صفحه نخست > حقوق بشر > دروغ و قراردادهای شرم آور علیه پناهجویان دستاورد جماهیر انوری وزیر حکومت (…)

دروغ و قراردادهای شرم آور علیه پناهجویان دستاورد جماهیر انوری وزیر حکومت مافیایی کرزی

کابل پرس
دوشنبه 11 نوامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نشر نخست در کابل پرس?: يكشنبه 25 نوامبر 2012

پناهجویان، مهاجرت، آوارگی و جنایت کوچ اجباری

کابل پرس: سفرهای رسمی جماهیر انوری وزیر امور مهاجرین حکومت مافیایی حامد کرزی به خارج از افغانستان نه تنها هیچ منفعتی برای پناهجویان و پناهندگان افغانستانی نداشته بلکه همیشه مصیبتی را برای آنان به همراه داشته است. او اخیرا سفری به کشور سویدن داشته است تا ضمن دیدارهای شخصی با مقامات اداره مهاجرت این کشور دیدار داشته باشد.

عکس از بصیر آهنگ

تقریبا در تمام سفرهای رسمی جماهیر انوری، او نه تنها هیچ کمکی به پناهجویان نکرده، بلکه با بستن قراردادهای شرم آور به نیابت حکومت قبیله ای طالبانی کرزی، پناهجویان را در سرگردانی قرار داده و حتا بسیاری از آنان با پاسخ منفی اداره مهاجرت کشورهای مختلف در آستانه ی اخراج قرار گرفته اند.

در 17 جنوری سال 2011 میلادی جماهیر انوری با سفر به کشور استرالیا، قرارداد شرم آوری را به امضا رساند که بر اساس آن دولت استرالیا حق خواهد داشت، پناهجویانی را که پاسخ منفی دریافت می کنند، به جبر به افغانستان برگرداند. جماهیر انوری و مقامات وزارت مهاجرین حکومت مافیایی کرزی بصورت بی شرمانه ای در برابر انتقادات رسانه ها و افکار عمومی، بستن چنین قراردادی را ابتدا انکار کرده و سپس گفته بودند که به دلیل مشکل در ندانستن زبان انگلیسی، از متن قرارداد امضا شده بی اطلاع اند. همین مساله به تنهایی کافی ست که دانسته شود جماهیر انوری وزیر بی کفایتی ست که بدون دانستن از محتوای قراردادی، آن را امضا کند.

این قرارداد شرم آور باعث شده است که دولت استرالیا فشار سخت و سنگینی را در دو سال گذشته به هزاران تن از پناهجویان وارد کند. هزاران پناهجوی افغانستانی اکنون بدون سرنوشت در زندان های پناهندگان بسر می برند و حکومت استرالیا از چندی پیش نیز انتقال آنان را به برخی از کشورهای جزیره ای اطراف آغاز کرده است. همین قرارداد باعث شده که علی رغم شواهد انکار ناپذیر در صلاحیت پناهندگی شهروندان افغانستانی، آنان به بهانه های مختلف از سوی اداره مهاجرت استرالیا پاسخ منفی دریافت کنند.

در ماه نوامبر سال 2011 میلادی، جماهیر انوری با سفر به کشور ناروی، قرارداد شرم آور دیگری را با اداره ی مهاجرت این کشور به امضا رساند که بر طبق آن، راه برای اخراج کودکان پناهجو به افغانستان باز می شود. از ماه نوامبر سال 2011 وضعیت رسیدگی به دوسیه های پناهجویان افغانستانی به شدت بدتر شده و هزاران تن نیز پاسخ منفی دریافت کرده اند. همین قرارداد شرم آور باعث شده است که کشورهای مختلف از جمله ناروی، دانمارک، انگستان و سویدن طرح ضد حقوق بشری احداث کمپ هایی برای پناهجویان کودک در کابل را روی دست بگیرند. وضعیت پناهجویان در تمام کشورها بويژه کشورهایی که وزیر حکومت مافیایی کرزی به آن پای گذاشته به شدت نگران کننده شده است. در دانمارک هزاران تن بدون سرنوشت بوده و یا پاسخ منفی دریافت کرده اند. در کشور سویدن و انگلستان نیز به همین شکل و دروغ های وزیر مهاجرت جماهیر انوری و سایر مقامات عالی رتبه حکومت مافیایی کرزی درباره افغانستان، شرایط مخالفت به درخواست های پناهندگی را هموار کرده و هزاران تن را نیز در معرض خطر قرار داده است.

در همین حال فعالان حقوق بشر استرالیایی و نروژی به کابل پرس می گویند این قراردادهای شرم آور باعث شده که مبارزه ی آنان برای دفاع از حقوق پناهجویان افغانستانی بسیار سخت تر از پیش شود.

یونان
عکس از علی مهرجویی

از سوی دیگر فعالان حقوق پناهجویان می گویند جماهیر انوری در سفرهای خود بیشتر به تفریح و خوشگذرانی می پردازد. بصیر آهنگ فعال حقوق پناهجویان می گوید جماهیر انوری در سفرهای خود به کشورهای ترکیه، یونان، ایتالیا و فنلاند تنها وضعیت پناهجویان را بدتر کرده است و به هیچیک از وعده های خود برای این پناهجویان عمل نکرده است. او می گوید همین اکنون هزاران تن از پناهجویان افغانستانی در یونان در وضعیت بسیار ضد انسانی بسر می برند، یا زندانی هستند و زیر شکنجه می باشند و یا در خیایان های آتن و سایر شهرها طعمه ی گروه های فاشیست می شوند. بصیر آهنگ تاکید می کند که جماهیر انوری در رسانه های داخلی افغانستانی دروغ هایی می گوید که با واقعیت ها هیچ همخوان نیست. همین اکنون ده ها پناهجوی افغانستانی در دو زندان یونان در شهرهای کورنتوس و کسانتی در اعتصاب غذا بسر می برند. یک جوان 17 ساله در زندان کسانتی با خوردن خورده شیشه دست به خودکشی زده بود که به شفاخانه منتقل شده و پس از درمان دوباره به زندان بازگردانده شد.

در کشور ترکیه هزاران خانواده ی افغانستانی در سردرگمی مطلق بسر می برند و کشور ترکیه شرایط محدود کننده ای برای این پناهجویان وضع کرده است. بخش پناهجویان سازمان ملل متحد در این کشور نیز کمترین توجه به درخواست های پناهجویان ندارد.

دروغ های وزیر مهاجرت حکومت مافیایی کرزی درحالی ابراز می شود که چند روز پیش چهارپناهجو به شمول سه دختر نوجوان و یک زن در دنمارک به دلیلی عدم پاسخ مثبت برای پناهندگی، دست به خودکشی زده بودند. در آلمان نیز به همین شکل چندی پیش چندین تن از پناهجویان افغانستانی مقابل دروازه براندنبورگ برلین دست به اعتصاب غذا زده بودند. چند تن از پناهجویان افغانستانی در فنلاند نیز مقابل پارلمان این کشور اعتصایی غذا کرده بودند. در نارو، جزیره ای که حکومت استرالیا پناهجویان را به آنجا منتقل می کند نیز پناهجویان دست به اعتصاب غذا زده اند. در مالزی و اندونزی هزاران پناهجوی افغانستانی در زندان بسر برده و روزها و شب های سخت و فلاکت باری را سپری می کنند.

به همین شکل میلیون ها تن از پناهجویان و پناهندگان افغانستانی در کشورهای ایران و پاکستان نیز در شرایط نامطمئنی قرار داشته و رژيم های این کشورهای از آنان در بازی های کثيف سیاسی استفاده می کنند.

و اما وزیر بی کفایت حکومت مافیایی کرزی، جناب جماهیر انوری از این کشور به آن کشور رفته، ضمن گردش و آب و هوا عوض کردن با پول مردم، به پناهجویان وعده های دروغ می دهد و در پیش مقامات ادارات مهاجرت کشورهای مختلف، علیه پناهجویان کار می کند.

نمونه ای از دروغ های جماهیر انوری:


نوشته ای که خوندن آن به پناهجویان در کشورهای اروپایی توصیه می شود!

پناهجویانی که در کشورهای اروپا پاسخ منفی گرفته اند دادگاه حقوق بشر اروپا را فراموش نکنند!
جمعه 24 آگوست 2012, نویسنده: کابل پرس


پناهجویان، مهاجرت، آوارگی و جنایت کوچ اجباری

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جماهر انوری هم تحت امر نا کسین کرزی میباشد و کرزی و تیم نا مبارکش هر گز خوش نیست که اقوام غیر پشتون در خارج قبول شود . دور دیده ندارد و نزدیک هم خوش !
  خدا قوم پشتون را هدایت کند و اگر قابل هدیت نیست از بیخ بنیاد براندازد .در مجموع پشتون ادم بشو نیست . خاک به سر هزاره و تاجیک کند که ازین قاتل مردم و هامی طالب حمایه کرد .بلی وقتکه شعور سیاسی نباشد همیش باید خر بار کش وری بار ببرند ..

 • تشکر از اطلاع رسانی شما!
  وضعیت مهاجران افغان همیشه بدتر شده و بهتر نشده.
  ایا این حرف را خودشان گفته اند که از مضمون قرارداد به زبان انگلیسی با دولت استرالیا اطلاع نداشته اند؟
  حالا راه حل چه میتواند باشد؟

 • to amir
  the best solution is to return back to afghanistan and live happilly ever after
  GOOD LUCH MATE------------------1

 • باعرض سلام - اروپا وامریکارا بگذار سر جایش بیا دردوقدمی کشورهمسایه ما که اسلام ناااااااااااااااااب محمدیییییییییییییییییییی حاکم است ببین که مهاجرین افغانی درشیراز وحومه آن درکرایی مانند ماهی بریان هستند . وسالانه بخاطر تمدید کارتهایشان هرچی پول دارند باید بدهند به حکومت محلی شیراز تا کارتهایشانرا تمدید کنند مالیات خیلی کمرشکن است بالای مهاجرین افغان . وقتی میگیم چرا اینطور میکنید میگن خفه شو افغانی آشغال . ما اینطور میکنیم که شما به تنگ بیایید وبروید به خاک خودتان . به دولت مرتد وغلامان حلقه بگوش کفار هرچی بگویی فایده ای نداره چون مرتدین افغانستان با ظالمین ایران دست به هم داده اند بخاطر خوردن خون مظلومان . نمیدانم جناب رهبر ایران از این جنایت هولناک مطلع هستند یا خیر . باید مطلع باشند چون روزقیامت دست مظلومان یقه (گریبان) شخص جناب خامنه ای را میگیرند . دولت ومقامات دولتی افغانستان که مرتد ووطنفروش وعروسکهای یهود ونصارا هستند ما از جمهوری اسلامی ایران گلایه داریم چون میگفتند هرچیزیگه گندیده شود با نمک درست میشه اما اگر نمک گندیده شود دیگر هیچ چیز آنرا نمیتواند درست کند . شانس بد ما مهاجرین افغان که متاسفانه نمک گندیده .

 • نظور از دولت مرتد وغلامان حلقه بگوش کفار پارتی کرزی وسران پنجشیر است.

 • سلام،
  عکس اولی این مقاله را علی حکمت از یک دختر پناهجوی افغان در ترکیه گرفته است .
  این دختر در ترکیه است نه در یونان، اگر اصلاح کنید بهتر است.

 • ایکاش مشکل دراینجاختم می شدآن عده ازمهاجرینی که فاقدمدرک هستندازنظراین کشورمجرم هستند.
  امامهاجرین دارایی مدرک که قانونی هستند.باپرداخت جزیه های سنگین ونداشتن شغل مناسب بعلت ایجادمحدودیت دچارمشکلات عجیبی هستندکه چندموردازهزینه های که دراستان اصفهان ازپناهندگان دریافت میکنند قرارذیل است:
  دفترکفالت مبلغ 200000ریال درمرحله اول، ومبلغ 1450000بابت کارت کاربامشاغل محدودوکارهای شاقه برای هرنفرکارگروملغ2400000 دفترکفالت هنگام تحویل کارتهاومبلغ75000بابت صدور برگه موقت برای هرنفرخانوارومبلغ3000000ریال عوارض شهری ومبلغ 1500000تا2500000بابت هرفرزندمدرسه ای بحساب اداره اتباع خارجی وزارت کشوربه علاوه پول جداگانه که مدرسه دریافت میکند.
  اگریک خانواده 6نفری 4فرزندمدرسه ای داشته باشندملغ15000000ریال دریک سال بایدپرداخت نمایدویک نفرکارگرماهیانه500000تومان درآمدداشته باشددقیقایک چهارم حقوق سالیانه اش رامیگیرند.تازه دراصفهان شایع شده که سال آینده یک مبلغی هم به حساب مقام معظم رهبری بایدواریزشود.

 • با سلام گرم ازکابل سرد!
  در روزاستیضاح وزیرمهاجرین وعودت کننده گان درولسی جرگه، من بحیث نماینده واقعی مردم افغانستان تا آنجا که ممکن بود و به من با هزاراصرار و جار وجنچال وقت دادند، تلاش کردم که درد و رنج هموطنان خودرا که در هجرت و غربت درحالت وحتشتناک روز را شب و شب را روز میکنند؛ بیان کنم.
  فلم این فریاد درفیسبوک من منتشر شده است:
  در پارلمان چه میگذرد؟ استیضاح وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان
  داکتر بشردوست: صدای مردم.
  داکتر بشردوست: دولس غږ.
  1392-8-18 مطابق 9-11-2013
  www.facebook.com/bashardostfoundation
  با احترام

  آنلاین : http://bashardost.com

 • زنیته گیی دم و بگایم انوری 14 سال اوره بیسر نوشت شدم از دسته این دولت سگ

  آنلاین : http://kabulprees.org

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس