صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > از محقق نسب خبری نیست!

از محقق نسب خبری نیست!

در دستگيری محقق نسب شيخ آصف محسنی و چندی از ملايان اطراف وی دست داشته اند!
حسين زاهدی
دوشنبه 12 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به نقل از يک منبع که نخواست نامش فاش شود، در دستگيري آقاي محقق نسب در قم آيت الله شيخ آصف محسني و چندي از ملايان اطراف وی دست داشته اند. ايشان نقل ميکند که يک روز در يکي از دفاتر حوزه علميه قم توسط يکي از اين ملايان مجله ي حقوق زن را که به مديريت آقاي محقق نسب در کابل چاپ و نشر ميشد بر سر ميز مسئول دفتر گذاشت و با صداي شيون گفت که اسلام در افغانستان در خطر است.

به راستی ما افغانها تا کی میخواهیم نوکر و جاسوس باقی بمانیم! جامعه روحانیت محترم افغانی در ایران ظاهرا دو دسته اند یکی دسته در پی کسب علوم دینی و دسته دیگر که متاسفانه تعداد شان زیاد هم است برای شکم و زیر شکم حاضر هستند هر عمل نا پسند را مرتکب شوند٬

این اعمال خود بیانگر منفور شدن این قشر در نزد مردم است. همانطوریکه روحانیت اهل تسنن در خدمت اخوانی ها و دیوبندی ها قرار دارد و فرامین را از آن سوی مرز ها دریافت میکنند.اگر این سوپر مارکیت که بنام دین باز شده است نباشد هموطنان روحانی ما برای نیاز های شکم و زیر شکمی شان به کدام دوکان دیگر مراجعه خواهند کرد؟! تا به زعم این قشر هم خدا را داشته باشند و هم خرما را !

شخصا روحانیون را میشناسم که بر سر منبر مردم را از گرفتن و دادن سود منع میکنند و گناه این عمل را برابر به زنا با محارم محسوب میکنند اما عملا خود شان پول های را در اختیار مردم قرار داده و ماهانه سودهای سرسام آوری را دریافت میکنند که از سوی خودشان حرام معرفی میشود و دلایل غیر منطقی را هم پیشکش میکنند که به آن میگویند « ترفند شرعی» که نمیدانم خود بازی دادن است یا دین را به مسخره گرفتن در هر دو صورت عمل است شیطان صفتانه.

از موضوع دور نشوم منبعی که نخواست نامش فاش شود گلایه کرده و میگفت: شما ها که در خارج از کشور و در غرب به سر میبرید چرا کاری برای محقق نسب نمیکنید ما که در ایران بسر میبریم کاری از دست ما ساخته نیست میترسیم خود به سرنوشت محقق نسب دچار شویم ٬

در پاسخ به این هموطن عزیز باید گفت دوستان که در خارج از کشور و در غرب زندگی میکنند آنعده دوستان که واقعا به آزادی بیان و آزادی اندیشه باور دارند به اندازه توان برای رهایی محقق نسب تلاش هایشان را کرده اند البته تعدادی هم در برابر این موضوع محافظه کارانه عمل نمودند وتعدادی هم به دلایل قومی و مذهبی خودشان را کنار زدند.

سفارت افغانستان نیز بعد از یکی دو اقدام محافظه کارانه این مسئله را به فراموشی سپرد این در حالیست که از نگاه قانونی سفارت مسئول پیگری پرونده محقق نسب میباشد چون در قانون اساسی امده است و در مفهوم کلی٬ که محافظت از جان و مال اتباع افغانیستانی به عهده دولت میباشد بنابر این وزارت خارجه و سفارت افغانستان در تهران موظف است تا سرنوشت محقق نسب را روشن سازند.

بار دیگر از روشن فکران ٬ نویسنده گان٬ سایت آزاد اندیش افغانی و ایرانی٬ سازمانها مدافع حقوق بشر٬جامعه مدنی سازمانهای دفاع از روزنامه نگاران٬ وزارت خارجه افغانستان تقاضا مینمایم تا روشن شدن سرونوشت آقای محقق نسب پیگری پرونده ی این روزنامه نگار را به فراموشی نسپارند.

علی محقق نسب در ايران بازداشت شد!

فدراسيون بين المللی روزنامه نگاران

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس