کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > جنگ تروریست های افغان با زنان ادامه دارد؛ یک زن فعال اجتماعی تیرباران (...)

جنگ تروریست های افغان با زنان ادامه دارد؛ یک زن فعال اجتماعی تیرباران شد!

سه شنبه 15 جنوری 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

طبق خبر رسانه های مختلف، یکی از زنان فعال اجتماعی در ولایت میدان از سوی تروریست های افغان ابتدا ربوده شده و سپس تیرباران شد.

خبر خبرگزاری بخدی در مورد

طالبان یک زن فعال اجتماعی در ولایت میدان وردک را گلوله باران کردند

طالبان مسلح یک زن فعال اجتماعی را در ولسوالی چک این ولایت گلوله باران کرده و سپس جسد او را به درخت آویزان کردند.
تورن عبدالولی سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت میدان وردک به خبرگزاری بخدی گفت که این خانم چهار روز پیش (20 جدی) اختطاف شده بود.
آقای عبدالولی می گوید که جسد این خانم امروز (یکشنبه) از قریه خواجه عمری و از منطقه موسوم به "کوده" ولسوالی چک ولایت میدان وردک پیدا شده است.
عبدالولی تایید کرد که این خانم در یک موسسه عرضه خدمات اجتماعی کار می کرده و از سوی افراد ملا روحانی قوماندان طالبان در ولایت میدان وردک اختطاف و به قتل رسیده است.
موسسه که این خانم با آن کار می کرده است، مرغ، ماشین های خیاطی و کارگاه قالین بافی برای مردم محل توزیع می کند.
این رویداد در حالی رخ می دهد که پیش از این وزارت امور زنان از آنچه این وزارت وقوع خشونت های "فجیع" علیه زنان در سال جاری خوانده، به شدت اظهار نگرانی کرده است.
مقام ها در وزارت زنان می گویند که در جریان شش ماه نخست سال جاری ۳۵۰۰ مورد خشونت علیه زنان در دفاتر این وزارت به ثبت رسیده است.
نگرانی در مورد وضعیت زنان افغانستان و گسترده بودن خشونت علیه آنها به ویژه از سوی شوهر و اعضای خانواده بارها از سوی سازمان های بین المللی و مدافعان حقوق بشر مطرح شده است.
همزمان با افزاییش موارد خشونت آمیز علیه زنان، وزارت زنان گفته است که عاملان "خشونت‎های فجیع علیه زنان" باید به صورت علنی محاکمه و آنها مطابق قانون منع خشونت علیه زنان مجازات شوند.
اخیرا سازمان توسعه و حمایت از زنان و کودکان افغانستان برای جلب حمایت نهادهای دولتی برای اجرای قانون منع خشونت علیه زنان اقدام به جمع‌آوری امضا کرده است.
شکنجه و مرگ
چندی پیش، هیئت نمایندگی سازمان ملل (یوناما) از دولت افغانستان خواست تا از خشونت علیه زنان در این کشور جلوگیری کند.
یک باشنده خواجه عمری ولسوالی چک به خبرگزاری بخدی گفت که طالبان نخست زن فعال اجتماعی را شکنجه کرده بعدا با ضرب گلوله کشتند و جسد او را به درخت آویزان کردند.
این باشنده محل که خواست نامش در خبر ذکر نشود می گوید که جسد این خانم از ساعت یک تا دو پس از چاشت روز گذشته (شنبه) به درخت اویزان بود.
او می گوید که این خانم باشنده اصلی ولایت بامیان بوده که در یک کلینیک کار می کرده است.
به گفته او ماموران صلیب سرخ جسد این خانم را به جایی نامعلومی انتقال دادند.
با این حال، قوماندانی امنیه ولایت میدان وردک گفت تحقیقات در پیوند با این رویداد را آغاز کرده است.
تورن عبدالولی سخنگوی این قوماندانی به خبرگزاری بخدی گفت که ماموارن پولیس، یک تن را در ارتباط با مرگ این خانم بازداشت کرده اند.
خبرگزاری بخدی


طالبان: سر فرزندانت را از تن جدا می کنیم و دخترت را آتش می زنیم
شش نامه تهدید آمیز آدمکشان طالب علیه زنانی که کار می کنند./ متن اصلی پشتو/ ترجمه شده به انگلیسی توسط دیده بان حقوق بشر/ تو در مکتبی درس می دهی که مکتب دختران است. تو باید از خدا بترسی. ما به تو هشدار می دهیم که هر چه زودتر کارت را به عنوان آموزگار ترک کنی در غیر اینصورت سر فرزندانت را می بریم و دخترت را آتش می زنیم. تو وضعیتی را درست می کنی که پشیمان می شوی.
دو شنبه 26 نوامبر 2012, نویسنده: کابل پرس خبری

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


62 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > جنگ تروریست های افغان با زنان ادامه دارد؛ یک زن فعال اجتماعی تیرباران (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.