صفحه نخست > خبر و گزارش > تنها داکتر بشردوست می تواند بازی های کثیف انتخاباتی را بر هم زند؛ از او (…)

تنها داکتر بشردوست می تواند بازی های کثیف انتخاباتی را بر هم زند؛ از او بخواهیم وارد رقابت ها شود!

همانگونه که از او می خواهیم وارد رقابت ها شود، از او نیز در رقابت ها حمایت کامل کنیم.
کامران میرهزار
جمعه 27 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

امیدوارم در روزهای باقی مانده برای ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری احتمالی سال آينده، داکتر رمضان بشردوست نامزدی خود را در انتخابات اعلام کند و پای به عرصه ی رقابت ها بگذارد تا بازی های کثیف انتخاباتی، صدای اکثریت خاموش را متلاشی نکند. همانگونه که از او می خواهیم وارد رقابت ها شود، از او نیز در رقابت ها حمایت کامل کنیم.
مردم صلح، آبادی و آزادی می خواهند و از میان مجموعه چهره های سیاسی موجود، تنها داکتر رمضان بشردوست است که توان پاسخ به این خواست همگانی را دارد. در آخرین صحبتی که با داکتر بشردوست داشتم، او هنوز تصمیم قطعی در مورد نگرفته است. ممکن است تصمیم به وارد شدن به کارزارهای انتخاباتی بگیرد و ممکن نه. با این وجود او همین اکنون رای بیش از 100 هزار تن را برای شروع کارزار انتخاباتی در اختیار دارد.

افغانستان در تاریخ خود چهره های مختلف سیاسی داشته که جز عده ای اندک، بیشتر آنان مقابل خواست همگانی حرکت کرده اند و نتیجه ی رقابت ها و تنش های آنان چیزی جز دوزخی نیست که ما امروز افغانستان می نامیمش. در این دوزخ همه نوع جنایات شدید ضد بشری روی داده و این جنایات در حد و اندازه ی خود همچنان ادامه دارد.

در بازی های انتخاباتی که از چندی پیش شروع شده، همه بخوبی می بینیم که چگونه مدعیان ریاست جمهوری و معاونت ریاست جمهوری، از نام مردم به نام قوم و گروه و تنظیم استفاده کرده و آرای مردم را در بازی های کثیف انتخاباتی معامله می کنند. بیشتر این دلالان رای مردم نیز یا متهم نقض حقوق بشر هستند و یا سرتا پای در اختلاس و فساد غرق اند و یا بازیچه ای در دست استخبارات منطقه ای و بین المللی می باشند.

در این بین نمی توان شخصیت فراگیر و مردمی همچون بشردوست را یافت که متهم به نقض حقوق بشر نباشد؛ در قاچاق مواد مخدر شریک نباشد؛ در اختلاس و چور و چپاول دارایی های عمومی دست نداشته باشد؛ از نام قوم و زبان و مذهب برای قدرت و منفعت شخصی استفاده نکند و معتقد به برابری و آزادی برای همه باشد.

می دانم در انتخابات ریاست جمهوری مانند قبل، فساد و تقلب گسترده خواهد بود و فساد و تقلب نیز از مدتی پیش آغاز شده است. با این وجود معتقدم که ورود داکتر بشردوست به رقابت ها می تواند در مجموع کردن صدای اکثریت خاموش تاثیر قابل توجه بگذارد و بیرق عدالت خواهی و آزادی خواهی همچنان افراشته باشد.

گالری عکس

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان

شاعر و متخصص سیستم های معلوماتی
سردبیر و ناشر کابل پرس?
هزاره از هزارستان

آنلاین :

Work and Poetry

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آری بشر دوست یگانه فرد سزاوار برای کاندید زیاست جمهوری میباشد, در انتخابات قبلی هم برنده واقعی بشر دوست بود مگر تقلب کاری های کرزی و عبداله مربع یکبار دیگر خاین بودن آنها را درخشنده تر ساخت . گر چه ایمان دارم که تقلب کاری از همین فغلآ آغاز گردیده مگر برای تاریخ افغانستان باید یادگار بماند که افراد مترقی و آزادیخواه و چهره های اصیل سیاسی در افغانستان وجود داشته است ؛ چون وابسته به هیچ کشوری نبوده است که رای را در مقابل پول خارجی ها خریداری نماید , مگر با آنهم رای اکثریت را برده اند مگر تقلب جنایتکاران مانع رسیدن افراد آزادی خواه و مترقی در عرصه سیاسی گردیده است . در هر دوره بشر دوست از فامیل ما 30 تا 35 رای دریافت نموده است , برگ سبز تحفه درویش اینبار هم خدمت بشر دوست تقدیم است .

  سجاد فرانسه

 • ما واقعاً به شخصیت چون داکتر رمضان بشردوست نماد وحدت ملی افغانستان افتخار نموده و حمایت میکنیم و دلیل از حمایت اینکه ایشان نه شامل کدام حذب هست نه مظنون در قاچاق مواد مخدر, مافیای زمین ویا قومندان سالاری. و جناب بشردوست یگانه شخص شایسته ریاست جمهوری آینده می باشد.
  با تشکر
  سیر هاشمی
  کابل- افغانستان

 • اگر خواهان صلح و ثبات در کشور هستید، از کاندیداتوری زلمی خلیل زاد این سیاست مدار کار کشته و بین المللی حمایت کنید. کار را باید به اهل کار سپرد.

 • بشر دوست لیاقت مدیریت یک مکتب را ندارد چه رسد به مقام ریاست جمهوری. بقه و یخمالک . یا به قول معروف نجاری کار بوزینه نیست. چشم این مردم را قوم پرستی کور ساخته است. از یک پر کاه کوه ساخته اند.بشردوست دلقکی است بی کفایت که در خیالات خود زندگی میکند.

 • hech imkani ujod nadorad ki bashar dost odami hoshyaer dashad dar toli 12 sol musli robah dar baini shagalho af af mekonad af afi on hech natijai nadodast agar odami hoshyaer doshad dar zamiston dar kucha khaima namezanad man fikr meknamki o besawodast odami siyaesiba raqami bashardost nameboshad gif ,jpg,png

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس