صفحه نخست > دیدگاه > إسلام ناب محمدی

إسلام ناب محمدی

عزیز یاسین
جمعه 9 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنانی که در رابطه به عقائد مذهبی به طور عام و در رابطه به عقائد اسلامی به طور خاص در توهم به سر میبرند و هنوزههم از چنبرۀ ازخود بیگانه گی وتحجرفکری رهایی نیافته اند ، بادیدن جنایات و دهشت افگنی ها و وحشی گریهای اسلامستها و گروهای جناتیکار و تروریست اسلامی ، مگویند : اینان نمیتوانند نماینده گان اسلام حقیقی باشند و می افزایند که اینان یک مشت تروریست و دهشت افگن هستند ، اینان نه تنها مسلمان بلکه انسان هم نیستند ، اینان یک مشت آدمهای وحشی وچپاول گر هستند وغیره وغیره... ومیگویند : اسلام حقیقی و اسلام ناب محمدی دعوت به عدالت ، إنصاف ، برادری ، محبت ، همزیستی مسالمت آمیز و چیزهای دیگری از این قبیل مینماید...و مثالهایی از آیات قرآن و گفته های رهبرمسلمانان جهان محمد بن عبدالله نیز میآورند . مثلا ، میگویند : اسلام گفته است : انماالمؤمنین إِخوَةٌفاصلِحُوا بَینَ أَخَوَیکُم ... والصُّلحُ خَیرٌّ ... و أَمرُهُم شُوری... وبا تأکید خاطر نشان مینمایند که هیچیک از غزوات محدی و هیچیک از حروب و جنگهای اسلامی که تا کنون به وقوع پیوسته است ، تجاوزی نه بلکه تدافعی بوده است ، وغیره و غیره
از این دوستان که در همچو یک توهم وتاریکی خطرناک و مأیوس کننده قرار گرفته اند باید پرسید : خوب دوستان عزیز ، گیریم که اسلامیستها وأعضای سازمانهای تبه کار اسلامی مانند القاعدة و جُندالله و سپاه صحابه و طالبان و غیره ، مسلمان نی و شما که خواهان صلح و همزیستی مسالمت آمیز و أخوت اسلامی هستید ؛ مسلمان و نماینده گان حقیقی اسلام و محمد و الله هستید . سؤال ما از شما اینست :
اسلام حقیقی که همان احکام صریح قرآن و سنت ویا کارنامه های " پیامبرِ " اسلام محمد بن عبدالله بوده ودر مجموع " اسلام ناب محمدی " نامیده میشود ، با چه کسانی میخواهد در صلح وصفا و همزیستی مسالمت آمیز به سر برد ؟ با چه کسانی دوستی و محبت میورزد ؟ با چه کسانی از انصاف کار میگیرد ؟ در چه مواردی از عدالت جانبداری مینماید ؟ کیها را باهم برادر میداند ؟

مگر نه اینست که این ارزشهای " والا " و این آرمانهای ملکوتی ، در بهترین صورت قابل تصور آن ، تنهاو تنها در برابر کسانی قرار است رعایت شود که مسلمان هستند و « لا اله الا الله محمد رسول الله » میگویند ؟ واما آنانی که این دین واین باور وعقیده را نمی پذیرند ویا بعد از پذیرش و پی بردن به نواقص و خلا های آن، آنرا رد مینمایند واز دائرۀ نفوذش پا برون مینهند ، " کافر " و " ملحد " و " مرتد " نامیده شده و قتل ، تروروبُریدن گردنها یشان مجاز و بلکه واجب شمرده شود ؟!

چنانکه در آیت یکصد و نود و یکم سورۀ البقرة آمده است :
وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ وَلاَ تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّى يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ فَإِن قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ كَذَلِكَ جَزَاء الْكَافِرِينَ ﴿191﴾
ترجمه : و هر كجا بر ايشان دست‏يافتيد آنان را بكشيد و همان گونه كه شما را بيرون راندند آنان را بيرون برانيد [چرا كه] فتنه [=شرك] از قتل بدتر است [با اين همه] در كنار مسجد الحرام با آنان جنگ مكنيد مگر آنكه با شما در آن جا به جنگ درآيند پس اگر با شما جنگيدند آنان را بكشيد كه كيفر كافران چنين است.
وهمین طور در آیت هشتادو نهم سورۀ نساء گفته شده است :
وَدُّواْ لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُواْ فَتَكُونُونَ سَوَاء فَلاَ تَتَّخِذُواْ مِنْهُمْ أَوْلِيَاء حَتَّىَ يُهَاجِرُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَخُذُوهُمْ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ وَجَدتَّمُوهُمْ وَلاَ تَتَّخِذُواْ مِنْهُمْ وَلِيًّا وَلاَ نَصِيرًا ﴿89﴾
ترجمه : همان گونه كه خودشان كافر شده‏اند آرزو دارند [كه شما نيز] كافر شويد تا با هم برابر باشيد پس زنهار از ميان ايشان براى خود دوستانى اختيار مكنيد تا آنكه در راه خدا هجرت كنند پس اگر روى برتافتند هر كجا آنان را يافتيد به اسارت بگيريد و بكشيدشان و از ايشان يار و ياورى براى خود مگيريد.

مگر نه اینست که آنانی که الله و محمد را با دلائل و براهین منطقی و مستدل وعلمی رد مینمایند و نمی پذیرند ، به نامهای کافر و مرتد و ملحد ومحارب با خدا و غیره بایستی محاکمه و إعدام شوند و سرهایشان از تنه هایشان با کمال قساوت و بی رحمی جداشود و ...؟! چنانکه در آیت دوصد وهفده سورۀ البقرة آمده است :
يَسْأَلُونَكَ عَنِ الشَّهْرِ الْحَرَامِ قِتَالٍ فِيهِ قُلْ قِتَالٌ فِيهِ كَبِيرٌ وَصَدٌّ عَن سَبِيلِ اللّهِ وَكُفْرٌ بِهِ وَالْمَسْجِدِ الْحَرَامِ وَإِخْرَاجُ أَهْلِهِ مِنْهُ أَكْبَرُ عِندَ اللّهِ وَالْفِتْنَةُ أَكْبَرُ مِنَ الْقَتْلِ وَلاَ يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّىَ يَرُدُّوكُمْ عَن دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ وَمَن يَرْتَدِدْ مِنكُمْ عَن دِينِهِ فَيَمُتْ وَهُوَ كَافِرٌ فَأُوْلَئِكَ حَبِطَتْ أَعْمَالُهُمْ فِي الدُّنْيَا وَالآخِرَةِ وَأُوْلَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ ﴿217﴾
ترجه : از تو در باره ماهى كه كارزار در آن حرام است مى‏پرسند بگو كارزار در آن گناهى بزرگ و باز داشتن از راه خدا و كفر ورزيدن به او و باز داشتن از مسجدالحرام [=حج] و بيرون راندن اهل آن از آنجا نزد خدا [گناهى] بزرگتر و فتنه [=شرك] از كشتار بزرگتر است و آنان پيوسته با شما مى‏جنگند تا اگر بتوانند شما را از دينتان برگردانند و كسانى از شما كه از دين خود برگردند و در حال كفر بميرند آنان كردارهايشان در دنيا و آخرت تباه مى‏شود و ايشان اهل آتشند و در آن ماندگار خواهند بود.

مگر نه اینست که اسلام" عزیز" پیروان ادیان دیگر را مشرک و کافر و نجس و منفور پنداشته محاربه با ایشان را جائز و حتی واجب میشمارد و کشتار ایشان را تجویز میدهد؟ چنانکه در آیت بیست و هشتم سورۀ التوبه آمده است :
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إِنَّمَا الْمُشْرِكُونَ نَجَسٌ فَلاَ يَقْرَبُواْ الْمَسْجِدَ الْحَرَامَ بَعْدَ عَامِهِمْ هَذَا وَإِنْ خِفْتُمْ عَيْلَةً فَسَوْفَ يُغْنِيكُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ إِن شَاء إِنَّ اللّهَ عَلِيمٌ حَكِيمٌ ﴿28﴾
ترجمه : اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد حقيقت اين است كه مشركان ناپاكند پس نبايد از سال آينده به مسجدالحرام نزديك شوند و اگر [در اين قطع رابطه] از فقر بيمناكيد پس به زودى خدا اگر بخواهد شما را به فضل خويش بى‏نياز مى‏گرداند كه خدا داناى حكيم است.

مگر آیا اینطور نبوده است که آنانی که میخواسته اند در همان دین أجدادیشان که در بسیاری حالات خداپرستانه نیز بوده است ، باقی بمانند ، به نام أهل ذمه ، می بایستی جزیه پرداخته به ذلتها و زبونی ها و حقارتهای گوناگون تن میدادند؟ چنانکه در آیت بیست نهم سورۀ التوبة گفته میشود :
قَاتِلُواْ الَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْيَوْمِ الآخِرِ وَلاَ يُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَلاَ يَدِينُونَ دِينَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ حَتَّى يُعْطُواْ الْجِزْيَةَ عَن يَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ ﴿29﴾
ترجمه : با كسانى از اهل كتاب كه به خدا و روز بازپسين ايمان نمى‏آورند و آنچه را خدا و فرستاده‏اش حرام گردانيده‏اند حرام نمى‏دارند و متدين به دين حق نمى‏گردند كارزار كنيد تا با [كمال] خوارى به دست‏خود جزيه دهند

مگر آیا این محمد بن عبدالله نبوده است که در نخستین إقدام رهزنانه و مسلحانۀ خویش علیه أهالی مکه ، عبدالله بن جحش را در رأس یک گروه هشت نفری از مهاجرین به شمول سعدبن أبی وقًّاص، وبه منظور گرفتن راه کاروان تجارتی مکِّیان ، و آنهم در نخستین روز ماههایی که جنگیدن درآن ممنوع بود ، به منطقۀ نخله واقع در نیمه راه طائف ومکه فرستاد تا بالای کاروان یاد شده حمله نموده آنرا را بربایند و به مدینه بیاورند ونامش را بگذارند " جهاد في سبیل الله " و " غنیمت گرفتن از کفار " ؟! که در نتیجۀ این یورش رهزنانه و این دزدی مسلحانه، قافله سالار آن کاروان به نام عَمرو بن الحَضرَمي کشته و دوتن دیگر به نامهای عثمان بن عبدالله و حَکَم بن کیسان اسیر شدند و نوفل بن عبدالله توانست ازچنگ مهاجمان مسلمان فرارنماید... ودر فرجام این دزدی مسلحانه که در نوع خود بی سابقه بود ودر گسترۀ عنعنات و رسم و رواجهای قبیلوی آنزمان بسیار شرم آورو خائنانه به حساب می آمد ، محمد به منظور توجیه و تبرئۀ این عمل ننگین ، به مثابۀ عذری بدتر ازگناه ، برای خویش آیت دوصد وهفدهم سورۀ البقرة راگویا نازل کرد که در بالا آنرا تذکر داده ایم. و از آنجا که بر شمردن همه تفصیلات و جزئیات این عمل ننگین و چپاول گرانه در حیطۀ این مقال نمی گنجد ، خواننده گان عزیزی که خواهان آگاهی بیشتر در زمینه باشند میتوانند به صفحات 82 الی 85 جلد دوم سیرة النبي تألیف أبی محمد عبدالملک بن هشام که مشهورترین و مؤثق ترین شرح حال محمد بن عبدالله به حساب می آید مراجعه فرمایند.

مگر این محمد بن عبدالله نبود که به منظور تحمیل عقائد و باورهای زورگویانۀ خویش بالای أعراب و یهودیان ساکن مدینه راه إرعاب و دهشت افگنی را در پیش گرفته و فرهنگ ترورو تصفیۀ جسدی مخالفین وکشتن بی رحمانۀ اسیران جنگی را در لفافه یی مقدس نهادینه و مروج ساخت و پیروانش تا همین اکنون به گونه یی افتخار آمیزو در حقیقت بی شرمانه آنرا إدامه میدهند؟! چنانکه درهمان سالهای حیات محمد اشخاصی چون کعب بن الأشرف ، سلام بن أبی الحُقَیِّق ، إبن سنینة و أبوعَفَک که از رهبران وشخصیتهای سرشناس قبائل یهودی بودند و با او مخالفت میورزیدند و نیز شاعرزنی به نام عصما بنت مروان که در هجو او شعر میسرود و همچنان رُفاعة بن قیس الجُشَمی از زعمای قبائل قیس که در صدد صف آرایی و رزمیدن علیه محمد بود و عَبهلة الأسود العنسی که یکی از رهبران ردَّة ( ترک کننده گان اسلام ) و مدعی پیامبری و ایجاد دین دیگری غیر از اسلام بود و جنبشی نیرومند، شبیه جنبش مُسَیلِمۀ ( کذاب ) رابه راه انداخته بود ، همه به دستور وی و ضمن عملیاتهای حساب شدۀ تروریستی به قتل رسیدند. و همانگونه که در همه تاریخهای اسلامی و غیراسلامی و همه سیرة النبی ها درج گردیده است، محمد بن عبدالله این به إصطلاح پیام آور صلح و صفا ومحبت واین نمونۀ انسان دوستی ومهرورزی ؛ با کمال قساوت و سنگدلی دوتن از اسیران جنگ بدر به نامهای عقبة بن أبی معیط و نضر بن الحارث را بی رحمانه وناجوانمردانه در راه عودت از ساحۀ جنگ به مدینة و به جرم آنکه آنان در هنگام موجودیت محمد در مکه وی را إستهزاء و تمسخر نموده بودند، فرمان داد تا آنان را گردن زنند و فرما نش را شمشیر زن نامدار اسلام علی بن أبیطالب با افتخار و مباهات تمام عملی نموده سرهای آن دو انسان اسیر را درحالی که دستهایشان بسته بود سنگدلانه از تنه هایشان جدا وبه حیاتشان خاتمه بخشید و این رویداد المناک نخستین چراغ سبز و نخستین مجوزی بود که محمد در کشتار بیرحمانۀ اسیران جنگی از خود به جا گذاشت و مسلمانان راستین ویا به گفته یی دیگر پیروان خط اسلام ناب محمدی از آن زمان تا کنون بیشرمانه به آن مبادرت میورزند . از همه جالب تر اینکه پس از آنکه محمد در حضور یارانش فرمان داد تا عقبه بن أبی معیط را گردن زنند او ملتمسانه و نا امیدانه گفت :ای محمد ! کودکانم کي را خواهند داشت ؟! ومحمد که سراپایش را کینه و بغض و حس انتقامجویی فرا گرفته بود ، گفت : النار ! به این معنی که آتش دوزخ به داد آنها خواهد رسید.( * )

پس کجاست آن دوستی و محبت که شما عزیزان آنرا به اسلام نسبت میدهید و دلهای خویش را به آن خوش داشته نمیخواهید چشمانتان را بگشایید و حقیقت را که به یقین بسیار تلخ وخیلی درد آور ورنج دهنده است با چشمان خویش نظاره کنید ؟!
( * ) - به منظور آگاهی بیشتر در این زمینه ها لطفا رجوع کنید به :

 • الإغتیال السیاسی في الإسلام - نوشتۀ هادی العلوی – طبع سوم – 2001 - مطبعۀ دارالمدی للثقافة و النشر – سوریة – دمشق.
 • سیرة النبي تألیف أبی محمد عبدالملک بن هشام - جلد دوم – ص : 87 – 119
 • تاریخ طبری - جلد سوم – ص : 936 - 996
 • سیرت رسول الله – نوشتۀ رفیع الدین إسحاق إبن محمدِ همدانی، از روایت إبن هشَّام – نشر مرکز 1373 – ص: 264 - 308
  - طبقات – نوشتۀ محمد بن سعد کاتب واقدی – ترجۀ دکتر محمد مهدوی دامغاني – انتشارات فرهنگ و ا ند یشه – تهران 1374 – جلد دوم – ص : 7-32
 • تاریخ إبن خلدون – جلد اول – ص : 401 - 408
  پایان

خوانندۀ گرامی ! ازحضورشما صمیمانه خواهشمندم تا این مقال را یک بار دیگر نیز با دیدی انتقادی و امعان نظر مطالعه فرموده با تحریر ملاحظات و نقطه نظرهای خویش و إرسال آن به آدرس زیرین، برایم إفتخار بخشید تا همصحبت شما باشم .
Azizyasin78 yahoo.com
www.asrejadid.org

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • محمد پسر عبدالله پيامبر عرب که دور وپيش او، در بيابان های نجد و حجاز ، آدم های می زيند که از نگاه رشد عقلی و حسی، چيزی بالاتر از چارپايان ندارند ( فقط يک شکم دارند و يک آلت تناسلی) هرکس در باره غذا و مجامعت ، راه حلی داد، اين آدم ها به او می گروند !
  محمد بن عبدالله راه حل ارائه داد: دزدی و راهزنی و تقسيم زنان و اموال بصورت مساويانه!
  برای آينده و بقای دين اسلام ، فرمول ديگری هم ارائه داد:
  « هر کس دين اسلام را قبول کرد، حق بازگشت و پشيمانی از دين، را ندارد و اگر اسلام را ترک کرد ، « مرتد» و سزاوار سنگسار است»
  فرمول ديگر اين است که تا روز قيامت ، بر مسلم واجب است ، بر پيامبر و آل او صلوات و سلام بفرستد .
  از احاديث شايع محمد اين است: دنيا بخاطر گل روی ايشان آفريده شده : لو لاک لما خلقه الافلاک »
  زن ، موجودی پست و حقير است ( يعنی نقص فنی، يا حيض و نفاس دارد)
  زن ، فقط برای کتک خوردن و اطاعت محض از مرد آفريده شده ، سهم زن از ميراث نيز بسيار نازل است!
  اما زنبارگی محمد تا بدان حد بود که به يکی از مصاحبان خود فشار آورد ، تا وی زن خويش طلاق گويد که پيامبر بتواند همان زن را به زنی گيرد!

 • آقای محترم عزیز یاسین،

  لطفآ آیات قرآن را بًریده وپارچه پارچه بمقصد تبلیغات سوء وضد عقیدتی استفاده نکن، چونکه اینگونه روش از شآن آدمی بدور بوده و انسانرا ازفضیلت باز خواهد داشت.

  آیاتی که ۱۴۰۰ سال قبل و آنهم در باره عوامل و عاملینی درج شده که از خود دلایل گوناگون داشته و استلال عادلانه و خردمندانه لازم دارند.

  حالا اگر از شما پرسیده شود که خدای ناخواسته دشمنِ با آنکه بار ها عهد ببندند و توبه نمایند ولی باز هم بدترین رفتارهای زشت و غیر انسانی شانرا در مقابل شما ویا عضوی از فاملی شما تکرار نمایند، قضاوت، عدالت و تعیین جزا از طرف شما چه خواهد بود؟

  لطفأ آیات قبلی و بعدی آیات ذکر شده تانرا نیز مطالعه کرده عادلانه و خردمندانه بسنجید شاید از نفرت شما اندکی کاسته شود!

  ضمنأ بعضی از آیات قرآنی نشان می دهند که تحت تأثیر زمان، کلچر و فرهنگ همان وقت درج شده اند و چون در جمع آوری قرآن تقریبأ ۲۳ سال طول کشیده واولین نسخه چاپی آن درسده اخیر و آنهم در روسیه به چاپ رسیده و از همان نسخه بعدأ در مصر و امروزه در بسا کشورهای اسلامی با تفاسیر و معانی مختلف وبا دیدگاه های غیر مشابه برادران اهل سنت و شیعه مجددأ چاپ و تکثیر گردیده اند. بناعأ هیچ تضمینی وجود ندارد قرآنی را که در دست داریم یک حقیقت مطلق باشد؟

  خردمند باشید!

  • نظر دهنده محترمی که خطاب به محترم عزیز یاسین فرموده است که ایات قران را بریده وپرچه پارچه بمقصد تبلیغات سو استفاده نموده است . لطف نموده شما ایات تکمیل انرا بنویسید تا ما ازان با خبر شویم .

  • ..ای لعنت خدا به این روسها ! مه میگوم چرا قرآن شریف ما ایتو مردار شده ، پس مالوم شد که همی چاپ آخری ره روسها که کدین ، آیات قرآنه پس و پیشک کده ماندین که کسی معنایشه نفامه . ما ناحق سر قرآن قهر استیم که بی مفهوم اس .

   آقای یاسین ! اول بخانین و خوده تانه ملا کونین که آیات قرآن ما رد و بدل شده برادر . اول آیات پیششه بخانین و بازآیات پوشتشه بخانین و اگه باز هم مطلب نگرفتین کل قرآنه بخانین و ده آخر مفهوم و مطلبشه نتیجه گیری بکنین . چند آیته از چند جای قیچی کدین که هیچ معنا نداره و زده نام خوده هم بد کدین و از ما بیسوادا ره هم .

   اینه گپ نو که ، بعضی آیات ده امو زمان پیغمبر ما نظر به شرایط آمده و ده ای زمان از کار افتاده . نمی فامین که مسلمانها استفاده کدن سوره (قل یا ) را مکروه میدانن . پس جان برادر نه خوده زحمت بتین و نه هم ما ره ده فاماندن مفاهیم قرآنی . چرا ؟ بخاطریکه آیات قرآن شریف نام خدا ایقه بغرنج ، پیچده و گوی در گو است که اول باید شما مانند علمای اسلامی علم قرآنه یاد بگرین ، بعد ازو صرف و نحوشه یاد بگرین ، بعد ازو علم پس و پیشک کدن آیات ومفهوم آیاته یاد بگرین ، خلص تاکه یا از الازهر ، دیوبند و یا قم دیپلومی ملا و مولوی شدنه نگرفتین ، دیگه سرسر خود راجع به قرآن ما چیزی نوشته نه کونین .

  • نبیل جان احترامات خودرا تقدیم میدارم
   از جواب شما خیلی خوشم امده و معقول بود.

  • نبیل عزیز و گرامی درودبر شما
   این طرز بیان شمابسیار مور د پسندم قرار گرفت آنرا دوبار به همان لهجه یی که نوشته بودید خواندم ودرچند مورد از ته دل خندیم و حظ بردم ... دستتان درد نکند بسیار زیبا و شیرین نوشته اید ... بلی حرف همینجاست این اسلامستهای بیچاره همه شان به فیل مرغ میمانند که هنگام باربردن مرغ میشوند و هنگام پرواز فیل .. و قتی در برابر دلیل و برهان مخالفین مجاب میشوند دست به هر خس وخاشاک انداخته تلاش مینمایند تا به گونه یی از میدان فرار نمایند و لی مطمئن باشید که من و امثال من رد این فیل مرغها را رها نکرده به یورشهای بی امان خویش علیه آنان و کتاب سراپا مملو از خطا ها و تناقضات وزورگوییهاونفرت انگیزیها ی آنان إدامه داده و صحنه را رها نخواهیم کرد.و با شمشیر علم و دانش و برهان و منطق با این هیولای وحشی خواهیم رزمید
   پیروزی نهایی ازآن علم ودانش است
   مؤفق باشید
   یاسین

  • آقای مجاهد ضد اسلام!

   آنچه در خواب میبینی فردا بنویس!!!

   بنده خدا.

 • سلام
  با تشکر ازمقاله جناب یاسین خان باتائيد نظریات شان
  دلایل منطقی وعلمی بر رد

  اسلام و سوپرمن آن محمد وجود دارد من فقط یکی آن را خدمت تان مینویسم
  اگر قران کتاب خدا و معمد فرستاده خداست
  پس مخاطب خدا در بسم اله الرحمن الریم کیست

 • عزیز یاسین !
  شهامت شما قابل ستایش است . مقالات انتشار یافته شما در سایت وزین کابل پرس? از جمله مقالاتی بحث بر انگیزی است که تعداد کثیری از هموطنان ما را با علاقمندی زیاد جهت مطالعه با خود جلب نموده ومینماید ودر پیرامون ان نظرات شان را ابراز میدارند ودرین هیجچ جای شکی وجود ندارد که بر انعده اشخاصیکه تا حالا دسترسی به مطالعه ازین نوع مقالات نداشته اند تاثیر فراوان خود را کرده وبا درک خقایق راه های شان را نیز انتخاب نموده است . اگر یک بار مروری بر نوشته های نظر دهنده گان گردد .معلوم میشود که اضافه از هشتاد درصد نظر دهنده گان دیگر مانند سالهای قبل دگم وخیالی نه می اندیشند ودر مورد قضاوت های عینی و خردمندانه مینمایند .
  چند شب قبل در یکی از خانه های دوستانم با تعداد زیاد از هموطنانم مهمان بودم بحث های فراوان سیاسی ومذهبی جریان داشت در لابلای از صحبت ها سخنی از شخصی شنیدم که هیج انتظار نمیرفت که چنین حرفی از وی بشنوم چون او دو بار مکه وکربلا بخاطر زیارت رفته است ویک سال قبل نیز درچنین بحث ها بالای کسی حمله کرد ووی را بخاطر سخنان ضد دینی ومذهبی اش مورد دشنام قراداد او دران مجلس از یکی از ملاها که دران جا نیز از جمله مهمانان بود سوال کرد که جناب شیخ صاحب من از شما یک سوال دارم که شاهد چطور یک شخصی میباشد وکی میتواند شاهد باشد ؟ ملا برایش گفت کسی میتواند شاهد باشد که صاقانه یک عملی را در صحنه ویا در موقع عمل ان انرا باچشم خود دیده باشد .مذکور دوباره از ملا سوال نمود اگر کسی عمل را در صحنه از نزدیک ندیده باشد اگر شهادت بدهد چطور یک شخصی خواهند بود ؟ ملا در جواب گفت ان نوع اشاص را ساده وجاهل باید خطاب کرد . وی دوباره از ملا سوال کرد که من 50 سال دارم و47 سال تمام است که شهادت میدهم محمد رسول خدا است ومحمد نیز 1400سال قبل زندگی داشته ومن پیغمبری اورا خو بگذار ختی روی وی را از نزدیک ندیده ام واین شهادت دادن من در حقیقت یک شهادت کوکورانه وجاهلانه نیست ؟مجلس خاموش شد وملا نیزکدام جواب منطقی نداشت که بیگوید .

  • جلال عزیز و ارجمند درود بر شما
   از مهربانی وذره نوازی شما یک جهان سپاس
   آنچه شما فرموده اید کاملا به جاست حال دیگر وقت آن فرارسیده است تا با استفاده از همه وسائل و امکانات دست داشته علیه خرافات و عقبگراییها و جزم اندیشی ها و در مجموع علیه هرچه دین و دین باوریست با جرأت و متانت وبدون هیچگونه ملاحظه کاری وکرنش به رزم و پیکار بی امان پرداخته شود .. من به شما و همه آزاد اندیشان و آزادیخواهان وعده میسپارم که این پیکار برحق را تا آنجا که برایم مقدور باشد ادامه داده و از هیچگونه قربانی و فدا کاری در این راه شرافتمندانه دریغ نخواهم کرد. و یگانه پاداشی که توقع دریافت آنرا دارم تآیید و پشتیبانی روشنفکرانی چون شماست.
   به آرزوی پیروزی دانش بر جهل وخرافات دستتان را صمیمانه میفشارم
   بدرود
   یاسین

 • een kolokh haye ast ke shoma bar koh partab mekoneed

  khod kolokh ha beshkanand, nee koh ra aseeb rasad

  shoma yak kare koneed ke yak etehadeya jor koneed wa hamaye tawane khod ra yak ja ba kar bareed , bad bebeneed ke ba een koh takani dada metawaneed ya ne, dar ghayre aan eenja wa anja jeda jeda kholokh andazi kar ra ba jaye name barad
  ok

 • نازنین
  گاوچران عرب با 36 زن ، تا حرمسرای امام حسن
  همه گی سفلیسی
  فاطمه از محمد نبوده است
  می گویند

 • یاسین بزرگوار درود فراوان برشما!

  از همه نوشتار های تان لذت فراوان میبرم مانند کسانی که به چیزی عمل داشته باشند و بعد از مدتی درازی به آن دسترسی پیداکنند. جای بسیار خرسندیست که شخصی مانند شما را در میان داریم تا مارا از همه حقایق نا آشکار و درد آور آگاه میسازد. به شما میبالم که همه را بسوی خردورزی رهنمایی میکنید و دین بیابانی اسلام را به گونه ی که است میشناسانید. این گندگی است که به هر اندازه آنرا زیر و رو کنیم، به همان اندازه بوی زننده اش به فضا میپیچد.

  دستان تان سبز و مغز تان پرکارتر

  یارو

  • "موج کشتار و سنگسار پیروان سبک " ایمو" در عراق
   در سه هفتۀ اخیر دست کم 15 نوجوان عراقی به خاطر پوشیدن لباس های تنگ و سیاه رنگ به سبک غربی و شیوۀ آرایش مویی سر موسوم به "ایمو" از طریق سنگسار، ضرب و شتم ویا با گلوله کشته شده اند. به گزارش های مقام های بیمارستانی جمجمه بعضی از این جوانان با بلوک های سیمانی له شده است. گروههای حقوق بشر ی تعداد این قتل هارا بسیار بیشتر میدانند ومی گویند مقام های امنیتی عراق سعی در پنهان کردن این وقایع دارند. تعداد این قتل ها تا بیش از 58 مورد نیز ذکر شده است.
   شاهدان در محلۀ شیعه نشین شهرک صدر در شمال بغداد می گویند گروهی شبه نظامی که خودرا " سپاه خشم" می نامد، اعلامیه های به دیوار ها چسپانده که بر آن ها نام 22 جوان دیگر که باید " مجازات" شوند، به چشم میخورد.
   مسؤلان پزشکی می گویند در ماه گذشته دست کم 15 تن کشته شده اند که هفت مورد از قتل ها از طریق سنگسار، 5مورد با شلیک گلوله ویک نفر با ضرب و شتم بوده است. دست کم دو تن از قربانیان دختر بوده اند."
   خبر مکمل را میتوانید درلینک خبر:http://parsdailynews.com بخوانید.

 • نه کسی را کشت ، نه از کشتن گفت ، زردشت .

  ... و بدین صورت اهالی قبیله ی بنی قریضه سومین و آخرین قبیله ی یهود در یثرب ( مدینه ) به حکمیت سعد بن معاذ ، خلع سلاح گردیدند و فرمان داد تا کلیه مردان یهود را گردن بزنند و اموالشان را تصاحب کنند و زنان و کودکان آنان را اسیر و به عنوان برده بین مسلمانان تقسیم کنند . آنگاه یهودی ها که تعداد آنها را مورخین تا 900 نفر نوشته اند ، بر سری گودالی که قبلاً حفر شده بود آوردند و همه را علی بن ابیطالب و زبیر بن عوام ، گردن زدند . وقتی هوا تاریک شد ، مشعل ها افروختند و بقیه را سر بریدند و چنان شد که در فصل گرما بود و فضای مدینه بوی گند گرفته بود .
  ریحانه دختر یکی از یهودی های بنی قریضه در سهمی خود محمد قرار گرفت . او دختری نمکین و زیبا بود و چون حاضر نشد اسلام آورد ، تا پایان عمر بصورت کنیز همخوابه با محمد بسر برد .
  « ای صاحبان خرد ، قصاص برای شما مایه ی حیات است » آیة 175 سوره بقره .
  « ای کسامیکه ایمان آورده اید قصاص بر عهده ووظیفه شماست . کشتن مرد آزاد به جای مرد آزاد ، بنده به جای بنده و زن به جای زن . » بقره 173

  • اسلام ناب محمدی:سبک و روش زندگی مخالف برداشت های خودرا تحمل ندارد، لباس پوشیدن مخالف برداشت عقیدتی خودرا تحمل ندارد، موی سر گذاشتن مخالف برداشت دینی خودرا تحمل ندارد، حرف زدن مخالف برداشت مذهبی خودرا تحمل ندارد، بجز از نعت و قرآن خوانی و نوحه خوانی د یگر موسیقی را نه تحمل داردونه قبول خلاصه برد باری، تحمل، برداشت آراء وافکار غیر آراء وافکار ناقص خودرا تحمل ندارد. اگر در عراق کشور نیمه مذهبی پیروان سبک مخالف مدعیان اسلام ناب با خشت های سمنتی جمجمه های شان کوبیده می شود، سنگسار می گردد، با گلوله کشته میشود، توسط ضرب و شتم ازبین میرود، در حقیقت طبق عدل واصول ناب اسلامی با ایشان رفتار میگردد. وای به حال مملکتی که انفاذ شریعت غرای محمدی صد فی صد دران تطبیق گردد.

 • آقای عزیز یاسین بند دل مه خومیگوم زنده وشاد باشید . اینه امیتور ادامه بدهید ، و ای روده های گنده ومتعفن قرآن واسلام را جراحی نموده درمعرض دید مردم قرار دهید. ایکاش چهل سال پیش روشنفکرای ما بجای کاپیتال مارکس وآنتی دیورینگ انگلس اینه امی قرآنه به فارسی به مردم یادمیداد تا همه فامیده بودند که ده داخل ازی یاوه نامه ودستورنامه قتل چی چیزای زشت وضد انسانی که خوابیده نیست . مه ده ای مردم بی عقل حیران استوم که چطور بالای سرمرده خود آیه ی ازقرآنه میخواند که ده او ایه خدای محمد به او درباره تایم تیبل سکس بازنانش را مشوره میدهد! فقط ایره خوایش میکنم که ادامه بته ومانده نشوید .

  • قوربوزوار ارجمند درود بر شما
   با ابراز سپاس بیکران از لطف وتوجه شما وظیفهء خویش میدانم تا همانگونه که به دوستان گرامی نبیل مزاری و جلال وعده سپرده ام به شما و همه آزاد اندیشان وبرابری طلبان جهان وعده بسپارم که من در این راه شرافتمندانه حاضرم جان خویش را هزینه نمایم و به هرقیمتی شده پرده از گنداب این کیش وحشتناک برداشته مسؤولیت وجدانی خویش را در برابر انسان و انسانیت اداء نمایم . لذا عنقریب مقالات دیگری را نیز دراین زمینه ها به دست نشر خواهم سپرد واز شما عزیزان تمنا دارم تا آنرا مطالعه و به دوستان خویش بفرستید واز ایشان نیزخواهش نمایید تا به دوستان خویش بفرستند تا باشد که هدف شرافتنمندانه و روشنگرانه یی که در ورای این مقالات نهفته است تحقق یابد.
   پیروز و کامگار باشید
   خدمت گزار شما عزیز یاسین

  • بنظرم اگر با طالبان و شوری علما و غیره ملانماها همنوا شوی شاید زودتر بمصد برسی، چونکه آنها بمراتب مسلمانانرا بیشتر از جناب عالی با اعمال و با مصوبه های شان، از دین اسلام و محمدی بیزار مینمایند.
   اینگونه داد و فریاد شما تأثیری جندان در مغز بیشتر ازدو میلیارد مسلمان ندارد.

   و بخاطر جامه عمل نپوشاندن به این وعده تان:

   "همانگونه که به دوستان گرامی نبیل مزاری و جلال وعده سپرده ام به شما و همه آزاد اندیشان وبرابری طلبان جهان وعده بسپارم که من در این راه شرافتمندانه حاضرم جان خویش را هزینه نمایم و به هرقیمتی شده پرده از گنداب این کیش وحشتناک برداشته مسؤولیت وجدانی خویش را در برابر انسان و انسانیت اداء نمایم"

   فقط خود را نمایان مکن!

   بنده خدا.

  • قومای گل که بی نام کامنت گذاشته اید ، کد برادرای مسلمان طالب خو همنواشدن بچی ابوطالب وشمشیر دوسره میخواهد که چپ وراست گردن بزند وخون بریزه وآخر کار کله گنده خوده ده بین چاه درون کده ازبی کسی پوغ پوغ فرماید ! ولیکن خاطرناجم ته جم کو که طالبان کرام وشورای ملاها چی ده اوغانستان وچی ده ایران امام زمانی، خودشان تنبان اسلامه کشیده وده سرمحمد لنگی زده . دوم ده مورد دوملیارد مسلمان !! ایتو مالوم میشه که ریاضی خودت از ریاضی خمینی گو ده گور کده قوی تر است ، اوبیست وپنج سال پیش یک ملیارد مسلمان اعلان کده بود وتویکدم ده دوملیارد رساندی !! خمینی بی عقل ام گفته بود که " اسلام عزیز ملیونها دانشمند وفیلسوف دارد؛ ویکی ازاین فیلسوفا سکندر کبیر بوده !! ولکن ایتورنباشه که باشه ما ازآمریکای جهانخوار بترسیم !! " با آنهم مه تره خفه نمی سازم دوملیارد مسلمان قبول په دوه استرگه ، مگم اصل گپ ایست که ای دنیای عظیم اسلامی اول خو مثل گرگ دیوانه امروزه زخمای بدن خوده خورده رایی استن وازطرف دیگه ایتو ده پس مانده گی روزگار وفکر گرفتار استن که خداو راستی ده دنیای خارج شرم آدم می ایه که خوده ده قطار شما حساب کند . باور میکنی یانه مره اگه گاو پرست بگوید خیلی خوشال میشوم تا مسلمان .

  • قوربو زوار عزیز!
   ان حقایق انکار ناپذیری را که شما به لهجه خاص وشرین هزاره گی نوشته اید قابل قدر است . در لابلای نوشته های شما یک شی توجه ام را جلب کرد بنام امام زمان اگر شما ومحترم عزیز یاسین لطف نموده راجع به او یک معلومات بدهید خوش میشوم بخاطر اینکه تعداد زیاد از مسلمانان شیعه ما منتظر او هستند که میاید و ما میخواهم که بدانم او کی وچه وقت میاید ؟اگر از اکبر گنجی سوال میکنم میگوید که امام یازده هم هیچ فرزندی نداشته از ملاه ها پرسان میکنم میگویند که در عراق طی بحر است .کسی میگویند که در ایران است ودر هر سه وقت عذا را با احمدی نزاد صرف میکند. کسانی میگویند که او را درسن پنچ سالگی اش مخالفین اش اختطاف نموده که تا از شر او خاندانش رهایی پیدا نمایند .کسانی میگویند که اورا گرگ خورده است وکسانی دیگری هم میگویند که او در چاه افتاده است من حیران مانده ام که کدامش را باور کنم . قوربو زوار عزیز ازینکه شما زوار هم هستید لطف نموده درین مورد برای ما معلومات بدهید.

 • قوربو زوار راست گفته است
  بکلی اصل گب را گفته است
  سرش چون و چرا نیسته

  • آقای کاندید وزرا:
   امام زمان عجل الله فرجه در چاه جمکران نزدیک قم در رتق و فتق امور پیروانش قراردارد. پیروان و استدعا کنند گان رهنمائی های وی همه روزه سر چاه رفته عرایض شانرا که توسط آخوند مخصوص نوشته میشود امضا کرده و در چاه می اندازند ،وحامیان اصل تفکیک جنسیتی به طبقۀ اناث نیز رحم کرده وبرای آنان در پهلوی چاه مردانه چاه زنانه حفر نموده تا زنان نیز ازدم ودعای امام محروم نمانند. البته امام ظاهراًبه عرایض شان چیزی نمی نویسد ولی از طریق امواج روحانی مشکل آنانرا حل میکند. علامه های ماضی مانند مجلسی و غیره لشکر امام را 313 تن شمرده بودند که با امام بنی امیه و قاتلان امام حسین و 72 تن شهداء کربلارا تارو مار می کنند تا عبرت جهانیان گردد و من بعد کسی جرأت نکند که به خاندان ائمه اطهارضرر وزیان برسانند، ولی علامه های فعلی یا نشانه های خدادر قم قول علامه های گذشته را رد و فرموده اند که نظر به تحول و انکشاف محیر العقول جهان کنونی امام به 6000 تن مدیر و اداره کنندۀ جهان ضرورت دارد تا جهان را مطابق عدل و اصول ناب محمدی اداره کند. همینکه تعداد این این ششهزار تکمیل شد و امام از دانش، فهمیده گی و نحوۀ ادارۀ امور توسط آنان مطمئن شد ظهور کرده وجهان را پر از عدل وداد میکند. تا آنوقت لطفاً شما دعا ئیۀ عجل الله فرجه را روز صد بار تکرا کنید تا صاحب الزمان در ظهور ش عجله فرماید و ما وشما شاهد استقرا ر وتعمیم عدل و داد نبوی در پهنای گیتی باشیم. بادرود فراوان یکی از منتظرین ظهور امام زمان.

  • محترم اقای ی صالح !
   تشکر ازینکه بجای قوربو زوار عزیز شما بجواب سوالهای من پرداخته اید. ویکی از سوالهایم را که او در چاه است تایید نموده اید انچه را که شما ابراز داشته اید من نزدیک به پنجاه سال است که از زبان اخوند های مختلف با درجه های پایین وبالای علمی از حجتالاسلام گرفته تا ایت االه ها البته با روایت ها ونظرات گوناگون ومتفاوت شنیده ام.
   محترم ی صالح !
   چیز های را که شما فرموده اید در قران کدام ایه ویا ایه های وجود دارد؟ اگر وجود دارد لطف نموده سوره وجلد وصفحه ان را برای من نیز معرفی نمایید تا ما با اتکا به ان بفهمیم . چون با امدن (ظهورامام زمان ) جهان متحول میشود واو در راس امور قرار میگیرد وطبق فرموده شما با لشکر 313تن اش زندگی نوین وعادلانه را برای شیعیان خود میسازد. اگر در قران ایه در مورد امام زمان وجود دارد چرا مسلمانان سنی مذهب که اکثریت مسلمانان جهان را نیز انها تشکیل میدهند قبول ندارند؟لطف نموده درین مورد چیزی بنویسید .

  • ذرین هیچ جای شکی وجود ندارد که اصول وعدل ناب محمدی را ما در زمان حکومت مجاهدین وطالبان در افغانستان وطن خود دیدیم وشاهد ان هستیم واین اصول وعدل ناب را در کشور های همسایه خود ایرا ن عربستان پاکستان مصر سوریه لبنان لیبی وغیره جاها نیز میبینیم

  • بیرار گل کاندید زوار ، زوار ره خو ایلا بکو که مه باد ازنماز گوفیله دعا میکنوم که خدا تره کربلایی کند، چشم بخیل کور . ده باره امام زمان کی همه ای شیعیان راستین انشا الله فدایش شوند ، باید مختصر عرض کنوم که ده هزاره گی ده باره یگان آدمای احمق ونافام که ده پشت یگان کارای ناشده نی وناممکن شله استند میگوید " روبه ده امید خایه قوچه !! " حکایت واوسانه امام زمو ام امیطور یک چیزاست . اگه ایطور یک چیز راست میبود حکومت ولایت فقیه مرده وکشته خوده سر " اتم بم " نمیانداخت . ایکه بچه حسن عسکری چی وقت پیداشد یانشد وده کجا روده خشک شده مرد ! بهتراست یک کتابه بنام شیعه گری وامام زمان پیدا کده بخوانید که ده باره فامیدن امام زمان حاکم دوا است . خدا گردن مه نگیره ، نویسنده کتاب یاشجاع الدین شفا است یا داکتر مسعود انصاری . انشا الله که سربلند باشید وده پشت نمازای ناخوانده خود ده حق کافرا دعای خیر داشته باشید

  • محترم کاندید زوار: آیه یا آیاتی در بارۀ امام زمان ویا بقیه امامان ودعوی گران اولو الامری وخلافت در قرآن ذکر نشده است. در قرآن اصلاً چیزی بنام پیشبینی وآینده نگری امت اسلامی وجود ندارد. در قرآن همان معلومات و روایات و افسانه های که در عصر محمد بین مسیحیت و یهود وجودداشت ونیز داستانهای اینطرف وآنطرف مرزها را در کتابی گِردآورده وبنام کلام خدا به امت اسلامی عرضه داشته است. افسانۀ امام زمان غایب ساخته وپرداختۀ مجتهدین و فقهای دوران حسن عسکری است، این طبقه طفیلی ها خوب میدانستند که اگر غیبت امامی را که اصلاً ازمادر زائیده نشده بود بخورد مردم نمی داد درانصورت ازخمس وزکات وصدقات وصدها نذر ونیاز که روزی این طبقۀ مفتخوار را تشکیل میداد، محروم میشدند. لذا غیبت امام نازائیده شده را سردادند و ازبرکت نام او دکانداری دین شان پررونق است وبگفتۀ خمینی شاید ظهورصاحب الزمان دهها هزار سال طول بکشد واین فقها یا ولی مسلمین است که سرپرستی و نظارت صغرا را بر عهده دارند. برادر عزیز! این دکۀ دین فروشی بنام امام زمان غایب تا آنگاهی پررونق است وبسته نخواهد شد که برادران اهل تشیع به عقل وخرد متوسل نشوند، رمز بسته شدن دکۀ دین فروشی عقل وخرد است نه چیز دیگر. امید است جواب سوال شمارا داده باشم. احترام صالح.

  • قوربو زوار عزیز!
   ازینکه در زندگی خویش کار ها واعمال خیر زیادی انجام داده اید شما را زوار کرده است واین افتخار مبارک تان باشد .ودر ضمن اینکه ادرس کتابهای را در مورد امام زامی جهت کسپ معلومات بیشتر برایم رهنمایی فرموده اید از شما متشکرم .

  • اوبیه در کاندید زوار ، تره ده جان رسول شیطو وگور ممد سنده قسم بگو که چطور میفامی مه ده زنده گی خود کارهای خیر کده گی ویا زوار شده گی استوم ؟ والله وبالله ای زوارای ما ایقه گیچ وگول وبی خبراند که ده مرگ آبه وخاتون خو چیقرانمونه ولی یک چوله آخوند ده ده شو محرم کد مشک کونه عباس گیلن گیلن او از سوراخ سمبه ای زوارا بورمونه. گردن خوده بسته نکو وبگو کی زوارای ما ده ای وضعیت واردم شهیدی چتو ده مه واری آدم که ده خدا بنده وده خمینی مقلد نیستوم زور شان میره سه . فکرته بگی جان بیه در که ازمی اوتاق کومپوتر ده کوته سنگی اگه خیستوم باز نیستی !

  • شما زنده باشید قوربو زوار عزیز!
   پیروزی بیشتر برایت میخواهم.

 • بدون مبالغه اسلام یکی از ادیان بی پدر و مادر است که نمیتواند چیزی تولد کند و نه چیزی را بارور سازد. 1400 سال گذشت پیروان این دین شیطانی هنوز به فکر آن هستند که یه زن مردم تجاوز کنند. بکشند سنگسار کنند، خراب کنند و بعد بروند به خانه ای که خدا در آنجا نشسته و عفو میکند خود را پاک کنند. چقدر زننده و چقدر شرم آور است . بیخبر از آنکه خدا هزار سال قبل مثل محمد ملعون مرده است و نمیتواند جلو فسق فجور و کشتار بندگان بیگناهش را بگیرد. آنانیکه به اسلام دل بسته اند احمق ترین افراد روی زمین شمرده میشوند....

  • فریبای عزیز و گرامی درود بر شما ، خوشحالم از اینکه انسانهای آگاه و دانشمندی چون شما را باخود دارم شما واقعا مایۀ مسرت و افتخار من و همفکران من هستید من به شما وعده میسپارم که د رآینده نیز از هیچگونه سعی و تلاش در جهت افشا و رسواساختن آموزه های مملو از بربریت ودرنده خویی اسلام ، این دیانت خشن و ضد بشری ، دریغ نخواهم کرد
   مؤفق باشید
   عزیز یاسین

 • قرآن از قول اسطوره‌ای به‌نام الله، بیان می‌کند که ما کسی و یا گروهی را عذاب نمی‌دهیم مگر اینکه فرستاده‌ای برای آنها مبعوث نمائیم:
  مَّنِ اهْتَدَى فَإِنَّمَا يَهْتَدي لِنَفْسِهِ وَمَن ضَلَّ فَإِنَّمَا يَضِلُّ عَلَيْهَا وَلاَ تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى وَمَا كُنَّا مُعَذِّبِينَ حَتَّى نَبْعَثَ رَسُولًا (اسراء /15 ) کسی که هدایت گردد این هدایت برای خودش است ، و کسی كه گمراه گردد زیان گهراهی برای خودش می باشد و هيچكس گناه ديگري را به دوش نميكشد، و ما هرگز مجازات نخواهيم كرد مگر آنكه (پیشتر)فرستاده ای برانگیزیم.

  این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است:
  1- بر طبق این آیه، عذاب الله هدفمند است.
  2- تمام ملل جهان، دارای پیامبری از سوی الله بوده‌اند.

  برای بررسی مورد نخست، باید عذابهای الله، دامنه و چگونگی آنها را مورد بررسی قرار داد:
  آنچه که در تمام این عذابها مشترک است، خشم الله می‌باشد.
  الله شخصی را به عنوان رسول(فرستاده) و یا نبی، برای هدایت قومی، می‌فرستد؛ هنگامیکه مردم همان قوم(قوم در زبان عربی به گروهی گفته می‌شود که با هم نسبت، نسبی داشته باشند) از فرمانبرداری پیامبر الله، خوداری می‌نمایند، الله با فرستادن عذاب، کل آن قوم را از بین می‌برد.
  این مسئله نیز از دو جنبه قابل بررسی است:
  نخست؛ سلب آزادی انتخاب.
  دوم؛ کور بودن این نوع عذاب(همه را در بر می‌گیرد).
  در مورد نخست، خود قرآن بیان می‌کند که در پذیرش دین اجباری نیست:
  لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌبقره/256) ) ر دين اكراه روا نيست، زیرا راه از بيراهه به روشنى آشكار است، پس هركس كه به سرکشان كفر ورزد، و به الله ايمان آورد، به راستى كه دستاويز استوارى گرفته است كه گسستى ندارد و الله شنواى داناست.

  اگر این‌گونه باشد؛ پس، چرا الله، ملتها را مجبور به پذیرش دین جدید می‌نماید؟
  آیا این موضوع، سلب آزادی فردی و اجتماعی نیست؟

  اما در مورد دوم؛ فرض می‌نمائیم که در منطق الله، کسانیکه از پذیرش نظر پدیدآورنده‌ی گیتی امتناع می‌ورزند، مستحق چنین عذابی باشند:

  گناه بچه‌ها، نوزادن و کسانیکه در رحم مادرانشان هستند، چیست؟
  آیا این شیوه از برخورد با بندگانی که اگر هدایت میشوند، از جانب الله است و اگر گمراه می‌گردند نیز همینگونه، با دادگری خالق تناسب دارد؟
  وَمَا تَشَاؤُونَ إِلَّا أَن يَشَاءَ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا انسان /30) ) شما ( در دلتان) چیزی نخواهید خواست مگر اینمه الله (در دلش) خواسته باشد، همانا الله دانای فرزانه هست.

  کسانیکه حتی اراده‌ی هدایت خواستن را نمی‌توانند داشته باشند، چگونه خواهند توانست، از بزرگترین رحمت اللهی که همان هدایت یافتن به راه راست خدائی است، بهره‌مند گردند؟
  يُدْخِلُ مَن يَشَاءُ فِي رَحْمَتِهِ وَالظَّالِمِينَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا أَلِيمًا ( انسان/31 ) هر کسیکه ( دلش) بخواهد به رحمتخويش در مىآورد و براى ظالمان عذابى پردرد آماده كرده است.
  ظالم از دید اسلام کسی است که غیر الله را معبود خویش گردانیده، زیرا او در حق الله ستمگری می‌نماید؛
  وَإِذْ قَالَ لُقْمَانُ لِابْنِهِ وَهُوَ يَعِظُهُ يَا بُنَيَّ لَا تُشْرِكْ بِاللَّهِ إِنَّ الشِّرْكَ لَظُلْمٌ عَظِيمٌ لقمان/ 13) ) به خاطر بياور هنگامي را كه لقمان به فرزندش گفت – در حالي كه او را موعظه ميكرد – پسرم! چيزي را شريك خدا قرار مده كه شرك ظلم عظيمي است.

  پس، آیا عذابهای الهی هدفمند است، یا قتل عامی است کور و از روی کینه؟

  آنلاین : http://bidinii.wordpress.com

 • زه مولوي فيض الله دمولوي لطف الله اخوندذاده صاحب زوئ دزابل ولايت دچوپان ولسوالي اوسيدونكي يم په 1980 کي دي فاني دنياته راغلي يم افتدائ ديني تعليم مي دخپل محترم پلارځخه شوي نورتعليم مي دپاکستان په مختلفومدارسوکي شوي ده په شروع کي ساده حنفي مذهبي وم بيافنجپيري حنفي شوم بيا غير مقلد شوم اوس الله رب العزت په اصلي دين قران شريف کړمه قران مي مذهب شو دين شو اسلام شو فارق شوکافي شو هدايت شو دملايانو دکتابو بوج مي سپک شو حلال بي حرامول حرام بي حلالول

  آنلاین : faizullahblogfa.com

 • د قران شریف حفاظت الله جل جلاله په خپله زمه اخستی د حدیثو زمه یی نه ده اخستی ځکه حدیث وحی نه ده که څه هم د نبی ص خبری وی ځکه نبی ص انسان وو خبری یی وحی نه ده وحی د الله ج خبری وی او بله داخبره ده سی ولی دوه نیم سوه کاله نه وی لیکل سوی اختلاف ولی پکښی سته امت یی ولی په مذهبو تقسیم کړی د قران شریف مخالفت ولی پکښی سته تعداد یی ولی نه ده معلوم لکه د قران شریف په لمانځه کی ولی نه لوستل کیږی معجز ولی نه دی هر ملا یی جوړولایسی قران شریف یو ایات هم څوک نه شی جوړولای نقل په معنی یی ولی صحی ده الفاظ د حدیثو ولی ملایانو وحی نه بولی منکر د حدیثو یاست وحی یی هم بولی ستاسو امام صاحب ولی منکر ده د امام شافعی موافق حدیثو څه هغه منکر ده د حدیثو د امام ص او داسی نور که چیری منکر د حدیثو کافر وی نو تاسو هم کافر یاست ځکه دیوه ایات کافر او د ټول فرق نشته په اسلام کی نو دیوه حدیث کافر او د ټولو څه فرق نشته که څوک یو ایات ضعیفوی کافر کیږی که یو حدیث نه پنځه لکه حدیثه ضعیفوی کافر به څنګه نه وی لکه امام بخاری او امتیان یی نو منونکو ته دمره کافی دی څوک چی حق منی که څوک یی نه منی قیامت خو سته بیابه معلومه سی چی قرانیان پر حق وو که بخاریان وسلام علی من اتبع الهدی کاتب مولوی فیض الله ازبکی زابلی دایچوپانی حفظه الله تعالی

  آنلاین : http://faizullah.blogfa.com

 • دغه سړی سی څه ویلی دی حق د بیان لری خو باید د قانون له مخی څه ممانعت وی که څه هم اسلام پوره ازادی ورکړی ده که څوک کفر کوی که اسلام البته وژل یی په هیڅ صورت نه ده صحی

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس