صفحه نخست > دیدگاه > شکنجه ی سیستماتیک زندانیان درکوریایی شمالی

شکنجه ی سیستماتیک زندانیان درکوریایی شمالی

میرویس جلالزی
پنج شنبه 24 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کمشنر ارشد بخش حقوق بشر سازمان متحد از جامعه جهانی خواسته است تا با واردن نمودن فشار های بیشتر به حکومت کوریایی شمالی DPRK، خواهان رعایت حقوق شهروندان کشورش گردد.
به گفته وی با گزشت زمان حالا وقت آن فرارسیده است تا در مورد تخلفات حقوق بشری که از چند دهه به این سو در کوریایی شمالی صورت گرفته است و هنوز هم هر روز به وقوع می پیوندد تحقیقات ویژه یی صورت گیرد.
به گفته خان پیلی کمشنر ارشد بخش حقوق بشر سازمان ملل متحد، آنها توقع داشتند تا با سر کار آمدن رهبرجدید در کوریایی شمالی به مسایل حقوق بشری توجه بیشتر صورت گیرید اما کیم جون اون هیچ گونه اعتنایی به این مسایل نه نموده و روند تخلفات بشری به گونه قبلی ادامه دارد.
خانم پیلی می افزاید:
(( من نگران آن هستم که جامعه جهانی همواره بالای برنامه کریایی شمالی و پرتاب موشک های این کشور تمرکزنموده است در حالیکه مسله جدی حقوق بشری را که در آن کشور زیر پاه میشود فراموش نموده و این موضوع در داخل کوریایی شمالی فوق العاده مهم و حیاتی است)).
موضوع حقوق بشر در افغانستان نیز در حالیکه طالبان هر روز نیرومند تر شده میروند وارد روند حساس و شکننده خود شده است .
طی چند هفته اخیر چندین قضیه یی پامل شدن حقوق شهروندان افغان به خصوص زنان در نقاط مختلف کشور ثبت شده است.
که واقعات اخیر در کندز، بغلان، نیمروز و هرات بود که چند خانم از سوی اقارب و اعضایی فامیل ایشان حلق اوایز شدند.
وضیعت شاید در کوریایی جنوبی بدتر از آن چیزی باشد که در افغانستان اتفاق می افتد.
در ماه دسامبر سال گزشته کمشنری حقوق بشر سازمان ملل متحد با دو تن از فراریان از زندان های مخوف کوریایی شمالی دیدار نمود.
آنها در جمع بیش از دو صد هزار زندانی در این بازداشت گاه های مخوفو بودند
کمشنر ارشد حقوق بشری سازمان ملل گفت که این دو تن به صورت سیستماتیک شکنجه شده بودند، در حالیکه شاید شکنجه ی هزاران محبوس هنوز هم در این اردوگاه ها ادامه داشته باشد و این یک جنایت اشکار در قرن 21 شمرده میشود.
در این اردوگاه ها زندانیان به صورت پنهانی اعدام میشوند، مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند و به شکل برده به کار های شاقه استخدام میشوند.

یک مادر که موفق به فرار از این بازداشت گاه شده بود به سازمان ملل گفته است که در یک اطاق بسیار کوچک یک خانم طفل به دنیا آورد و برای محافظت او هیچ چیزی مانند توشک و لحاف وجود نه داشت که بلاخره محبوسین از جراب های کهنه ایشان برایش البسه ترتیب نمودند.
ملل متحد خواستار سخت کردن قوانین علیه کوریایی شمالی شده است .
کمشنر خاص این سازمان در حقوق بشری گفته است که در هنگام جنگ دو کوریا هزاران تن داخل مناقشه شده اند و دوسیه های اینها هنوز حل و فصل نه شده است .
در این جنگ ها هزاران تبعه جاپانی و کوریایی جنوبی از سوی سربازان کوریایی شمالی و جاسوسان این کشور اختطاف شده و به زندان ها انداخته شده اند که تا حال خانواده های انان خواهان عدالت و رسیدگی به قضایایی ایشان هستند.
امار های سازمان ملل متحد نشان میدهد که باید علیه کوریایی شمالی که به صورت سیستماتیک حقوق بشر ر ا پاه مال نموده است اقدام جدی صورت گیرید و باید گروه باز رس ویژه برای این مسله تشکیل داده شود تا جلو این جنایت ها را تا جدی بگیرد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • شخصم بچشم عالمیان خوب منظر است
  وزخبث باطنم سر خجلت فگنده پیش
  طاووس را به نقش و نگاری که هست خلق
  تحسین کنند و او خجل از پای خویش
  پادشاه برای دفع ستمکارانست و شحنه برای خونخواران و قاضی مصلت جوی طراران هرگز دوخصم بحق راضی پیش قاضی نروند.
  در کویته مثل توت زیارت ابوالفضل عباس پیش کوچه خود بازی کو احترامن به استحضار می رسانم یک سیر نان فطیر بخور بخواب
  دایکندی عجب ساختی که بر کوریا بپرداختی

  آنلاین : http://kamalkabuli.blogsky.com

 • دوستان سلام
  لطفا از کشور خود از نابه سامانی های خود از فقر خود از اوضاع سیاسی خراب و آینده تاریک خود سخن بگوئید و برای آینده خود و اولاد خود کوشش و زحمت بکشید .
  هنوز وقت است تا به کوریا شمالی بپردازیم .
  احترام
  طوفان وطنیار

 • رژیم جنایتکار کوریای شمالی بهترین نمونه از مارکسیزم و لینینیزم میباشد. کوریای شمالی یعنی یک زندان بزرگ و بس با شکنجه گرانی با ایدیالوژی تاریخ زده و خجالت اور مارکس. جامعه ای را که خلقی های مزدور و پرچمی های خائن میخواستند در وطن ما بسازند از همین نوع بود . اما خوشبختانه که شکست خوردند . هم خودشان را در بدر کردند و هم تمام مملکت را.حالا اکثر اعصای این دو حزب با بیشرمی پناهنده کشور های امپریالیستی شده و از به اصطلاح استثمار کارگران بیچاره معاش سوسیال میخورند. لعنت بر این خبایث. من از شما بدبخت ها سوال میکنم که ای نوکران روس چرا پناهنده کوریای شمالی نمیشوید؟ افسوس که این طایفه بسیار بی حیا و مفعول و چشم پاره و خم چشم تشریف دارند. اگر این پدر سگها انفلاق ثور را نمیکردند حالا ما اینقدر بیچاره نمیشدیم و کشور ما اسیر مجاهد دزد و طالب مفعول و کرزی خائن نمیشد. مرگ بر کمونیستان و سوسیالیستان و نوکران اجنبی و بوت پاکان کرملین.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس