IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > مدیریت، شفافیت یا تجارت خانوادگی؟

مدیریت، شفافیت یا تجارت خانوادگی؟

نویسنده: محمد عثمان فروتن
دوشنبه 18 آگوست 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

قبلاً مقاله تحت عنوانی" روابطه شخصی, واسطه ها و عدم کفایت باعث نا کامی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر شده است "از بی کفایتی وسوء استفاده ها از طرف حبیب الله قادری وزیر اسبق وزارت مبارزه علیه مواد مخدر درآن وزارت از طریق کابل پرس به خوانش گرفتیم . توقع برین میرفت تا این چهره نا توان را بنا بر نا کا می هایش علاوه از اینکه از صحنه دولت داری سبکدوش میگردید, انتظار میرفت تا مورد پیگرد قانونی نیز قرارداده میشد . اما دیدیم که نه تنها اینکه این انتظار برآورده نشد بر علاوه پاداش خوبی که مطابق میل و تقاضایش بود زمینه برایش فراهم ساخته شد تا به حیث قونسل درشهر تورنتو کانادا مقرر گردد که این باعث شک و تردید در جامعه جهانی نیز گردیده و سوال بر انگیز است. کسیکه در مقام وزارت بحیث وزیر نتوانست جزئی ترین تحرکی را ایجاد کند بلکه فساد اداری و بی کفایتی اش بسیار واضح و قابل ملاحظه بوده است پس چطور میتواند بصفت یک دیپلومات به نماینده گی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان در کشور های دیگر جوابگوی سیاست افغانستان باشد.

تا جائیکه ما در جریان قرارداریم همان افراد و اشخاصیکه بطور کوچ کشی و نقل مکانی از وزارت مهاجرین به وزارت مبارزه علیه مواد مخدر صعود کرده بودند اکنون اکثرآنها به وزارت ترانسپورت و هوانوردی به خدمت جناب حمیدالله قادری برادر حبیب الله قادری شتافته اند تا باشد اموال و منابع دولتی که دردسترس آنوزارت قراردارد طوریکه دروزارت مبارزه علیه مواد مخدر به حیف و میل رساندند برسانند .بدون شک همچو اشخاص یقیناً در تجارت خانواده گی برادران قادری به شکل اجیر ومستخدم شریک میباشند. البته این بحث جداگانه بوده برمیگردیم به آقای حبیب الله قادری :

در حالیکه انجینیر نام نهاد حبیب الله قادری تمام روابطش با معامله گری ها و استفاده جویی ها رقم زده شده که جز استفاده جویی های نا مشروع و نا مطلوب در کاسه چیزی نیست که بریزد. بطور واضح میتوان رشته خویشاوندی حبیب الله قادری را با ابراهیم پاچاه صراف ونماینده خاص طالبان در کراچی پاکستان که اصلاً از قندهار و یکتن از قاچاقچیان مواد مخدر بود نام برد .

ابراهیم پاچاه باجهء حبیب الله قادری بعد از شکست طالبان حدود چهل ملیون دالر نزدش باقی ماند که پول مذکور مربوط گروه طالبان بوده وازطریق ابراهیم پاچاه درزمان حکومت طالب ها داد ستد صورت میگرفت. طالبان خواستار تصفیه حساب گردیدند که ابراهیم پاچاه حاضر به تصفیه حساب نگردید . اولاً طالبان به وی اخطار دادند و بعداً در داخل صرافی توسط دونفر طالب موصوف به قتل رسانیده شد و این پول گزاف در مناطق باغ بالا, شهرنو, خوشخال مینه, کارته چهار و کارته سه منازل مدرن و لکس خریداری شده بود.

بعداز ترور ابراهیم پاچاه شخص حبیب الله قادری دخترش را به پسر باجه اش بلال نام عروسی نمود و بلال که بعد از ترور پدرش درکانادا پناهنده شده بود و قادری که در تمام معاملات شریک باجه اش بود به وکالت پسر ابراهیم پاچاه 36 دربند حویلی را به قیمت های بسیار بالا بفروش رسانید و دخترش را به کانادا فرستاد و بعداً به خاطریکه تمام امکانات را حفظ داشته باشد خود را به صفت قونسل در کانادا مقرر نمود این نمونه از عملکرد های یک شخص مسئول با صلاحیت از اراکین بلند پایه دولت بوده که به آن مختصراً اشاره شد که امید واریم در قضایای آینده افغانستان در دادگاه قضاوت ملت همچو افراد در لست جنایت کاران صف جداگانه داشته باشند .

حبيب الله قادری خوشگذارانی می کند نه مبارزه با مواد مخدر

روابط شخصی، واسطه ها و عدم کفایت باعث ناکامی وزارت مبارزه با مواد مخدر شده است

نويسنده: داکتر محمد عثمان فروتن

چهار شنبه 23 مه 2007

جستجو در کابل پرس