کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > اينجا هندوستان است!

اينجا هندوستان است!

عکس های داود موسوی از کودکان، معبد و مراسم مذهبی در هند

شنبه 8 مارچ 2008


استفاده از اين عکس ها فقط با اجازه ی عکاس و يا کابل پرس مجاز می باشد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > اينجا هندوستان است!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • برادر، این چه رقم عکسهای هند است، شاید تقلبی باشند! درین عکسها نه تولسی معلوم میشه، نه شاهرخ خان است، نه رانی موکرجی است، نه کرینا کپور است و نه هم سلمان خان و ....

    در ذهن ما از هند همین نام ها و فلم هایشان که زندگی هند را افسانوی و بی‌نظیر نشان میدهد پیچکاری شده و از وجود فقر و بدبختی و مصایب خبری نداریم.

    هندی که "بزرگترین دموکراسی جهان" نام گرفته، بدترین جهنم برای مردم نادار است: راستی که در حق این "دموکراسی" بیچاره چه ظلمی میشود، دموکراسی را تنها معادل بی‌بند و باری و آزادی استثمار لجام گسیخته و ... میدانند و در اینکه از نظر اقتصادی چه ستم و استبدادی حاکم است سخنی به میان نمی‌آید در حالیکه دموکراسی وقتی معنی می‌یابد که اولتر از همه در زمینه اقتصادی حاکم شود.

  • بلی دوستان من. گفته اند نام فیل انسان را بیاد هندوستان میاندارد. ولی سی چهل پیش راجکپور بود ویکی دو دهه پیشتر راجیش کهنه و امروز شاهرخ خان. وای بدا به حالت هندوستان ! آن عظمت وبزرگی با نام چند بازیگر سینمای اشغال گونه عوض شده . دوران فیلهایت و پلنگهای خوش ترکیب وزیبایت ، آن فرهنگ باورهای اسلام و هندو و بودایت ، تاج محل ، کلیله دمنه، رابندرات تاگور ، گاندی جی آزادی بخشت و هزران سازوساخت های تاریخی ات، آن جمع وجوش تمپلهای کنار کنگاه و جمنایت ، آن فقر وغنایت ، آن مردم صبور و قانع ات ، چرا اینهار بما نمیشناسانی و یا ما آن ارزشهای خود شناختی و جهان شناختی را نداریم . جهان باور دارد که شما هندوستانیها تا چند ده دیگر یکی ار سرآمدان تکنولوژی جهان پیشرفته خواهید . شما صاحبان بهترین دانشگاهای قاره آسیا هستید . جهان باین باورست که تا چند دهه دیگر شما از فامیل اقتصاد کلان جهانی خواهید بو د . آیا از بیمارستان اندیراگاندی در کابل به ما چیری نگفته اید ، آیا از چند مرکز تولید برق آبی که بدست شما ساخته شده و یا میشود به کسی حرفی نزده اید . بسهای شهری تاتا از دیر زمانی در شهر کابل و چند شهر دیگر توده های شهری انتقال میداد کسی نشنیده . آیا بمردم ناگفته اید که سرزمین شما سرزمین عجایب است .هزارها اروپائی وامریکائی به ملک شما میایند تا آرامش یوگا روان آنها نوازش بدهد . کسی میداند که فقر وغنا وکاست های مذهبی با یک هارمونی با هم کنار آمده اند . آیا به ملت ما گفته اید که بادی گاردی که اندیراگاندی را کشت یک سیک بود ولی امروز نخست وزیر دولت هندوستان یک دانشمند سیک است نه هندو . ملت هندوستان انتخاب یک فرد دانشمند از اقلیت سیک به مثابه رهبر کشور شان انتخاب میکنند . آیا میدانید که تزئین دیوارهای تاج محل با اشعار نامداران زبان فارسی است . آیا میدانید به بزرگی و زیبائی مسجد جامع دهلی مسچدی در افغانستان وجود ندارد . آیا میدانید دو نبوغ شعر وفلسفه بیدل و اقبال تعلق به نیمقاره هندوستان دارد . نفرین به آنهائیکه ملت افغانستان را تا مرز سیاه دلی عقب نگداشته اند. پایان

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.