صفحه نخست > دیدگاه > اسلامِ طالبان و داعش؛ ترجمه مقاله ای که باعث بازداشت چند خبرنگار شده است

اسلامِ طالبان و داعش؛ ترجمه مقاله ای که باعث بازداشت چند خبرنگار شده است

محمد آصف دادگر
پنج شنبه 23 اكتبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به دنبال نشر مقاله‌ی در افغانستان اکسپرس سرو صدا های بسیاری ایجاد شد، نویسنده تکفیر شد و خیلی‌ها را امنیت ملی گرفتار کرده است، گرچه مسئولیت، از کمسیون رسیده‌گی بر تخلفات رسانه‌ی بود! اما این مقاله در خود چه دارد، که این همه نگرانی ایجاد کرده است؟ من و دوستم جمعه "مهری" این متن را به زعم خویش ترجمه کرده ایم تا دوستان که هنوز این متن را نخوانده اند، بی‌خوانند. این ترجمه شاید پر از مشکلات باشد، چون اولین بار است که این کار را کرده ایم، لذا از دوستان قبلا معذرت می‌خواهیم، و خواهان رهنمایی‌های شان هستیم.

اسلامِ طالبان و داعش

نویسنده: Aj.Ahwar
مترجمان: آصف "دادگر" و جمعه "مهری"
گروه طالبان و داعش هردو پرچمی را بلند کردند که بیان می‌کنند خدا و مذهب دیگری غیر از خدا و دین مسلمانان وجود ندارد(لاالله الله محمد رسول الله).
این یک تحقیق دلچسب است. کسی که مسلمان می‌شود باید اعتراف کند که خدای بجز خدای مسلمانان وجود ندارد. عموما هر مسلمان عقیده و باوردارد که عیسی پیامبر، خدای پدر( به باور عیسوی ها عیسی پسر خداست)، مریم(عیسی فرزند مریم بود، و به عقیده عیسوی‌ها پدر این طفل خداوند است)، و کدام خدای دیگر در زمین قابل قبول نیست. از این لحاظ، راهی برای مذاکره وجود ندارد. بعضی‌ها به این باور هستند، که این مانند اصول نازیسم، به یک شکل متفاوت می‌باشد. رد کردن موجودیت گروه دیگر، نه تنها افراطیت در همدیگر پذیری می‌باشد بلکه یک تبعیض جهانی را بوجود آورده که یک عمل غیر انسانی نیز است.

بسیار دلچسپ است، که بیبینیم مسلمانان چی‌قدر متعصب اند، در مواقع که کسی را به مسلمانی می‌پذیرد یا زمانی که یکی از اعضای خود را از دست می‌هد. اسلام به هر کس که عضو اجتماع اش شود خوش امد می‌گوید، هرچند اگر یک عضو دوباره به اسلام برگردد، برای انها خوش نخواهد گذشت. محمد می‌گوید "مسلمانان شما برای کشتن مرد زناکار، قاتل، و "مرتد" ازاد هستید." حالا فهمیدم، زمانیکه گروهی طالبان مرتکب کشتار هزاره‌ها در ولایتم غزنی شدند، آنها عمل خود را تصدیق کردند که اجداد هزاره‌ها در زمان خلافت علی با قبول تشیع مرتد شدند، و به این دلیل کشتن آن‌ها گناه محسوب نمی‌شود. دقیقا بعد از 20 سال گروهی مشابه طالبان، در عراق به وجود آمد. داعش شعار طالبان را بازگو کرد و اهل تشیع را مرتد خواند، و کشتن آن‌ها نشان از اسلام است و ابن عمل با موافقت خدا و پیامبر آن‌ها همراه است. من در اینجا می‌خواهم با خدای آن‌ها صحبت کنم. شما چگونه خدای هستید؟ آیا شما دیوانه اید؟ شما تمام بشریت را به وجود آوردید و حالا می‌خواهید این حوزه را نابود سازید. آیا شما میتوانید کشتن فرد بی‌گناه را تحمل کنید؟ شما با این عمل موافق اید؟ خوب شما را چه خرسند می‌سازد؟ خدا! شما قابل فهم نیستید.

من شما را در آسمان تن‌ها رها می‌کنم، شاید نویسنده‌ها و فلیسوف‌ها به زودی به این نتیجه برسند که شما هرگز برای ما "انسان‌ها" مهربان نبودید؟ شما قوم لوط را برای اینکه هم‌جنس باز بودند از بین بردید. شما به مسلمانان گفتید مردم مسیحی مذهب و یهود، دشمنان شما اند و با این کنش جهان را پارچه پارچه کردید.

اگر شما این حرف را نگفتید و تمام قرآن درست نیست و اشتباه است، پس شما چرا خاموش هستید؟ اگر شما طالبان و داعش را دوست ندارید، پس چرا شما فرصت سرپیچی از اوامر تان را به آن‌ها می‌دهید؟ بخاطریکه شما خود را در قرآن بسیار مقدس خوانده اید و در زمین دارای قدرتِ هستید که می‌توانید هر چیزی را در هر زمان تغییر بدهید. گفته‌های کدام یک تان(خدا، طالبان و داعش) درست است؟ آن چه من از طفولیت تا حال شاهد بوده ام، مرا وادار به احترام به شما نمی‌کند. شما یک رهبر خوب نیستید، اگر شما آنجا باشید. در حقیقت خداوند متوجه انسان نیست، عبادت کردن و نکردن برای خداوند مهم نیست، و اکنون این یک افسانه‌ای بسیار خسته کننده و قدیمی (شده) است. بدون خدا ما مشکلی نداریم، برای اینکه خدا نتوانست جنگ‌های جهانی را متوقف کند. بشریت بود که به نتیجه این جنگ رسید. امیدوارم تمام بشریت بدانند که هیچ چیز بالاتر از خدمت به مردم نیست. کشتن مردم برای بهشت، یا رضایت خداوند و پیامبر، تفاوت با کشتن انسان برای "هیچ" ندارد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • تمام مصایب که امروز دامن‌گیر بشر است از دست همین اسلام لعنتی است. 1400 قبل یک فرد بی‌سواد آمد و مردم را احمق ساخت و این خر سازی تا به امروز ادامه دارد. اگر او نمی‌بود امروز این همه جنایات و بی‌ناموسی نمی‌بود. اسلام دین خشونت و بربریت است و پیروان آن نیز جاهل و احمق اند.

 • آن چه مسلم هست طالبان و داعش صرفاً تيغ به روی کسانی می کشد که دشمن آمريکا يا اسرائيل باشد و به غير آن کاری ندارد.

 • اولا درود میفریستم به ذات که به انسان عقل داد و او را ازجهل و بربریت نجات داد،او به انسان ها فهماند که تو از همه مخلوقات اشرف تر هستی ،طرز زندگی کردن را اموخت و انسان که موجود ناشناخته بود برای معرفی کرد.
  و افسوس میخورم برای کسانی که تنها چشم و گوش سر برای شان باقی مانده که عقل را از دست داده و کورکورانه قضاوت و راه میرود. بیاید با چشم دل و عقل ببینیم به طرف واقعات که چه واقعا در ماحول ما میگذرد و فهمیده قضاوت نماید امروز غرب (یهود)و متحدان اش امده میخواهد اسلام رااز درون انفجار بدهد ببینید القاعده ، داعش و دها گروه های ترورستی در جهان سر منشا و اساس انرا همین غربی ها گذاشته تا بااین سیاست دنیا را تصروف نماید همه ملت هارا از درون ازبین ببرد بااین سیاست های پلید و شیطانی خود میخواهد به جهانیان نشان دهد که اسلام یعنی ترورست یعنی وحشت ودهشت تا باشد یگانه تمدن که باعث جلوگیری ازین سیاست های پست شان میشد به نام و شکست دهد اما این را بدانند که اسلام ان چهار بی دین و خود فروخته از دنیا بیخبر مثل القاعده و داعش نیست اسلام یک تمدن شکست نا پذیر است که همیشه برای انسانیت و عدالت واقعی در قلوب میلیارد ها انسان خرد مند وجود دارد
  پس دوستان وبخصوص احل مطالعه هیچگاه فریب این پیروان جدال را نخورید وبا نیروی اسلام مشت بدهن شان بکوبید.

 • من به حیث کسی که از اسلام مطالعه خیلی زیادی در دوران کودکی و نو جوانی داشته ام میگویم که بدترین دین و آئین در دنیای ما همین اسلام است و بس. این دین از شروع تا حالا ریختن خون انسان را به بهانه های مختلف واجب می شمارد. پیغمبر اش یک آدم زنباره بود که حتی با کودک 9 ساله ( عایشه) جماع نموده و هر دو راهش را یک راه ساخت. اضافه از 36 زن را گائید و از این بیغیرت جزء چند دختر پسری نماند. پسران اش را هم به خاطری که نامش خاتم الانبیا باشد در کودکی سر به نیست میکرد. این آدم جانی حتی به کودکش رحم نکرد و دروغ معراج را برای مردم بهم بافت که در قرن بیست و یک دروغش مثل روز روشن شد. لعنت به پیروان بی کله و احمق این شیطان....

 • آنچه که مسلم است این است که داعش و القاعده مطابق به دستورات اسلامی عمل میکند کسانیکه داعش و طالب را خلاف اسلام میدانند یا اصلآ شناختی از اسلام ندارند یا اینکه خود و مردم را فریب میدهند.

 • آقای سروری
  شاید مادر و خواهر ات را داعشی ها و القاعده وطی کرده باشند که تو نطفۀ نحس از آنها بوجود آمده ای. اگرتو مرده گاو اعراب بی فرهنگ نیستی! بگو چه ضرور که مسلمان مسلمان را به این نام و آن نام میکشد. مرده گاو ها بروید شش ملیون یهود اسرائیل را محو کنید که قبله ای اول شما حرامی ها را اشغال کرده اند. چرا کودک، جوان، پیر و زن و مرد مسلمان را فدای خواسته های انگلیس و امریکا میسازید؟... کوس کش ها...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس