله صالح بمثابه فرد مطرح مخالف رژیم از او به عنوان انسان وطنپرست و صادق به وطن یاد نمودند.

 • ehanat posht morda aslan kare khob nist hala morda har ki mikhoahad bashad khodawand hama maha ra ba rah rast hedayat konad

 • برادر کرزی. میخواهم برایت اطمینان بدهم که ساعت ما اینجا تیر است. از قبله گاه ما گرفته تا تمام برادران طالبی ما در همینجا هستند. یک خوبی که اینجا دارد اینست که در اینجا به گوگرد اصلا ضرورت نیست. مثلا اگر میخواهی که سگرتی ات را اتش بزنی کافی است که انرا بلند کنی. اتش هرجا است وبرای زمستان ضرورت به گذاشتن بخاری نیست. بسیار جای گرم ونرم است.

  فکر کنم که جان محمد خان هم دیشب پاسپورت اخرت از طرف برادران طالب درکارته 4 کابل برایش داده شد وقرار است که بزودی به جهنم تشریف بیاورد. لطف کن و به دستش یکدانه یخچال روان کن که دل قبله گاه صاحب ما به اب یخ میشود. لطفا عجله کن وبیا اینجا زیرا قرار گفته اتشکاو دوزخ, دوزخ رو به پر شدن است وفعلا برای من بطور موقت در دیواره های دوزخ تخت خواب گذاشته اند تا یک جای مناسب برایم پیدا شود.

  لطفا سلام های مره برای بلدوزر هم برسان وبرایش بگوکه در وقت امدن همرای خود نصوار دهن زیاد بیاورد بخاطری که در اینجا برای مردم اجازه نصوار زدن نمیدهند

 • در خطاب به کسانی که لاف مسلمانی و ادعای ارزش نهادن به فطرت انسانی شان گوش عالم را کر کرده است!
  پشت سر مرده نباید حرف زد! بله نباید پشت سر مرده حرف زد ولی هرگز این انتظار را نداشته باشید که پشت سر خائنان و وطن فروشان و قبیله سالاران جنایتکار از کشت و کارهای شان در این مزرعه دنیا یادی نشود. از جنایت ها و بدکاری های این چنین مردمان هر چه بگویی باز هم کم است زیرا که باید در حافظه تاریخ ثبت شود. اگر جناب امرالله صالح یا دیگر مخالفان ظاهری حکومت به طرفداری از احمد ولی حرف زده باشند خوب زده باشند هیچکدام از اینها و سایر سخنان جانبدارانه و مصلحت آمیز رسانه ها نمیتواند سرپوشی بر گذشته ننگین قبیله سالار احمد ولی باشد و نمی توان گفته های اشخاص و رجال پس از مرگ او را سند و مرجعی برای شخصیت شناسی احمد ولی دانست.
  در عجبم از ادعای پوچینه مسلمانی و حرمت گرایی چون شمایانی ... که حتی از آدمکشی طالبان هم چشم می پوشید. اگر در زمان هیتلر و موسولینی و ... می بودید می گفتید پشت سرشان حرف نزنید خوب نیست!!!

  • آقای سغد مبارز سلام !

   شما کذام شمشیر را در ک.. فیل زده اید که خود را مبارز نامیده ودیگران درین راستا کوتاه امده اند ؟ از جانبی هم در کدام پیامی از اینجانب دیده اید که ادعای مسلمانی نوع جهادی شما را نموده باشم ؟ من فقط از نام انسانیتی که شاید شما با ان بیگانه باشید خواستم که بر زخم تازه یک فامیل تازه داغدیده نمک نپاشید. با شما همنظرم که هر جنایتکاروخاین به این وطن وحتی انسانیت مورد مواخذه وبازپرس حتی بعد از مرگ قرار گیرد.اما تمسخر بالای جنازه انسانی که فامیلش تازه به سوگ وی نشسته کاریست غیر اخلاقی چه این شخص اگر دشمن ما هم باشد. اینست تفاوت دید ما با هم.
   از جانبی در کجای پیامم ادعا کردم که ایشان بی گناه و منزه از همه الزامات اند ؟
   میخواستم بگویم ایشان تنها متهم اند که شاید در جنایات و یا بگفته شما قاچاق دست داشته اند. اما جا دارد که عرض کنم آغا ! احمد ولی که دیگر نیست چند روزی انبظار بکشید تا جنایات و خیاناتش مانند گلبدین و ملا عمر و مسعود و مزاری و دیگر جنایتکاران تثبیت و برملا شود باز مرده او را از قبر کشیده چوب بزنیذ.
   یک سوال از شما داشتم :
   ایا سخن گفتن به زبان مادری جرم است و این میتواند معیار فاشیست بودن فردی باشد ؟ اگر جواب شما بلی است پس این اتهام در اول متوجه شما است. زیرا شما فارسی میگویید و پشتون هم حق دارد شما را فاشیست بخواند. در غیر ان چه سندی دارید که احمد ولی را فاشیست قبیله میخوانید ؟ فاشیزم به هر نامی چه قوم چه زبان یا تباری که عنوان شود نزد بشریت متمدن مردود است.
   داکتر عبدالله هم او را انسان شریف و وطنپرست خواند آیا معتقدید که او هم مانند امرالله صالح از معیار هایی که پیرو انند عدول کرده و مصلحت فرار را بر قرار ترجیح داده اند؟
   همانقدری که رهبران جهادیون جنایتکار تشریف داشته و دارند بیشتر از ان ملا عمر کور و طالبان ضد بشریت عمل مینمایند.
   میخواستم به عرص برسانم اول پیام بنده را دقیق میخواندید و تحلیل میکردید که چه میخواهم بگویم بعد تاپه منفور اسلامیست را حواله پیشانی ما مینمودید.
   با ادای احترامات

  • ماما فرید جان حقبین،
   با سلام خدمت شما و تمام حقبینان جهان! پیام من خطاب به شما نه بل به تمام کسانی بود که به جانبداری از فاشیست قبیله ایراد خطبه می نمایند.
   اینکه شما نسبت به نام کاربری من مشکلی دارید خوب این صرف یک عادت کودکانه (طفلانه) است که اینچنین نام کاربری مرا به سخره میگیرید و گپ را به انحرافی ناسزا می کشانید. خیر است ...
   خانواده چنین جنایتکارانی هم بهتر از خودشان نخواهند بود که خون همان احمد ولی در رگهای آنان و نان بادآورده (از قاچاق و حرام خوری) اش در کالبدشان نشسته است. بگذار داغشان (اگر داغی باشد!؟؟) تازه شود.
   معنای فاشیسم بسیار وسیع تر و بطی تر از صرف ادای کلمات به زبان مادری می باشد و متاسفم که شما چنین برداشت ابتدایی و مادونی از مفهوم فاشیسم قبیله دارید (جهت آشنایی بیشترتان پیشنهاد میکنم به سایت ویکی پدیا و محتواهای آزاد - بدون سوء نیت - در رابطه با ماهیت مورد نظر مراجعه کنید).
   باز هم تکرار میشود که هیچکدام از شخصیت ها و رجال (چه جهادی و چه روشنفکر نو ظهور و ...) نمی تواند مرجعی برای شخصیت شناسی احمد ولی باشد. خود داکتر عبدالله معامله ای کلان با کرزی صورت داد که داغ آن تا ابد بر پیشانی اش خواهد ماند (همچنانکه سایرینی چون محقق هم معامله گرانی قهار بودند!!!). تا کی میخواهید سنگ رهبران بی خاصیت و سر در جیب را به سینه بزنید؟! تا کی پشت کلیشه رهبر نمادی می دویم؟!!!؟

  • برادر عزیز سعد مبارز !
   اولتر از همه سلام و احترام مرا بپذیرید.
   ثانی:
   از اینکه فرموده اید اینجانب طرف خطاب شما نبوده ام ممنون و مشکورم ولی شما اگر زحمت نمیشود به پیام اولی تان مراجعه نموده اول پیام خود و بعدا پیام جوابیه بنده ناچیز را بخوانید انگاه خود رای بزنید که پیام شما عنوانی کی نوشته شده بود. بخاطر داشته باشید حینیکه شما پیام گذاشتید پیامی از اینجانب و دوست دیگری از ناروی که با الفبای انگلیسی و بسیار مختصر نوشته بودند در صفحه موجود بود. و حال به اصل مطلب بر میگردیم:
   متن ذیل از پیام شما برداشته شده:
   (در عجبم از ادعای پوچینه مسلمانی و حرمت گرایی چون شمایانی ... که حتی از آدمکشی طالبان هم چشم می پوشید. اگر در زمان هیتلر و موسولینی و ... می بودید می گفتید پشت سرشان حرف نزنید خوب نیست!!! )
   شما از کدام ادعای پوچینه مسلمانی من دارید حرف میزنید ؟ و ؟ و ؟... ببینید من با اسم کاربری شما مشکلی ندارم اما یقینا ادعای پوچ شما مرا واداشت تا از دایره ادب خارج شده ومتنی بنویسم که حالا در بدل ان از شما معذرت میخواهم!
   من حرفی ندارم اگر شما مصمم هستید بر زخم هرکسی که بخواهید نمک بپاشید اما فقط میخواستم خاطر نشان کنم که این خلاف عرف جامعه یی است که در ان زیست داریم و شاید بر حق هم باشم که انرا خلاف اخلاق بخوانم. این دیدگاه من است و من ناگذیر با معیار خود انرا میسنجم مثلیکه شما با معیار خود بخود حق میدهید هر چه بیشتر نمک بپاشید.
   از رهنمایی شما در مورد روشن شدن کلمه فاشیست متشکرم و خیلی هم از ادرسی که داده بودید آموختم ولی چکنم استعداد وباریک بینی من به حدی نبود که دلیل فاشیست بودن اخمد ولی کرزی را هنوز هم بدانم یعنی اینکه اتهام شما با استفاده از معلومات گوگل را به وی موجه بدانم. ولی یقینا یک حدسی از ذهنم گذشت که شاید شما وی را به دلیل پشتون بودنش فاشیست خوانده اید زیرا این روزها مود شده که هر که از زبان فارسی حرفی ولو اگر علمی هم بگوید فاشیست فارس و هر که از زبان پشتو حرفی بگوید فاشیست قبیله خوانده میشود. که هر دو مورد نزد بنده بیماری حقارت و عقده تلقی شده و در فرهنگ ناچیز بنده جایی ندارد.
   باز هم متنی برداشته شده از پیام شما:
   تا کی میخواهید سنگ رهبران بی خاصیت و سر در جیب را به سینه بزنید؟! تا کی پشت کلیشه رهبر نمادی می دویم؟!!!؟
   این دگر گنجایش ندارد تا جوابی بنویسم زیرا ادعایی که شما دارید بی اساس است ودرهیچ یک از نوشته های بنده نمیتوانید نمونه انرا نشان دهید.
   با احترام مجدد

  • برادر عزیزم ماما فرید جان!
   بسیار خوش و مسرور شدم که با انسانی فرهیخته و درون نگر هم صحبت شدم. تشکر از صبر و شکیبایی شما (از اینکه ممکن است من زیاد تندگویی کرده باشم) و همین متانت قابل ستایش شما مرا به موجودیت روشنفکران و آزاد اندیشان دور از تعصب در افغانستان امیدوار کرد.
   استفاده از صورت خطابیه در به صحبت گرفتن اشخاص غایب یک حالت ادبی رایج است و اگر شما را هم شامل شده باید ببخشید.
   جمله آخر هم ارتباط چندانی با شما و بحث ما و شما نداشت و صرف ختم الکلامی بود بر عدم تکیه بر سخنان این و آن معامله گر!

  • آقای ماما فرید سلام بر شما،

   به گفته ای بسیاری از مردم، آقای احمد ولی در ترور و قتل بسیاری از بزرگان اقوام ملیت پشتون که از نگاه قبیله ای جدا از قبیله ای آقای احمد ولی کرزی بودند، دست داشته است، آقای احمد ولی کرزی که متعلق به قبیله ای/قوم پوپلزائی بود در ترور بزرگان قوم الکوزائی دست داشته است و این متواند دلیل به فاشیست بودن اش باشد، زبان ربطی به فاشیزم ندارد!

   اگر کسی شخصی را خاص به خاطر زبانی که تکلم میکند، فاشیست می گوید پس آن آدم مریض است.

  • برادر عزیز سلام تقدیم میدارم!
   بنده ایشان را کی تبریه نموده ام که هستند یا نیستند.. غرض بنده فقط این بود که بدون اسناد نمیشود حکمی صادر وطرف را به جوقه دار سپرد. شاید ایشان بیکناه و مبرا از ادعاییست که ما داریم. از کجا معلوم که شما روی عقده شخصی بدیشان تهمت نمیزنید ؟ ببینید ! روی صفحه مجازی انترنت هر چه میتوان نوشت ولی ان نمیتواند بدون اسناد معیار قضاوت باشد. از جهتی بنده مصمم نیستم که وکالت ایشان را بدوش گرفته و ادعای هر یک شما را تکذیب کنم. شاید هم شما درست بفرمایید. بنده چون اسناد دیگری در بین نبود حدس زدم که شاید به جرم پشتون بودن داریم محکومش میکنیم .احتمال میرود حدس من هم درست نباشد. تا باشد حقیقت چه باشد!
   موفق باشید

  • ما ما جان حقبین ! مانند دوست ارجمندم حقبین پرچمی خیلی منطقی و با استدلال نوشتید با شما همنظر و هم فکرم که تا باشد حقیقت چه باشد ؟ تا آنگاه هر قضاوت و داوری بی مورد است !

  • خوش هستم که شما را سرحال ومصمم در مبارزه در رفع هر بیعدالتی همیشه در پهلوی خود دارم. یک روز جناب بابک بمن نصیحتی کرد که درموضع قبلی خود تجدید نظر کردم و کوشش کردم حقبین تر از قبل باشم. من از پرچمی بودن خود انکار نمیکنم و اگر یکبار دیگر بدنیا بیایم همان خواهم کرد که قبلا کرده بودم. زیرا سراسر زندگی پرچمی گری خود را در خدمت وطن ومردمم بوده و صادقانه خدمت نموده و هیچ جرم و جنایتی را مرتکب نشده ام.
   از مشکل وصل شدن به سایت و گذاشتن پیام شما هم واقفید. بنده هم با این مشکل دچار و ناگذیر شدم به تکرار ثبت نام کنم... چندین بار تلاش کردم که نامم را اصلاح کنم اما نشد که نشد.حال که امکانش پیدا شد.... بنده همان دوست پرچمی شما حقبین هستم.
   شاد و صحت باشید

جستجو در کابل پرس