در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > اجازه ندهیم جنایت علیه زنان و فروپاشی بنیان خانواده و جامعه قانونی شود

اجازه ندهیم جنایت علیه زنان و فروپاشی بنیان خانواده و جامعه قانونی شود

سازمان بین المللی زنان هزاره
يكشنبه 19 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

سازمان بین المللی زنان هزاره
اعضای گروه های بنیادگرا در پارلمان افغانستان برای طالبانیزه کردن قوانین تلاش دارند. آنان می خواهند با تغییر قوانین بويژه تغییر قانون منع خشونت علیه زنان، دوران تاریک و سیاه طالبان را زنده کنند. آنان می خواهند در کنار حمایت آشکار و علنی از جنایتکارانی که با نسل کشی، کوچ اجباری، تبعیض، انتحار، بمب گذاری، مسدود کردن راه ها، حمله به مکاتب و... ده ها هزار تن را کشته، زخمی و متواری کرده اند، قوانین را نیز از درون متلاشی ساخته و زمینه های قانونی خشونت و جرم و جنایت را بیشتر از پیش فراهم سازنند. هر چند قانون فعلی منع خشونت علیه زنان در وضعیت فعلی نیز موارد واضحی از نقض حقوق زنان را با خود دارد، اما این افراد وابسته به گروه های قرون وسطایی به این نیز بسنده نکرده و می خواهند خشونت در قوانین بیشتر از پیش ترویج و بسط یابد. این افراد و گروه ها زنان را مانند کنیز خود تصور کرده و همین تفکر ارتجاعی و اتکای آنان به زر و زور به آنان اجازه ی هرگونه جنایت را داده است. امروز در هیچ کجای افغانستان نمی توان کسی را یافت که مستقیم و غیر مستقیم قربانی این نگاه ارتجاعی نشده باشد. اگر عدالتی باشد، هر کدام از این افراد باید به جرم های مختلف از جمله قتل، شکنجه، تولید و قاچاق مواد مخدر، تهدید و ارعاب، اختلاس و چپاول دارایی همگانی و ...تحت پیگرد قرار گرفته و محاکمه شوند.

حمله به حقوق زنان تنها هدف قرار دادن حقوق زنان نیست. زن، محور و بنیان خانواده است و در سطح کلان تر، جامعه بدون حضور زن، تبدیل به همین کشوری می شود که امروز ما در هر گوشه ی آن شاهد جرم و جنایت علیه زن و مرد و کودک می باشیم. در این بین صاحبان تفکرات قرون وسطایی و قبیله ای جنایت علیه زنان و دختران را بیشتر از مردان مرتکب شده اند.

سازمان بین المللی زنان هزاره از همه ی زنان و نهادها و سازمان های فعال آنان می خواهد دست بکار شده و از هر راه ممکن نسبت به قانون سازی های ارتجاعی علیه زنان اعتراض کنند و نگذارند مشتی جنایتکار زندگی و هستی دختران و زنان را برای شهوت رانی و تفکرات پوسیده و جاه طلبانه ی خود به بازی بگیرند.

ما از تمام مردان جامعه افغانستان نیز می خواهیم دست بکار شده و پا به پای زنان عدالتخواه، از حقوق خواهران، مادران، زنان و دختران خود در برابر گروه هایی که به نام دین جنایت می کنند دفاع نمایند. به سیمای بیگناه خواهر، مادر، زن و دختر خود بنگرید و نگذارید چپاولگران خشونت را علیه آنان قانونی سازند.

تامین حقوق زنان یکی از زیربناهای حقوق بشر است. اگر حقوق انسانی که همه ی ما باید داشته باشیم را می خواهیم، همه با هم باید یکصدا برای جلوگیری از خشونت و تبعیض علیه زنان بپا خیزیم.

سازمان بین المللی زنان هزاره
29 ثور 1392
www.HazaraWomen.com
فیس بوک:
www.facebook.com/HazaraWomen
تویتر:
www.twitter.com/HazaraWomen

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • دورد بر شما خواهران مبارز و فدا کار , ضمن این که از فاصله های خیلی دور دست هر یک شمایان می فشارم ارزوی سلامتی مقاومت در راه حق و عدالت اجتماعی قشر زجر کشده افغان و سایر خواهران ان سر زمین بلا کشیده انجام می دهید قابل قدر و سپاس است .
  عزیران شوربختانه خواهران که ار سر زمین افغانستان زندگی می کند مظلوم ترین قشر ان سر زمین می باشد از هر نگاه , از زمان تولد ان مهر را به خودش دارد چون که یک تعداد بی خردان که در قدرت حاکم اند باید انها در مورد زندگی و مرگ یک انسان تصمیم بیگیرند و تعین و تکلیف نماید
  چون که انها نماینده خدا هستد هر چه به فکر ناقص شان امدبد بدون دادگاه و محکمه سر نوشت یک خانم تعین می شود . چون که انها در قرن هجر زندگی می کند و گر چه با خانه های لوکس ماشین های صفر کیلیو متر و با پول های تریاگ قاچاق خون مردم را می مکد اما فکر شان همان ؟؟؟؟
  واقعآ جای بسیار تاسف است ما فعلآ در قر ن 21 زندگی می کنیم ظاهر شان قرن جدیداما باطن کثافت شان قرن 1314 هستند انها از ان جهالت بیرون نمی شوند اگر شوند ( دیگران ) نمی گذارند می خواهند مردم در جهالت و نادانی و حماقت زندگی کنند اگر همه روشنفکر باشند و انها باید دکان کثیف شان را ببندد و بروند گدایی کند.

 • هیچ کسی به اندازه ما هزاره ها احمق و جاسوس بیگانه ها نیست ما هزاره ها چه زن و چه مرد همواره در خدمت اجانب قرار داشته ایم و دلیل اش هم مشخص است چون هویت نداریم چون عقیده نداریم چون وطن نداریم چون رهبران ما خلیلی در خدمت کرزی قار دارد و چاپلوسی میکند چون محقق در خدمت برادر مسعود قار دارد و کاسه لیسی پنجشیری ها را میکند ما مردم دیروز برای ایران کار میکردیم و امروز برای امریکا نگاه کنید فوزیه کوفی نماینده بدخشان چند میلیون دالر را از امریکا به بهانه کارکردن برای حقوق زنان از سیا حصول کرد اما تبلیغات انرا زنان هزاره گی بر عهده گرفته اند چرا زنان تاجیک برای حقوق زنان تبلیغات نمیکنند ؟ چرا زنان پشتون و ازبک همین کاری را که شما براه انداخته ایدعهده دار نمیشوند ؟ اگر طالبان ما مردم را قتل عام میکند واگر وهابی های پاکستان ما را میکشند دلیل اش را حالا فهمیدید ؟ امریکا از افغانستان میرود و روسیاهی کارهایش برای هزاره ها میماند و افتخار وطن دوستی برای تاجیکها میماند همان تاجیکهای که مارشال غهیم اش همه کاره هست همین حالا و همان تاجیک ها که فوزیه کوفی اش چند میلیون دالر را از سیا اخذ کرده و همان تاجیک ها که پسر ربانی ریس شورای صلح است بیبینید تفاوت راه از کجاست تا به کجا ؟

 • سلام به دوستان مرور کننده این سایت غنیمت .
  حسینه جان اگر موضوعات بالا را از درد زیاد نوشته اید میتوان خواننده شمارااز لحاظ عواطف زنانه وجنسیت شما درک خواهد کرد ولی نازنین خواهرک هزاره هادر طول تاریخ بخاطر تثبیت هویت وعقیده در وطن خودمبارزه کرده نوکر دیگران نبوده وتسلیم طلب نبوده درین راه تثبیت هویت از چهل دختران تامیریزدان بخش.محمد .قربانعلی .گاو سوار .چپه شاخ.حاجی طوطی براتعلی تاج ومظلومان چنده ول.افشار علی چوپان مزارشریف یکاولنگ بامیان وختی بودا فروریخت هزارها وهزارهای دیگر خواسته ویا نا خواسته قربانی داده اند لطفا جامعه میلیونی هزاره راباافراد مقایسه نکنید انانی راکه نام میبرید ایا واقعا رهبر ان هزاره است بدون شک جواب منفی است در پهلوی این موضوعات ایا میدانی که خودت از ان جنسی هستی که مادران همین ملیت میلیونی هزاره است که دایم توصیه اش برای فرزندش چنین بوده وهست بچیم با بد نرو نتیجه اشرا میدانی اغای کشتمند بادید چپش واغای بشر دوست قبول کنیم میانه رو وهمین اغای محقق با دیدراستش دیدن که در کناربودن اعانت است کنار رفت مادر هزاره بنا به احترام حق دیگران برای پسرش حین گفتن لالای والی بامیان شدنش را زمزمه میکند نه ولایت پکتیا را .امید است حرف خودرا بعد جویدن باید زد .بدرود جلال

جستجو در کابل پرس