کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > عروسان تریاک: تریاک تولیدی قبایل پشتون میلیون ها تن را به نابودی می کشاند!

عروسان تریاک: تریاک تولیدی قبایل پشتون میلیون ها تن را به نابودی می کشاند!

دو شنبه 20 می 2013, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

مواد مخدر تولیدی در قبایل پشتون نه تنها زندگی میلیون ها تن در خارج از افغانستان را به نابودی می کشاند بلکه در افغانستان نیز این مواد مرگ آور زندگی میلیون ها تن را با چالش جدی روبرو کرده است. بیش از 80 درصد زمین های زراعی که در اختیار قبایل پشتون در شرق و جنوب افغانستان است، با وجود اینکه زمین های زراعی خوب برای محصولات مفید است اما برای تولید مواد مخدر استفاده می شود.

گویی تولید مواد مخدر در این مناطق تبدیل به فرهنگ شده و علی رغم درآمد سرشار آن، هیچ تغییری برای رفاه در جامعه ی پشتون بوجود نیاورده است. متاسفانه این مسایل در جامعه ی افغانستان با محافظه کاری و سیاست بازی همراه است و بحث کردن درباره ی آن به دشمنی با جامعه ی پشتون تعبیر می شود. روشنفکران و قلم بدستان پشتون بجای پرداختن به موضوعاتی مانند حقوق زنان در جامعه ی خود، جلوگیری از پیشرفت تروریزم و فرهنگ انتحار و طالبانیزم، بیشتر سرگرم مشروعیت دادن به حرکت های تمامت خواهانه ی حکومت قبیله ای کرزی و شرکای قومی مانند طالبان می باشند.
در افغانستان مواد مخدر تولیدی در قبایل پشتون قربانیان زیادی دارد. نخستین قربانیان تولید و قاچاق مواد مخدر کودکان و بويژه دختران بی گناه می باشند. این گزارش ویدئویی را ببینید:

Watch Opium Brides on PBS. See more from FRONTLINE.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


64 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > عروسان تریاک: تریاک تولیدی قبایل پشتون میلیون ها تن را به نابودی می کشاند!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.