صفحه نخست > خبر و گزارش > کشتی حامل پناهجویان افغانستانی در آبهای اندونزیا غرق شد

کشتی حامل پناهجویان افغانستانی در آبهای اندونزیا غرق شد

روزجمعه کشتی حامل پناهجویان افغانستانی درآبهای اندونزیا غرق شد. این کشتی حامل 72 پناهجو بوده است. ماهی گیران اندونزیایی توانسته اند 14 تن ازاین پناهجویان را نجات دهند اما با وجود آمدن تیم نجات، تا هنوزازسرنوشت 58 تن دیگرخبری دردست نیست. به گفته مقامات اندونزیایی این کشتی بیش ازگنجایش مسافرداشته واحتمال می رود که با برخوردبا امواج سرنگون شده باشد. دربین مسافران کودکان و زنان نیزبوده اند.
kawa gharji
شنبه 13 آپریل 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بعدازقراردادهای دولت افغانستان با کشورهای استرالیا، سویدن ، ناروی و دانمارک شرایط پناهندگی برای پناهجویان افغانستان هرروزسخت تراز قبل می شوند. مهاجرین بعد ازفرارازنا امنی وجنگ و تحمل هزاران مشکل درمسیرراه ها بعد ازرسیدن به این کشورها به خاطر قرارداد های دولت افغانستان و سیاست های مهاجرتی این کشورهااکثریت شان جواب رد می گیرند.

روزجمعه کشتی حامل پناهجویان افغانستانی درآبهای اندونزیا غرق شد. این کشتی حامل 72 پناهجو بوده است. ماهی گیران اندونزیایی توانسته اند 14 تن ازاین پناهجویان را نجات دهند اما با وجود آمدن تیم نجات، تا هنوزازسرنوشت 58 تن دیگرخبری دردست نیست.
به گفته مقامات اندونزیایی این کشتی بیش ازگنجایش مسافرداشته واحتمال می رود که با برخوردبا امواج سرنگون شده باشد. دربین مسافران کودکان و زنان نیزبوده اند.

روغمالی، سخنگویی اداره نجات باندوک درغرب جاوا به رسانه ها چنین گفته است: به تعقیب اینکه چهارده تن ازمهاجرین افغانستانی توسط ماهیگیران نجات یافتند، تیم نجات ما درجستجوی اجساد غرق شده ها درغرب سوحل جاوا هستند. او افزود: چهارده تن آنها درمنطقه اوجونگ جنتگ درغرب جاوا توسط ماهیگیران اندونزیائی به روزجمعه نجات یافته اند و دوازده تن آنها به روز جمعه جهت تحقیق به شهرجاکارتا منتقل شده اند و دوتن دیگر آنها هنوز هم دردفتر مهاجرین درجاوای غربی هستند.

ناامنی ها، حملات سالانه کوچی ها باهمدستی طالبان وحملات تروریستان به غیرنظامیان درکویته پاکستان موجب شده است که سالانه هزاران تن مجبور به ترک خانه های خود شوند . دردوسال گذشته صدها تن از این پناهجویان در آب های اندونزیا غرق شده اند.
بعدازقراردادهای دولت افغانستان با کشورهای استرالیا، سویدن ، ناروی و دانمارک شرایط پناهندگی برای پناهجویان افغانستان هرروزسخت تراز قبل می شوند. مهاجرین بعد ازفرارازنا امنی وجنگ و تحمل هزاران مشکل درمسیرراه ها بعد ازرسیدن به این کشورها به خاطر قرارداد های دولت افغانستان و سیاست های مهاجرتی این کشورهااکثریت شان جواب رد می گیرند.
دوهفته قبل رسانه های استرالیا گزارش داده بودند که به اساس حکم دادگاهی در این کشوردستور اخراج یک پناهجوی هزاره را که توسط اداره مهاجرت این کشور صادر شده بود لغو کرده است و با صدور این حکم راه برای باز شدن پرونده های 120 پناهجوی دیگر که در وضعیت مشابه به سر می برند باز شد.

کاوه استم.
در کشورم اتفاق های می افتد که نمی توانم از کنار شان به بی تفاوتی رد شوم.
درس می خوانم. موسیقی می شنوم .

آنلاین :

http://www.kawagharji.wordpress.com

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ای هر چه لعنت خدا است بر حامد کرزی باد .
  آتش بگیر ببین که مردم چه می کشند / احساس سوختن به تماشا نمی شود
  در همین زمستان سرد حدود سی هزار آواره گان هلمند در چهار راهی قمبر ریر خیمه های کهنه و سرد شکنجه شدند و از شدت گرسنه گی و سرما اطفال مظلوم شان ضجه میزدند ، لیکن این وطن فروخته ی چرسی مفعول را کک هم نگزید و خود و خانواده و دسته ی مافیایش در فکر اندوختن سیم و زر بودند . این اولین کشتی مهاجران نبوده و نیست که در آبهای سرد اوقیانوس ها غرق و طعمه نهنگان دریا می شوند . ده ها بار دیگر اینگونه حوادث جانکاه اتقاق افتیده و خواهد افتاد .
  این فلک زده گان بیکار و گرسنه ناگزیر اند برای بدست آوردن لقمه نان برای فامیل های شان دل به دریا می زنند و گاهی هم به ناچار در دریا جان می بازند . دل هر انسان با وجدان از شنیدن این روی داد های ناگوار آتش می گیرد لیکن این رهبران پنج ریالی بی وجدان در خواب خرگوش اند . واقعن شیطان مقابل این پست فطرتان لُنگ می اندازد .
  الهی سنگ آسمانی بر سرت ببارد ، قندهاری چرسی وطن فروش .
  تا چند به لفظ پوچ مضون دادن
  اعجاز به جای سحر و افسون دادن
  ای خوک پرستان چه قدر مکروه است
  گُه خوردن و بوی مشک بیرون دادن
  به همه خانواده های عزیزانی از دست رفته تسلیت می گویم و خودم را در غم تک تک شان شریک و سهیم می دانم .
  المک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم
  لعنة الله علی القوم الظالمین .

 • آذین صاحب با این تحریر شما اگر طرف یک ذره غیرت واحساس انسانی میداشت، مرگ را ترجیع میداد نه زندگی اینچنینی.

 • تنها کرزی مسوول نیست بلکه باند فاسد و دزد او از جمله خلیلی چاپلوس مزدور نبز مسوول این فاجعه میباشد خلیلی حتی یگ قدم برای بهبود قوم هزاره بر نداشت و فقط برای خود و فرزندان خود کار کرد انهم از معامله بالای ابروی مردم هزاره ای هزار نفرت و لعنت بر خلیلی بی وجدان و بی ناموس جاسوس امریکا اقای ازین شما خوب گفتید پشتون های هلمند نیز همین فاجعه را در 4 راهی قمبر دارند در مجمموع ملت افغان اسیر بی وجدان های داخلی و غارتگران بین المللی شده اند

 • All Hazaras should emigrate back to thier motherland mongolia

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس