کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > راست ها با سیاست ضد مهاجرین، قدرت را در ناروی به دست می گیرند

راست ها با سیاست ضد مهاجرین، قدرت را در ناروی به دست می گیرند

چهار شنبه 11 سپتامبر 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: روز نهم ماه سپتامبر سال روان میلادی، انتخابات پارلمانی در کشور ناروی برگزار شد و نتایج رسمی منتشر شده نشان می دهد که ائتلاف راست ها توانسته است تعدادی بیشتری از کرسی های پارلمان این کشور یا "استورتینگ" را در اختیار گرفته اند. نتایج رسمی منتشر شده روی سایت رسمی انتخاباتی ناروی نشان می دهد که حزب محافظه کار این کشور یا "هویره" توانسته است 48 کرسی از 169 کرسی پارلمان در اختیار بگیرد. در دور قبل انتخابات این کشور، این حزب 30 کرسی را در اختیار داشت. همچنین حزب دموکرات مسیحی توانسته 10 کرسی را در انتخابات اخیر در اختیار گیرد. حزب ترقی نیز توانسته 29 کرسی در انتخابات بدست آورد. در مجموع متحدان بالقوه حزب دست راستی محافظه کار توانسته اند 96 کرسی را بدست آورند و در مقابل حزب کارگر و متحدان بالقوه آن 76 کرسی.

حزب کارگر ناروی که در دور قبل توانسته بود 68 کرسی را در اختیار داشته باشد، با از دست دادن 13 کرسی، 55 کرسی را در اختیار گرفته است.

احزاب دست راستی ناروی، این انتخابات را نقطه عطفی در تاریخ سیاسی ناروی دانسته و خود را برای در اختیار گرفتن پارلمان و دولت آماده می کنند. نخست وزیر جدید ناروی به دلیل کرسی های بیشتر احزاب دست راستی، از میان این احزاب انتخاب خواهد شد. آقای ینس استولتنبرگ، نخست وزیر و رهبر حزب کارگر ناروی در واکنش به نتایج این انتخابات گفته است که او رهبری بزرگترین حزب را در پارلمان بر عهده خواهد گرفت. حزب دست راستی هویره هر چند همراه با متحدان بالقوه تعداد بیشتر کرسی های پارلمان را در اختیار دارد اما همچنان خود این حزب، کرسی های کمتری نسبت به حزب رقیب یعنی حزب کارگر دارد.

یکی از مهمترین شعارهای تبلیغاتی احزاب دست راستی ناروی، سیاست سختگیرانه برای مهاجرین می باشد. یکی از از این احزاب، با شعار ارزش های ناروی، شعار جامعه بدون حجاب را تبلیغ می کند. در ناروی بیش از 14 هزار پناهجو و پناهنده از افغانستان زندگی می کنند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


68 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > راست ها با سیاست ضد مهاجرین، قدرت را در ناروی به دست می گیرند

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.