صفحه نخست > عکس > بیش از 40 کشته و 50 زخمی؛ عکس هایی از جنایت پشتون های طالب در میمنه

بیش از 40 کشته و 50 زخمی؛ عکس هایی از جنایت پشتون های طالب در میمنه

جنایت در فاریاب در حالی صورت گرفته که امروز بار دیگر حکومت کرزی 50 طالب پشتون را به بهانه ی عید قربان از زندان آزاد کرد.
به روایت عکس و تصویر
جمعه 26 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جنایت پشتون های طالب در مناطق غیر پشتون نشین در حالی افزایش چشمگیر یافته که حکومت کرزی در تفاهم با این گروه قومی تروریستی، زمینه ی سفرهای امن آنان را به کشورهای عربی فراهم می کند. کرزی و حلقه ی اطراف وی بنا بر اشتراکات قومی حمایت و پشتیبانی از طالبان را در راس برنامه های خود قرار داده و ارگ ریست جمهوری به یکی از پایگاه اصلی تروریزم علیه شهروندان بويژه غیر پشتون ها تبدیل شده است. جنایت در فاریاب در حالی صورت گرفته که امروز بار دیگر حکومت کرزی 50 طالب پشتون را به بهانه ی عید قربان از زندان آزاد کرد. از سوی دیگر مافیایی قومی کرزی، طالبان، حکمتیار و افغان ملت همچنان روی طرح جابجا کردن ناقلین در مناطق غیر پشتون نشین، تصرف زمین و چپاول منابع طبیعی آنان کار می کند.

عکس از اسوشیتد پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این است بر بریت قوم جاهل پشتون .پشتون اگر متمدن هم شود و خودش را انتحار نمیکند و جاهلان قوم خودرا در مناطق غیر پشاتین نشین وادار به انتحار میکند . بیا ببنید ایا انعده پشتونهای که خودر ا دربین مردم ملکی در نماز عید منفجر میسازد مسلمان است . قوم یهود که اسرایل است صد درجه بهتر است از قوم جاهل پشتون . قوم یهود لا اقل متمدن که هست ...

  • دوست عزيز مردم اسرايل باهوشترين مردم ودموكراترين ميلت در خوار ميانه است
   لطفاً انهارابهيج كس مقايسه نكنيد اينهادركوره زمين بي بديل ميباشد

  • تا از پشتونها جدا نشده و وطن مستقل نداشته باشیم همین جنایت ها ادامه می یابد.

  • فکر میکنم مشکل افغانستان تنها پشتون ها نیست درست است که نسبت به سایر اقوام بیسوادتر و بیش از همه افراطی هستند ولی تاجیک ها و هزاره ها و گلم جم ها هم در دور جنگ های تنظیمی زیادظلم ستم کردند. و ازینکه همه تنظیم ها نام اسلامی دارند کسی در برابر شان ایستادگی نمیتواند. مشکل اصلی افغانستان اسلام است چون در اسلام حیات انسان ارزش ندارد به اینکه تمام تاکید بر شهادت و جنت است. افغانستان سیکیولار راه حل برای افغانستان است.

  • اسامی قیام
   مشکل!؟ نخیر, بلکه بدبختی عمده واساسی مردم کشورما اسلام نی بلکه اوغان است , در کدام یک از دساتیر اسلام خوانده یی که انتحار را برایت دستور دهد ؟ تو به گمان اغلب اوغان استی که میخواهی روی جنایات قوم درنده و وحشی اوغان پرده بکشی مگر تاجکها هزاره ها اوزبکها و غیره اقوام وطن ما مسلمان نیستند که بدست اوغانهای درنده وخود فروش چنان وحشیانه به کام مرگ سپرده میشوند ؟ حالا دگر فرد فرد انسان سرزمین ما از مکر وشیطنت قوم غبی اوغان آگاه اند همه میدانند که گروه درنده بنام طالب ققط اسلحه و وسیلهء کشتارست بدست کرزیء اوغان و دارو دستهء فاشیست وهژمونیست اش , که میخواهند به اینگونه هدف شوم پشتونیزه سازی اوغانستان را عملی سازند .
   نمیدانم از این محشر آفرینی جناوران اوغان چرا چند کله آدمهای نیمه باسواد اوغان که در مورد شخصیت های قومی وسیاسی غیر اوغان داد و واویلا سر میدهند , چیزی بزبان نمی آورند نمینویسند وسکوت ننگین میکنند مانند روبا احمد نظری وغیره , زیرا تعصب اوغانی کورشان نموده است

  • اسامی بهزاد تشکر از نظر تان:
   بنده تاجیک هستم و کوشش میکنم حق را بگویم. در متن خود واضیح گفتم که پشتون ها نسبت به سایر اقوام افراطی هستند. مشکل ما اسلام به این است که هر گروه چی طالبان و چی شر و فساد همه از احکام مبهم و گنگ اسلام تعبیر و برداشت خود را دارند. بعضی دوستان تجزیه افغانستان را پیشنهاد میکنند باز هم مشکل اسلام است به اینکه افراط گرایان اسلامی مسؤلیت اسلامی خویش میدانند که شریعت را در سرزمین تاجیک و هزاره و ازبک و حتی تمام دنیا نافذ کنند. در اسلام آنقدر وعده به جنت و پاداش برای شهادت داده شده که حیات انسان بی اهمیت شده است. نظر بنده باز هم همین است که سیکیولاریزم راه حل است حد اقل قدم ها باید در راستای سیکیولاریزم برداشته شود.

  • چی خریست این ملا قیام.
   مگر تاجک ازبک وهزاره .....مسلمان نیستند تا یهودی های اوغانی انان را مسلمان بسازند؟
   مگراین همه کشتار در کوچه و بازار و اماکن مقدسه در مراسم خوشی و غم مردم ما جهاد و کشتار کفار معنا می دهد ؟
   همین است پیام عیدی و اسلامی ملا عمر کور تان ؟
   چند روز قبل ملالی پاکستانی همکار بی بی سی از جانب ادمکشان مسلکی تان زخمی شد فغان نرو ماده ولرو بر تان به اسمان ها بلند شد اما اینک چرا خاموش هستید ؟
   همچنان بنا بر ماهیت اوغانی تان میخواهید جرم و جنایت اوغان را پرده پوشی و همه را بنام اسلام ختم کنید ! کور خوانده اید اوغان های لامذهب نوکر پاکستان که بخاطر چند کلدار مردم مظلومتان را میکشید

  • آقای خان،
   ببینید کوشش کنید بعوض دشنام منطقی فکر کنید: در صورتیکه افغانستان تجزیه هم شود پشتون های افراط گرا ما و شما را آرام خواهد گذاشت؟ نخیر اسلام 1001 قسم تعبیر میشود آنها تعبیر خود را که تعبیر طالبی و وحشت است میخواهند حتی در سرزمین های ما و شما هم نافذ کنند چون یکی از دساتیر اسلامی پخش دین و شریعت است. گفتی مگر تاجیک و هزاره و ازبک مسلمان نیستند و فراموش کردی که نظر در بارۀ موضوع که نوشته میکنی حمله بر نمازگذاران است، بیشک که هستند ولی بنظر اونها نی ثبوت آن حمله انتحاری در مسجد. آنها تعبیر خود از اسلام را تحمیل میکنند. و کوشش نکو دشنام و توهین کنی مرا من تاجیک و نهایت سیکیولار هستم در نظرات خویش راه حل اصلی که سیکیولاریزم است را مطرح کردیم. شما در اسلام چی دیدید که هنوز هم بعد از ناکامی نظام های مستبد اسلامی در افغانستان و جهان هنوز هم فریاد میزنید حکومت اسلامی.

  • خان یک خادیست بی وجدان و وطن فروشی بیش نیست. سالها زیر دهل روسی اهنگ ناتاشا خوانده است. حالا این بدبخت از نو مسلمان شده و مقعدش به یاد چوب قوم پرستی افتاده است. این خائن سالها خایه های کارمل را مالش میداد. حالا بیضه های اسلام را در دست گرفته است. نفرین بر کمونیستان خاین و بی وطن

 • دوستانا این کار عید قربان را گه قربانی گرقت تبریگ بگویم باید طابان این را میگرد, جون که رفتار . کردار محمد
  را انجام میدهند جای بس نیست اما این که صد ها هموطن ما زا نابود کرد نیدانم قابل جه نفرین هستند.

 • لعنت به طالب و تفکر طالبانی وتیم فاشیست اوغان ملت اطراف لالای طالبان(کرزی).

 • اكر همين اسلام بس لعنت به اين دين وحشى و غير انسانى ما بايد بشكل كروهى از ين دين مزخرف بركرديم و به اديان ديكر برويم. اينجا انسانيت نيست.
  در زمانيكه اعراب امده بود همينطور كله بريدن ها خون اشامى ها و بلاخره از انكه به اين دين بيوسته بود هم باج ميكرفته.
  راستى انقدر كشته بودند كه يك با سواد نمانده بوده مرد زنده نمانده بوده و من به اين حرفها باور نميكردم امروز كه من اين وحشت را در خانه خدا ديدم كه به صد ها طفل يتيم شد و ده ها فاميل نان اور خودرا از دست داد.
  لعنت بر اين اسلام مزخرف.

  • موضوع تکاندهنده، وحشیانه وغیر انسانی قضیۀ کشتار فاریاب ازچندین زاویه باید بررسی شود. یکی موضوع فرضیۀ حج ودیگری فلسفۀ قربانی درروز دهم ذی الحجه یا ماه آخری سالنامۀ عربی امت اسلامی ودیگریی آیدیالوژی جهاد،شهادت وشهید:
   سیاستمدار بزرگ قریش با نبوغ سیاسی که داشت آیدیالوژی بت پرستی را به نام حج که در واقع مدرک دایمی درآمد ومنبع بزرگ وهمیشگی امرار معاش بدون دست رنج وزحمت است، برای خانواده وقوم خود بالای بقیه امت خود تحمیل کرد. واین امت فاقد عقل وخرد است که سالانه یکمقدار پول گزاف را در کیسۀ عربهای زنباره وفاسد می اندازند و گرد یک خانۀ مکعب دور خورده واز سنگ سیاه بی جان وگنگ ولال استدعای بخشش گناهان یا پاک شدن وبقولی نوزاده شدن خودرا می جویند. این خدمت بزرگ، سودآور و فراموش ناشدنی بود که آن داهیۀ قریش نسبت به قوم خود نمود وآنرا تحت عنوان فرض به خورد امت احمق داد و آنرا نهادینه ساخت.
   درقضیۀ ابراهیم و قربانی پسرش اسماعیل که طواف خانه کعبه ازان منشأ میگیرد ( در آئین یهود از اسحاق نام برده شده است) در حدود پنج ـ شش هزار سال قبل رخداده،و هیچ منشاء عقلانی واستدلال منطقی دران دیده نمی شود، در اصل یک افسانه موهوم است وبیشتر به جوک میماند تا واقعیت.درین افسانۀ سر منگسک آمده که خداوند قوج یا گوسفند نری را جهت ذبح بجای اسماعیل از بهشت آنهم توسط جبرئیل فرستاد. به شکرانۀ سلامتی سرِ اسماعیل مسلمانان باید همه ساله حیوان های نررا ذبح یا قربانی کنند در یک جا جمع شده دورکعت نماز عید بخوانند. کسی از خود نمی پرسد که این چگونه الله است که باید رضایت اورا با ریختاندن خون حیوان نر بدست آورد.
   موضوع دیگرآنست که داهی اسلام با فراست سیاسی که داشت پی برده بود که انسانهای بی سواد، گرسنه، طماع و شهوت ران را با وعده های علمی، معنوی و غیر جسمانی نمی توان فریب داد. باید راهی را پیدا کرد که بسیار جذاب باشد تا بتواند اعراب بادیه نشین، گرسنه و شهوترانرا تطمیع کند وآن راه آیدیالوژی " جهادشهادت، شهید وشهید پروری" بود. آیدیالوژی خطرناک "جهاد " که هیچ یک از پیشینیانش به کشف آن نایل نشده بودند از اختراع او بود که ستون فقرات دولت نوبنیاد عربی بحساب می آمد و تشکیل امپراطوری عربی اسلامی مرهون آیدیالوژی " جهاد " است. به جهادی ها تفهیم شده بود که در تهاجم به قبیله، عشیره و ممالک نزدیک ودور برعلاوه مال ودارائی زنان ودختران ملل مغلوب بر مجاهدین حلال است تا بهر نوعی که میخواستند می توانستند ازان کامجوئی کنند. اما شهید مقامی والای بودکه مستقیماً به بهشت می رفتند، حور العین یا حوریان بهشتی همیشه باکره به آنها داده می شد، ونیز انواع میوه ها، نعمات ولذایذ بی نظیر در اختیار آنان قرار می گرفت، در جویبارش عسل، شیر وشراب برای شان جاری بود، وبه آنها وعده های که به جسم شان مربوط می شد، داده می شد. عرب های جاهل، بیسواد و شهوتران نمیدانستند که سکس عاملی است برای ادامۀ زندگی وتنازع بقا به آن بستگی دارد وغذا هم عاملی است برای زنده ماندن جسم مادی وفزیکی. اما روح دارای آلت تناسلی وهورمون سکس نیست و طبیعتاً به تنازع بقا توسط سکس هم احتیاج ندارد وهمۀ این وعده ها زمینی هستند نه آسمانی وبهشتی ولذا بدرد روح نمی خورد.
   آنانیکه در مدارس دینی ماورای سر حدات افغانستان تعلیم می شوند، در سطح همان عرب های بیسواد وجاهل صدر اسلام قراردارند وهمان دستورات، احکام و تلقینات غیر عقلانی که در" مانفیست کشتار "آمده وروایات واخبارنقل قول های جعلی فقها یا حافظین بیضۀ اسلام ازقول داهی قریش به طلاب از همه جا بی خبر القاء میگردد منظرۀ بهشت ونعمات ولذایذ و حوران همیشه باکره را در نظر ایشان مجسم می سازندوآنهارا آماده" جهاد و شهادت" می کنند. تا وقتی این خرافات عربی در ذهن، دماغ و زندگی مسلمانان وجود داشته باشد این گونه تلفات تاسفبار انسانی هم وجود خواهد داشت. بیائید بجای فحش ودشنام یکدیگر اصل ریشه را موردتحقیق و تدقیق قرارداده ودر قطع این ریشه های سرطانی همت بگماریم.

  • آقای حمید نظر فوق العاده و بسیار منطقی و تشکر از کابل پرس? که موقع اظهار نظر آزادانه را فراهم ساخته. من هم در کامنت خود در بالا اشاره کردیم که راه حل رفتن بسوی سیکیولاریزم است. از خانواده ها و اصلاح نصاب درسی باید آغاز کنیم کلمات مذهبی و خشونت برانگیز چون جهاد و شهید و جنت و امثال آن باید از نصاب درسی مکاتب حذف شوند آهسته آهسته ازین بدبختی ها نجات پیدا خواهیم کرد.

  • اسلام مجموعه ای از دروغ های یک انسان مریض و مالیخولیای است که محمد نام داشت. ذهن مریض محمد دین اسلام را با الهام از یهودیت و نصرانیت بنا گذاشت که در ان عناصری از مناسبات جامعه برده گی و قبیلوی مکه و نواحی اطرافش نیز حضور دارد. محمد یک جنایتکار حرفه ای و یک شیاد و متعصب و زن باز خطرناکی بود که میراثی بجز وحشت ، تهدید ، ترور و استبداد ، تبعیض و تعصب و جهالت و منافقت چیزی از خود بجا نگذاشت.
   بشریت امروز از مناسبات برده گی به فرسخ ها فاصله گرفته اند. اعمالی که در زمان محمد خبیث خیلی معمولی بود، امروز وحشتناک به نظر میرسند. دیگر کسی در جنگها زنان را اسیر و بنام کنیز به انها تجاوز نمی کند، تنفر انسانها از جنایات جنگی خیلی زیاد شده است. مناسبات تولیدی تغیر خورده است. شناخت انسان ها از اطراف شان عمیق تر گردیده است. تکنالوژی معاصر ، فاصله بین انسان ها را کوتاه ساخته است. در چنین عصری ، صحبت از جهان بینی های فرتوت و تاریخ زده مثل اسلام این لکه ننگ بشریت خیلی احمقانه میباشد.
   هموطنان گرامی! حالا موقع انست تا شناخت علمی و واقعی تانرا از اسلام وسعت بخشیده و احکام منفور این دین وحشت را زیر ذره بین های انتقادی قرار داده ، خود و فرزندان خود و جامعه خود را از شر احکام استبدادی این دین بویناک نجات بخشید. انسان مدرن امروزی به دین نیازی ندارد. ما انسانها میتوانیم مناسبات خود و جامعه خود و اخلاق خود را در غیاب احکام یک مریض روانی بنام محمد ابن کلب تعین و معلوم نمائیم. جنت و دوزخی وجود ندارد. محمد اینها را دروغ گفته است.
   البته باسپاس از بزرگوار عزیز جناب حمید و تائید بخش اعظم نظریات شان میخواهم به تائید گفته هایشان یک نکته را اضافه کنم که چیزی بنام روح وجود خارجی ندارد. البته در گذشته انسانها بخاطر فرق گذاشت بین یک موجود زنده و غیر زنده چنین میپنداشتند که گویا موجود غیرزنده + روح = به موجود زنده میباشد. در حالیکه چنین نیست. حیات محصول فعالیت های حجره ( در یک موجود تک سلولی) و یا حجرات که انساج و اعضا را میسازند یعنی به صورت کل تمام ارگانیزم زنده میباشد. گیاهان و حیوانات همه زنده جان محسوب میگردند. وجود موجودات زنده نیز از اتمها و مولیکولها ساخته شده اند. تعاملات حیاتی که در یک حجره صورت میگیرد نیاز به انرژی دارند. هیچ جسمی بدون انرژی نمیتواند حرکت نماید. روح که نظر به تصور روح باوران باید غیر مادی باشد، نمیتواند متحرک و یا زنده و یا قابل مطالعه باشد، مرگ یک موجود زنده به معنی پایان زندگی اش است. و همان قسمی که شما فرمودید وعده های عوام فریبانه محمد خبیث برای دلخوشی یک مشت ابله ارائه شده است و بس.
   وعده های محمد به اعراب هم عصرش همان چیز هایی است که مورد پسند شان بوده و همه در ارزوی داشتن ان بودند. مثلآ باغهای سر سبز، اب گوارا، درختان پر حاصل، عسل و شیر و خرما، زن زن و باز هم زن، اینبار به نام حور البته غلمان هم برعلاوه ان که تعاریف انرا از زبان ملا های ملعون شنیده ایم. شراب ناب و حیات ابدی ، قصر های خیالی بهشتی وغیره. که همه نصیب یک مومن و یا یک شهید راه جنایات محمد ابن کلب میگردد.
   من شخصآ اسلام و احکام محمد ابن کلب را مثل یک لباس پر از مواد غایطه از وجودم بیرون نموده و بجای ان انسان دوستی و محبت به انسان و طبیعت و حیوانات و مخصوصآ همنوع دوستی و کمک به انسانها و خدمت به جامعه بدون طمع ، را جانشین ان نموده ام.زنده گی من بدون دین و بدون اسلام خیلی ارام تر و اسوده تر از قبل میباشد. مذهب تعصب زای اسلام روان انسانی را بیمار میسازد. من میخواهم یک انسان باشم و مثل یک انسان مدرن در قرن بیست و یکم زندگی نمایم. نه بر اساس احکام تاریخ زده یک شیزوفرنیای زنباز یک و نیم هزار سال قبل .

 • همینکه کابل پرس? را باز کردم چشمم به این عکس افتاد. عکس یک انفجار انتحاری در یک مسجد . این طفل معصوم را نگاه کنید که با هزاران هوس لباسی را برایش تهیه نموده اند که گویا در این ایام خوش باشد، عیدی بگیرد، با همسن و سالان خود تفریح نماید، به دیدن اقارب و دوستان خود یکجا با خانواده اش برود. اما افسوس و هزاران افسوس که لباس نازنینش به خون انسان های بیگناهی سرخ گردید. شاید به خون پدر یا برادرانش. این طفل شوک دیده است. من خودم فرزند دارم ، از حال و احوال این بیچاره گان میایم. همین لحطه که من و شما این صفحات را مرور میکنیم، مادرانی و خواهرانی ، همسرانی و برادرانی، فرزندانی نواده گانی به سوگ عزیزانشان فریاد میزنند. یخن پاره میکنند، هزاران بار چرا و چرا میگویند. به سوگ عزیزانی که بدون کوچکترین گناهی محکوم به مرگ شده اند. من واقعآ اشک در چشمانم حلقه زده است. از تعجب نمیدانم چه بگویم. مگر کسی و یا کسانی که چنین دیگران را بیرحمانه به قتل میرسانند و یا انها را به سوگ عزیزانشان مینشانند و یا دهها طفل را یتیم و زنها را بیوه و در بدر میسازند حق دارند خود را انسان بنامند؟ جای تاثر و تعجب است. من برای این حرکت پاسخی ندارم. چرا؟ چرا؟ چرا ؟

 • برادران قواى مسلح كشور به خود و اولاد خود خيانت نكنيد.
  طالب ,انتحارى و تروريستان خارجى را زنده نياوريد. اكر شما زنده مياوريد به اولاد خود و وطن خيانت ميكنيد.اينجا قضا در دست بشتون است انها بشتونوالى ميكنند و ادمكشان را ازاد ميسازند. يك بهانه ميتراشند و تروريست ازاد ميشود و بار ديكر جان خود شما را ميكيرد.فكر كو كه تو كشته شوى فاميل عزيزت تباه ميشود.تا ميشوانيد اكر تسليم هم شدنى باشد بلايش ضربه كنيد.طالبها زود تسليم ميشوند و ميدانند كه بزودى ازاد ميشوند.مردم غير بشتون بايد به دفاع از منطقه خود هر كدام بر خيزند و انسانها مشكوك را هدف قرار بدهند.در قصه بشتون نباشيد اين قوم مزخرف امروز خود را كم كرده است و سر و اخرش معلوم نيست.

 • به نظرمن تنها راه برون رفت ازاين وحشي گري هاي قوم پشتون وطالبان حيوان صفت تجزيه افغانستان به دوبخش است سه قوم عمده ومتمدن تاجيك هزاره اوزبيك بايدبين خود اتفاق كنند ودستهاي اين حيوان هاي وحشي ازسرزمين خود دور كنند

 • قوم پشتون قوم يهود است فقط تجزيه افغانستان تنها راه حل است

 • گرگی هر روز گوسفندی از رمه برد / گوسفندان دگر خیره در او می نگرد .
  تا دینخویی و گوسفند خویی در تو است ، دروازه به همان پاشنه می چرخد . فدرالیزم و تجزیه با خوی گوسفندی ؟! فایده ندارد . تروریست و انتحاری ، گوسفندان آخوند اند و آخوند قدرت سمت و سو دادن رمه اش را هنوز دارد . ادوارد هفتم پادشاه انگلیس گفت : برای گرفتن سرزمین های شرق ، دو چیز در کار . وسیله و افزار . وسیله آخوند است و پول افزار .
  صبح دوراست ، آرام بخواب .

 • شکر الله خر زی سک زی شتر زی کوچی زی وطن فروش زی............!!!!
  همه مي فهمند که گاو سياه است و شير سفيد ,,...."""
  چوچه ها آی اس آی طالبان , پاکستانيها و امریکا یها را بالای زنهای خود اوردید و مرده گاوی می کنید...........!!!!
  بیش از 40 کشته و 50 زخمی؛ عکس هایی از جنایت پشتون های بی ننگ طالب در میمنه مثل توبی غیرت و بی ناموس شکر الله خر زی...............!!!!!!!

 • همی سگ ها که به پشتون دشنام می رسانند بروند سر خایای پشتون بالا شون. امریکا بر اید باز زور پشتون را می فهمین.

 • بر پدر تمامی پشتونهای کثیف عصر حجر لعنت ، در دهان کرزی خرزی و طالبان بی ناموس شاشه کنم.

  • حمله انتحاری در روز عید قربان در لغمان
   تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ ۱۳۹۱/۸/۵
   منبع: افغان پیپر
   لحظاتی پیش یک انفجار در شهر مهترلام مرکز ولایت لغمان رخ داد.
   شاهدان عینی می گویند که این انفجار در ساحه پهلوان بابای شهر مهترلام بوقوع پیوسته است.
   گفته می شود که تعدادی از مردم که عازم مراسم نماز عید قربان بودند در این انفجار کشته و زخمی شده اند.
   این فرزندان ناخلف امریکا و پاکستان و برادران ناراضی کرزی به حال هیچ کس رحم نمیکنند.

 • هموطنان مظلومم، نمیدانم درین روز های عید به حال کدام تان زودتر بگیریم.
  این هیولا های انسان نما به حق هیچ کس رحم نمیکنند. اینها روبات های ساخته دست CIA , ISI اند. همه نفرین شده های اند، که امریکا و انگلیس برای نابودی مردم افغانستان تربیه کرده اند .

  • آمریکا و انگلیس طراحان این مملکت مصنوعی از خریت و کور مغزی قوم جنابعالی استفاده میکنند. گناه اصلی بر گدرن رُباتهای چارچی انگریز است. این رُباتها را فقط از بین اقوام منتخب خدا انتخاب میکنند.
   و با اشپش او را پیش خدایش روان میکنند. چرا شما پشتونهای اروپایی و امریکایی اینها را آزادی خواه مینامید؟ چون میخواهند این وطن را از غیر پشتون پاک کنند؟

 • شیاطین انسان نما
  امیر الشیاطین است این ملا عمر لعین است
  غلام غلامان است این ملا عمر غلیم است
  از مسعود تا حقانی ، از طالب تا نظاری
  به خدا شرم انسان اند چون ملا عمر لعین اند
  این گلب الدین خاین برهان الدین ظالم
  ابلیس سخت جان اند چون ملا عمر لعین اند
  پنجابی بویناک است بادار این شیاطین
  به خدا لکه ننگ اند، چون ملا عمر لعین اند
  عبدالعلی مزاریست یا چنگیز ثانیست
  اولاد خونخوار اند چون ملا عمر لعین اند
  دشمن معارف اند ، دشمن علم و دانش
  به خدا نسل شیطان اند چون ملا عمر لعین اند
  انسان بیدفاع را سر میبرند چو حیوان
  این خیل قاتلین اند ، چون ملا عمر لعین اند
  اسلام دین صلح است ، این کرگسان خونخوار
  توهین به خلق الله اند ، چون ملا عمر لعین اند
  شاهد کابلی
  زمستان ۱۹۹۶ کابل

 • چرا انتحاری درفاریاب... ­
  اندر مورد جفا های استعمار .درمنطقه که قبیله وفرهنگ منحط ان (خانه بردوشی-وکوچیگری)پیشمرگان استعمار بودند .محققین بزرگوار ودانشمندان ما وسیعا نوشته هایی کرده اند .واما انتحاری وافجار فاریاب از رنگ ولون دیگر ی است .
  این بار انتحاری پشتون نی. بلکه ازبیک یا تاجیک است.بعدا زسقوط حکومت طالبان که اکثرا اجنبی بودند. استخبارات استعمار که حامیان غیر قابل انکار طالبان بودندوهستند.افراذ وگروه های قبلا استخدام شده را بان ولا فرستادند.اقای ملا یونس رابه امامت مسجد خشتی وسایر وسایر دست پروردگان شان را درمساجد شهر و دهکده های میمنه موظف نمودند اقای ملا قاری یونس که عضویت حزب اسلامی گلبدین رادارد ودرعین حال یکی از مبلغین ورزیده .سلفی گری میباشد و در مدت زمان کوتاه توانست جوانان بیشمار میمنه را بافکار وهابیگری مسموم وازیشان انتحاری ببار اورد/ حادثه کشته شدن قاری قیام وسبز مندوی ثمره جان فشانیهای ایشان میباشد.دست اورد دیگر او نفاق وشقاقی است که امروزه دربین نمازگزلران مساجد شهر (با بدعت خواندن دعای بعد نماز .ختم قران شریف.توزیع اسقاط مرده.وسنت هایبعداز نماز فرض وغیره))وده بوجود اورده است .که البته ریاست شون اسلامی. که شخص ریس پسر عم موصو ف میباشد او هم عضو حزب اسلامی گلبدین وسلفی میباشد در ترویج وهابینت وایجاد نفاق وفتنه/ همکاراومیباشد شورای علما نیزهمین ها اند/ علاو.ه براین .>جماعت معصوم.|!!!!! دیگر ی که درایجاد بستر مساعد ترور .کمک وسییع نمود ه و /جوانان مارا بدام سازمانهای تروریستی انداخته جماعت تبلیغی میباشد.ازاطاله کلام خودداری کرده باین بسنده میکنم/که اینها تا امروز یکه تاز میدان در فاریاب اند . البته که از حمایه کرزی ووحکومت اش نیز برخوردار میباشند .چه امروز اداره حکومت کرزی عملا بدست حزب اسلامی میباشد.مثلا از مکالمه تیلفونی ملا یونس با کرزی./ورهایی یافتن مبشر ریس شوون اسلامی که با اختلاس دستگیر شد بودند همه فاریابی ها اطلاع دارند. تلختر از همه اینکه مسوولین سیاسی واداری و تمام روشنفکران بی اب ونان سیل بین این جریانات .اند/ ,
  حادثه دلخراش که در روز اول عید قربان بوقوع پیوست از قبل میشد که پیش بینی کرد. ناگفته نگذریم که حکومت جمع خارجیانیکه دراینولا قرار دارند در قلع وقمع گروپ های هراس افگن موافق نیستند حتی بضا . دلیرانی را که در معرکه های نبرد افتخار می افرینند تهدید به حبس وغیره میکنند.درهمین هفته پیش حیات الله سرخابی که در یک نبرد رویاروی والی نامنهاد طالبانرا با 20 تن از
  همرکابان مسلح اش در میدان جنگ به هلاکت رساند. به محکمه میخاهند دبکشند بلی اینست وضع اسفبار فاریاب.
  باحترام همراه قل از تورپاختوی میمنه

  • برادر عزیز همراه قل جان از میمنه ! معلومات شما نزد من با ارزش تر است نظر به کسانی مثل من که از چند هزار کیلومتر راه دور ، قضاوتهای هوایی میکنند. گر چند برای درک واقعیت ها تنها به برداشت ها و نظریات یک فرد قناعت نباید صورت بگیرد ، اما باز هم نوشته شما مرا در روشنی بیشتری گذاشت. امیدوار هستم تا در اینده با ادامه نوشته های تان ما را بیشتر با شهر و محیط ومردم تان اشنا بسازید.
   دوست گرامی ! انسان موجودی است اجتماعی. یک انسان میتواند نظر به طرز تربیتش ، انسان خیلی مفید به جامعه یا بر عکس انسان خیلی مضر باشد. اموختن یک تعداد جهان بینی ها یا اعتقادات و طرز تفکرات خاص میتواند از یک انسان معمولی شخص خیلی بدی بسازد. دین اسلام هم منحیث یک دین با اموزه های خاص خود میتواند از یک انسان با شرافت و خدمتگار یک انسان قاتل و خونخوار و بیرحم بسازد. این ملای ملعونی که شما از او نام برده اید با ترویج تفکرات خود که ریشه در اسلام دارد برای یک عده انسانها روحیه تضاد با کسانی که از قماش خودش نیستند بوجود میاورد تا سرحدی که از مرگ و شکنجه شدن و عذاب کشیدن او منحیث یک انسان نه تنها رنج نمیبرد، بلکه مثل یک مریض سادیست لذت هم میبرد. ان خری که خودش را در یکی از مساجد شهر تان در روز اول عید خودش را منفجر نموده است به یقین کامل با تعبیر خاص خود معتقد است که مستقیمآ به جنت موعود محمد پیامبرش میرود و هزاران حور و غلمان و جوی های شیر و عسل در انتظارش است. اما این بدبخت که مغزش شستشو شده است تا این حد فکر نمیکند که چقدر انسان های بیگناه و مظلوم کشته میشوند و به چه تعداد زنان بیوه و به چه تعداد اطفال یتیم و بدبخت میشوند. حال بقیه را خود شما فکر کنید. یکبار که یک خانواده سرپرست و نان اور خودش را از دست بدهد به چه مصائیبی مواجه خواهند شد. با خود فکر میکند که من کفار را میکشم و اگر چند نفر هم اضافی مردند مهم نیست همه به جنت میروند و از بازمانده گانش هم الله وارسی میکند.
   ایدیالوژی های دیگری از قبیل ناسیونالیزم افراطی، فاشیزم، مارکسیزم وغیره دهها طرز دید و دین ومذهب به شمول عیسویت و موسویت همه میتوانند که خشونت و جنایت را در یک انسانبوجود بیاورند تا سرحدی که وجدان ، انسان دوستی و عاطفه انسانی را در او خفه و نابود بسازند.
   همراه قل جان! در همین اروپا که در حال حاضر ادعا های بلند بالایی از حقوق انسان و حیوان مینماید، تا سه صد سال قبل تر از امروز عیسویت بیداد میکرد وصد ها هزار انسان بخاطر اعتقادتش کشته و یا زنده زنده سوختانده شده اند. در جنگ کاتولیک ها با پروتستانت ها هزاران انسان گشته و هزاران معبد و منزل ومزرعه طعمه حریق گردیده است. عیسویت بهتر از اسلام نیست. در هفتاد سال قبل از امروز ، در جنگ دوم جهانی چه جنایاتی توسط اس اس های هتلری بالای انسانها و مخالفین فاشیستها به شمول یهود ها صورت نگرفته است. در همین عصر جنایات استالین منجر به قتل دهها میلیون انسان در روسیه و اوکرائین و روسیه سفید تا لیتوانیا و تا اسیای میانه گردیده است. جنایات پول پات و خمر های سرخ و سایر جنایات دیگری که بشر از یاد اوری ان خجالت میکشد. خوشبختانه اروپایی ها با راندن دین از قدرت و رواج دیموکراسی و ترویج حقوق انسان توانسته اند بخش زیاد مشکلات شانرا حل نمایند.
   در وطن ما نیز اسلام در گام بالایی و پشتون والی در سطح پاهینتر در حال حاضر مصروف گرفتن قربانی از ملت ما میباشد. تا روزی که دین در قدرت است و مزخرفات اسلام خریدار دارد، شما و من متاسفانه باز هم شاهد این قسم جنایات خواهیم بود. به امید روزی که از این جهالت و بدبختی نجات یافته باشیم.

 • هموطنان گرامی !من من در اصل همین مراسم حج رفتن ،کشتار حیوانات بی دفاع ،مصرف نمودن پول گزاف که هیچ دست آوردی مثبت برای کسان که این عمل را انجام میدهند ندارند شک دارم سود این کار فقط متوجه جیب های وهابی های عربستان است و بس .درین فصل سال که هزاران خانواده فقیر و گرسنه در فکر نان شب شان است زمستان پیش رو مردم صدها هزار دالررا برای شرکت درین مراسم بیهوده مصرف میکنند ،عرب های خرگوسفندان قربانی شده را زیر خاک دفن میکنند تا برای نسلهای آینده شان تبدیل به نفت گردد در حال که میلیون ها مسلمان در گوشه و کنار جهان و در همسایگی شان از گرسنگی زجر میکشند .در افغانستان طالبان که در حقیقت دست پرورده همین عرب های وهابی اند درین روزها انسان ها را اعم از پیر و جوان زن و مرد و کودکان معصوم قتل عا م میکنند و ده ها خانواده را عزادار .برادران پشتون مابلا نسبت یا خیلی خر است اند که خوب را از بد تفکیک نمی توانند که از چنین اعمال وحشیانه برادران ناراضی شان حرکت انسانی از خود نشان دهند که هم خودشان ازین عذاب و بدبختی نجات یابند و هم دیگران یا اینکه آن قدر غرق قوم پرستی پشتون خواهی شان است که وجدان انسانی شان را از دست داده اند و صرف به خاطر اینکه طالب ها پشتون اند بگذار هر جنایت کی میکنند عیب نمیدانند که بکنند .یا این که امید وا رند دو قرن دیگر باز درین سرزمین حکومت کنند ،بسیار جای شرم است که یکبار به گذشته حکومت داری شان نمیبینند که چی کرده اند ،یک بارافغانستان را با کشور های همسایه شان مقیاسه کنند.این مسولیت اقوام غیر پشتون است که باهم اتحاد نمایند تا مردم را از شر اینقوم جاهل نجات دهند و دیگر منتظر معجزه نباشند در غیر آن صورت چندین قرن دیگه بازهم در تاریکی و بد بختی باید نفس کشید .

 • پښتانه بیا توره وکړه

 • بهترین راه حل طرح حکومت فدرالی است که جناب جنرال دوستم در اوایل پیروزی جنبش ملی اسلامی افغانستان مطرح کرده بود . زیرا این سیاست مداران معامله گر به هیچ نوع معامله و وطن فروشی بند و باز نیستند .
  از عواید شمال ؛ از نیروی انسانی شمال ؛ از نیت پاک شمال ؛ از رای مردم شمال استفاده کرده حکومت میکنند و تمام اجرات ننگین و غیر انسانی خود از آدرس دولت مرکزی انجام میدهند و نام آنرا اجرات قانونی نام میگذارند .
  باور داشته باشید هیچ زمانی این قوم مزدور به مردم شمال دوستی ندارند .
  ف م ف ف از دانشگاه بلخ

 • برادران محترمی که راهی ميدهيد باور کنيد که اين کشتار کار هيچ مسلمانی نيست مگر کار خود خارجی های که بنام دوست به کشور ما آمدند. لطفاً برای حفظ دوستی بين اقوام مسلمان به هيچ قوم و مليتی توهين نکنيد. چون با تفرقه بين افغانان فقط دشمنان اسلام به هدف خود ميرسند با توهين و ايجاد تفرقه به دشمنان خود کمک نکنيد.
  افغان مسلمان

 • خدايا به آبروی حضرت محمد مصطفی (ص)، به آبروی چهاريار و اصحاب و اولاد و اهل بيت و امهات مسلمين، به آبروی دوستانت به حرمت نامی که تو آنی و به حرمت صفاتی که چنانی اين برادرکشی را از بين مسلمان دور بساز و اگر گناه کرديم خدايا ما را ببخش خدايا ما مجرميم و تو رحمن و رحيم خدايا ما را ببخش و از جرم ما در گذر.
  افغان مسلمان

 • اقوام دیگه افغانیستان خو از قوم پشتون معتبر نیست هر روز که به صد ها پشتوها کشته میشود باید ازبک تاجک هزاره هم کشته شود از حال مردم ملکی پشتوها خبر شود

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس