صفحه نخست > خبر و گزارش > فراخوان به شرکت در تظاهرات دفاع از حقوق پناهجویان افغانستانی

فراخوان به شرکت در تظاهرات دفاع از حقوق پناهجویان افغانستانی

امروز صد ها تن از هموطنان مهاجر ما که در زندان های کشورهای اروپایی به خاطر سیاست های غلط وزارت مهاجرین و دولت افغانستان به سر می برند منتظر کمک و همیاری شما می باشند. 32 هزار مهاجردر استرالیا که قبلا اجازه موقت زندگی را دریافت کرده بودند وتعداد زیادی از آنها را هموطنان ما تشکیل می دهند حالا با تصویب قانون جدید در این کشور امکان دارد دوباره به کمپ های تحقیر آمیز و زندان فرستاده شوند و بعد از آن نیز تعداد زیادی از انها دپورت خواهند شد. به همین شکل صد ها نفر در کشورهای اروپایی در مراکز دپورت به سر می برندو شما با شرکت در این تظاهرات و نه گفتن به سیاست ضد انسانی دولت افغانستان و کشورهای اروپایی و استرالیا کمکی بزرگی به این هموطنان تان می کنید .
kawa gharji
چهار شنبه 6 نوامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هموطنان عزیز!
چنانکه می دانید هر روزه خبرهای در مورد بدرفتاری با پناهجویان و مهاجرین افغانستانی در کشورهای مختلف از ایران و پاکستان گرفته تا اروپا و استرالیا از طریق رسانه های مختلف به نشر می رسد.
فشارواعمال غیر انسانی توسط کشورهای اروپایی و استرالیا در این اواخر برمهاجرینی که با هزار مصیبت خود را به این کشورها رسانیده است هر روز شدت بیشتری می گیرد و این کشورها با اعمال سیاست های تبعیض آمیز یک جنگ تمام عیار را علیه پناهجویان به راه انداخته اند.

با وجود بلند رفتن آمار قتل غیر نظامیان توسط طالبان و دیگر گروه های مسلح، نا امنی روز افزون، بیکاری و بی سرنوشتی هزاران مهاجری که از کشورهای ایران و پاکستان به افغانستان برگشته اند، کشورهای اروپایی و استرالیا سیاست دپورت این پناهجویان را به شدت تعقیب می کنند و روزانه ده ها نفر از این پناهجویان به کابل دپورت می شوند.
همین حالا قرارگزارش ها صد ها تن ازمهاجرین افغانستانی در زندان های انفرادی ومراکزدپورت کشورهای اروپایی در بدترین وضعیت به سر می برند. اعمال فشار بر خانواده های این پناهجویان، ایجاد فشار های روانی و جسمی کار هر روزه این دولت ها در قبال پناهجویان هموطن ماست .
قوانینی را که دولت های اروپایی و استرالیا در این اواخر به تصویب رسانیده اند تحمیل هر چی بیشتر بی حقوقی و وضعیت ناگوار برای پناهجویان افغانستان در پی داشته و موجب اعتراض های زیادی در خود این کشورها توسط مهاجرین شده اند.

اعتصاب مهاجرین در سویدن؛ تظاهرات در ناروی، اعتصاب و تظاهرات در بلژیک و هالند و استرالیا تاثیر زیادی بر وضعیت این پناهجویان نگذاشته که دلایل مختلفی دارد که دو دلیل عمده آن را ما در اینجا خاطر نشان می کنیم .
1- کشورهای اروپایی با اقدامات غیر انسانی شان علیه پناهجویان می خواهند بار بحران سیستم سرمایه داری را بر دوش پناهجویان بگذارند و طوری جلوه دهند که این پناهجویان استند که موجب این بحران شده اند تا بدین وسیله از زیر بار مسولیت شانه خالی کنند.
2- وزارت مهاجرین دولت افغانستان با بعضی از این کشورها توافق نامه های را به امضا رسانیده اند که به اساس آن می توانند پناهجویان را به جبر دپورت کنند. اسناد و مدارکی وجود دارد که نشان می دهد در این چند ماه گذشته پناهجویانی از کشورهای مثل ناروی و سویدن به افغانستان دپورت شده اند که حتی مدارک سفرو تصدیق هویت با خود نداشته اند و پلیس فرودگاه کابل با گرفتن رشوه این پناهجویان را از پلیس آن کشور ها تحویل گرفته اند. در بین این مهاجرین دپورت شده کسانی استند که اصلا تابعیت افغانستان را ندارند و از کشورهای مثل پاکستان و ایران بوده اند.
توافق نامه وزارت مهاجرین دولت افغانستان در حالی با این کشورها به امضا رسیده که این وزارت همین حالا نتوانسته است کوچکترین امکاناتی را برای مهاجرینی که از کشور های ایران و پاکستان رد مرز شده اند فراهم کنند . بسیاری از این مهاجرین رد مرز شده از پاکستان و ایران در بدترین شرایط در زیر خیمه ها و بدون اب اشامیدنی و مکتب و مدرسه برای کودکان شان و هزاران مشکلات دیگر در گوشه گوشه کابل اسکان داده شده و زمستان سال گذشته چند کودک به اثر سرما جان شان را در مقابل چشم صد ها انجوی و موسسه ای که به نام کار برای پناهجویان و حقوق بشر در این کشور فعالیت می کنند از دست دادند.

در چنین شرایطی که دولت افغانستان در بسیاری از مناطق حاکمیت ندارد و سیاست مصالحه با طالبان را در پیش گرفته و طالبان نیز با بمب گذاری ها و حملات انتحاری به کشتار شان ادامه می دهند، امضای توافق نامه با کشورهای اروپایی و استرالیا برای بازگرداندن پناهجویان جفای بزرگی در حق خانواده های پناهجویان، پناهجویان و مردم افغانستان است.
مدافعین حقوق بشر، حقوق مهاجرین، فعالین مدنی و دانشحویان عزیز!
امروز صد ها تن از هموطنان مهاجر ما که در زندان های کشورهای اروپایی به خاطر سیاست های غلط وزارت مهاجرین و دولت افغانستان به سر می برند منتظر کمک و همیاری شما می باشند. 32 هزار مهاجردر استرالیا که قبلا اجازه موقت زندگی را دریافت کرده بودند وتعداد زیادی از آنها را هموطنان ما تشکیل می دهند حالا با تصویب قانون جدید در این کشور امکان دارد دوباره به کمپ های تحقیر آمیز و زندان فرستاده شوند و بعد از آن نیز تعداد زیادی از انها دپورت خواهند شد. به همین شکل صد ها نفر در کشورهای اروپایی در مراکز دپورت به سر می برندو شما با شرکت در این تظاهرات و نه گفتن به سیاست ضد انسانی دولت افغانستان و کشورهای اروپایی و استرالیا کمکی بزرگی به این هموطنان تان می کنید .
قرار است این تظاهرات پر شکوه با حضور شما در روز شنبه همزمان با استیضاح وزیر مهاجرین افغانستان برای پاسخ دهی به رسوایی های مالی و رشوت خوری در وزارت مهاجرین در مقابل پارلمان افغانستان برگذار شود.
بنا:
وعده ما روز شنبه 9 نوامبر ساعت 8 تا 10 صبح نزدیک پارلمان افغانستان

برای معلومات بیشتر به ایمیل آدرس azads11 yahoo.com و شماره تماس 0794874384 در تماس شوید !

گالری عکس

کاوه استم.
در کشورم اتفاق های می افتد که نمی توانم از کنار شان به بی تفاوتی رد شوم.
درس می خوانم. موسیقی می شنوم .

آنلاین :

http://www.kawagharji.wordpress.com

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • دپورت یا فرستادن دوباره یا فرستادن اجباری به وطن اصلی پناهندگان!!

 • آلهی ، برپدرهمه این فراریان خرکس لعنت .
  الهی کیر خر در کس مادر شان . مگه اینها ره مار گزیده ؟ گیرم که طالب خواهر و مادرشان را خواهد گایید . این جوانان کجا می گریزند ؟ تف بر پدر هر چه مادر گریز است ، الهی لعنت .
  حاجت به فراخوان نیست ، هر جا که این طایفۀ ناموس گریز را ببینم ، به دست خودم می کشم . به خدا به پیغمبر ...
  شما به این جسد های بی غیرت لات ببینید ، مادر وطن گریز ، بی ننگ بی غیرت . نفرین لعنت خدا ، اعوذ بالله من شیطان الرجیم .
  کجای این لاش های وطن گریز بی غیرت همدردی دارد ؟
  تو عجب خری والله .

 • آخریک ملت که نمی تواند فرار کند ، ملت ها به پا میخیزند ، قیام می کنند ، کشته می دهند و جهانی را زیر زبر کردن مکرر در مکرر . جهانی نو پدید آوردن .
  عجب محبت سنگینی از سقف دستان مهربان تان می چکد ، سیل شرمنده گی ما را با خود می برد

 • baran jana, kodam melat? hahhaahhah

 • اقای باران ، این حرف به شاآن شما نبود که نوشته اید،
  چونکه افغانستان را بلای افریدند که هیچ زنده جانی در ان در امان نیستند مردم به ناحق فرار را به قرار ترجع نمی دهند چونکه ارامش امنیت اسایش نیست
  کار به اهل کار سپرده نشده والی و جولی بی سواد با سواد همه با هم مکس شده تو نمی توانی تشخیص بدهی هیچ چیز سر جایش نست قدرت در دست
  اما تا وسیله که همان پول و قدرت مافیای است اگر در ان نباشی کارت زار است ، کسانکه فرار کرده دنبال یک زندگی ارام با صلع و ارامش هستند
  انسان از قانون و ملت و دولت چه می خواهند ، جز ارامش در فضای امنیت زندگی کردن دست هر کس توی جیب خودش باشد نه که ؟؟؟
  دوستان عزیز مردم از چاه به چوله نمی روند می خواهند زندگی ارام داشته باشد کسانیکه فرار می کنند از ظلم استبداد بی عدالتی تبعیض بی ناموسی ووو فرار می کنند نه از اینکه ! کی است که خانه اش را دوست نداشته باشد شما بمن بگوید حتی پرنده ها حشرات ووو .

 • این گپ کاملا غلط است که کشورهای اروپایی تحت تاثیر وزارت مهاجرین افغانستان افغانها را زندانی میکند ... اروپایی ها ذره ای به ما و وزارت های ما اهمیتی قایل نیستند بلکه حتی به دولت افغانستان دستور میدهند که قراردادهای مورد نظر اروپایی ها را اجرا کند ..... چرا نویسنده مقاله دروغ نویسی میکند اصلا دولت افغانستان دست نشانده همین خارجی ها است و انها هم افغانها را انسان نمیدانند و لهذا مهاجرین اش را زندانی و اخراج میکند شما بجای اینکه بر علیه اروپایی ها تظاهرات کنید چرا بر علیه افراد بی صلاحیت افغان مظاهره برا میندازید ؟ عقل نیست و جان به عذاب

 • The problem is afghanistan and its goverments. As long as people are not able to live in peace , they will try to go out from this country.

 • والله تعجب کردم که این باران گاهی به پیغمبر وخدا نفرت می کند وگاهی به اسم آنها قسم میخورد.
  وگاهی هم از اثر تکلیف روانی چرت وپرت ودشنام مینویسد کسانیکه نظریات این منحرف را خوانده باشد یاد داشت کند که نویسنده نیست بلکه یک آدم لاوبال وبی عقل ودیوانه است

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس