صفحه نخست > خبر و گزارش > پیام افغانستانی های ساکن تورنتوی کانادا

پیام افغانستانی های ساکن تورنتوی کانادا

در پیوند به فاجعه ی شهادت سربازان پر افتخار ارتش ملی افغانستان در ولایت کنر.
حسين زاهدی
دوشنبه 3 مارچ 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پیام افغانستانی های ساکن تورنتوی کانادا
در پیوند به فاجعه ی شهادت سربازان پر افتخار ارتش ملی افغانستان در ولایت کنر.

جامعه ی افغانی تورنتوی کانادا با احساس درد و اندوه عمیق، از شهادت سربازان دلیر ارتش ملی در غازی آباد ولایت کنر توسط طالبان سیاه اندیش، دشمنان صلح، آزادی و استقلال افغانستان مراتب همدردی و غم شریکی خویش را به خانواده های شهیدان و تمام مردم افغانستان ابراز میدارد.

ما سیمای شیطانی سازمان استخبارت نظامی پاکستان (ISI) به وسیله ی عمال آن، گروه دهشت افگن طالبان را در عقب این رویداد تروریستی مشاهده میکنیم و بدین باوریم که دشمنان افغانستان تلاش دارند تا با راه اندازی همچو توطئه های بزدلانه اراده و خواست مردم افغانستان برای دفاع از استقلال، حاکمیت ملی و یکپارچگی کشور را به چالش بکشند.

ما از حامد کرزی رییس جمهور افغانستان میخواهیم که به رفتار مبهم و دو پهلو و مماشات با تروریستان و دشمنان صلح و آرامش کشور پایان بخشیده و با حرمت گذاری به جانبازیهای نیروی های امنیتی و دفاعی قاطعانه در کنار مردم افغانستان بی ایستد.

ما از فعالان سیاسی، نهادهای مدنی، رسانه های آزاد و کاربران شبکه های اجتماعی تقاضا میکنیم تا در جهت ایجاد جنبش مقاومت مدنی در مقیاس فراگیر و سراسری علیه پالیسی های مشکوک و حکومت افغانستان در قبال اوضاع جاری کشور، تلاش نموده و حرکت های اعتراضی پراگنده و انفرادی کنونی را در مسیر فراگیر و اثر گزار سوق دهند.

ما از تمام هم میهنان به هر قوم و قبیله و منطقه ی که تعلق دارند تقاضا میکنیم تا با حفظ همدلی و یکپارچگی ملی، چون مشت واحد و آهنین در برابر دشمنان صلح و آزادی، سازش ها و توطئه های عمال داخلی آنها بی ایستند و حمایت و پشتبانی خویش را از مدافعان کشور – نیروهای امنیتی و دفاعی هرچه بیشتر تقویت بخشند.
دوم مارچ 2014 تورنتو - کانادا

https://plus.google.com/u/0/ph...

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • شما همان « افغانستانی (!) های مقیم تورنتو هستید که برای دهم عاشورا و مرگ یک عرب که توسط یک هم تبار خویش ۱۰۰۰ سال قبل، کشته شد، نیز محفل عزاداری می گذارید و لباس مشکی ( لفظ ایرانی برای سیاه) بر تن می کنید!
  من ازان می ترسم که اگر به نکوهش اعمال خفتبار کرزی ، با شما جنابان همداستانی کنم، از زیر آستین آقای حسین جان زاهدی، یک کاغذ دیگر بدر آید، در ستایش « اهل جهاد و شریعت محمدی» و در ضمن برای حمایت از ریاست جمهوری « داکتر عبدالله» تحت فشار قرار گیرم!
  شاید بگوید« ده ، ده کجا ، درخت ها ده کجا؟»
  و من میگویم ، این اعلامیه ها ، مثل چوری زنان ، برای زینت است نه مقدمه ای یک جو همت!

 • با احترام به کار نیت خیر و مدنی دوستان, ایکاش در نصب کردن بیرق کانادا هم مدنی عمل میکرد و بیرق این سرزمین کبیر را که برای شان پناه داده به اندازه بیرق افغانستان در دیوار این وطن نصب میکرد. باز خیر است و باید گفت که کجای ما راست است که گردن ما راست باشد

 • با تشكر از فعاليت هاي افغانهاي خارج از كشور، بر حامد كرزي است نه صرفا به مسله چند مدافع وطن بپردازد بل در اين برهه از زمان بر كرزي است تا به طالبان اخطار بفرستد اينكه در صورت حاضر نشدن بر سر ميز مذاكره و توافق با حكومت فعلي افغانستان امكان ان ميرود كه قرار داد امنيتي افغانستان-امريكا در حكومت امريكايي بعدي امضا شود بعد از ان امريكايي ها داخل قرارگاه هاي خود شان خواهند ماند و طالبان هم در حد اكثر ٨ كيلو متري قرار گاه انها نزديك شده از بين خواهند رفت، اين جنگ ادامه خواهد يافت تا اينكه فقر داخلي، مرض و بد بختي هاي پلان شده ديگر بر سر قوم عمدتا پشتون بيايد، انگاه هست كه همه اقوام كشور بخصوص پشتون بدانند ادامه وضعيت به نفع قوم پشتون و قسما براي اقوام ديگر نميباشد، با گذر زمان بيشتر امريكا با داشتن ميدان جنگ در داخل كشور خوش و پشتون را سر جايش خواهند نشاند، جاي كه در طول تاريخ خود جبرا اختيار ننموده بودند، پس بر حكومت كرزي هست اخطاريه روز بد تر را به طالبان بفرستد تا مگر در اينده وضعيت براي شان بد تر نگردد.
  با احترام

 • به جواب کامنت 03.00 مورخ 4 مارچ شخص بی نام و دروغ گوی و طالب متعصب ناانسان نامسلمان ، کجا به اساس کدام احصاییه حکومات
  نالایق و دروغ گوی و متعصب افغانستان ، قوم عمدتأ پشتون است ؟؟؟ قوم پشتون اصلی نه پشتون پاکستانی ممکن حد اکثر 20 درصد نفوس
  افغانستان را تشکیل خواهند داد و بس

 • ناظر جان بدبختی های پلان شده بر سر قوم عمدتا پشتون در این جا قوم بلخصوص معنی میدهد. نه انچه که شما تصور نمودید.

 • مردم بیکار. اکثریت افغانهای مقیم کانادا نان مفت می خوردند و سر بار دولت استن. بهتر است بروید پشت کار و زندگی خود. اگر این قدر به فکر افغانستان استین بیایید همینجا زندگی کنید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس