صفحه نخست > دیدگاه > اسدالله خالد طراح حملات اخیر در پاکستان؟

اسدالله خالد طراح حملات اخیر در پاکستان؟

میرویس جلالزی
دوشنبه 3 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در این اواخر گزارشات به نشر رسیده است که گویا اسدالله خالد ریس اداره امنیت ملی افغانستان در عقب حملات اخیر در داخل خاک پاکستان دست دارد.

روزنامه ی پر تیراژ دیلی بیس پاکستان در گزارش روز سه شنبه خود نوشت: اسدالله خالد که در این اواخر به صفت ریس اداره امنیت ملی افغانستان گماشته شده است قبل از این هنگام که به سمت وزارت سرحدات اقوام و قبایل ایفای وظیفه مینمود نیز حملات را در داخل خاک پاکستان علیه افراد کلیدی گروه طالبان به خصوص طالبان پاکستان طراحی نموده بود و حالا نیز پالیسی وی به شکل قبلی میباشد.

به گفته روزنامه اسدالله خالد اخیرا حمله مرگبار را علیه ملا سید محمد شهید خیل به اجرای عمل گزاشت که اغای شهید خیل در این حمله شدیداً مجروح شده و امکان دارد که بعضی از اعضای بدنش برای ابد فلج گردد.
شهید خیل در حال حاضر در بیمارستان الخدمت شهر کویته پاکستان بستری میباشد.

به گفته روزنامه اسدالله خالد دو تن از بلوچان پاکستانی را که از مدت ها در میدان هوایی قندهار تحت آموزش قرار داشتند به منظور به قتل رسانیدن شهید خیل به منطقه کوچلاغ پاکستان ارسال نموده و این دو تن سوار بر یک موتر سایکل بالای شهید خیل هنگام که از مسجد روانه ی اقامت گاهش بود حمله نمودند و چندین گلوله را به سر وصورتش شلیک نمودند.

از مدت ها گمان زنی های موجود بود که گویا حامد کرزی و تعداد از مقامات بلند پایه ی دولتش به خصوص ریس پولیس مرزی سپین بولدک و جناب اسدالله خالد چندین تن از فراریان بلوچ را که از حکومت پاکستان پاه به فرار نهاده بودند در شهر قندهار و مناطق خاصی از کابل پناه داده است و آنها علیه منابع پاکستان فعالیت مینمایند که این بلوچان از سوی حکومت هند نیز مورد حمایت مالی قرار دارند.

به گفته روزنامه اسدالله خالد حالا عملیات خاص را در داخل شهر های مختلف پاکستان از جمله کویته، پشاور و کراچی علیه طالبان کی مایل به گفتگوهای صلح با افغانستان نیستند پلان گزاری نموده است و قدم به قدم در حالت اجرا میباشد.

گروه رهبری طالبان مقیم کویته و پشاور نیز از این پلان ها اگاهی حاصل نموده است و در تلاش است تا محافظت رجال برجسته خود را تحکیم بخشیده و مانع از بین رفتن آنها در این شرایط حساس شوند.

این رویارویی بلوچان به واسطه مقامت افغان و حمایت کشور هند سبب نارضایتی پاکستان کشوری شده است که حکومت افغانستان به طور رسمی خواهان کمک این کشور درپروسه صلح افغانستان است.

مقامات پاکستانی باور دارند که این بلوچ ها روز به شهر های پنجاب نیز راه خواهند یافت و حکومت نظامی را آسیب خواهد رساند پس از این رو هیچگاهی تمایل مثبتی برای کمک به حکومت افغانستان در راستای برقراری روابط و گفتگوهای صلح با طالبان افغانستان نشان نه داده است .

گفته میشود یکی از مهره های کلیدی که علیه پاکستان در داخل شهرهای مرزی این کشور در نزدیک با مرز سپین بولدک از سوی امنیت ملی و وزارت اقوام و قبایل به کار میرود ریس پولیس مرزی سپین بولدک جنرال عبدالرازق است که به قتل دها پاکستانی مزودورکار متهم بوده و در کشتن بدون محاکمه شهرت خاص ی دارد.
گزارشات اخیر اداره های حقوق بشر و سازمان های بین المللی حمایت از غیر نظامیان نیز در تماس های با یوناما در کابل و دفتر ریس جمهور کرزی از وی خواسته اند تا جلو حرکات آن مقامات برجسته افغان را بگیرد که سبب برهم زدن روابط میان کابل و همسایه هایش آن میشود.

در این چهره ها از اسدالله خالد ریس امنیت کنونی افغانستان، ریس پولیس مرزی سپین بولدک، گل آغا شیرزی والی ننگرهار، اکرم خپلواک والی فراه و چندین تن دیگر نام برده شده است .

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • افرین به این وزیر . جواب ترور را باید با ترور داد . طالب را به هر نوعکه ازبین میبرد مردانگی میکند چه در پاکستان و افغانستان و یا هر جایکه باشد..

 • دوستان گرامی
  اگر به راستی اسدالله خالد طراح چنین کار ها باشد - پس زنده باد اسدالله خالد.

 • افرین صد افرین بسیار عالی است
  پاکستان به حرف صلح نمیفهمد فقط زور باشد زور
  من صد فیصد طرفدار عملیات دهای اوپرالتیفی در داخل خاک پا کستان هستم به هر شکل که باشد .
  هر زمانیکه پاکستان مصرف وضعیت داخل خود شد افغانستان صلح و ارامی بو جود میاید.

  • خواب است و خیال لاف است و دروغ, خالد خود نوکر اس اس ای است, او گفت و احمق ها باور!! مردم بیدار اند .
   خالد عادت دارند مثل سیاف وهابی و سایر اوغان ها لاف و تهدید میان خالی را به خور مردم بدهد , خالد فرد مسلکی و سیا سی نیست کرزی احمق او را بخاطر سیاف وهابی در این موقف قرار داده است , این خود خیانت و فاش کردن راز های استخبارات نیم بند کنونی به پاکستان سعودی و سایر خارجی های اروپایست....

 • حرفهاى با كستان همه مكاره كى است اصل مطلب جاى دبكر است. با كستان بخته ميكند.ميخواهد كه بسته خودرا تير كند.

 • اگر این خبر واقیعت هم داشته باشد، که من یقین ندارم. زیرا این آقایان مصروف دالر اندوزی اند، تا مبارزه علیه دشمنان افغانستان در آنطرف مرز ها.
  اما با آنهم سوال درین است، که آیا آقای مقاله نویس نماینده پاکستان تشریف دارند، که این راز استخباراتی را به نفع پاکستان افشأ میکنند؟

 • اگر بعضی از دوستان ما طالب را نمایندگان قوم پشتون میدانند پس این اسدالله خالد که یک پشتون است چرا انها را ترور میکند؟

 • اینها اگر مردانگی میداشتند و واقعا سربلندی و کیان افغانستان را میخواستند به صد ها طالب وحشی و تروریست را که در داخل شهر کابل است و در نزد خودشان است نابود میکردند! بلکه دولت مافیایی گلبدینی و طالبانی کرزی سعی وافر به خرچ میدهند تا به هر وسیله ایکه شده طالبان وحشی و خونریز و نامسلمان را از بند و زندان رهایی بخشند همین الان با امریکایی ها و انگلیسی ها بر سر رهایی و نگهداری طالبان کشمکش و دعوی راه افتیده است اینها حتی از سایه آی اس آی و سردمداران پاکستانی میترسند چه برسد به اینکه بروند در پاکستان موج ترور و طالب کشی را راه بیندازند ! تمام این شایعات را خود پاکستانی ها پخش میکنند تا از یکطرف مهر تروریستی به ارگانهای امنیتی افغانستان بزنند و اتوریته امنیت ملی را خدشه دار کنند و از سوی دیگر به مردم ساده و خوش قلب افغانستان طوری القاء کنند که گویا رئیس امنیت ملی با آنها سرو سری ندارد و به این ترتیب آقای خالد را که دست پرورده خودشان است مستقل و بر ضد آی اس آی جلوه بدهند.

 • هموطنان جرا خود و ديكر ان را بايد فريب داد. موثق معلوم است كه باكستان با درك روحيه ضد باكستانى مردم افغانستان براى اين كثيفان جهادى كمباين مي كنند. فراموش كرديد مقاله احمد رشيد و مصاحبه جنرال حميد كل را؟
  جرا سياف در اين ده سال بر “ضد انتحارى صحبت نميكرد و دارين اواخر دهنش باز شد. جرا حال هيج سخنكوى بر ضد باكستان صحبت نميكند؟ جرا اسدالله خالد و داكتر ضيا كه هردو به اصطلاح بيريش هاى سياف و شير علم و ملا تاج محمد بودند يكى رييس و ديكرى معاون امنيت تعين شدند. جون كانديد حامد كرزى سياف است. و اين بسيار ساده است كه باكستان يا هم در مقابل بول يك نويسنده خارجى جيزى بنويسد. رييس جمهور و تيم فاسدش از محاسبه در هراس هستند جون هر كسى كه بيرون از معامله كرى هاى اين مفسيدين بر اريكه قدرت تكيه زنند حال ايشان را زار ميسازد. و براى كابل برس توصيه ام اين است كه ميرويس جلالزى از جوكرهاى اقاى خالد است اكر باور نداريد برويد به سايت فاشي تذ بينوا. بطور منظم ماهوار بول بدست مي اورد. خالد وقتى والى قندهار بود بعضا جهت عائشة به كويته ميقات و اكر بوتر نداريد از وكلاى قندهار ببرسيد. خالد بدون اجازه كرزى ....... نمير ود. اين جكونه استخبارات است كه دو ماه از تقررت نميشود بعد همه جيز را بلان كرد و انهم عاجل در مطبوعات افشا شد؟؟؟؟؟؟!!!! معذرت ميخواهم فونت درست نوشتارى ندارم. سياف كانديد كرزى و خالد بيريش سياف.

 • اسدالله خالد از جناح پرچم است و در زمان روسها در دوشنبه درس خواند بعد از طرف خاد به جبهات جهاد فرستاده شد.
  اما این کارش مردانه است.

 • اسدالله خالد از کارملی های دو آتشه است.

 • از کارملی های دو آتشه است.رییس دفترش هم کارملی است.

  • میرویس جلال زی نویسندهء این مقاله خودش از بوت پاک های اسداله خالد است او از روزیکه اسداله توسط کرزی به پارلمان معرفی شد جلال زی به جعل نمودن هویت وطنپرستی و بیگانه ستیزی وی پرداخت آنهم غیر مستقیم شما متوانید در همین کابل پرس? نوشته های کاذب وی را که مکاره گی جلالزی را نشان میدهد مطالعه فرمایند
   آدمهای ساده مثل خودش و کسانیکه قبیله یی های غدار را نشناسند و آدمها ی احساساتی شاید باور کنند
   از زمان زنده گی اش در پاکستان در کمپ پبی پایگاه سیاف هویت اش آفتابی بوده واست . بی اجازه پاکستان در عادی ترین وزارت و معینیت ها کسی مقرر شده نمیتواند چه رسد به ارگان استخباراتی کشور .
   اینکه کدام سگ طالب دیگر سگ طالب را مردار کرد گپ نو نیست در بین اوغانها بخاطر پول همیشه سگ جنگیها بوده و ادامه دارد هر روز یکی کلهء دیگرش را میخورد

 • ﺷﺮﻡ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻗﺎﻱ ﻛﺮﺯﻱ ﻛﻪ ﻳﻜﺒﺎﺭ ﺍﻳﻦ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﺠﺎﻥ ﺍﺳﺘﺎﺩ
  ﺭﺑﺎﻧﻲ ﺷﺪﻩ ﺑﻮ ﻭﻟﻲ ﺣﺎﻻ ﺑﺠﺎﻥ ﺭﻳﺲ ﺍﻣﻨﻴﺖ ﻣﻠﻲ ﻫﻴﺞ ﻋﺒﺮﺗﻲ
  ﺑﺮﺍﻱ ﺗﺎﻥ ﻧﺸﺪ ﺍﻱ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺧﻮﺍﺏ ﺑﺮﺩﻩ . ﺍﻱ ﻛﺮﺯﻱ ﻛﻪ
  ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻃﺎﻟﺒﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﺩﺭ ﻣﻴﺨﻮﺍﻧﻲ ﻫﻤﻴﻦ ﺑﺮﺍﺩﺭﺕ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ
  ﻛﺎﺭ ﺭﺍ ﻛﺮﺩ، ﺷﺮﻡ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻳﻨﻜﻮﻧﻪ ﻛﺮﺳﻲ ﺍﺕ ، ﻭ ﻫﻤﻴﻦ
  ﻗﺴﻢ ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ ﺍﻣﻨﻴﺖ ﻭ ﺍﺳﺘﺨﺒﺎﺭﺍﺕ ﻛﻪ ﺟﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻧﻜﺎﻩ ﻛﺮﺩﻩ
  ﻧﻤﻴﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ، ﺟﺎﻱ ﺗﺎﺳﻒ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺩ ﺭﺍﺟﻄﻮﺭ ﺑﺪﻭﻥ
  ﻛﺪﺍﻡ ﺟﻚ ﻭﻛﻨﺘﺮﻭﻝ ﻭﺍﻳﻨﻜﻪ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﺷﺨﺺ ﺍﺯ
  ﻃﺮﻑ ﻣﺨﺎﻟﻔﻴﻦ ﺍﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﻗﻴﻖ ﺟﻚ ﻣﻴﺸﺪ.. ﺑﺲ ﺟﺎﻥ
  ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﺟﻜﻮﻧﻪ ﻧﻜﺎﻩ ﺧﻮﺍﻫﻴﺪ ﻛﺮﺩ.. ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﺍﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻛﺎﺭ
  ﺍﺳﺘﺨﺒﺎﺭﺍﺕ ﺑﺎﻛﺴﺘﺎﻥ ﺍﺳﺖ

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس