کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > عکس روز > تظاهرات مردم دایکندی علیه نسل کشی مردم هزاره

تظاهرات مردم دایکندی علیه نسل کشی مردم هزاره

سه شنبه 15 جنوری 2013, بوسيله‌ى مهدی مدبر

حدود دو هزار تن از مردم دایکندی در واکنش به کشتار و نسل کشی هزاره ها در شهر نیلی دست به تظاهرات زدند.

قطعنامه راهپیمایی مردم دایکندی بر علیه فاجعه نسل کشی در کویته پاکستان

از دیرگاهی بدین سو، خفاشان فتنه و لشکریان جور و جهل به جان مردم مظلوم و بی گناه هزاره در کویته پاکستان افتاده و در پی تکرار قتل عام و نسل کشی شرم آور تاریخی بر سر این ملت غیور است. این فتنه توسط سپاهیان کوردل جنگوی و اقمار القاعده از دوسال بدین سو جان بیش از 600 نفر برادر و خواهر ما در کویته بلوچستان را گرفته است که در آخرین مورد این توطئه بزدلانه، صحنه عاشورا را باقربای گرفتن بیش از 110 نفر شیعه باز تولید کرد و تاهنوز اجساد پاک شهدا در میدان پرغبار مظلومیت به انتظار داد خواهی باقی مانده است.
مردم دایکندی کشتار سلسه ای هزاره ها در پاکستان را به مثابه ای نسل کشی و قتل این ملت تلقی نموده و آنرا یکی از وحشتناک ترین " فاجعه های قرن" می دانیم. این نسل کشی را مطلقا جنگ با انسانیت، مخاصمه با دین، آزادی و بالاخره قتل و کشتار انسانیت دانسته ضمن اعلان همدردی و حمایت از مردم غیور اما بی پناه کویته آنرا شدیدا محکوم و خواست های برحق و انسانی خویش را طی مواد زیر اعلان می داریم.
1. تروریسم در هرقالب و شکل دشمن انسانیت بوده با هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست. لذا از جامعه جهانی و سازمان ملل می خواهیم تا با این پدیده ضد انسانی بدور از هرگونه مصلحت مبارزه جدی داشته و عمال سیاه دل آن را در تمام جغرافیای جهان نابود نمایند و نگذارند پاکستان و افغانستان به ویژه پس از سال 2014 یکبار دیگر به کام اهریمنی آنان بیفتد.
2. از سازمان ملل و نهاد های مدافع حقوق بشر می خواهیم تاسکوت ننگین در برابر فاجعه نسل کشی در کویته پاکستان را شکستانده و با توجه به کنوانسیون جلوگیری از نسل کشی این مسئله را در اولویت برنامه های انتظامی شان قرار داده و بردولت ناشایست پاکستان فشار وارد سازد تا اینگونه حادثات هولناک بر علیه اقلیت قومی که زندگی کردن حق طبیعی شان است تکرار نشود.
3. از آنجا که این جنایت برخواسته از توطئه های سیاسی سازمان های استخباراتی بر اساس سیاست ضد انسانی "تفرقه بیندار و حکومت کن" است از دولت پاکستان می خواهیم تا در جهت کوتاه کردن ایادی فتنه گران اقدام کرده و کنترل امنیتی کویته را توسط اردوی این کشور به دست گرفته و نیز در جهت دستگیری عاملان آن اقدام فوری نمایند.
4. ما مردم دایکندی از ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، هردو مجلس پارلمان و وزارت خارجه می خواهیم تا از مجراهای دیپلوماتیک در برابر این فاجعه واکنش نشان داده با سفارت پاکستان و حکومت این کشور گفتگو های جدی را آغاز نمایند.
5. از شهروندان و نخبه گان دینی افغانستان می خواهیم تا نسبت به این نسل کشی واکنش تند نشان داده و آنرا متناسب با مسئله فسطین و ... جدی بگیرند تا نشود دامن فتنه و تفرقه بین اقوام و مذاهب اسلامی فراگیر شده و امت اسلامی را به جان هم بیاندازد.
6. ما مردم دایکندی خود را شریک مصیبت مردم بی پناه کویته دانسته ادامه خشونت و کشتار آنان را دشمنی با تمام مردم میدانیم و از عواقب شکننده این وضعیت به دشمنان جنایت پیشه هشدار جدی میدهیم.

والسلام علیکم ورحمت الله
از طرف مردم ولایت دایکندی.
26/جدی/1391
IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


39 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > عکس روز > تظاهرات مردم دایکندی علیه نسل کشی مردم هزاره

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.