IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > خبر و گزارش > بخش انشعابی حزب کار و توسعه: با خیانت کاران و معامله گران یکجا نیستیم

بخش انشعابی حزب کار و توسعه: با خیانت کاران و معامله گران یکجا نیستیم

ذوالفقار امید به عنوان رهبر حزب کار وتوسعه از موقف خویش سوء استفاده نموده و به خاطر منافع شخصی و مسایل خویشاوندی با کسانی دست به ائتلاف زده است که دست شان به خون مردم آغشته است.
لطیف غزنوی
شنبه 31 آگوست 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پس از آنکه حزب کار و توسعه ی افغانستان با عده ی از اجتماعات دیگر در کابل برای رفتن به سوی انتخابات 2014 دست به ائتلاف زده و جبهه ی را تحت عنوان جبهه ی اعتماد ملی بوجود آورند، عده ی از روشنفکران و دانشجویان که قبلا عضو حزب کار و توسعه بودند، از این حزب انشعاب نمودند. این گروه از جوانان و روشنفکران می گویند،" با کمال ناباوری آقای ذوالفقار امید رییس حزب با گروهک های بد نام که اکثرا تحت حمایه ی مستقیم ایران هستند، ائتلاف کرد. به همین لحاظ ما دیگر نمی توانیم درچوکات این حزب بمانیم."

این جمع نامی از احزابی که به گفته ی آنان نوکران ایران اند، نمی برند، اما جبهه ی اعتماد ملی از ائتلاف: "حزب حرکت اسلامی به رهبری شیخ آصف محسنی، حزب انسجام ملی به رهبری صادق مدبر، حزب وحدت ملی اسلامی به رهبری محمد اکبری و حزب اعتدال به رهبری قره بیک ایزد یار بوجود آمده است." در جمع این ائتلاف چهره های چون سید محمد علی جاوید، سید عالمی بلخی وسید عبدالقیوم سجادی نیز شامل هستند که بار ها از رابطه ی مستقیم آنان با سپاه محمد ایران در رسانه ها سخن گفته شده است.

ادریس جویا رییس بخش انشعابی حزب کار و توسعه می گوید: "اندیشه و باورم را نمی فروشم، به همین علت است که خواستیم در جمعی که از حزب دکان رای فروشی ساخته اند، نباشیم." آقای جویا می گوید حزب کار و توسعه به خاطر پیشبرد منافع مردم تشکیل شده بود و ما فکر می کردیم به عنوان یک واحد سیاسی در مبارزات خود با توافق اکثریت اعضای شورای رهبری عمل نماییم.

آقای جویا می افزاید؛ "ذوالفقار امید به عنوان رهبر حزب کار وتوسعه از موقف خویش سوء استفاده نموده و به خاطر منافع شخصی و مسایل خویشاوندی با کسانی دست به ائتلاف زده است که دست شان به خون مردم آغشته است. پیوستن به جبهه ی اعتماد با هیچ یک از اعضای شورای رهبری در میان گذاشته نشده و از آنان نظر خواهی صورت نگرفته است. وقتی با چنین خود کامگی رهبر یک حزب خود را خدای لاشریکه له بخواند و خلاف منافع مردم حرکت کند، دیگر جایی برای کسانی که با آرمان و اندیشه خدمت به مردم گرد هم آمده باشند در این حزب نمی ماند."

آقای جویا می گوید؛ جمع ما با چشم باز و با پایندی به آرمانها و اندیشه ی سیاسی خویش به سوی انتخابات ریاست جمهوری خواهد رفت. ما با کسانی یکجا خواهیم شد که مردم افغانستان به آنها اعتماد نسبی داشته باشند. طبق گفته ی آقای جویا، بخش انشعابی حزب کار و توسعه به عنوان یک حزب سیاسی با ترکیبی از روشنفکران،دانشجویان وشخصیت های آزاده و وطن خواه در داخل و خارج کشور در آینده ی نزدیک رسما اعلان موجودیت خواهد کرد.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

  • سلام ودرود .
    اینقدر احزابیکه ادم فکر میکند از نفوس افغانستان احزب ، انجمن ، انجو ،اتحادیه ،موسیسات خیریه ،موسیسات امنیتی ،کشفی ......وغیره زیاد شده که با برنامه های کابی شده ودو ارمانه ..... این رهبران اینها چه فکر میکنند مردم ما ګوسفند اند جایداد شخصی شان است دست بدست معامله میشود خدا خیر کند خیر از دست حزب های مانند اتش نفس بودری ، امبولی، دوسطله، باجګیر،بول ګروچانه زن، فیصدی ګیر وغیره خدانجات دهد ازینکه خدا هم به ګرفتن در مورد افغانستان عادت کرده حال دعا میکنیم که خدایا بګیر این احزاب را همان بی احزابی ما خوبتر که حد اقل مردم مردن شانرا میدانیست .

    repondre message

  • جاى بسى خوشبختى و خردسنديست كه جوانان ما سوكان راهبرى خودرا، خويش بر عهده گرفته اند. افغانستان پيچ ها و خم هاى بسيارى را در طول پنج دهه أخير سپرى كرده و أحزاب مختلفى بخت آزمايى كردند در افغانستان، حال نوبتى هم باشد، نوبت نسل نوين، روشن فكر و تحصيل كرده جامعه ميباشد، كسانى كه بدور از هرگونه كدورت وتبعيضى ميخواهند مسير افغانستان را كه به سوى نا كجا آباد روان است به سوى پيشرفت، علم و سنت شكنى تغير دهند. به هر حال بنده شخصا چنين كارها و تصميماتى را ميستايم. تا باشد هميشه اينگونه موضوعات باشد. به اميد يك افغانستان سر بلند و پر افتخار

    repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس