صفحه نخست > خبر و گزارش > رحيم وردک از ارتباط با آی اس آی تا وزارت دفاع افغانستان

رحيم وردک از ارتباط با آی اس آی تا وزارت دفاع افغانستان

کنار کشيدن از سازمانی جاسوسی مساوی با مرگ می باشد
يكشنبه 20 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

زمانی طنز نويس هفته نامه ی چای داغ نوشته بود:

کرزی زمانی که کاپيتان تيم شد، بلافاصله به زمین فوتبال رفت و دروازه ای را که گُل می زنند اندازه گرفت. بعد يکی يکی قُطر شکم اعضای تيم را هم اندازه کرد. پس از کمی حساب و کتاب و چرت زدن با صدای بلند به رحيم وردک گفت: رحيم جان! تو درون دروازه استاد شو.

زمانی آقای رحيم وردک وزير دفاع افغانستان در گفت و گو با تلويزيون طلوع اعتراف کرد که در زمان جهاد عليه روس ها ارتباطاتی با سازمان استخباراتی پاکستان داشته است و اکنون ندارد. او گفته بود که در آن زمان بيشتر رهبران جهادی با آی اس آی در ارتباط بودند. حال چرا حامد کرزی کسی را که زمانی به آی اس آی ارتباطاتی داشته را به عنوان وزير دفاع انتخاب کرده، دليل آن پيش خود ايشان است. اما نکته ی مهم اين است که کسی که با يک سازمان جاسوسی وارد فعاليت می شود، امکان ندارد که بتواند از آن سازمان کنار بکشد. در بسياری از موارد کنار کشيدن از سازمانی جاسوسی مساوی با مرگ می باشد که فردی که در ارتباط با سازمان جاسوسی و استخباراتی ست، نتواند معلومات سری را به ديگران و يا سازمان های ديگر انتقال دهد.

کرزی يک بار ديگران گفته بود چند تن جاسوس در رده های بلند دولتی فعال هستند اما وی هيچگاه نام آنان را افشا نکرد و به نظر نمی رسد که حتا آنان برکنار شده باشند.

رحيم وردک وزير دفاع افغانستان/ عکس از ناتو

آقای وردک امروز در آخرين روز حساب دهی اظهارات ضد و نقيضی مانند ساير وزرا ايراد کرده است. وی اعلام داشته که در جريان عمليات عليه نيروهای طالبان، تلفات غير نظاميان کاهش داشته است. اين در حالی ست که عکس گفته های وزير دفاع در طی سال گذشته به گزارش رسانه ها، هزاران غير نظامی در نقاط مختلف کشور بويژه در جنوب و شرق کشور جانشان را از دست داده اند. در کنار اين، در اثر حملات انتحاری آدمکشان طالب، هزاران، غير نظامی در کابل و ساير نقاط ديگر افغانستان کشته شدند که باز هم به اعتراف مقامات داخلی و بين المللی، سال گذشته خونين ترين سال در شش سال گذشته بوده است.

اپريل 2007، جسد دو زن کشته شده بر اثر حمله ی نيروهای بين المللی در ننگرهار/ عکس از اسوشيتد پرس

در کنار اين اخبار موثق ديگری حکايت از فروش سلاح و مهمات اردوی ملی به آدمکشان طالب می کند که يک مورد آن برای نخستين باردر کابل پرس افشا شد و در مطبوعات و در رسانه های افغانستان انعکاس گسترده ای داشت.


فروش تسليحات از وزارت دفاع به طالبان

وزارت دفاع و موج دزدی ها

چهار شنبه 6 فوريه 2008


کودکان و زنان طالب نيستند!

تعريف خود را از جنايت و جنايتکار تصحيح کنيم!

يكشنبه 13 آوريل 2008, نويسنده: کامران ميرهزار

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این شخص رحیم وردک یک شخصی خود فروش و آدمی است کی زمانی در بدل دلار بند برق را انفجار میداد و مردم بیجاره را در تاریکی میگذاشت . یک شخصی کثیف خود فروش وطن فروش آی اس آی پرست یک نا انسان است .

  • Hale degar nobate wardak rasid.
   Aya dar en saite kodam waqte kodam chize mofide ba joz tawhin ba bozargan aqwame Afghanistan; khososan qawme pashton; nasher shoda???????????
   Enra goyand SOEE ESTEFADEH AZ AZADE EY BEYAN.

   Khoda shoma ra eslah konad. AMINTawab

  • وافريادا بكجافرياد كنيم بكجا بگو ئيم كه گوش شنوائي نيست ! بازهم خدا همين كابل برس را خير بدهد كه حد اقل ميتواني درد دل خودرا نوشت رحيم وردك اگر وجدان ميداشت حد اقل خودش را بدست خود ميكشت چه داستانهاي از اين آدم ناموس فروش در بشاور بر سر زبانها كه نبود كه حتي ادم از گفتنش شرمنده ميشود از اين قماش انسانها هيج نوقعي نميشود كرد و لي درد آور تر اين است كه اينها از يك ملت ويك قوم نما يندگي ميكنند اگر راستش را بخواهيد اين انسان به قوم بشتون .... و به جامعه انساني مايه ننگ است ولي تقدير بد ملت اين است كه اينها به عنوان شخصيت ها ي كذائي تبارز كنند ا لبته جناب كرزي هم فرق زيادي از ايشان ندارد منتها ايشان به سازمان جاسوسي سي آي اي آمريكا كاركردند واين بيجاره به سازمان آي اس آي با كستان و لي در اصل هردو از يك بيراهن سر بيرون مي كنند لعنت خدا بر هر چه كه جاسوس است ....
   مولوي حقگو

 • زمانی که رحیم وردک به سازمان جاسوسی پاکستان (آی اس آی) کار میکرد از وی و قوماندان شمالی خواسته میشود تا در بدل پول هنگفتی بند نغلو را منفجر سازند، موصوف میپذیرد. در خارج از مجلس قوماندان شمالی مرحوم به رحیم وردک میگوید که این بند سرمایه مردم ما است اگر ما آن را منفجر بسازیم، افغانستان در قرن ها قادر به احیای دوباره آن نخواهد شد، بناءً خوب است که این کار را نکنیم. اما رحیم وردگ میگوید که وی به آی اس آی وعده داده و این کار را حتماً میکند. در نتیجه قوماندان شمالی که عواقب خطرناک این کار را درک کرده بود از همراهی رحیم رودگ اباء ورزیده و بخاطر اینکه رحیم وردک را نیز مانع شده باشد در مسیر راه وی ماین گذاری میکند. زمانی که رحیم وردک به قصد انجام این عمل نامردانه راهی نغلو میشود در مسیر راه با ماین جابجا شده توسط قوماندان شمالی تصادم نموده و از ناحیه پا زخمی میشود. (نقل قول از یک شاهد عینی) بار کج به منزل نمیرسد.

  • لعنت و عذاب خداوند به رحیم وردک کثیف وجاسوس ننگ فروش . دانشمند و فیلسوف امریکایی گفته است هرگاه شما با شخص برخوردید و او را با شکم چاق و از بنی بالا پرده ،مانند خانم حامله دید آن شخص جنایتکار و خائن است. درنهاد او احساس انسانی وجود ندارد . او یک شخص غدار و فرومایه میباشد . این نظر در مورد عبدالرحیم وردک صدق میکند. باید این لعین به بمجازات الهی گرفتار شود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس