صفحه نخست > خبر و گزارش > هشتمین روز اعتصاب غذای دانشجویان در اعتراض به تبعیض نژادی

هشتمین روز اعتصاب غذای دانشجویان در اعتراض به تبعیض نژادی

دانشجویان معترض به تبعیض در دانشگاه کابل
دوشنبه 27 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

روز هشتم اعتصاب غذایی: ساعت هفت دوازده
وزارت تحصیلات عالی و عناصر مشخص در داخل دانشگاه کابل، برای ایجاد اختلاف در میان دانشجوها و نیز توطئه بر علیه دانشجویان اصلاح طلب، که برای هشتمین روز دست به اعتصاب و تحصن زده اند، به سازمان دهی گروهی دیگر از "دانشجویان" پرداخته اند. بر اساس اطلاعات ما این گروه که دست به تظاهرات زده اند، نخست که یک "بسیج طبیعی دانشجویی" در ذات خود نیست که بر علیه نظام آموزشی فرسوده به پا ایستاده باشد، بلکه بر اساس تلاش های عناصر مشخص و حتا تهدید دانشجویان به راه افتاده است. دوم، این که این عده تحت نام دانشجو هیچ سخن برای گفتند ندارند، حتا شعارها مشخصی ندارند، با از شعارهای ما استفاده کرده اند که این امر ماهیت این را زیر سوال می برد. خوب، این بدان معنا است که خود این ها نیز نمی دانند که چه کار می کنند و چه می خواهند. سوم، می دانیم که این در راستای سیاست توطئه و اخلال است؛ اما هر اتفاق غیرقابل پیش بینی اگر رخ بدهد، مسوول عام تان آن وزارت تحصیلات عالی و عناصر مشخص در داخل دانشگاه می باشد. ما به راه خود ادامه می دهیم و از نظر ما اصلاحات در دانشگاه ها یک ضرورت ملی است. از تمامی دانشجویان که فکر می کنند اصلاحات یک امر معقول و ضروری است، دعوت می شود تا با شهامت و شجاعت سخن شان را بگویند، و نگذارند از آن ها در راستای منافع افراد که خود شان مانع اصلاحات هستند، استفاده شوند. ما از تمام دانشجویان می خواهیم به دنبال منافع کوچک نباشند و از چارچوب های کوچک بیرون شده بیایند از یک روندِ حمایت کنند که منافع مردم افغانستان را ضمانت می کند.

روز هشتم اعتصاب غذایی: ساعت هفت صبح
عظیم بشرمل
همين اكنون دانشجويان اعتصاب كننده‌ در وصعيت وخيم صحي به سر مي‌برند، هفت‌تن از آنان خون ادرار مي‌كنند. وضعيت دو تن غلام حصرت صادقي و عزيز شفق بيسار نگران كننده است، به حدي كه فشار‌ خون‌ شخصي اول هشتاد بر چهل و دومي نود بر شصت است آنان رفتن به شفاخانه را نيز تحريم كرده‌اند. از داكتران خواسته‌ شد تا در محل اعتصاب وضعيت صحي اين دو نفر را بررسي كنند، داكتر نگراني خودش را اعلان كردند اما دو شخص ذكر شده از تزريق و خوردن هر نوع دارو خود داري كرده‌‌اند.

ساعت شش صبح
عظیم بشرمل
روز هشتم اعتصاب نامحدود غذايي دانشجويان پوهنتون كابل آغاز شد، متأسفانه وضعيت صحي اعتصاب كنند‌‌ه‌ها و خيم است به حدي كه هفت‌تن از آنان خون ادرار مي‌كنند، اما با تمام دشواري‌هاي صحي و بازي‌هاي سياسي كه مي‌خواهند اين حركت مسيحاي و عصيانگرايانه را منحرف كنند، اعتصاب كننده‌ها همچنين مصمم‌اند، تا زماني‌كه تمام خواست‌هاي برحق‌شان براورده نشود دست از اعتصاب برنخواهند داشت. آنان با شعار يا مرگ يا اصلاحات به ميدان آمدند و در اين راه‌ حاضرند جان بدهند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس