صفحه نخست > دیدگاه > مرگ شعر قبل از مرگ کرزی

مرگ شعر قبل از مرگ کرزی

مرگ شعر قبل از مرگ کرزی
فرشید هروی
شنبه 23 نوامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کرزی، درین ۱۲ سال جز عوام فریبی، گماشتن غارتگران مال وناموس به مناصب بزرگ دولتی،حیف و میل پول و هدایای جامعه جهانی، نشناختن حق ملت و پاسخگویی به اشغالگران ، دیگر کدام دستاورد را همراه خویش دارد؟

بقلم فرشید

حلیم تنویر مدیحه ای برای حاحد کرزی ساخته «احساساتی» ، مضحک و خررنگ کن. تنویر، این مشق نیمه شبان یک پسر بازیگوش را در رسانه « دعوت» منتشر کرده، زیرنام « ما همه در زندگی دوستت داریم ای رییس جمهور!»!
این ها گویا قلمبدستان ماهستند. این آقای مدیحه گراتفاقا لقب داکتر را هم یدک میکشد!گویا اینک عنعنه شده است که ما از جاسوسان مسند نشین ، مثل کرزی و داکترنجیب الله و... بزرگداشت کنیم !
کرزی، درین ۱۲ سال جز عوام فریبی، گماشتن غارتگران مال وناموس به مناصب بزرگ دولتی،حیف و میل پول و هدایای جامعه جهانی، نشناختن حق ملت و پاسخگویی به اشغالگران ، دیگر کدام دستاورد را همراه خویش دارد؟
این « مرد کوچک» کم از کم۱۲ سال از نازو نعمت برخوردار بوده، خرج دسترخوان خود رابود اید از ایرانی و امریکایی گرفته است !
آیا یک روز این « ایجنت» بیگانه ، فرصت آنرا داشته ات سری به باغ عمومی کابل، بزند و با خیل خیره کننده دست فروشان ، بساط اندازان ، کودکان پلاستیک فروش و گدایان ، احوالپرسی و مصحبه ای بکند؟
آیا این گندم نمای جو فروش، که سال ها به گریه ء مستمندان ، ریشخند زده، در هفته های آخر قدرت و ریاست، با ریختن چند قطره اشک و تظاهر به « شکسته نفسی»، تبدیل به یک « زعیم ملی» میشود؟
این گرگ، سال هاست که با گله آشناست!
مدح کرزی، آدم را رسوا میکند! مدح داکتر نجیب معدوم، آدمی را به یک خادیست خونریز ، تنزل مقام میدهد!
قلم باید در خدمت آزادگی و جوانمردی باشد ، نه ستایشگر ذلت و دنائت!
کاظم کاظمی که قلم و غزل را در خدمت آخوند خونریز، خامنه ای، گذاشت ، خویشتن را رسوای عالمیان کرد!
جناب تنویر، شما گویا از دست اندر کاران و هواداران فرهنگی حزب اسلامی حکمتیاربوده اید ،
آیا موقف کنونی شما، یعنی ستایش شاعرانه کرزی، حکمتیار را شرمنده ء دنیاو آخرت نمیکند؟
ایکاش قلمزنان ما در کنار آزادی و جوانمردی بودند، چون شاملو واخوان و نیما ، نه در جوار جانورانی چون حسین فخری ها و شاعرانی که برای خود لقب« استاد» تراشیده اند ، در کالیفرنیای امپریالیستی(!) لمیده اند و وقت عزیمت به کابل از سوی سپنتاها و رهین ها استقبال میشوند
گفته میشود جنابعالی ها قبلا اثری منتشر کرده اید زیر نام « ایکاش کرزی میبودم» و کرزی را مورد شماتت قرار داده بودید،پس چرا اکنون « خواب نما»شده اید؟

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • حلیم تنویر، از تربیت یافته گان حکمتیار و گویا اکنون پناهگزین کشور هالند است.تنویر، متهم به تبهکاری نیز است.در افغانستان، روشنفکر واقعی که از وسوسه نام ونان و شهرت طلبی وقدرتجویی، برکنا ر باشد بسیار اندک است.همه نان را به نرخ روز می خورند.جاسوسی برای بیگانه ، دست و دامن بسیاری از قلمزنان و « شاعران سرشناس» را آلوده است. وحید مژده و خبرچیی علنی اورابنگرید، این مشت، نمونه خروار است.
    علاوه بر امریکا و انگلیس، در حال حاضر، سفارت های ایران و پاکستان، کانون استخدام مخبر و ایجنت و کارگزار جاسوسی است. جاسوسان گاه به ستایش یکدیگر نیز می نشینند، برای هم محفل « بزرگداشت» می گیرند.حلیم تنویر، حسین فخری و... نمونه های ازین مضحکه اند.هم محمد محقق ، مداح دارد، هم اشرف غنی احمد زی،هم دوستم و هم مارشال قسیم فهیم و هم کرزی!
    حلقاتی در برون و داخل کشور، در صدد آن اند که کرزی را نیزبه « بابای ملت» تبدیل کنند!
    همان ها که اشرف غنی را « نابغه دهر» جلوه میدهند!
    در کشور ما که جنایتکار جنگی ، وزیر ووکیل و قاضی و دادستان است، «شاه شجاع کرزی»که یک جاسوس،یک دست نشانده،یک اپورچونیست مردم فریب است ، شاید فردا به عنوان« قهرمان ملی» معرفی شود.....

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس