کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > اعتصاب غذای مجدد ده ها پناهجو در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ اندونزی

اعتصاب غذای مجدد ده ها پناهجو در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ اندونزی

پنج شنبه 17 می 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: خبر های رسیده از اندونزی حاکی از آن است که ده ها پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ در اعتراض به عدم رسیدگی به دوسیه های آنان دست به اعتصاب غذا زده اند.

اعتصاب غذای ده ها پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ اندونزی

کابل پرس: خبرهای پراکنده حاکی از اعتصاب غذای 180 پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ کشور اندونزی می باشد. این پناهجویان در اعتراض به سال ها بلاتکلیفی و عدم رسیدگی دوسیه های آنان توسط دفتر یو. ان. اچ. سی. آر دست به چنین اقدامی زده اند. طبق خبرهای رسیده به کابل پرس، بیش از ده تن از آنان، به دلیل ضعف در اثر اعتصاب غذا به شفاخانه منتقل شده اند.

همین اکنون صدها پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه های مختلف کشور اندونزی بسر می برند. بیشتر آنان هنگام تلاش برای رسیدن به آب های استرالیا بازداشت شده اند.

این پناهجویان به دلایل مختلف همچون تهدید مستقیم، جنگ و کشتار روزانه ی طالبان، حملات وحشیانه کوچی ها با کمک عناصر حکومتی و طالبان و سیاست های نژادپراستانه حکومت حامد کرزی و تبعیض ناچار به ترک افغانستان شده اند.

حکومت حامد کرزی بنا به تعصبات پشتونیستی، همکاری های گسترده ای را با جنایتکاران طالب روی دست گرفته و علاوه بر هدف قرار دادن مردم در داخل افغانستان، با بستن قراردادهای بازگشت اجباری در کشورهایی همچون استرالیا که بیشتر پناهجویان آن غیر افغان (پشتون) می باشد، در خارج از افغانستان نیز سیاست های نژادپرستانه و راسیستی را دنبال می کند.

168 پناهجوی تازه خود را به استرالیا رساندند


رسانه های استرالیایی روز دوشنبه همین هفته از ورود 168 پناهجو به آب های استرالیا خبر دادند. این پناهجویان که بیشتر آنان افغانستانی هستند به جزیره کریسمس منتقل شده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


39 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > اعتصاب غذای مجدد ده ها پناهجو در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ اندونزی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.