صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > دستور دهید فیلتر کابل پرس برداشته شود؛ نامه سرگشاده سردبیر کابل پرس به رییس (…)

دستور دهید فیلتر کابل پرس برداشته شود؛ نامه سرگشاده سردبیر کابل پرس به رییس جمهوری ایران

کامران میرهزار
جمعه 27 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

رییس جمهور محترم ایران، آقای داکتر حسن روحانی

از ماه دسامبر سال 2009 میلادی، سایت خبری، تحلیلی و انتقادی کابل پرس? (www.kabulpress.org) و سایت های آينه ای آن در ایران فیلتر شده است. از این تاریخ، هزاران خواننده ای که داشتیم و هزاران خواننده ای که در این مدت می توانستند خوانند ما باشند، از دسترسی مستقیم به این رسانه ی آزاد محروم شدند. دسترسی به گردش آزاد معلومات و منابع، حق طبیعی همه ی انسان هاست و مردم ایران نیز مانند سایر مردم در نقاط دیگر حق دسترسی آزاد را به کابل پرس دارند.

با توجه به سخنان شما در کمپاین های انتخاباتی تان و پس از آن، از شما می خواهم دستور دهید، فیلتر کابل پرس هر چه زودتر برداشته شود.

با احترام
کامران میرهزار
سردبیر و ناشر سایت خبری، تحلیلی و انتقادی کابل پرس

شاعر و متخصص سیستم های معلوماتی
سردبیر و ناشر کابل پرس?
هزاره از هزارستان

آنلاین :

Work and Poetry

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • گویند: تا نباشد چوب تر، فرمان نبرد گاو خر! تغیر صدو هشتاد درجه ای سیاست جمهوری اسلامی، سخنان گرم و نرم آخوند رحمانی در نیویورک، نرمش قهرمانانه (جام زهر دیگر) آخوند خامنه ای حاصل سمبه پر زور(تحریم های کمر شکن) کشورهای غربی است.

 • نامه سر پریده ی امرالله صالح به میخکوب محقق
  حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در نامه ی سرگشاده یی دلایل پیوستن خویش به اعتلاف ملی را توضیح داده و در قسمتی از آن گفته است که " امرالله صالح پایگاه قوی اجتماعی ندارد و فقط در تهمت زدن مهارت دارد".
  جناب استاد محقق : چند تا دلیلی که به برداشت شما من پایگاه اجتماعی قوی ندارم عبارتند از :
  من مانند شما لقب تقلبی استادی ندارم. من مانند شما تلویزیونی که مصارف آنتن هایش را یک سازمان استخباراتی و معاش مامورین اش را سازمان استخباراتی دیگر بدهد ندارم. من قبل از گرفتن تصمیم های سیاسی به سه کشور همسایه سفر نمی کنم. من پیمان هایم را با متحدین ام در سفارت خانه ها و مهمانخانه های استخباراتی در کشور های همسایه نه بلکه در شهر کابل می بندم. از ذکر ملاقات های تاریک با خارجی های شرقی و غربی بخاطر چانه زنی بر سرنوشت کشورم پرهیز و شرم میکنم برخلاف شما که آنرا معیار اساس و معیار بلی و نخیر در انتخاب تان قرار میدهید.

  در محفل یاد بود از شهید عبدالعلی مزاری در شهر کابل که من به دعوت شما اشتراک کرده بودم بانویی از سرزمین اسیر در انزوا، مظلومیت، فقر و طبیعت خشن یعنی مناطق مرکزی کشورم که شما ادعای نماینده گی آنرا دارید شعری را به خوانش گرفت که اشکم را جاری ساخت. او گفت : آی مزاری .... ای بابای زحمت کشان و ریسمان بدوشان برخیز که آرمانت را معامله کردند. اگر من جای شما بودم در آن مجلس آب میشدم. من مانند شما قصر چهار منزله در کابل و مزار شریف ندارم و اگر چیزی هم دارم حاضرم آنرا به ملت و حوزه سیاسی و فکری ام حساب دهم.
  من بخاطر آرمانی که دارم به صورت مدنی و قانون مند آن مبارزه میکنم و زد و بند مخفی با کسی ندارم. این معاون شما بود که با اسناد جاسوسی با ( آی اس آی ) دستگیر شد و اگر سیاست تضرع و دستبوسی شما به ارگ نمی بود او باید زندانی میشد.
  جناب محترم یادتان رفته وقتی من راجع به سیاست جمهوری اسلامی ایران مقاله یی نوشتم شما در مجلس به من گفتید : او برادر با کسیکه آب و نان و خرچی ما را میدهد چه غرض داری. شما بر من تهمت بسته اید که من تنها تهمت بستن را یاد دارم. حالا اگر این حرف ها نیز تهمت است پس ستره محکمه از خانه هردوی ما زیاد دور نیست. من اگر پایگاهی دارم یا ندارم اعتقادم به آرمانها ، ارزشها و حقوق انسانها در موقف گیری های علنی و حریم خصوصی ام یکی است. من پابند اخلاق اسلامی و وطنی خود استم و نمیخواهم ازین بشتر به این قسمت بپردازم. من قبل از نوشتن این سطر ها ساعت ها از طرق مختلف از شما خواستم که به عرف افغانی حرمت بگذارید و بخاطر نان و نمکی با هم داشته ایم دشنام نامه تان را دور سازید که نکردید. اگر من خاموش می نشستم همان لقب ننگین معامله گری بر من نیز مصداق می یافت.
  مقاله شما را من از دید محتوایی نمیخواهم به بررسی بگیرم ورنه در هر سطر آن بوی تفرقه ، سیاست معامله محور و متکی به دستور خارجی به گفته خودتان شرقی و غربی به مشام میرسد. خدا ملت افغانستان را در حفظ خود داشته باشد.

 • نه جانم سنگ شکن تاثیر تحریم های غربی کمر شکن نبود بلکه خود نفر نتوانست راکت اتومی بسازد و انرا نگهداری نماید. نخل دگر است انکه گهر می بندد.

 • اصلا از حاکمان بی مایه ایرانی بسیار بدم می اید ... خامنه ای گفت که نرمش قهرمانانه ای ...... ای بابا ملت ایران از این اقا به شدت نفرت دارد و همچنین علمای ایران هکذا .....این دروغگو به هزار فریب خود را رهبر قلمداد کرده و قدرت را غصب کرده و پول و و وقت و سرمایه ایران را برباد دادو حالا به صورت خود سر با غربی ها اشتی کرد .... مرتیکه تو که زور نداشتی چرا با غربی ها وارد جنجال شدی تو مشاورین کودن خود را زود بر طرف کن ..... عجب دنیای شده اقای رفسنجانی و بزرگان دیگر را زیر نظر گرفته اند تا خامنه ای بی عقل سرمایه ایران را حیف و میل کندو امور را به پسر خود بسپارد..... مهاجرین افغان را به جنگ سوریه فرستادند و به فامیل های شان تابعیت ایرانی دادند تا سر و صدا نکنند و مایه شرمساری نگردد

 • میرهزار صاحب هم به نظر میرسد که فریب حرفهای گول زننده آخوند بی کله روحانی را خورده که شادی مرگک شده برایش نامه فرستاده است.

  با آمدن روحانی در ماهیت قبیح و بویناک دستگاه «ولایت فقیه» کوچکترین تغییری نیامده است. این دستگاه عصر حجری دیگر به چتلی بدل شده و شایسته تف و نفرین است و بس.

  نامه فرستادن به روحانی کثیف که از قاتلان مردم ایران است، توهین به میلیونها ایرانی است.

 • از دولت افغانستان نیز خواهش می کنم تا این سایت قوم پرست را حک نماید

 • زمانیکه انترنت به روی همه ملت ایران مسدود است ، و آحاد ملت از استفاده فیس بوک و تویتر محروم اند ، زمانیکه بسیجی ها و پاسداران مزدور ، هزاران دیش آنتن مردم ایران را از بالای بام ها بر روی جاده پرت می کنند و در مقابل چشم های نگران مردم ، تراکتور ها و بلدوزر این صفحات مدور حلبی را له و لورده می نمایند ، زمانیکه صد ها وبلاگ نویس ایرانی به سرنوشت ستار بهشتی دچار می شوند و ... تقاضای « افغانان پدرسوخته » از این شیخ حسن ها چه معنی دارد ؟ این صد ها هزار دالری که همه ساله احمدی نژادی ها تا به امروز به حامد کرزی میداده و میدهند ، بابت فروش آب هیلمند بوده و است . این سایت شما به « بیت رهبری » که یک تخم هم نمیدهد .
  زوق زده نشویم ، ها ...

 • سلام به ملتهای برادر ایران وافغانستان - من یک چیزی میگم اما شمارا به خدا قسم خنده نکنید مرا . من درطول انقلاب همگی را باور داشتم ولی دراین اواخر به یک نتیجه رسیدم . از وقتیکه اینترنت وماهواره بیشتر رایج شده خیلی از بزرگ مردهای دنیاهم سر آسیمه شدند - من با خودم میگویم چرا فیلتر چرا سانسور ؟؟؟ جناب آقای محترم تو که از شیر هم پاکتری با سانسوروفیلتر جلو چه چیز را میخواهی بگیری؟؟؟ تو که چیزی برای پنهان کردن داری تو که حق حق وحق هستی بگذار اگر درحق تو تبلیغات کنند بیشتر حق بودن تو وناحق بودن مخالفانت ثابت میشود . اگر هرقدر هم بر حق باشی ودست به سانسور وفیلتر بزنی مردم چه که حتی طرفداران خودت بالایت شک میکنند چراکه میگویند . آنانرا که حساب پاک است از محاسب چه باک است ؟؟ هرکسی که درحق تان مقاله نوشت من مطمینم که خدا به شما قدرت بلاغت وفصاحت آنچنانی داده که بتوانید جوابش را کنار انتقادش بگذارید تا همه مردم ببینند ومخالفین تان بیشتر خجالت بکشند . بلا از سر ملت ایران به دور باد - درپایان یک تشکر خوب از کامران میرهزار بابت ایجاد همچین سایتش که همه میتوانند نظرات ودرد دلهایشانرا بدون سانسوردرج ونشر کنند . موفق وموید باشید

 • با سلام خدمت تمامی بلند فکران و کوته بینان
  این آقایی که شما در موردشان اینطور حرف میزنید رهبر و سرور ماست و مردم ایران جانشان را فدای رهبرشان میکنند و اگر راهنماییها و فرمایشات ایشان نبود چه بسا در ایران هم مثل کشور شما نا امنی و کشت و کشار بیداد میکرد و شاید اگر افغانستان هم یک رهبر مقتدر و دانا داشت از گمراهی و هرج و مرج در می آمد. از اینکه بعضی از سایتها فیلتر است خدا را شاکریم چون بیشترشان در فکر تفرقه انداختن بین مردم و گمراهی جامعه هستند که به نحوی باید جلو آنها گرفته شود نه اینکه ایستاد و تماشا کرد ، شما معمولا جلو یک خرابکار ، ویروس ، بیماری یا هرچیز دیگری را میگیرید یا اینکه میگذارید بیاید و هرکار که بخواهد انجام دهد؟ در ضمن بسیاری از مردم به محض اینکه چیزی بشنوند باور میکنند و یا اینکه فکر میکنند دانشمندند یک چیز را برای خود تفسیر کرده و چیزی را که خود از آن میفهمند به دیگران میگویند حال چه صحیح باشد یا نا صحیح.
  دلیل اینکه بعضی از برادران افغان مردم ایران را نژاد پرست نامیده اند نمیدانم چیست ولی باید بگویم که یا از خدا نمیترسند و یا اینکه خدا را قبول ندارند که به یک ملت تهمت میزنند. نمیدانم مشکل شما چیست اما میدانم همه انسانها انسانند مذاهب مختلف است قبایل متفاوتند اما وحدت چیزی است که باعث پیشرفت میشود و اگر میان شما وحدت نباشد همه بر شما مسلط میشود. نمیدانم چرا شما اکثرا درباره پشتو و شیعه و... بحث و جدال میکنید اگر خیلی مشکل دارید بهتر است مطالعه کنید البته مطالعه درست نه اینکه هرکسی هرچیزی گفت یا هرجایی هرچیزی نوشته را باور کنید حقیقت و راه یکیست و راه میانبری در کار نیست.
  ببخشید اگر زیاد حرف زدم چون نوشته های شما را دیدم بر خود واجب دیدم آنچه که لازم است را بگویم
  باتشکر

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس