صفحه نخست > دیدگاه > تاکتیک هایی برای مبارزه بدون خشونت

تاکتیک هایی برای مبارزه بدون خشونت

1
شنبه 21 جون 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

يك مبارزه موفق مدنى نيازمند استراتيژى و تاكتيك است. از تاكتيك هاى ذيل مى توان استفاده نمود.

١. بام خانه شما، تظاهرات و تحصن همين حالا اتفاق افتاده است، اما بام خانه شما مى تواند صحنه اى يكى از شكوهمندترين مبارزات مدنى تاريخ باشد. مردم مى توانند كه هفته يك و يا دو بار، هر شام بالاى خانه هاى شان بالا شوند "الله اكبر!" و "مرگ بر كرزى!" بگويند. اين فريادهاى شما مى تواند خواب را بر چشمان كرزى حرام كند و ارگ را به مفهوم واقعى كلمه بلرزاند. باتوجه به كوهستانى بودن كابل اين فريادها به آسانى در ميان آسمايى و شير دروازه و قوريغ مى پيچد و انعكاس وسيع خواهد داشت.

٢. هرتال، هرگاه احساس شود كه تظاهرات ممكن نيست، يك تكتيك مى تواند هرتال و خانه نشستن باشد. وقتى ميليونها شهروند در خانه هاى شان بنشينند اين خود نوعى اعتراض و تهديد عليه زمامداران متقلب و ديكتاتور است.

آرن موتر شما، مى توان اينگونه سازماندهى نماييد كه در روزهاى مشخص و ساعات مشخص از همه تقاضا نماييد كه آرن موترشان را به نشانه اعتراض به صدا بياورند.

٣. هنر، هنر مى تواند يك ابزار بسيار قدرتمند براى اعتراض باشد. مى توان از آوازخوان هاى متعهد و همسو دعوت نمود كه كنسرت هاى بزرگ اعتراضى برگزار نمايند. شاعران، نويسندگان، نقاشان، عكاسان و حتا خطاط ها نيز مى توانند از استعداد و ابزارهاى هنرى شان براى اعتراض و بيان خواسته هاى مدنى مردم استفاده كنند. بعضى هنرمندها ممكن است به دلايلى شغلى نتوانند با نام واقعى شان فعاليت كنند. اما با نامهاى مستعار هميشه زمينه مبارزه فراهم است.

٤. هجو و طنز، يك اعتراض مدنى الازما نبايد ابراز انزجار و خشم باشد. مى توان متقلب ها و ديكتاتورها را مسخره و هجو نيز نمود. در زبان انگليسى گاهگاهى اين كلمه Laughterism (laughter and activism) "خنده و فعاليت مدنى" براى اينكار استفاده ميشود. مى توان از طريق جوك، ديوار نويسى، كارتون و كاريكاتور متقلب ها را هجو و مسخره نمود. بعنوان مثال، مى توان در تظاهرات دهل آورد و بر صفحه دهل عكس كرزى و يا ساير متقلب ها را چاپ و يا رسم نمود و بر آن كوبيد. مى توان نام و عكس كرزى و ساير متقلب ها را بر بيرل كثافات رسم و ديوار نويسى نمود.

٥. برگزارى مسابقات هنرى-اعتراضى. مى توان شبهاى شعر براى هجو كرزى و ساير متقلب ها برپا نمود. مى توان يك مسابقه هنرى آنلاين براى عكسهاى فوتوشاپ شده متقلب ها راه اندازى نمود.

٦. سمبل، هر اعتراض مدنى نيازمند انتخاب يك سمبل است. بايد يك سمبل ديزاين و انتخاب نمود. ياد ما باشد كه هنگام تظاهرات و برگزارى كنسرت هاى اعتراضى هميشه شعار و سمبل جنبش اعتراضى حمل و در پس زمينه باشد.

٧. فشار وارد نمودن بر خايين داخلى و همسو با متقلب ها. در حاليكه احمدشاه مسعود قهرمان ملى و محبوب قلبهاست، احمد ضيا مسعود در حال تبديل شدن به يك خايين ملى است. مى توان با تظاهرات صلح آميز در اطراف خانه او و اطراف خانه كريم خليلى برآنها فشار آورد. همزمان با آن با آنعده از نويسنده هاى كه در جبهه تقلب قرارگرفته اند، رابطه آنلاين و فيسبوكى تانرا قطع نماييد. حالا زمان براى مبارزه است نه پاسخ گفتن به يك مشت آدمهاى حقير و بى آرمان.

٨. سازماندهى و خبر رسانى، تا حد ممكن بايد اين جنبش مدنى را سازمان يافته و منظم نگهداشت و بصورت روزانه، هفتگى و ماه وار از طريق اطلاعيه، اعلاميه، نشريه و بروشور خبررسانى بايد نمود. به ياد داشته باشيم كه پوشش خبرى، گزارش، عكس، آديو و ويديو بسيار بسيار مهم است. لااقل بايد پنجاه نفرى كه در اين زمينه ها وارد هستند مشخصا و سازمان يافته وظيفه بگيرد كه جريان جنش را پوشش بدهند. تا حالا اكثر گزارش ها آماتور و غير حرفه اى بوده است.
در ضمن فيلمسازانى كه در جستجوى سوژه هستند مى توانند از جريان جنبش مستند بسازند.

٩. مطلب و كامنت نوشتن براى رسانه هاى خارجى، اشرف غنى احمدزى در سه كشور امريكا، كانادا و انگلستان از طريق لابى يك كشور خاص با رسانه هاى چاپى آن كشور در تماس است. افراد تحصيل كرده و خارج ديده اى تيم اصلاحات بايد در اين زمينه وظيفه بگيرند و به شدت فعال باشند.
در كل نبايد مرعوب رسانه هاى خارجى شد. سرنوشت افغانستان در كوچه هاى كابل و قندهار و مزار شكل ميگيرد، نه در دفتر نيويارك تايمز و غيره.

١٠. ايجاد كميته ويژه براى حفاظت از جان رهبران و شخصيت هاى تيم اصلاحات و ايجاد سه حلقه رهبرى. زيرا، در صورتى كه رهبران طرازه اول اصلاحات قادر نباشند كه علنا در مبارزات شركت كنند بايد حلقه دوم و در صورت تكرار قضيه حلقه سوم رهبرى مبارزه را بعهده بگيرند و ادامه دهند.

١١. ايجاد دولت دموكراتيك موازى، هرگاه كرزى بخواهد از طريق تقلب فرد مورد نظرش را بر مردم تحميل نمايد، لازم است كه به فكر ايجاد يك دولت مردمى موازى باشيم. مراكز اين دولت موازى مى تواند مساجد باشد. اين دولت موازى مى تواند خدمات اجتماعى به مردم ارايه دهد و مانع نفوذ دولت روى كارآمده از تقلب باشد. همزمان با آن مى توان اردو، پليس و كارمندان دولتى را ترغيب نمود تا در اجراى اوامر دولتى عليه مردم اهمال بورزند و از خشونت عليه مردم بپرهيزند.

١٢. شناخت دقيق زمامدار زورگو و متقلب، پيش از آنكه فرد روى كارآمده از مجراى تقلب ميخ هاى دولتش را محكم كند، بايد تمام نقطه ضعف هاى او را شناسايى نمود و آن نقطه ها را آماج حملات صلح آميز و مدنى قرار داد.

١٣. ايجاد سيستم اقتصادى موازى، هرگاه دولتى بر اساس تقلب روى كار بيايد، لازم است كه يك سيستم اقتصادى موازى براى ارايه رفاه اجتماعى تنظيم نمود.

روى همرفته، بياد داشته باشيم كه يك مبارزه بدون خشونت در جهان امروزى موفق است. لذا از هر عمل خشونت آميز خود دارى بايد نمود و دسپلين عدم خشونت را حفظ نمود. مبارزه بدون خشونت قوى ترين حربه براى تضعيف زمامدار متقلب و سلب مشروعيت از اوست.

استراتيژى، شيوه هاى سابق و دوران جهاد عليه شوروى براى امروز شايد كارساز و كارآمد نباشد. لذا قبل از هر چيز بايد يك استراتيژى بزرگ براى رسيدن به يك دولت مردمى طرح نمود. در قدم دوم بايد استراتيژى براى اجراى استراتيژى بزرگ طرح نمود. و در قدم سوم بايد از تاكتيك هاى بالا و ساير تاكتيك ها استفاده نمود.

ما بايد با صبر و شكيبايى خود را براى يك مبارزه دوامدار آماده نماييم.
ما بايد براى تمام مردم افغانستان، مخصوصا اقوام محروم اين اعتماد بنفس را خلق نماييم كه داراى حق شهروندى برابر هستند و شايسته رسيدن به حكومت به شيوه هاى قانونى.

1

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • لعنت خدابه توجنايت گارجنگ سالار که هنوزدست ازسرمردم افغانستان برنميداريد.

  وطن راچوروچپاول ومردم راخاروخقيرنموديد وهنوزنيزازخشونت وجنايت حرف ميزنيد .
  مرگ برهمه رهبران جنايت کاروجنگ طلب .

 • جناب کوهستانی ! شما بازهم مردم را به یاد حادثه غم انگیز دوره مجاهدین می اندازید ان زمان هم همه مردم از ترس و حشت چپاول ناموس و مال شان هر شب تا سحر نگه بانی میکردند که مبادا این دزدان به اموال و ناموسی کسی تجاوز کند تو رو خدا به این همه جنایت خاتمه بدهد از خواب خر گوشی بیدارشوید به تفرقه اندازی دامن نزنید و نگذارید که دشمن در مغز و روح شما زخنه نکند فعلا افغانستان بیک حامی ضرورت دارد که انهم خود مردم است گر چه مردم صلایت هم چنانی ندارند مانند گوسفند دنبال چوپان هستند اما این همه چوپان ها خیلی زرنگ هستند که بتوانند این مردم گوسنفد مانند را هر ضرف که دل شان خواست بکشاند .

 • مرگ بر نوكران استعمار و نوكران زر خريد لابي هاي صهيونيزم همچو اشرفغني كه به مجرد شنيدن پاي تظاهرات عاجل خودرا به آغوش باداران خود رساند

 • سلام برشما! این نوشته ای مذخرف از مغز و اندیشه یی یک شورایی نظاری که نامش پرویز است : تراوش نموده و میخواهد جنایت های فبلی این جانوران پنچشیرستان را دوباره احیا نموده و تا از این طریق یعنی از طریق جنگ و بحران رایی بار سوم فدرت را انحصار نمایند. مرگ بر خودفروشان پنجشرستان! در خاتمه عرض نمود که دیگران هم میتوانند از حقوق و سرنوشت شهروندی خویش دفاع نمایند.

 • منظورم بحران زایی است.

 • TO bad bakhat aslan Rostaqy nesty Beadab sad bar Dahn Kasif at ra beshu badan az namy Rostaq mahd y tamadon sohbat kon .

 • دوست محترم! چرا خودرا درپشت نام كوكچه ورستاق خيلي زبونانه وجبونانه پنهان نموده ايي، ديگر آنوقت ها را مگر خواب ببيني كه اقوام ومليتهاي غير اوغان را بنام رستاقي وپرواني وكابلي وكوهدامني وبدخشي وبامياني بجان هم بيندازي؛ مردم كوكچه ورستاق با اين أدبيات عقده مندانهء جنابعالي پيام نميگذارند وهموطنان پنجشيري شان را با اين زبان ياد نميكنند. پنجشير وپروان وبدخشان وكوكچه ورستاق وباميان ومزار وهمهء شمال ومركز اين سرزمين ديگر نميخواهند زنجير غلامي اوغان را بگردن آويزند. پس بهتر آن بود كه با نام وتخلص هاي قبيلوي اصلي ات پيام بگذاري.
  من مانند تو بي عقل وبي منطق نيستم كه آبرا ناديده موزه را از پا بكشم و ترا بحيث يك رستاقي (!؟) مورد خطاب قرار دهم.
  از كينه ونفرت هاي عميق ات لز مردم پنجشير معلوم است كه تو كي استي وبكدام ايل جليل تعلق داري،
  هيچكسي ترا منع نكرده است كه براي گرفتن حق شهروندي ات به خيابانها نريزي، ولي حق خواستن اول جرأت وشهامت وغيرت ميخواهد كه اشخاص مانند جنابعالي فاقد آن ميباشيد.
  درقدم دوم : حق خواستن بايد تعريف شود، كدام حق؟ حق بابه وبا كلان كه تا كنون از سه صد سال به اينطرف تمام باشنده گان اين سرزمين با فرهنگ خريت عادت داده است يا كدام حق ديگر؟
  اين عكس را كه مي بيني ، او نيز خواستار حق سگ خود ميباشد وبهمين خاطر خيلي با جرأت از حقوق سگ خويش دفاع ميكند

 • سر و کله بهمن کثیف چند وخت ازین سایت گم شده بود، باز پیدا شد و به
  شراندازی و تفرقه افگنی شروع کرد.
  خداوند این مریض روانی را به قدرت نرساند، ورنه مانند باداران شورای
  نظاری خود باز همه را قتل عام میکنه.

 • در سایت(حزب همبستگی افغانستان) بخوانید. جالب است.
  حمایت پدرخوانده از پسر ناراضی‌اش

 • جناب بهمن نظاری و شورشگر کوهستانی = دید تو و همثال تو برون نرفت از محیط پنچشیری. من از ولایت زیبای تخار و از قشلاق قوقیه که مربوط ولایت تخار در قبل شامل مکتوبی تا لقان و کنون مربوط رستاق و رستاق زادگاه آن ابر مرد اوزبیک که چندین بار از سوی دزدان یاغی و باغی شورای نظار کثیف مورد حمله ای نظامی قرار گرفت " هستم. از ملیت اوزبیک واز ملت تورک.این سگ و دو فرد را بنابه ملوظات که گویا مرد دانش استی واما ویژهگیهای سگ بر اساس روایت مردم وفادار به صاحب اش است را فراموش کرده ای و گفتنی است که برو - زیر بار تصمیم عاشاقانه ای قانونی و عبدالله که در نشت بن صورت گرفت - برقص و داد بزن!و این فرزندان پاک پنچشیرستان اند که با گرفتن جوال پول همه مادران پنجشیری را به بازار طالبان که کرزی از ان جمله است " عرضه نمودند. تو داد بزنی ونزنی - این انسان عیاش عبدالله شمارا همانطوریکه در پیشین - رها نموده و به زندگی روغنی خویش ادامه داده و میدهد واما - روشنفکر برادر تاجیک ما که در خط سرخ که تو - قرار داری - از آرمان و ادیشه ای این جانوران آگاهی نداری واگر هم داری بنابه ملحوظات <مرغ یک پای دارد وبس؟. همین اکنون خبر حاکی است که یکی از شخصیت های بزرگ اوزیک ها که در بدخشان مسول امور تیم تحول وتداوم از طریق باند شما مورد حمله قرار گرفته و شدیدآ ذخمی است و دها موارد دیگر! پس ما چون شما که گویا از حقوق شهروندی دفاع نموده و سلاح بدست بگیریم - آن گاه چه خواهد شد؟ من چندین بار علیه تجاوز شورای بدنام نظار تحت آن فقیر بیچاره سازمان دهی شد- بود- مبارزه و جنگ کردم واین بار نیز علیه باز ماندگان این کتله سرطان تا آخرین تلاش خواهم نمود. به گفته بزرگان از کم- کم واز زیاد ریاد! ما- آمادهای مقابله را تدبیر نمو ده ایم و بعداز این به بازماندگان شورای منحط و فرومایه این اجازه را نخواهیم داد که بار دوم در سرنوشت دیگران چون برادر بزرگ تصمیم بیگرند.

 • جان برادر پرویزکگ! تو به عنوان یک چیز فهم پیآمد دو دوره ای قدرت تاجیکان را که <کله کانی و شورای نظار>اند را در تاریخ معصر کشور چگونه توجیه خواهی نمود! اولی نادر را تولد نمود و دومی عمر را! ملیتی بنیاد تاریخی اش بروی اسطوره و تقلب چون < تاجر- تاج- تجار پیشه- عربی- مخلوط از تورک های سرزمین ماووو>باشد و آنگاه از این ملیت که من < طاق> چیزی دیگری را انتظار کشید؟ ابدن !! شما از دزدان چونان فردوسی قهرمان میتراشید - از کفر مسلمان و برعکس! دیدگاه شما تاجیکیزم و تکیه براریکه ای قدرت -دیگر هیچ چیز برشما معنی انسانی ندارد و اگر او انسان شامل وشمایل باند پست شورای نظار نباشد! پرویز! ما - آماده در جنک ایم و اما این جنک را که اعلام نمودی - لاجرم به شکست شما منجر میشود! جنک -جنک است!!!

 • Pass to chera asly at khodat afsha kardy to az haman qomash chaatal Qool asty, aw Khar Qool ham Dar zamansh Manend Sag daur Masood Meraft hala on Bad sheda , wa ham agar mekhehy ba khalqy uzbek khedmat kony Ayeb nest, chon ha bechray Dars wa sawad nadaran Bajoz az En KHar Qool Wa Sag Qool(PERUM QOOL) behter ast khalk bechary Uzbek dar Rostaq y, Yak cheza bayad bayad Dashta bashy Uzebk wa dar toly tarkh dar yak mahdoda zenda gy kardan moshkel nabood wa nest magar bajooz shoma astefada joha.wa pashtoon ham dark karda kee yagana kasky khar meshawad en shoma estefad joha astn, na khalqy uzbek.
  degar az nam asly at benawes na Rostaq wa kokcha

 • گل گفتی ودر سفتی. بسیار پیشنهادهای عالمانه ومدنی ومنطقی وبدردبخور و درست . انشاالله کامیابی از از مردم وروسیاهیی از فاشیستهای قومپرست است.

 • جالب است، بخوانید.
  در سایت افغانستان آزاد - آزاد افغانستان
  میرویس ودان محمودی
  شورای نظاری « شمشیری!!»

  afgazad.com

 • دوست عزيز!
  تو نه از قوم شريف ازبك استي ونه كسي ترا بحيث ازبيك مي شناسد، تو غير از همان جلال باياني بدنام كس ديگر بوده نميتواني، من از طرز خرامت ميشناسم، همان جكنورن جلال باياني را كه درباره اش زياد نوشته ام، همان مرد باغيرت ؟؟؟؟ شمالي را ميگويم كه بجرم وادار ساختن همسرش براي همبستري با رفقاي حزبي اش در كشور سويدن زنداني شد.
  همان دكتور پژوهشگر علوم را ميگويم كه حتي درفيس بوك هم جرأت رو برو شدن را با من ندارد.
  در پيامهايت چيز جديد وحرف جديد براي گفتن نداشتي، تمام چرنديات جنابعالي را در صفحات ديگر كابل پرس من ورفقايم بارها جواب گفته ايم.

 • بهترين راه نوقف جريان فعلي عكس العمل عبدالله عبدالله و تيم او است آنهم طوريكه تمامي اعضاي كابينه و واليان دوره حكومت اش را اعلام دارد و با اين عمل نشان دهد برنده انتخابات كشور به اسم افغانستان است. در غير آن ميرويم تا با حكومت ظالمانه اشرف غلي احمق زي بد بخت ترين شويم. پس بدون تاخير از عبدالله بخواهيم اعضاي حكومت اش را هر چه زود تر اعلام دارد.

 • داكتر عبدالله براي اعلام حكومتش چاره ندارد نتيجه انتخابات با تقلب گسترده دوره دوم را بي اعتبار اعلام نموده و خود را برنده اكثريت آراي دور اول بداند تا بتواند در صحنه سياسي حرفش قابل شنود شود در غير آن با صبر و نظاره نمودن وضعيت فريب دهنده فعلي به مرض خودكشي سياسي (شايد مرگ تدريجي سياسي) دچار شده بازنده ميدان سياست معرفي گردد.

 • داکتر عبدالله باید دولت تشکیل دهد و اعلام موجودیت نماید

  با افشا شدن فایل صوتی برادر مجاهد ضیاء الحق امرخیل ومتعاقب آن استعفای زود هنگام محترم ضیاء الحق دیگر هردو کمیسون های نا مستقل انتخابات وشکایات انتخاباتی مشروعیت خویش را از دست داده اند. ازجانب دیگرجناب آقای حامد کرزی نیز درحال حاضر ازنظر قانونی یک رئیس جمهور غیر مشروع پنداشته میشوند. درهیچ جای دنیا ودرهیچ گوشهء تاریخ بشریت همچو انتخابات پر جنجال وطولانی را کسی تجربه نکرده است.
  . بناء حالا بر داکتر صاحب عبدالله است که بدون توقع وانتظار از جامعهء جهانی وغیره ؛اعلام موجودیت نماید وکابینهء خودرا تشکیل داده وبحیث دولت قانونی افغانستان عرض وجود کند.
  آغاز این اعلان ؛ نقطهء عطفی در تحولات سیاسی افغانستان است. هرنوع ضیاع وقت و اهمال درین زمینه افغانستان را بطرف بدبختی سوق میدهد. زیرا طرفداران تیم محترم اشرفغنی هم درکشورهای غربی وهم در درون سازمان ملل متحد وهم در داخل رژیم غیر مشروع حامد کرزی آنقدر طرفدار دارند که تمام اسناد وشواهد تیم اصلاحات وهمگرایی را به صفر ضرب بزنند.

 • عرض ادب برشما! آخرین تبصره را که کوکچه رستاقی خواندم و شگفت آور است! دوست عزیز کوکچه و رستاق در کجای کشور قرار دارد و یا اینکه این تبصره ای یکجانبه و لاجرم بوی خون از محتوا اش : می تراود را شکل تلافی جویانه تحریر نموده اید. اگر نظر شخصی خویش را خدمت شما و جناب پرویز عرض نمایم که هر شخص خاین و مزدور بیگانه اند . تعریف مزدور و بیگانه شاخ و دم ندارد و بیک واژه وطن فروشان! اگر شما از مزدور وخاین ووطن فروش با همه ای امکانات و وسعت دفاع مینماید و آنگاه حق را بدیگران نیز قابل شوید که از مزدور دیگر جانبداری نمایند. خیانت و جنایت پیشه ای تاجیک در راس پنچشیری ها خادمین دین ودنیا ومردم اند وبرعکس خیانت کاران از هر قوم که دور تاجیک وتاجیکیزم باشند- همان ویژه و صفت. آفرین بر دانش و برداشت شما ها!!! کوکجه رستاقی به موضعگیری اش سالم و آنچه حقیقت است: نوشته و نقد میکند ونه چون شورشی کوهستانی< پرویزبهمن>.

 • رستاقی اصیل! در نخست زبان ملی و منطقه را زبان بین تماس ها وداد و گرقت ها است - یاد بگیرو بعدن نوشه نمایی!! تو رستاق اصیل حدود اربعه ای رستاق را تحریر بدار و اگر نه چون یک پنجشیری معاجر در آن ولایت میشناسم وبس.

 • کمیسیون های انتخاباتی، وظیفه داشته بوده، تا به هر ترتیب، که بتوانند آقای اشرف غنی احمد زی را پیروز بسازند. بناءٌ انتخابات، آرای مردم، این هاهمه پرده های نمایشی ودروغینی بوده، که برای فریب اذهان مردم به راه انداخته شده بوده، ورنه برندهء انتخابات در دور اول معلوم بود. پس مسوول و جواب گوی خون اضافه تر از ۶۰ نفر فرزندان نظامی وملکی این سر زمین، که در روز دور دوم انتخابات ۲۴ جوزا جان های شیرین خود را از دست دادند، کمیسیون هایی انتخاباتی می باشند.به پيش به سوي تقلبي خواندن و عدم پزيرش نتيجه تقلب و تشكيل و اعلام حكومت حق نظر به نتيجه دور اول انتخابات.

 • Beben Sawal awal at ma Harf Farsy dar Tab. nadaram, dar sawal 2 megam kee khely chezy sada porsydy agar khodat waqen Rostaqa deda body chnen sawal namekardy chon harkasy az kharej az rostaq metawanad ba chonen porsyshe jawab bedehad.Kash ek sawal mekardy az yak gozar manteqa dar shar ya atrafe Rostaq wa dar maurody ashkhasy on manteqa, man enqadar megam ma ba khalqay uzbek moshkel nadarm dar tamamy omar az mardomy seyab ensanhy bashrafe uzbek a khedmatgar dashtem waen ertebat ham hanoz paberja ast agar shoma harchee bekhahen nametwanen uzbek wa tajik baham beandazn ama mozoh KHARQOOL (PERUM QOOL ; SOBANQOOL(jeda ast

 • با اين حالت انفعالي داكتر عبدالله، محقق و انجنير محمد خان (مدعي سست و گواه چست ) ميرويم تا مغلوب تقلب گرديم، بياييد از رهبران بخواهيم از خواب غفلت بيدار شوند.

 • اگر همين امروز چهار شنبه ٤ سرطان رهبران تيم اصلاحات و همگرايي از خواب بيدار نشوند، شايعه پول بگيري داكتر عبدالله كه از جانب تقلب گران عنوان ميشود را بايد باور كرد.

 • اگر تا ختم روز پنجشنبه پنجم ماه سرطان داكتر عبدالله نخواهد نتيجه نهايي قابل اعلام دور دوم انتخابات جعلي / تقلبي را رد نمايد، بايد به داخل مملكت راي فروش اسم گرفته و معامله گر راي من و شما معرفي گردد.پس هرچه زود تر از او بخواهيم نتيجه را به دليل فساد گسترده، رد نمايد

 • مجله نيورك تايمز نيز اشرفغني را در لبهء پرتگاه يك رسوايي مي بيند

 • امشب يك قاضي در طلوع نيوز از جانب رهبر تقلب احمق زي آمده و مردم فريبي ميكند، اعتراض ميكيرد و تحريف ميكند، اگر همين ... تحريف قاضي بدبخت ادامه بيابد ما حاضر خواهيم شد با نعره الله اكبر به جهاد خود عليه تقلب گرا اقدام نماييم آنگاه مسوليت بعدي به دوش اشرف غني و منحرفين و قضات دروغگوي او خواهند بود.

 • با نعره هاي الله اكبر گفتن ها، آماده ميشويم و ميرويم تا به تقلب و نتيجه تقلب نه بگوييم، شهيد بشويم يا اين بازماندگان ظلم و بي عدالتي را بر زمين چنان بزنيم كه گويي اصلا غني خنثي زن يهود هيچ نيامده بر اين سرزمين جهادگر با تقلب از طريق دزديدن انتخابات و نتيجه ان رسوايي بيشتر خلق كند، بزودي با نعره هاي الله اكبر به پيش به رد نتيجه تقلب حتي اگر به نفع تيم داكتر صاحب هم باشد، به پيش

 • انتخابات از لبه سقوط زريعه خرابكار آن به سركردگي ريس جمهور كرزي ميبايد نجات داده شود زيرا ريس جمهور مانع مداخلات دولتي ها نشده و با مداخله مشكل را حل نكرده بود
  لذا كرزي ميبايد اعلام دارد اينكه،
  ١. امر خيل ها و تقلب كاران را محاكمه مينماييم
  ٢. وظايف كارمندان رده اول كميسيون ها را به حالت تعليق در مي اوريم و افراد جديد را جابجا مينماييم
  ٣. راي هاي باطل را از راي اصلي يا واقعي ملت جدا مينماييم
  ٤. طبق قانون اساسي در ٦ ولايت تقلب شده مثل دوره قبل كه دو هرات شد، دوباره همه پرسي مينماييم
  ٥. تعداد راي هاي حاصل شده نهايي را با ملاحظه يا با مقايسه دور قبل و تعداد واجدين شرايط قبول نموده و نظر به ان برنده اعلام ميدارييم
  بعد از تطبيق اعلام ريس جمهور ميشود باور كرد كشور از حالت بحران بيرون بيايد در غير آن پشتون هميشه مشكلات مملكت را از گذشته ظالمانه حل نموده و اين وضعيت فعلي ادامه ظلم پشتون ها بوده كه دير يا زود گريبان گير همه از جمله خودشان نيز ميگردد، پس بياييد از ريس جمهور و پشاطين دور و برش بخواهيم بيشتر از اين زمان دنيا و آخرت را براي خود و ديگران دوزخ نسازند.

 • كرزي در اين دور از تقلب انتخاباتي محبوبيت اش را سخت از دست داد و با نشان دادن احساس و عملكرد پر از فريب خود (بخصوص تمجيد از بيان داكتر عبدالله در بحث مداخله سازمان ملل) ميرود تا كشور را به سمت از هم پاشيدن به پيش ببرد، واي و تاسف به حالت اي كرزي اگر چنين باعث تجزيه مملكت شوي. ببين فردا روزي خواهد رسيد كه بخشي از ملت به عنوان يك راه حل دوام حكومت تو را با توجه به سامان دهي تقلب دوره 5 سال قبل، به عنوان ريس جمهور مفصد قبول ننموده و كشور را ببري به سمت تجزيه. پس تا دير نشده عمل كن و نشان بده گر جهنم ساختي فردوس هم ميسازي اش.

 • بعد از اعلام نتيجه اوليه برنده تقلبي انتخابات كه اقاي اشرف غني احمد زي ميباشد و ذريعه كميسيون تقلب در روز چهار شنبه اعلام ميگردد، تيم داكتر صاحب عبدالله بعد از آن ميبايد درب كميسيون را (حتي اگر راي 6 ولايت به طرز نيرنگ گونه داخل محاسبات نگرديده باشد) بسته و تمامي راي ها را تا زمان بوجود آمدن اداره سالم حق خواه، قرنطين نمايد، كابينه و واليان خود را اعلام دارد، ارگ رياست جمهوري را محاصره نموده از كرزي بخواهد مشكل خود ايجاد كرده را حل نمايد در غير آن مسوليت هر نوع حادثه بدوش او خواهد بود. تا اينكه با مداخلات بين المللي مشكل حل گردد.

 • 3 جولای, 11:53

  اين چك مجدد 1930 محل به دليل ظاهري تفتيش نمودن و تاخير بخاطر شفافيت، هم يك نيرنگ ديگر كرزي ييست كه در مرحله ابتدايي اعلام، راي هاي اين 1930 محل لحاظ يا در نظر گرفته نخواهد شد كه در نتيجه در مرحله ابتدايي داكتر عبدالله را پيشتاز اعلام خواهند نمود تا مگر در مرحله نهايي با در نظر گرفتن راي هاي 1930 محل، بتوانند داكتر اشرف غني را برنده اعلام دارند. پس تيم داكتر عبدالله نبايد فريب بخورد و نتيجه ابتدايي را هر چند به نفع خودشان هم باشد، ميبايد نپذيرند.

  چي خوب است اگر داكتر اشرف غني براي صلاح ملت و فروكش نمودن خشم تيم داكتر عبدالله ناشي از تقلبات دوره 5 سال قبل، مقام معاونيت را بجاي انجنير محمد خان كه يك پشتون است قبول نموده و هزاره ها هم يك معاون (آقاي محقق يا آقاي سرور دانش) در حكومت آينده داشته باشند، از جنرال دوستم هم خواسته شود بدليل پر شدن مقام هاي معاونيت رياست جمهوري، يك مقام ديگري را عهده دار گردد تا بحران مملكت داخل فاز خطرناك خود نگردد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس