صفحه نخست > خبر و گزارش > جاسوس خودتان هستید بسم الله خان محمدی و این شما بودید که طالبان را به کابل (…)

جاسوس خودتان هستید بسم الله خان محمدی و این شما بودید که طالبان را به کابل آوردید!

افرادی چون بسم الله محمدی، توسط ارگان های عدلی مورد پیگرد قرار گرفته و سرنوشت میلیاردها دالر پول حاصل از خوشخدمتی برای استخبارات بیگانه و پول حاصل از سرقت و دزدی از بودجه و امکانات نیروهای مسلح، به خزانه ای ملی بازگردد.
کابل پرس خبری
پنج شنبه 18 سپتامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: بسم الله محمدی وزیر شورای نظار در حکومت، روز گذشته در پارلمان افغانستان دست به توهین داکتر رمضان بشردوست مردمی ترین چهره ی سیاسی تاریخ معاصر افغانستان زده و او را جاسوس خطاب کرده است. او همچنین گفته است که داکتر بشردوست خود ملا عمر است.

فارغ از این که گفته های بسم الله محمدی، دروغی بیش نمی باشد و به گفته ی بسیاری از مردم افغانستان و کاربران شبکه های اجتماعی این حرکت بسم الله محمدی؛ یادآور اوباشی گری افرادی چون خود بسم الله محمدی و دیگر پاتک بازان شورای نظاری است که هر از چند گاه کاروان مسلح در کابل تشکیل داده و به هراس افکنی و کشتن می پردازند، باید خاطر نشان ساخت که این دار و دسته ی جناب بسم الله محمدی در شورای نظار بود که در سال 1996 میلادی، طالبان را فرشته های صلح خوانده و با کمک تجهیزاتی در حد خود، آنان را به دروازه های کابل رساندند.
نسل امروز افغانستان و کسانی که در حکومت واپسگرا و اخوانی برهان الدین ربانی طعم تلخ جنگ و خونریزی را شاهد بوده اند، بخوبی می دانند که این دولت دست نشانده ی شورای نظار، تشکیل شده از قوماندانچه هایی چون بسم الله محمدی، پس از خونریزی و کشتار وسیع در شهر کابل، طالبان را فرشته های صلح خوانده و به دروازه های کابل رساندند. آنان به امید اینکه افکار مرتجع مذهبی اخوان و طالبان که از کشورهای عربی وام گرفته شده و مورد حمایت استخبارات پاکستان می باشد، باعث رابطه ی حسنه حکومت شورای نظار با طالبان می شود، حاضر بودند با طالبان دست به همکاری های وسیع بزنند.
گروه مرتجع شورای نظار از هنگام تشکیل تاکنون به استخبارات کشورهای گوناگون وابسته می باشد و این ارتباط از راه قوماندانچه های آن چون بسم الله محمدی تامین می شود.
این گروه زمانی با استخبارات پاکستان ارتباط نزدیک و محکم برقرار کرده بود و همزمان بنا به دلایل مختلف بصورت مستقیم به استخبارات ایران نیز وابسته بود.

یکی از دستاوردهای مهم این گروه، فروش تسلیحات نظامی افغانستان به کشورهای مختلف می باشد. برای نمونه این گروه دو دستگاه موشک انداز "اسکاد" را بین سالهای 1996-1998 به جمهوری اسلامی ایران فروخت تا ایران بتواند با نمونه برداری از آن، موشک های شهاب 3 خود را بسازد.

در جریان برچیده شدن رژيم طالبان، گروه شورای نظار ارتباطات خود را با استخبارات امریکا سی آی اس برقرار کرد و مشخصن، آقای بسم الله محمدی، طبق اظهارات گری شرون در کتاب ماموریت سقوط (فصل هفدهم صفحه 151 به بعد)، یکی از محورهای اصلی این ارتباط بود. آقای بسم الله محمدی از آن زمان تاکنون به یکی از مهره های اصلی سی آی ای در افغانستان تبدیل شده و حمایت های استخبارات بیرونی در وزیر شدن ایشان بی تاثیر نبوده است.
در جریان 13 سال اخیر، باندی که بسم الله محمدی جزو اعضای اصلی آن می باشد، کنترل قابل توجهی بر بخشی از نیروهای مسلح و استخبارات داشته و از این راه توانسته تسلیحات نظامی افغانستان را به گروه های مختلف از جمله طالبان بفروشد. برای نمونه در سال 1385 خورشیدی، اعضای وابسته به این باند، محموله های مختلف از ادوات نظامی موجود در دیپوی خیرخانه متعلق به وزارت دفاع را با موترهای قلابی سازمان ملل سرقت کرده و به طالبان رسانده اند.

در یک نمونه، محموله ی سرقت شده مهمات اردوی ملی افغانستان از جمله 150 صندوق مردمی کلاشنیکوف از دیپوی خیرخانه سرقت کرده و برای فروش به طالبان به طرف لوگر حرکت داده بودند که برخی عوامل آن توسط امنیت ملی بازداشت شدند. با این حال افراد بازداشتی، با دخالت این باند پس از مدتی آزاد گردیدند.
از سوی دیگر گزارش سیگار یا اداره بازرسی عمومی امریکا برای بازسازی افغانستان می گوید که بیش از 200 هزار قبضه سلاح مختلف النوع که از طرف وزارت دفاع امریکا به ارتش افغانستان کمک داده شده بود؛ ناپدید می باشند. منابع مختلف احتمال دست داشتن مقامات ارشد از جمله بسم الله محمدی را در ناپدید شدن این سلاح ها نادیده نمی گیرند. در همین حال منابع مختلف تایید می کنند که بخش قابل توجهی از بودجه و تجهیزات نیروهای نظامی افغانستان توسط باندهایی مانند باندی که بسم الله محمدی عضو اصلی آن است، غارت و چپاول می شود.

آنچه واضح است این است که افرادی چون بسم الله محمدی نه به دلیل خدمات مردمی خود و بلکه به دلیل ارتباط با استخبارات کشورهای مختلف و نیز اهرم های فشار نظامی توسط باندهای مسلح، بر چوکی وزارت تکیه می زنند.
با توجه به شرایط افغانستان و نفوذ بیش از حد کشورهای مختلف، انتظار نمی رود افرادی چون بسم الله محمدی، توسط ارگان های عدلی مورد پیگرد قرار گرفته و سرنوشت میلیاردها دالر پول حاصل از خوشخدمتی برای استخبارات بیگانه و پول حاصل از سرقت و دزدی از بودجه و امکانات نیروهای مسلح، به خزانه ای ملی بازگردد.

در آخر باید گفت که حمله به داکتر رمضان بشردوست به عنوان مردمی ترین چهره ی تاریخ سیاسی افغانستان و دروغ پردازی در مورد او، فقط می تواند به نفع گروه های مافیایی و حامیان استخباراتی آنان باشد که ظهور چهره های ملی را به نفع منافع خود نمی دانند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اخوان همه را به کیش خود جاسوس پندارد.

 • بسم الله پنجشیری، در اثر بی لیاقتی و بی کفایتی و پس از کشف چندین فاحشه خانه چینی و تایلندی در چارراه انصاری شهرنو ( که بسم الله در عایدات این مراکزفساد ، شریک بود)، توسط همین پارلمان ارتجاعی از کار بر کنار شد، اما کرزی ، اورا ارتقای مقام داد وو زیر دفاع٫ مقرر کرد!

 • بسم الله محمدی کوس فروش
  خون مردم آمده بجوش
  سمالته کو
  به حرف های بشردوستان بکن گوش
  حالا نه عصر شوروی است
  دوران کیر کته های امریکایه
  زنت را گایده اند
  دختر ات را هم میگایند
  آخر کار ات باز هم بچه بازیه

  آنلاین : وکیل رهجو

 • DOZDAN E Shoraye Nezar

 • من مست و تو ديوانه!!!!!!!
  بشردوست دیوانه نیست جاسوس نیست بشردوست دل اش به مردم وکشورش میسوزد هیچ گاهی بشردوست برای خودش و قوم ش صدا یش را بلند نکرده نه خواهان امتیازات مادام العمربوده ونه خواهان بلندمنزل وموترها ضد مرمی. درافغانستان اشخاص وطن دوست مانند بشردوست دیوانه جاسوس وشخصی روانی محسوب میشود.
  بنازمت بشردوست واقعا که مردی.

 • جاسوس ،کسی است که گروهک آدمکش او به اسم شورای نظار، پنج روز از هفت روز هفته، در سفارت امریکا، در حضور سفیر امریکا، به بهانهء انتخابات« جلسات سری » بر پا میکند؛جاسوس کسی است که رییس او( برهان الدین ربانی) در زمان رسیدن به قدرت( پس از دوره دو ماههء مجددی) رسما و علنا از، آی اس ، آی( سازمان جاسوسی ارتش پاکستان)تقاضا کرد؛ فورا دست به کار شود و د ر کابل « دفتر » تاسیس کند!
  جاسوس ، کسی است که به اساس « بی لیاقتی اداری »از کاردر وزارت داخله، برکنار شد، اما،به اثر توصیهء روس و ایران، به عنوان وزیر دفاع، ارتقای مقام منصب یافت!

 • بسم الله محمدی در داخل پارلمان مانند زنهای (........) و کوچه بازاری سرو صدا راه انداخته بود که انگار که لچک ترین مردم باهم دعوا دارند. وقعا شم اور بود.

 • عجب استدلال مسخره اي كه سردبير يك سايت آزاد نموده است:
  بسم الله خان شما جاسوس استيد كه طالبان را فرشته هاي صلح خوانديد وآنها را بكابل آورديد، پس آقاي مزاري نيز كه بالاي طالبان اعتماد كرد وبه قصد مذاكره با آنها وارد جلسه شد جاسوس طلبه ها بود، زيرا چرا وبكدام اعتماد حاضر به مذاكره با طالبان شد كه سرانجام وي را به شهادت رساندند؟ آيا آقايان رباني ومسعود طالبان را به اين خاطر فرشته هاي صلح گفته بودند كه آنها بيايند وبساط دولت خودشانرا توسط طالبان ازبين ببرند، كجاي اين سخن منطق دارد؟
  براي من شخصيت رمضان بشر دوست بالاتر از يك سياستمدار پوپوليست يا عوامزده كه بالاي أمواج نا رضايتي مردم سوار است وهر ازگاهي با نمايش هاي تقليدي يك گل را به آب ميدهد ديگر ارزش ندارد، رمضان بشر دوست كه حتي خود هموطنان هزاره او را عوامزده ميدانند هرگز ارزش تبصره هاي زياد را ندارد. اما بسم الله محمدي كه عملا سابقهء جنگ وتلفات با طالبان دارد چگونه ميتواند با رمضان بشر دوست قابل مقايسه باشد؟ با وجوديكه بنده هرگر طرفدار برخورد احساساتي بسم الله محمدي در تالار نبودم ولي ملا رمضان هرگز با جنرال بسم الله محمدي قابل مقايسه نيست وسردبير سايت ازين بي ادبي خود دربرابر سر دار آزادهء كشورم استر جنرال بسم الله محمدي عذر خواهي نموده واين بد را دوباره تكرار نكند

 • بهمنک بیچاره حیران مانده که اینبار خودش را به خایه
  کدام رهبر جهادی قاتل 65 هزار کابلی کشال کند.
  رهبران سابقه اش خو همه به دهنش ریخیدند ( ریخ زدند).

 • به بین جناب پرویز بهمن!
  همین آقای میر هزار ، که پیهم به اهانت او دست میزنی، به تو اجازه داده، این چرندیات تنظیمی و شورای نظاری را بنویسی؛ همین میر هزار، به ده ها مقاله مبتذل و لاابالی ء تو نیز قبلا فرصت انتشارفراهم کرده بود!
  بنگر ، با این که در خارج زندگی میکنی، برابر یک خردل، به آزادی بیان ، عقیده نداری!بسم الله محمدی، یک افسر ماشینی است، مثل بقیه خرد ضابطان ماشینی، این رتبه « ستر جنرال» را که به وی بخشیده ای؛از القابی است که در وقت اشغال امریکا،تصاحب کرده؛ مثل لقب« قهرمانملی» که به مرحوم مسعود داده شده، مثل لقب« بابای ملت»که هفته بعد به حامد کرزی میدهند؛ تو در خارج نشسته ای و قلم را که یک هدیه مقدس است، در خدمت مشتی « جنایتکار جنگی» سپرده ای؛آیا برای تو خوردن نان حلال، پیداکردن آرامش روحی، مثل یک آدم نجیب و شرافتمند، در خارج، اینهمه دشوار است؟
  باید خودت را به حیث یک « هرزنویس» تثبیت کنی؟
  اما تو که عکس « جعلی» ات راباری عظیم بابک، در لجن نامه « پندار»درج کرد ، گویا دیگر،
  نمیتوانی یک « قلمزن عادی» باشی! میخواهی نام پرویز بهمن همراه چند کیلوگرام فحش و دشنام،چند خروار دروغ و دغلی، همراه وهمرکاب باشد!
  فرق تو با کامران میر هزاراین است که او جمعی از جنایتکاران جنگی را ، اختلاسگران بانک و دارایی عامه را، متجاوزان به ناموس بشری را،به میز محاکمه می کشاند، اما تو درین بزنگاه،قلم را سپرده ای به و حشی ترین لایه های احساسات درونی ات، به اهریمنی که ترا از جاده« انسانیت» دور میکند و در معبد« خشم و شهوت» زمینگیرت می کنی!
  من که تقاضای نشر ویدئوی « بچه بازان» را کرده ام؛ اصلا با نفس این« بچه رقصانی» مخالفت دارم، چه بسم الله مرتکب آن باشد چه اعوذ با الله!
  بیا باهم بنگریم در وبسایت های دیگر وضع از چی قرار است،یک آدمی به اسم « ستانیزی» مصاحبهء کرده و گرفتن « جشن استقلال» را در کشوری که تحت اشغال ۴۹ کشور است ،زیر سوال برده است، بر ضد این نظر ( که به نظر من، درست هم است)شخصی به اسم اعظم سیستانی، یک مطلب دامنه دار نگاشته و هرچند ساعت از پشت پرده « لعبتی» برون می آید و نظر سیستانی را تایید میکند!
  من که این دلقک بازی ، افغان ـ جرمن و شرکاء را دیدم، در یکی از آنان( دعوت) چندین بار، خلاف نظر سیستانی و شرکاء ، کامنت گذاشتم، اما حتا یکی ازین کامنت های من ، منتشر نشد!
  به بین ، در کجا ، سر دبیری به سواد و دانش و حوصله ء فراخ کامران میر هزار، پیدا می کنی، سردبیری که حتا به گلب الدین حکمتیار، فرصت تکلم میدهد!

 • آقاي حسن اميري بزرگوار سلام برشما!
  نميدانم كه خودت كدام حسن اميري استي؟ همان حسن اميري كه دربستر بيماري افتيده وبا مرگ دست وپنجه نرم ميكند يا كدام حسن اميري ديگر؟ اگر خودت همان حسن اميري باشي ، كفايت ميكند كه براي شناختن چهرهء اصلي تان به خواننده ها يكي از مقالات مشهور آقاي جلال باياني را در مورد سوابق اخلاقي تان سند بياورم. نوشته ايكه سرتاپا از رسوايي هاي اخلاقي تان در دوران جواني پرده برداشته است، بناء اگر شما همان حسن اميري استيد اين را بدانيد گواهي شما نظر به فرمودهء قرآن گواهي دادن انسانهاي فاسق است كه هرگز قابل قبول نيست. به عبارت واضحتر: انسانهاي كه داراي سلامت وجدان ميباشند به سخنان وادعاهاي شما به اندازهء يك دانه نخود سياه هم اهميت وارزش قايل نيستند ،زيرا شما نظر به نوشتهء جلال باياني در جواني خود مورد آزار وآذيت جنسي قرار گرفته ايد، شما قبل از كودتاي ثور مربوط يك باند از انسانهاي بيمار رواني وساديست بوده ايد كه وظيفهء تان فريب دادن تاكسي رانهاي بيگناه شهر كابل به بهانهء اجراي فعل لواطت با شما وسپس كشتن آنها به شكل مرموز ميباشد. پس جنابعالي هيچگونه اعتبار وارزش اخلاقي در اجتماع مردم خصوصا شهريان كابل نداريد كه كسي به ادعاهاي توخالي تان باور نمايد.
  اتهام بستن شما به بسم الله خان به بچه بازي مانند اتهام بستن زليخا عليه يوسف پيامبر است، در ويديو كه ريش دار پكولي در محفل بچه رقصاني نشسته چگونه وبكدام دليل ميتواند بسم الله خان باشد، حتما شما كه قبلا هم تكليف چشم داشتيد حالا نيز از همان تكليف رنج ميبريد ورنه دهن وبيني وچشم هاي شخص مورد ادعاي تان در آن ويديو با دهن وبيني بسم الله خان خيلي فرق دارد.
  فردا اگر يك ويديو سكسي يك نفر را در انجام عمل لواط كسي درفيس بوكها نشر كند ودرپيشاني اش بنويسد كه : ( دحسن اميري سكسي فيلم) آيا آن ويديو را شما قبول خواهيد كرد؟

 • ای کاش یکی از اینها قدرت مدیریت یک دکان خوراکه فروشی را میداشتند. عطا وقتی می اید، فکر میکنی ریس جمهور امریکا می اید. اما وقتی لب به سخن میزند، فکر میکنی لوچکهای خیر خانه گپ میزنند. محمدی هم با کش و فش و دریشی و صورت سازی خود، فکر میکند مدیریت میکند. اما وقتی لب به سخن میزند مثل لوچکهاست.

 • نوشتهء يكي از خلقيهاي شاخهء جنرال شهنواز تني بزبان شيرين پشتو كه آقاي حسن اميري سيعاني را متهم به مفعول بودن نموده اند

  دافغان مظلوم ولس دښمنان همدا اوس پوه شول چې دهیوادرښـتینی خدمتګار شـهنواز تڼـي ته تربمباریولاندې ولسونه ــ دمعامله ګر دولت تردسپوټیزم (ظلـم) لاندې کړېدلی اوځورېدلی ملت رایه ورکوي اوټيـنګ ملاتړ یې کوي .
  دهیوادله هرولایت اودهرې ولسوالۍ له هرګوټ څخه دلوړشخصیت خـاوندان سپیندروبي اوحقپرســته عالمان، ســپېڅلي کلیوال،دهیوادپه درد دردمن روښـنفکران،ایمانداره مجاهــدین، دمــلي تفــکرخاوندان،بېوزله ښوونکي ،د تاریخي رسالت ګټونکي محصلان ،دافغاني ټولنې نارینه اوښځینه ټولوشریفو قشرونوپه زغرده دا هوډکړی دی چې مونږخپل نوماندی پیداکړاوهغه شهنواز تڼـی دی مونږبه په افغاني غرورله ده څخه ملاتړکوواو ده ته به رایه ورکوو.
  د ولسونوفلسفه وایي چې :

  ((مونږ غریبان یو،مونږ بېوزلان یو خو خبردار! ! چې زمونږشخصیت په ډالرونشۍ
  اخیستلای اوخپلوجنایتکاروڅېروته موپه ډالروشخصیت نشۍ ګټلای )) .

  افغان بېوزلي ولســونه په دې ښه پوه دي چې اوسـنۍ ســیاسي،اقتصـادي،امنیـتي، پوځي اوټولنیـزې ستونځې دسپېڅلي ،په کارپوه اومـدبـرولسمشرپه مشـــرتـابه حـل کېـدای شي :
  داسې ولسمشرچې هیوادپال ،مسلکي اوسیاسي غښـتلی ټېـم ولري.
  داسې ولسمشرچې دلېـډرشـیپ ټول منل شوي معیارونه دده په کرکـټـرکې شـتون ولـري:
  هغه اصولي معیارونه چې دولسمشرلپاره لازم دي، الحـمـدلله شهنوازتـڼی دهغو ټولو مثـبتـو معیارونوڅخه برخـمن دی لکه :
  ۱ )شـهنواز تـڼـی یورښـتیني افغان اوسپـېڅـلی مسـلمان دی .
  ۲ ) شــهنوازتـڼـی لوړپـوځي اوسـیاسي تحصـلات لـري .
  ۳ )په ټول ژونـد کې په رشوت، خیانت اونورو ناروا ګـټو متـهم نه دی، ژوندی ثبوت یې دادی چې ډېر کلونه یې په لوړو دولـتي څوکیو کې په بېسـارې تـقواخـدمت کړی دی خو تراوسه په ټوله نړۍ کې حتی یوکورهم نه لـري ، اونور هم داسې ناجایيزو عملونو ته نه پرېږدي .

  ۴ ) شـهنوازتـڼي دهیچا ناموس ته په بـده سـترګه نه دي کتـلي .

  ۵ ) شـهنوازتـڼـی دقـومانـدانیـت متخصص دی ټـول پوځي بولـنـد ځایونه ( محل قومانـدې) په لوړه کچه اداره اوکنـټرولولی شي .
  ۶ ) دتـڼـي د سـیاست مهم عنصر (( کار اهـل دکار ته ســپارل دي اوجدي څارنه یې کوي )).

  ۷ ) شهنواز تـڼـي ته دملي ګـټو ساتنه تر خپل ژونـد زیات ارزښــت لري.
  ۸ ) شهنوازتـڼـی دقوي لیـډرشــیـپ کرکـټر لـري ، داصولي ډسـپلیـن تطبیـق دغښـتلي منجمـنـټ دبریالـيتوب لپاره؛ پیاوړی اوډینامیک محور بولي چې تطـبـیقول یې حتـمي ګڼـي .

  ۹ ) شـهنوازتـڼـی د دولـتي قـدرت له انحصارسـره جـداً مخالـف دی، ټول نُخـبه اومسـتحق افغانان ښـځې اونـران بایـد په سـپېڅلي نـیـت او ایمــانـداره اراده د دولـتي چاروپه پر مخـتــګ کې فعاله برخه ولـري .
  ۱۰) دملکي خلکو مرګ اوژوبله دشهنوازتـڼـي په اداره کې ځای نه لـري ځکه دی پوهېــږي چې نقص چـېـرتــه دی؟؟ اوغـلـطي دچــا ده ؟؟ .

  ۱۱) شــهنوازتـڼـی له ژبـني، قــومي ،منـطـقـوي،جــنسي او نورهـــرډول تعـصـبــاتــوڅخه پاک انسـان دی چـې هـیڅ ډول معامله ګري اوخیــانــت نشـي زغـمــلای .
  ۱۲ ) شـهنواز تـڼـی له هـر وزارت څخه د سـتراتـېژیکو اود لـنـډو مودو د پلانـونود غوښـتـلـو قابـلـیـت لـري اود تـطبـیق غوښــتنه یې کـوي .

  ۱۳ )شـهنوازتـڼـی دمخالفانو را خپـلول اود کـومـپـرامـایـز(سـرتاسـري ملي روغې جوړې) تـطبـیقول حـتمي ګـڼي ،
  دسیاسي پـلـورالیزم جـدي غوښـتونکی دی،چې بایـدټـول ســـیاسي ګونـدونه د دولـتي چــاروپه ســـمون کې بشـــپــړه ونــډه واخلـي .
  ۱۴ ) شـهنواز تـڼـی کولای شي چې دهیوادبیا رغونه اواقتصادي چارې په پوره ایمانـداري، صـداقــت، مواظـبـت اوجـدي کنــټرول پـرمـخ بوزي . دهــرډول چـوراوچــپاول ایمبـیزلمیـنـټ
  ( اختـلاس ) ،فـوریسـټال ( احتـکار ) او رشـوتونو مخـه ونیسـي .

  ۱۵ ) شـهنواز تـڼـی دلـوړې پوځي پوهې له برکـته کولای شي چې د وسـلوال پوځ وړتیا د خپـلې خوښـې په سـرتيـرو او دپخوانۍ دمکلفـیت د دورې د سـرتېروپه راجـذبولودکـمـیت له پـلـوه بشـپـړه کــړي .
  همــدا رنـګه د کـیفـیـت له نظره د لوړو پوځي ښوونو او روزنویعنې دوسـلوال پوځ لوړ جـګړه ييز قابـلـیت په تکتیک اومـډرنو تخنــیکي وسـلو اوتجهـیزاتو سـمبال کړي ترڅو په خپـل ځان متــکي اوپه ډاډمنـه توګه دخپـل هیواد له مځکنـي اوهـوايي قـلمـروڅخه دفاع وکـړي .

  په دې ډول شـهنوازتـڼـی کولای شي نـړیوالـو سوله ساتوځواکونو( آی اس اُف ) ته ددې زمینه برابره کړي چې په ډېر عـزت خپـلو هیوادونو ته سـتانه شي .

  ۱۶ )شـهنوازتـڼـی غـواړي چې دهیـواد دټـولـواداري واحــدونومشـــرتابــه لـکه ( والـیـان ، ولـسـوالان ، عـلاقه داران او ښــاروالان ) ددمـوکراتیکـواصـولـو له مخې د اولـس لـخوا وټـاکل شـي .

  ۱۷ ) دنړیوالې ټولـنـې په مالي اوتخنیکي مرســتو دهیـواد دزېـربـنــايي مـؤسـسـو شـمېر ډېرکـړي تـرڅـو دکار دمـؤلــده ځواکونود جـذبـولـو کپسـیـټـي داســې لـوړه کـړي چې نورزمـوږ وزګاره خـلک پردیـوملکونو ته دکار کولو په خاطـر ولاړ نشـي .

  ۱۸ ) دکورنـي اقتصاد دپیـاوړتیا په اړونـد به دهیواد معدنونه دغـلو او لوټمارانو له لاسه وژغوري ،د اقتصاد دمتفـکرینـوشورا به جوړه کړي ترڅو دعلماً محاسـبه شويو پـلانـونـو پر بنسـټ دهیواد بیا رغونه د ډاډمنـو اوپاکو لاسونو او ملي ګـټـوته دصادقو مغزونولـرونکو افغانانو ته وســپاري .

  ۱۹ ) هغو خلکوته چې دجـګړو له امـله له خپـلو سـیمو څخه بېځـایه شـوي دي ، کورونه اود ژونــد اړتیاوې برابرې کړي .
  ۲۰ ) شــهنواز تـڼـی کولای شي چې بېـوزلـي ولسونه ددولتي کارکونکواو له قـانــون نه د سـرغړونکو له ظـلم خخه خلاص کړي .
  ۲۱ ) بـزګـرانوته دمعیشت دبـدیل په تیارولوسره دکوکنــارو دکښـت اوکرونـدو مخه ونیسي ،اودمخــدره توکو دقاچاق وړونکو په وړانــدې که ددولـت په چوکاټ کې اویا له دولت څخه بهر هرڅوک چې وي له سختې جزا سره مخامخ کړي .
  ۲۲ ) دشـهنواز تـڼـي په واکمني کې به افغانسـتان دټولو افغانانو ګــډ کورشي ،دهرچا ژونــد ، مال اوناموس به خونــدي وي په دې توګه :
  * اساسي قانون به ماده په ماده له سره ترپایه دعمل په ډګـرکې پلـی اوحقوقي نظم به رامنـځتـه شي ،داسې نظم چې هیڅوک به په هیچا د تېـري کولو وس ونــلـري .
  * د انارشــیزم ځای به قانون اودســپـلین لـرونکی مرکـزي دولـت ونیسـي .
  * ټول دولـتي کارکونکي به د اولسـونو خـدمتـګاران وي ، نه باداران .
  * د ټولـو نـړیوالـو مرســتواو کورني عایـداتو د (هر ســنټ ،هر پنس ،هـرپول ،هـر ین، هــرریال ،هـر کپیـک ،او داسـې نورو ) حسـاب به دلـمر غوندې روښـانه وي ،هـیـڅـوک به د هیـڅ ډول غـلا اوغـبن جُــریُـت ونــکړي .

  هـرڅوک چې په رښــتیا سره صادق ،هیوادپال او په کار پوه انسان وي هغه انســیاتیف لـري اوهـر ډول ناممـکن کار ممـکن کولای شي ، اوهغه مــدبـر انسـان په افغانســتان کې زمونـږ کانــدیــد جـــنرال شــهنواز تـڼـی دی .

  دشـهنواز تـڼـي پرضـد پروپاګـنـډ :
  یوشــمېــر بې شــخصیتـه ،په افغاني ټولنـه کې رټـلـي ، بــدنـامــه کســان چې ټول ژونـد یې په مـفعـولـیـت تېـر کړی وي لکه مفعول حـسن سـيغانـي چې اوس ځان ته حسـن امـیـري وايي او دمســکینیــار له تـلوېـزیون څخه هـره ورځ غـپـېـږي ؛ دتـڼـي په شـان د داسـې پاک انسـان را مخـتـه کېـدل دخـپـلو چټـلو اخلاقـود دوام ضـد بـولـي ، نو ځکه په درواغونارې وهي چې:
  (( دادی زما او زما په څېر دمفعولوکسانو دمبارزې په نتـېجه کې شـهنواز تـڼـې دکاندیدانو له لسـت څخه وایسـتـل شو)) .
  په ګـران هیواد افغانسـتان کې دحـق اوعـدالـت دټینګښـت په هـيـله
  نصـرمن الله تـوفـیـق

 • واقعا ، چه کشفیاتی! بسیار زحمت کشیدی ! آن حسن امیری تو دوسیه اورا در آوردی، معروف به حسن سیغانی است؛ دستیار نبیل مسکین گای است، من یک دوست مراکشی دارم که نام او اسامه است، اگر من کامنتی به اسم اسامه بگذارم، حتما برای تو یک تفنن و روز گذرانی جالب ، پدید می آید ،میروی و برای کوبیدن اسامه ء کامنت گذار، تمام پرونده اسامه بن لادن را باز میکنی، شاید بنویسی ، اصلا،اسامه بن لادن کشته نشده؛ و ازین مزخرفاتء ، اما هرگر به مغز علیل تو خطور نمیکند که حسن سیغانی ، معاون مسکین گای ، می آید و سر به سر تومیگذارد؟
  آن عظیم بابک که ترا «داکتر» خوانده بود؛ چندان بیراه نبوده! تو پروفیسور « دری وری» بافتن هستی، و مداح آدمکشان شورای نظاری!

 • پرویز بهمن، تو زیر این نام از بس « چتیات» میگویی، این نام پرویز بهمن ، را نفرت انگیز تراز نام و شهرت گلب الدین راکتیار( برادر همزا د احمد شاه مسعود) کرده ای!تو خودت ، کامنت های خود را نمیخوانی که به بینی چقدر گند میزنی!
  باز همان نام سابق تو( گربز عطاخیل) اینهمه آلوده نبود؛ فکر میکنم کمکمک در ک خواهی کرد که با این نام مستعار ، مصوونیت تو درخارج هم چندان تضمین نباشد!

 • “واقعا ، چه کشفیاتی! بسیار زحمت کشیدی ! آن حسن امیری تو دوسیه اورا در آوردی، معروف به حسن سیغانی است؛ دستیار نبیل مسکین گای است، من یک دوست مراکشی دارم که نام او اسامه است، اگر من کامنتی به اسم اسامه بگذارم، حتما برای تو یک تفنن و روز گذرانی جالب ، پدید می آید ،میروی و برای کوبیدن اسامه ء کامنت گذار، تمام پرونده اسامه بن لادن را باز میکنی، شاید بنویسی ، اصلا،اسامه بن لادن کشته نشده؛ و ازین مزخرفاتء ، اما هرگر به مغز علیل تو خطور نمیکند که حسن سیغانی ، معاون مسکین گای ، می آید و سر به سر تومیگذارد؟

  هاهاهاهاهاهاها...

 • سلام به آقاي حسن اميري يا حسن سيعاني !
  دوست عزيز! اين مثال زدن نام اسامه قبل از آنكه بالاي من صدق كند بالاي خودت صدق كرده است ، زيرا اين تو هستي كه فيلم بچه رقصاني در حضور يك پكول دار را بنام بسم الله محمدي بالاي كامران ميرهزار تحميل كردي كه نه براي خودت آبرو ماندي ونه براي كامران ميرهزار.
  همانطوريكه خودت مرا بخاطر نام حسن اميري وحسن سيعاني ملامت ميكني لطفا يكبار به اين ويديوي مزخرف انتخابي خود هم توجه كن واين سوال را از خود بپرس كه هر ريش دار وپكول بسر چطور ميتواند يك شخص باشد؟ مثال را كه ارائه فرموديد حماقت خودتانرا به اثبات رسانده است.
  درحاليكه سوال من با مثال دوست مراكشي تان سر نميخورد، زيرا نام حسن اميري در تلويزون هاي بيرون مرزي يك نام شناخته شده است، مردم هم از دشنامها وتوهين هاي او به گروه هاي سياسي واقف استند وهم از رسوايي هاي اخلاقي دوران بچه گي اش. اينكه شما همان حسن اميري باشيد يا نباشيد مهم نيست ولي طرز رفتار تان مانند نام وتخلص تان به ايشان شباهت دارد

 • من در عمر خودم انسان کودن و بی فکر و خرافه تر از بشر دزد( بشردوست) ندیدم. انتقاد هایش بی پایه٬ گفتار لچکانه و کوچه یی و بازاری و حرکاتش جلف و بی مایه.تمام کارهایش تبلیغاتی تا از خود یک فرشته تقلبی بسلزد و چند نفر که چشم هایشان را قوم پرستی کور ساخته است کور کورانه بشر دوست بشر دوست میگویند. اینکه سر هر چیز انتقاد میکند خودش تا حال چی راه های حل را پیشنها د کرده است؟ من هرگز کدام نظر معقول و علمی از زبان این کودن نشنیده ام.

 • به نظر من ایا بشر دوست رات می گوید یا دروغ

 • رمضان بشردوست تقریباً دیوانه زنجیری است اگر دیوانه نباشد هیچگاهی نمیشه تمام کارمندان دولت افغانستان خائین دانست و خود را خادم.
  گناه بسم الله محمدی و امثالش این است که دست بوسی بلد نیستند.

 • سترجنرال بسم الله محمدی ،رهبران شورای نظار ونسل سوم وچهارم مقاومت زنده باد.

 • ای شبکه کثیف هرچه دروغ ویاوه گوی هایی همسنگرانت را نشرکنی بمراد نمیرسی مردم افغانستن اعم ازپشتون ،تاجک ،هزاره وسایراقوام باهم برادرند انها
  میدانند که وظیفه پلید شما چیست شما علاقه ای ببشر دوست ندارید بلکه دشمن ان هستید وباداراند درمقابل هرنوشته بشما پول میدهد ومثل ابوبکر بغدادی
  وخطرناکترازان برای شان فعالیت میکنید

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس