صفحه نخست > حقوق بشر > افشای لست شهدای تا هنوز گمنام افغانستان توسط دادستانی عالی کشور شاهی هالند

افشای لست شهدای تا هنوز گمنام افغانستان توسط دادستانی عالی کشور شاهی هالند

افغانستان واچ
چهار شنبه 18 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

افغانستان واچ متأسف است که آنچه را که باید در طی دهه ها نهاد های عدلی و قضایی و ارگان های حقوق بشری افغانی انجام میدادند٬ یک اداره غربی انجام داده است.

افشای لست شهدای تا هنوز گمنام افغان توسط دادستانی عالی کشور شاهی هالند

بتاریخ هژدهم سپتمبر ۲۰۱۳م دادستانی عالی کشور شاهی هالند اسمای در حدود پنجهزار تن از آنعده افغان های را که طی سال های ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ هجری شمسی بنام های مختلف از طرف دستگاه استخباراتی اگسا (ارگان جاسوسی و مرگ آفرین حزب دموکراتیک خلق) به شهادت رسیده اند افشاء کرد.

این اداره پایان دهه ها انتظار و بلاتکلیفی بازماندگان این شهداء را یگانه دلیل افشاء این لست مرگ اعلان کرده است.

افغانستان واچ متأسف است که آنچه را که باید در طی دهه ها نهاد های عدلی و قضایی و ارگان های حقوق بشری افغانی انجام میدادند٬ یک اداره غربی انجام داده است.

افغانستان واچ از مسؤلین و منسوبین قبلی و فعلی حزب دموکراتیک خلق تقاضا مینماید که اگر ذره ای از وجدان در خود دارند٬ با اعتراف جنایات حزبی حد اقل از بازماندگان این شهداء معذرت بخواهند٬ زیرا سوگمندانه در کشور بی قانون افغانستان مرجعی نیست تا آنها را به دادگاه بکشاند. محکمه مضحک اسداله سروری دال بر این ادعاست.

افغانستان واچ در حالی که برای بازماندگان این شهداء صبر و اسقامت آرزو میکند٬ از بارگاه خدای بزرگ استدعا دارد تا روح این جان باختگان بی گناه را شاد و جنات برین را جایگاه شان بدارد.

به آرزوی پیروزی حق بر باطل و پایان اصل عدم مجازات
افغانستان واچ
afghanistanwatch yahoo.com


برای مطالعه اعلامیه مطبوعاتی دادستانی عالی کشور شاهی هالند در این زمینه و یا جستجوی نام عزیز گمشده تان به لینک ذیل مراجعه نمایید:

http://www.om.nl/onderwerpen/i...
http://www.om.nl/onderwerpen/i...
http://www.om.nl/onderwerpen/i...

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • حد اقل اسم دوتا از كشته شده ها در طول ماه دوم سال ٥٨ در ولايت بلخ و أطراف ان وجود ندا رد در حاليكه هر شب در شهر مزار كشتار جريان داشت. نتيجه بر اين است كه لست ناقص ميباشد

 • خداوند بیامرزد و امید که روحشان آرام بکیرد.

  جالب این است که اخوانی ها و افغان ملتی ها و ... از خلقی ها هیچ کم نمی اورند. خلقی میبرد و میکشت. اخوانی ها هم زیاد کشتند و میکشند و افغان ملتی ها و دیگرانشان هم میکشند. ای کاش طالبان کرام را که هر روزه سر میبرند و قتل عام میکنند و مردم این سرزمین را ازار و اذیت میکنند برادر صدا نزنیم و حمایت نکنیم و انها را محاکمه کنیم تا این درسی باشد برای همه کسانی که با زور میخواهند حکومت کنند. ای کاش قاتلین امروز را که پیش روی دنیا فرزندان این وطن را میکشند محاکمه کنیم. خلقی هایی که زنده هستند شاید حالا لباس بدل کردند و افغان ملتی شده اند یا دموکرات یا اخوانی. ما باید عاملین این همه بدبختی را محاکمه کنیم. تنها با افشای نام مقتولین نمیتوانیم به عدالت برسیم.

 • برادر ها اول ما کدام جانب را محاکمه کنم ؟؟؟ از 30 سال جنگ و نفاق دربه دری خانه بدوشی چپاول دزدی و.و. کی را ؟؟ حزبی ها را ؟ مجاهدین را ؟ طالبان را ؟؟ هر کی امد کشت و رفت > و وای به حال مردم بیچاره که نه سر پیاز بودند نه ته ای پیاز . حال کی را ،کدام گروه را به داد گاه عدالت می فرستید حزبی ها که به خاطر مرام و هدف شان ، مجاهدین به خاطر مسلمان بودن شان و ویرانی تیکه و پاره کردن مردم و وطن ، و طالبان به خاطر کشتن بی دریخ شان مانند گوسفند قربانی کردن شان ؟؟ کدامین گروه مستحق مجازات اند و اگر عدالت صورت بگیرد ان دادگاه در کجا است؟ در کشور ها ی غربی ،؟ جالب اینجا است که این لست چطور به اروپا رفته ؟؟ حمتن اروپاییان درین جنایت دست داشتند؟ که کار انجام شده را با خود به اروپا برده اند؟ فکر نکنم که دادگاه دایر گردد کو عدالتی که بتوانند این دادگاه را بررسی و انجام دهنند منتظر عدالت خدا باید باشیم که اون چه می کند.

 • با سلام باور کنید وقتی که نام پدرم را در لیست پیدا کردم . از همان ساعت تا حالا فقط به صفحه مانیتور خیره ماندیم . جالب است که در پهلوی نامش نوشته کردن اخوانی در حالی‌ که در تمام فامیل بنده حتا یک نفر هم اخوانی نیست و نبوده

 • باعرض سلام : درزمانهای قبل از انقلاب واوایل انقلاب ملاها ومولویهای ما در منابر وسرقبرها بعد از دفن مرده درلابلای دیگر مسایل بیشتر قصه های قرانی از شداد . نمرود . فرعون . هامان . ودیگر ظالمان کفاررا میکردند . حتی زمستانها درمساجد که گرم بود بیشتر مردم باهم یکجا میشدند حتی کسانیکه درتابستان نماز نمیخواند اما درزمستان بخاطر گرم بودن مسجد میامدند ومجبور بودند نمازهم بخوانند نیزبیشتر همین قصه های ظالمان وحکام ظالم را میکردند .اما بعد از کودتای 8 ثورکه توسط ملیشه های شوروی درلباس مجاهد بوقوع پیوست همه ماوشما که سن وسال ما بالای 30 سال است شاهد بی بندوباریهای زیادی بودیم وسیستم ملوک الطوایفی برکشور حاکم گردید چون میگفتند باری که کج باشد به منزل نمیرسد . لذا احمد شاه مسعود بدستور باداران روسی خود باررا کج نهاد ووارد عرصه شد که نتیجه اش را میبینیم . ودر طول چندین سال ما کسانی را دیدیم که روی شداد نمرود وفرعون را سفید کردند ودیگر فرعون وشداد یاد مردم که رفت اما حتی ملاهاهم دیگر از فرعون وشداد ونمرود قصه نمیکردند چون قصه به واقعیت عینی تبدیل شده بود وما همه روزه شدادهارا میدیدیم ونمرودهارا میدیدیم دیگر شدادها ونمرودها وفرعونها خدا بیامرزی میشنوند . چه برسه به کشتار چند هزارنفری که توسط خلق وپرچم به شهادت رسیده بودند . رهایی اسد الله سروری هم علتش این بود که از همفکران احمد شا مسعود وهمقطارانش بود اگر نه کمتر از اعدام برای سروری غیرعادلانه بود . اما ملیشه های روس درلباس مجاهد نمیگذارند که عدالت درکشور حاکم شود چون از سر نوشت خود درهراس هستند .

 • آقای بیدار قره باغ!
  چرا به عوض این نام ، نام خواب قره باغ را انتخاب نکردی؟ زیرا کسیکه بیدار باشد وآنهم از قره باغ باشد، نباید آنقدر پرت وپلا بنویسد که دیگران را تحریک کرده وبرحماقت وبی وجدانی خود لعنت آنها را بجان بخرد.
  از اینکه چند بار با الفاظ وکلمات ادبی ازخودت خواهش کردم که باید درگذاشتن پیامهایت انصاف و وجدان بشری را مراعات کنی ولی دیده شد که تقاضاهای عاجزانهء بنده ازخودت هیچ ثمری نداد حالا مجبورم ساختی که با زبان وادبیات خودت باید پیام بنویسم.
  او پدر لعنت ناموس فروش!
  قصهء شداد وفرعون توسط ملاها اگر بخاطر پند گرفتن مسلمانان باشد پس درقدم اول هرمسلمانیکه برنقش قدم شدادها وفرعون ها قدم بگذارد باید محکوم شود.
  آیا ازنظر تو گلبدین برنقش شداد وفرعون قدم گذاشته است ویا مسعود؟
  آیا زمانیکه گلبدین حکمتیار؛ شهنواز تنی ودیگر خلقی های شخ بروت را بخاطر اشتراکات قبیلوی وپشتونوالی بالای زن ودختران جوان خود برای اولین بار درپشاور بالا کرد ویک تیم بستهء شورای اجرائیهء آنوقت حزبش؛ بخاطر این ائتلاف ننگین وغیر اسلامی وبخاطر این تگ روی رهبر قرعون صفت وشداد صفت شان، اظهار بیزاری کردند واز وظایف شان بصورت دسته جمعی استعفا دادند آنوقت ملیشه های مسعود کجا بود؟
  آیا این مورد کفایت نمیکند که فرعون بودن وشداد بودن گلبدین کونی را پیش چشمان کورت ثابت کند؟
  جناب عالی نوشته ایی که اسدالله سروری از همفکران مسعود بود؛
  او پدرلعنت خواهرزنا!
  اسدالله سروری ازکدام جبهه؛ اسیر مجاهدان قهرمان پنجشیری شد؟ آیا درصفت گلبدین قرار نداشت؟ آیا او وجمعه اسک درکودتای مشترک نجیب وگلبدین برای تسخیر کابل مانند یک گنجشک اسیر پنجه های شیرمردان پنجشیری نشدند؟
  فرموده ایی که ملیشه های مجاهد نما نمیخواهند عدالت اسلامی برقرار شود.
  این ملیشه های که نمیخواهند عدالت اسلامی برقرار شود کی ها اند؟ آیا گلبدین حنایت کار شامل این ملیشه ها نمیشود؟ آیا فیر هزاران راکت کور بر خانه وکاشانه مردم بیدفاع کابل بخاطر ضدیت ومخالفت شخصی اش با شهید برهان الدین ربانی وشهید احمدشاه مسعود قهرمان؛ اورا درجملهء یکی از قاتلان بالفعل مردم کابل درنمی آورد؟
  کسیکه یک بار شهرکابل را به بهانهء موجودیت ملیشه های دوستم به حمام خون تبدیل کرد ولی بعدا حتی پسر جوانش را به مزار فرستاد تا چند شبی دل پهلوانهای شمال را خوش کند چگونه میشود از دایرهء قاتلان مردم کابل خارج شناخته شود؟
  آیا خودت واقعا وجدان انسانی داری؟ آیا خودت واقعا از قره باغ استی؟ چگونه بیدار استی که خونهای که در ذره ذره آن ، دستان گلبدین و ملیشه های همجنس باز وفاسدالاخلاق ومفعول او درآن دخیل اند آنها را هیچ نمی بینی ولی عیب دیگران را ولو به اندازهء یک نگین هم باشد می بینی؟ این چگونه بیداری است؟
  دوم اینکه اسدالله سروری را کی رها کرد؟ آیا مسعود اورا رها ساخت؟ تا جاییکه من خبر دارم ؛ مسعود صرف جمعه اسک را آزاد ساخت وآنهم به اساس خواست های مکرر قبیلهء اسکزی ودر رأس آن محمود خان اچکزی؛ دیگر مسعود کی را رها ساخت؟
  سوم اینکه؛ حالا که اسدالله سروری از صف گلبدین اسیر گردید خودت حکم اعدام اورا صادر کرده ایی ولی پرسش این است که اگر او کما کان درصف گلبدین قرار میگرفت؛ آنوقت هم همین حکم خودرا صادر میکردی وبالای گلبدین شوهر ننه ات اعتراض میکردی؟
  فکر نکنم که چنین میکردی؛ زیرا از خلال همین پیامهای یک جانبه ات معلوم است که تو از نسل انسان تشریف نداری؛ زیرا انسان هرچه باشد صاحب وجدان بیدار می باشد که جناب عالی فاقد آن می باشی؛ برای تو؛ گلبدین وبچه بیریش هایش همه مجاهدان واقعی اند ولی پنجشیریها همه ملیشه وجنایت کار، پس قبل از صادر کردن فتوا یا حکم شرعی ؛ اول خودت را ازخواب گران بی وجدانی بیدار بساز؛ بعد یک حکم عادلانه صادر کن.
  من شک دارم که تو ازقره باغ باشی؛ واگر هم باشی حتما ازجنس عمرداوود زی استی که بخاطر بدست آوردن پول وقدرت؛ حتی خواهرت را هم پیش پای خارجی ها می اندازی، ولی بعدا لاف مسلمانی وشجاعت واخلاق وغیرت اسلامی وعدالت اسلامی ات گوش خلایق را کر میکند؛ چنانچه که عمر داوود زی همین کار را هم در دوران سفارت خود در ایران کرد وبعدا درپاکستان هم.
  واقعا شما واشخاص نظیر جناب عالی؛ مسلمانان ومجاهدان واقعی استید که بخاطر پول وقدرت دنیوی؛ ازآبرو وعزت وشرف وحتی از فروختن دختر وزن ومادر خود هم درگذر استید؛ ولی این را بدانید که این اکتها وادهای اسلامی تان و تظاهر به مردانگی وفتوت تان دیگر در دنیای مطبوعات امروزی؛ چشم هیچ انسان عاقل را خیره نمیکند و هیچکسی جز انسانهای احمق را بازی داده نمیتواند. این را مطمئن باش. اگر منطق عالی داشته باشی میتوانی بجواب بنده بپردازی واگر هم نپردازی ؛ پروایت را ندارم؛ اما هرجا که نامت را ببینم؛ نظرت را زیر تیغ نقد قرار میدهم تا خواننده گان عزیز سایت وزین کابل پرس?، در تشخیص حق وباطل دچار التباس نگردند.
  والسلام مع الاکرام

 • در کشور هالند یک تعداد زیاد اعضای حزب اسلامی پنهان هستند . برای اینکه جنایات خود را پنهان کنند در بین مهاجرین افغان مقیم هالند ، خلقی و پرچمی می پالند و برای آنان دوسیه های جنایی ترتیب میدهند . در محکمه یک جنرال رژیم سابق به تعدا هژده نفر شاهد از اعضای حزب اسلامی به محکمه حاضر نمودند . قاضی از یکی ازین شهود پرسید : شما که ادعا دارید توسط همین شخص شکنجه شده اید بفرمایید متهم را نشان بدهید . او گفت : « بلی آن شخص که در زیر همان عکس کنار دیوار سمت راست نشسته است . »
  در حالیکه آن جنرال با لباس عادی در سمت چپ صالون نشسته بود .
  این لیست توسط حزب اسلامی گلبدین و چند نفر ماوویست ها ترتیب گردیده است . در مجموع دو سه صد نفر آنان توسط باند حفیظ الله امین و خلقی ها کشته شده لیکن مابقی همه افراد مفقود شده گان هستند که توسط همان دو گروه که ذکر گردید ، صحنه سازی گردیده است . لعنت و نفرین عالم بر همه آدم کشان ماضی بعید و ماضی قریب . اگر حزبی ها پنج هزار انسان را کشته باشند ، همین مجاهدین فی سبیل الله تنها در شهر کابل 65 هزار انسان را کشتند ، شهر کابل را به ویرانه مبدل نمودند ، همه ملکیت های عامه و دولتی را تاراج و غارت کردند ، به ناموس مردم تجاوز نمودند . در جنگ افشار تنها سیافی ها 400 نفر زنان مردم را با خود به پغمان بردند و به آنان دسته جمعی تجاوز کردند . طالبان تا به امروز ، همه روزه آدم می کشند . طالبان در حمله به شمالی به تعداد 1400 نفر از زنان مردم شمالی را با خود به جلال آباد بردند که توسط مردم محل ، آنان به سفارت شوروی در کابل انتقال داده شدند . اگر قرار باشد که جنایت کاران واقعی مجازات شوند در همین مملکت به صد ها جنایت کار بحیث والی و وکیل در پارلمان وجود دارد که میبایست در محاکم عدلی با حضور داشت عوام مردم محاکمه شوند ، نه در هالند یا کشور های دیگر . باید شیطان الدین ربانی ، احمدشاه مسعود ، مزاری ، قوماندان عبدالحق ، از گورهای شان کشیده شوند . وختی سیاف جنایت کار بجای محاکمه ، کاندید ریاست جمهوری می شود ، وای به این عدالت ، وای به حال این ملت !

 • این « پرویز بهمن » در لچکی و پاچه دریده گی ، واقعاً ماستری دارد . در فحاشی و بد زبانی می تواند یک دکشینری تألیف کند .
  جالب اینجاست در بین فحاشی هایش از « وجدان » نیز حرف میزند . آنکو فاقد یک ارزش است ، از همان فقدان خودش می گوید . مثل آدم گرسنه ، نان و آدم تشنه آب را بخواب میبیند ، آدم فاقد « شرف » به « شرافت » قسم می خورد .
  معلوم نیست این شلخته زبان ، از کدام طویله برآمده است ؟
  مسکین « قره باغی » در دهن چه سگی افتاده است ، والله ؟!

 • بامداد
  من یکی از زندانیان همان دوره و شا هد عینی هستم
  در اتا ق ما 36 زندانی بودند تنها 3 نفر زنده رها شده اند و این زمان ترکی بود نه حفیظاله امین
  خودت اگر خلقی هستی بجای اینکه معذرت بخواهی نمک را بالای زخم های قربانیان پاش می دهی بعدا حفیظاله امین قدرت را گرفت که ترکی را محترمانه با گذاشتن بالشت وی را به قتل رساند
  من کسانی را میشنا سم که معنی اخوانی و ماویست را نمی دانستند ولی خلقی ها اورا اعدام کرند اگر خواستی نا م های شان را برایت می نویسم پس جای اینکه بی شرمانه دیگران را متهم کنی بهتر است تا در التیام زخم های قربانیان اقدام کنی
  لست حقیقی است متا سفانه یک تعاد انها را می شناسم

 • قابل توجه آقایان هریک نور وبامداد!
  اولا خدمت محترم نور باید عرض کنم که بنده چندین بار از خودتان ویا ازهمان همکر عزیز تان که خیلی زیرکانه از زیر ریش خواننده گان خرسوار تیرمیشد تقاضای دوستانه کردم تا بالای زخم مردم نمک نپاشد واز رهبر مفعول خود یعنی بچه بیریش صوفی کرینکار دفاعیه های طفلانه نکند. ولی متاسفانه این تقاضاهای عاجزانهء بنده هرگز کارگر نیفتاد واو همچنان بدون هیچگونه ملاحظهء انسانی به نمک پاشی خود بالای زخمهای مردم ادامه داد تا اینکه درپیام اخیریکه حتی نشیمنگاه شمارا نیز به سوزش آورد؛ خواستم که وی را اندک مجازات نموده و برسرجایش بنشانم تا منبعد ازنمک پاشی بالای زخمهای مردم برای ابد بپرهیزد، واگر این کار را نکناد بنده همچنان به نقد بی رحمانهء نظریات گمراه کننده وخرسازانه اش ادامه میدهم؛ واین مسؤولیت اخلاقی بنده است تا خواننده گان سایت کابل پرس? را از افتیدن بدامهای شیطانی این وآن باخبر سازم؛ خواه در ادای این مسؤولیت؛ با چنین اشخاص بی دم؛ از چارچوب ادب واخلاق اجتماعی هم خارج شوم ویانشوم مهم نیست؛ مهم؛ رساندن حق به سمع وبصر خوانندهء کابل پرس است که باید درجریان حقایق قرار بگیرند؛ تا درآینده همچو انسانهای ناموس فروش گلبدینی ویاخلقی های گرد پا وجنایت پیشه که تاکنون از پیشکش نمودن خواهر وزن خود هم به روس وهم به جنرالهای پاکستانی بخاطر رسیدن به هدف دریغ نه ورزیده اند؛ قادر به گمراه نمودن مردم نشوند.
  حالا این به خودت ارتباط میگیرد که مرا درجملهء انسانهای باوجدان حساب میکنی ویا بی وجدان؛ یا درجملهء انسانهای باشرف حسابم میکنی ویا بی شرف؛ دشنام میزنی ویا تشویقم میکنی ؛ بمن کاملا بی تفاوت است اگر دشنام زدید؛ دشنام تان را درمیزان عقل وخرد سنجیده وبعد ازحلاجی در دستگاه عقل وخرد ووجدان سالم بشری؛ دوباره آنرا بخودتان برمیگردانم واگر اظهار سپاس وشکران نمودید بالمقابل من نیز ازشما متشکر خواهم بود. اما به هیچ صورتی از اظهار حق وحقیقتی که برای خودم ثابت گردیده است رو گردان نیستم وهرگز دربرابر هیچ دشنام وتهدیدی سرخم نمیکنم ودربرابر هیچ متملق وچاپلوسی سرتسلیم فرود نمی آورم. از مخالف خود؛ نیز توقع دارم که یا باید قناعت بدهد ویا قناعت نماید. مجامله وتملق وچرب زبانی و رئا کاری درقاموس من راه ندارد. با اشخاص رئا کار وفریبکار ازنوع گلبدینی آن سخت مخالف هستم. زیرا برای بنده بحیث یک انسانی که در درون حوادث چند دههء اخیر بزرگ شده ام؛ عین الیقین وحق الیقین ثابت گردیده است که در میان همهء احزاب وتنظیم های سیاسی از چپ گرفته تا راست افراطی؛ رئا کار ترین وسالوس ترین تنظیم اسلامگرا؛ همانا پیروان گلبدین می باشند؛ این حزب ؛ منشا وتهداب آن براساس تفرقه ورئا کاری نهاده شده است؛ اعضای این حزب از رهبر مفعولش گرفته تا پائین ترین عضو آن همه دارای کرکتر واخلاق واحد می باشند؛ هیچ انسان مسلمان وعاقل وباعزت وبا آبروی درین حزب پیدا نمیشود که با برنامه های تگ روانهء یک شخص عقده ایی؛ مفعول و خود پسند وخود رأی چون گلبدین همنوائی نشان دهد.
  همان استاد فرید تاجیک تباری که سالها درصف گلبدین شمشیر زده بود؛ بعداز تسلط طالبان به کابل از عمر رفتهء خویش درین حزب مانند سگ پشیمان بود که خودم شاهد آن بوده ام. همان کریم قره باغ را خودم ازنزدیک دیده بودم که بعداز تسلط طالبان ازراه چترال وگرمچشمهء بدخشانات درسرد ترین روزهای فصل زمیستان سال 1998 میلادی؛ همراه با قوماندان الماس دوباره به دامن مسعود قهرمان پناه آوردند؛ اگر کریم قره باغ اش زنده نیست همین قوماندان الماس اش زنده است؛ بروید از وی بپرسید که گلبدین چگونه شخصیتی است؛ او برای تان چه میگوید. اشخاصی که دارای کرکتر نسبتا انسانی وغیر ازکرکتر گلبدینی بوده اند بمرور زمان ازین حزب فاصله گرفته اند؛ ولی بعدا به شکل مافیایی وخیلی مرموز آن ازبین رفته اند.
  حزب اسلامی؛ یگانه حزب اسلامگرای افغانستان است که از بدو انشعابش از بطن جمعیت اسلامی به شاخه ها وگروه های خورد وکوچک تقسیم گردیده است. ازمولوی خالص گرفته تا قاضی امین وقاد وتا مولوی نصرالله منصور تا مولوی جقانی ومولوی جمیل الرحمن ومولوی ذاکری ومزمل ومحمد امین فروتن وکریاب وغیره همهء این اشخاص کسانی بودند که دیگر تاب وتحمل رهبری یک شخص مفعول وبداخلاق ورئاکار ودرعین جاهلی چون گلبدین را نیاوردند؛ ناگزیر همهء شان جدا جدا وعلیحده با سازمان استخبارات نظامی پاکستان وصل گردیدند وهمه یکجایی سر درآخور آن سازمان جهنمی گذاشتند. ترور نمودن محمد امین فروتن درپشاور وزخمی شدن او وبعد پناهنده شدنش درکشور هالند یکی از مواردیست که میتواند ادعای بنده را ثابت سازد.
  بناء نزد من بیدار قره باغ ویا شما وهرکسی دیگر که بخواهد از زیرریش خواننده گان خرسوار بگذارد، من برای اوهرگز این اجازه را نمیدهم تا اززیر ریش من خرسوار تیر شود؛ آنهم از آدرس مردم قره باغ وشمالی وکوهدامن. ازین ناحیه برای تان اطمئنان میدهم که بعدازین هرچرند وپرندی که در ستایش گلبدین مفعول یا عمر داوودزی مفعول ازقلم شما ببینم آنرا زیر نقد گرفته وحقیققت را بیان میکنم. واما بادوست عزیز بامداد!
  بامداد گرامی!
  میدانم که تا مغز استخوان خلقی تشریف دارید وشاید هم ازنظر قومی به ایل جلیل افغان یعنی ایل ( خر) تعلق داشته باشید، ولی این را بدانید که جنایات سازمان یافته با جنایات جنگی اززمین تا آسمان فرق دارد.
  من درین ادعای شما که افراد سیاف بزرگترین جنایات بشری را در زمان راکت پرانی های گلبدین علیه شهروندان کابل مرتکب شده اند شک ندارم؛ اما آنچه را که رفقای خلقی شما انجام داده اند؛ عمل آگاهانه وسازمان یافته بوده ومی باشد. یعنی اینکه بعداز بصدا درآمدن شیپور نحس کودتای هفت ثور شما؛ هرخلقی ازتره کی گرفته تا پائین ترین عضو آن حتی درقریه ها ودهات؛ صلاحیت بندی کردن؛ تحقیق نمودن ؛ استنطاق نمودن بوسیلهء شکنجه وبالاخره اعدام صحرایی را دارا بودند. در اولین بیانیهء نورمحمد تره کی؛ زیر عنوان جهاد علیه اخوان الشیاطین؛ همهء اعضای حزب موظف گردیدند تا مسلح گرددند؛ وبرای دفاع از حاکمیت حزب خلق برای قلع وقمع نمودن دشمنان حزب به قریه ها ودهات رفته وتصفیه های خونین واعدامهای صحرایی را براه بیندازند.
  شعار آنروز خلقی ها این بود: هرکی درتاریکی توطئه میکند درتاریکی باید کشته شود؛ جهاد علیه اخوان الشیاطین.
  روی این مطلب کاریکه رفقای خلقی شما دروقت وزمانش انجام داده اند مستلزم هیچ نوع اگر ومگر نیست؛ هرکی خلقی بوده است وقدرت وصلاحیتی داشته است ؛ حتما درقتل وشکنجه وبندی نمودن افراد بیدفاع سهم گرفته است. اما از آن زمان تا کنون بسیار وقت گذشته است؛ بدون شک بسیاری از خلقی ها خودشان را زیر نامهای مستعار پنهان کرده اند. بسیاریها حتی خودشان را در اروپا کلینر ودریور معرفی کرده اند؛ درشهرمالموی سویدن؛ به ده ها خلقی؛ پروندهء غلط داده است وازخلقی بودنشان در ادارهء مهاجرت منکر شده اند.
  عبدالنبی الهام خلقی؛ حکمت الله مجنون خلقی؛ محمد آقا شیرزاد کوچی خلقی وچند تای دیگر ازشهرمالموی سویدن به هلمند وکابل وننگرهار برگشت نموده اند ومیخواهند تا بار دیگر بحیث یک جریان نوین مطرح گردند وگناهان همرزمان سابق شان فراموش تاریخ گردد. اینها برای سازماندهی مجدد افراد واعضای سابق جناح خلق؛ بیشترمسایل قومی وپشتونوالی را وسیله ساخته اند. بنام پشتون واچکزی وعلیزی؛ غلجایی این بار میخواهند برای پشتونها بگویند که آنها بخاطر پشتون بودنشان قربانی توطئه های داخلی وخارجی قرار گرفته اند.
  اینکه شما گفته اید که اعضای حزب اسلامی وبعضی مائوویستها درهولند علیه رفقای شما اقامهء دعوا کرده اند وشهادت دروغ ارائه کرده اند؛ سخن تان بی اساس است.
  زیرا حزب اسلامی خودش درجرایم خلقی ها شریک است؛ گلبدین حکمتیار متحد استراتیژیک خلقی ها شمرده میشود؛ او بحیث یک عنصر قومگرا وفاشیست که در سطح رهبری این حزب قرار دارد؛ درمیان تمام رهبران تنظیمهای جهادی اولین رهبر یک حزب جهادی بود که بخاطر پشتون بودن؛ خلقی های جنایتکار را به آغوش باز پذیرفت وحتی مریم جان دخترش را زیر پای پسرجوان یکی ازهمین صاحبمنصبان خلقی تازه وارد انداخت وا ورا به دامادی خود پذیرفت ولی دیری نگذشت که آن پیوند به طلاق منجر گردید و آن جوان خوش لباس خلقی ؛ دختر گلبدین را طلاق داد وبه یکی از کشور اروپایی همراه با پدر ومادرش پناهنده شد وبعدا مریم جان درعقده نکاح یک شوهر پاکستانی درآمد.
  .
  بناء هیچگاهی بی خریطه فیر نکنید؛ مائوویستها نیز باخلقی ها همیشه سمپاتی دارند؛ ودرزمان خلقی ها همین مائوویست ها بودند که علیه پرچمی وطرفداران زنده یاد ببرک کارمل با سازمان استخباراتی ( کام) امین همکاری استخباراتی داشتند وبه صدها پرچمی تاجیک وپشتون وازبیک وهزاره از دم تیغ جلادان خلقی گذشتند..

 • از همه اول به دوستان عزیز سلام:
  بعد ازان که از رسانها کشورمان خبر یک تعداد اسناد ومعلومات درمورد قتل عام افغانها ازطرف کمونیستهای وحشی وجنایتکار راشنیدم واقعه به حیث یک انسان مسلمان زیاد حیرت زده ومتاسف شدیم وازین جا پیام تسلیت خودرابه خانوادها این مبارزان ودوستان عزیزان تقدیم میکنم ازبارگاه الله متعال برایشان صبرجمیل میخواهم وبه شهدا جنت برین وفردوس را میخواهیم وازحکومت اسلامی افغانیستان خواستار به شدت محکمه انها به جزاه اعمال شان هستم و میخواهیم که این بدبختان را از صحنه سیاسی کشور خارج کند.

  آنلاین : http://kabulpress

 • هیچ یک ازین شهدا نه اخوانی بودند و نه شوله یی و نه هم مربوط کدام حزب وسازمانی دیگری -
  حفیظ لعین خودش میگفت که کمونیستی را درکشور با یک ملیون نفر پیاده مینماید و با این کارش - امپریالیزم انگشت به دهان میگذارد/
  اخوانی سیاف بود که - توسط امین جلاد از زندان بیرون کشیده شد -

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس