صفحه نخست > عکس > عکس روز > اعتصاب و اعتراض دانشجویان نسبت به استبداد و تعصب در دانشگاه کابل

اعتصاب و اعتراض دانشجویان نسبت به استبداد و تعصب در دانشگاه کابل

به روایت عکس و تصویر
سه شنبه 21 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

دانشجویان دانشگاه کابل در اعتراض به روابط غیر علمی در دانشکده علوم اجتماعی، وجود تعصب و تبعیض های قومی دست به اعتصاب و تظاهرات زده اند. آنان خواهان تغییر ریاست این دانشگاه و کسانی هستند که بدون دانش و صلاحیت علمی در مقام استاد قرار گرفته و فساد اخلاقی و تعصب نژادی مذهبی را دامن می زنند.

عکس از کاربران شبکه های اجتماعی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • به اوغولستان خوش امدید. اگر واسطه دارید کارتان حل میشود. غیر از ان تظاهرات های مدنی شما را در این جنگل، کسی جدی نمی گیرد. شاید اساتید فاشیست و متعصب لبخندی هم بر لب داشته باشند.

 • باقی سمندر
  کابل - افغانستان
  سلام به دانشجویان معترض و اعتصاب کننده
  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  سلام ودرود به همه عزیزان ایکه خود را حامی دانشجویان اعلان نموده اند ومینمایند . من از اعتصاب دانشجویان حمایت مینمایم و ارزو دارم تا همه انسانهای ترقی خواه افغانستان از اعتصاب جمایت کنند .
  . به نظر من اتحاد وهمبستګی دانشجویان و عزم راسخ شان برای متحقق ساختن خواسته صنفی - سیاسی شان میتواند انها رابسوی پیروزی بکشاند . من بخاطر دارم که در ماه عاشورای سال ۱۳۹۱ دانشجویان علوم اجتماعی دست به اعتراض زده و خواهان برکناری افرادی بودند اما وزارت تحصیلات عالی به خواسته شان پاسخ ندادو همان زمان حزب تحریر ازبکستان و سلفی ها ووهابی ها در خوابګاه دانشګاه کابل برضد عده ای که طرفدار برګذاری مراسم عاشورا و جلسه و سیمنار بودند ، دست به تحریکات زدند وتمام شب در بخش خوابګاه دانشګاه زد وخورد ادامه یافت وسلفی ها عده ای از جوانان را کشتند وازفراز اتاق ها به زمین پرتاب کرذند ومن تمام شب درآن ساحه شاهد بودم . بعد از آن درس ها وخوابګاه برای سه ماه تعطیل ګردید . درمورد برکناری استاد یا استادان بایست وزارت تحصیلات عالی تصمیم بګیرد و به شنیدن خواسته های دانشجویان ګوش شنوا داشته باشد اما متاسفانه چنین نیست و پارلمان وعده های میان خالی داده است وخواهد داد . من یکروز در جلسه سمع شکایات سنا با جمعی از اشنایانم رفته بودم و از جنایت کاری بنام جنرال زمری پیکان در رابطه قتل یاردل نظامی و سه جوان دیګر وزخمی شدن هفت جوان برومند از منطقه میربچه کوت شمالی شکایت ګردید اما رییس ان کمیسیون که زلمی زابلی نام دارد با هتاکی وعده هایی داد و لی تا امروز عملی نګردید . از اینر وفریب دادن دانشجویان هم دور از امکان نیست . اتحاد ومباره دانشجویان انها را به پیروزی نزدیکتر میسازد .ببینیم که فردا چه میکنند .اینک در کابل ساعت دوازه نیمه شب است . اتحاد دانشجویان و پافشاری شان برای تحقق خواسته شان میتواند درساحه دانشکاه کابل حمایت عده ای از دانشجویان شانزده دانشکده دیګر را نیز جلب نماید . امروز بیشتر از بیست هزار دانشجو در دانشګاه کابل درس میخوانند و اګر از هر دانشکده صد دانشجو از اعتصاب حمایت نمایند ، اعتصاب بسوی پیروزی ګام خواهد ګذاشت و ګامها استوار تر خواهد ګردید . اتحاد - مبارزه - پیروزی

 • من به این باور هستم که این تحصن محصلین به در دخور نه خواهد بود زیرا تعصب باید ریشه یابی شود ببین این سایت وگردانندگان پلید شان در تب تعصب مسسوزد وبه ضید اقوام شریف این کشور تبلیغات دور از عفت قلم به ریشته تحریر می اورد اشرار وحشی در راس امد شاه بز ملی عامل اساسی ونهدابگذار تعصب بوده شیرازه وحدت ملی مردم افغانستان را همین اشرار دوزد وجاسوسان غربی مانند گردانندگان کابل پرس? وجنایت کاران جنگی اعم از گلب الدین محقق خلیلی دوستم سیاف ربانی کارمل وطن فروش ویاران ان همه وهمه عاملین اساسی این فاجعه است واز طرفی برادران هزاره به حرفهای پوچ ومیانتهی کابل پرس وشرکای جرمی دیگی شان بازی نه خورد این به اصطلاح مدافعین و رهبران پوشالی ان قصدا دیگر اقوام را علیه هزاره های شریف تحریک مینمایند یک بار دوستان وبرادران به ان سایتها مراجعه کنند که به گردانندگی حلقات بیرونی ازکشور به دست بیگانگان نشرات می نمایند برادران هزاره هوشیار باشید برای نابودی همه ماوشما که مسلمان هستیم دشمن درکمین است اگر امروز پشتون نابود میگردد فردا نوبت هزاره به شکل و عنوان دیگر خواهد بود وپس فردا دیگران فلسطین را سوریه را وعراق را تماشاه کن مسلمانان باید اتحاد خود را حفظ کنند

 • میوند باورت را سر گور کاکایت عبدورر گاو ببر.
  هر وقت کاکاهایت، پیش برادران وحشیت را گرفت. باز میتوانیم راجع به اسلام و فلسطdن گپ بزنیم.
  آخر او غول اسلام را چه به این همه خون و وحشت؟ امریکا و یا هر قدرت دیگر توسط تو و برادرانت نام اسلام را به پس آجت خو زد. تا وحشیهای مثل تو و برادانت در این دنیا باشند، اسلام را به زودی نابود خواهند کرد. مشکل اسلام شما ها مسلمان نماها هستید و نه کابل پرس?.
  بر ریش پدر کلانت خنده که پدرت را تربیت کرد که تو را تربیت کند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس