کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > روایتی از رفتار وحشیانه پولیس ناروی با پناهجویان و سکوت شرم آور سفارت (...)

روایتی از رفتار وحشیانه پولیس ناروی با پناهجویان و سکوت شرم آور سفارت افغانستان

سه شنبه 11 نوامبر 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: پس از به قدرت رسیدن احزاب راست ناروی، رفتار خشن علیه پناهجویان در این کشور به شدت افزایش یافته و ناروی که از آن به عنوان یکی از دموکرات ترین کشورهای جهان یاد می شد و رفتار حقوق بشری قابل قبولی داشت، اکنون به یکی از بدترین کشورها برای پناهجویان تبدیل شده است. گزارش های مختلف که به کابل پرس ارسال شده نشان می دهد که پولیس ناروی رفتار بسیار خشنی با پناهجویان داشته، نیمه شب به محل اقامت آنان یورش برده و به زور و با لت و کوب پناهجویان را به زندانی بنام تراندوم در نزدیکی میدان هوایی اسلو منتقل کرده و برای دیپورت اجباری آنان را مدتی در حبس نگه می دارد. بیشتر این پناهجویان از فشار و وحشت گروه های تروریستی قبیله ای مانند طالبان از افغانستان گریخته اند که همه می دانیم سالانه هزاران تن از شهروندان بیگناه را با انفجار و انتحار به خاک و خون می کشند. حکومت قبیله ای طالبانی کرزی نه تنها در داخل افغانستان کاری برای بهبود وضعیت مردم انجام نداده بلکه با بستن قراردادهای شرم آور، در بیرون از افغانستان نیز بلای جان مردم شده بود و کشورهایی مانند ناروی بر اساس همین قراردادهای شرم آور، رفتار غیر انسانی را با پناهجویان روی دست گرفته اند. در این میان سفارت افغانستان در ناروی نیز نه تنها مقابل این رفتار واکنشی نشان نداده بلکه با سکوت شرم آور خود، زمینه ی حملات وسیع تر علیه پناهجویان را فراهم می کند. یکی از وظایف اصلی سفارتخانه ها دفاع از حقوق اتباع کشور مربوط می باشد اما گویی سفارت افغانستان در ناروی برای پول خرج کردن و خوشگذاری و مهمانی و پارتی می باشد و نه برای انجام آنچه وظیفه اش است.

در تاریخ 21 سپتامبر سال روان میلادی ساعت 3 نیمه شب 9 پولیس ناروی به محل سکونت یک خانواده ی پناهجو هجوم می آورد. پولیس با دستبند (ولچک) دو کودک زیر 18 سال و مادر 63 ساله ی پناهجو را به زور به زندان تراندوم منتقل می کند. در جریان این هجوم وحشیانه مادر پناهجو به شدت از ناحیه ی دست و کمر آسیب می بیند. روز 22 سپتامبر خانواده ی پناهجو به میدان هوایی منتقل می شوند تا با پرواز تورکیش ایرلانیز به کابل دیپورت شوند. در داخل هواپیما در اثر مقاومت خانواده ی پناهجو، پرواز متوقف شده و این خانواده دوباره به زندان تراندوم منتقل می شود. روز 23 سپتامبر این خانواده به دادگاه برده می شود و دادگاه به دلیل عدم ارتکاب جرم توسط این خانواده به آنان چهار هفته وقت می دهد و مادر پناهجو در اثر پیگیری های وکیل آنان مورد معاینه قرار گرفته و شفاخانه تایید می کند که او در اثر خشونت پولیس آسیب دیده است. این خانواده در روز 18 اکتبر به کابل دیپورت می شود.

نقشه سفارت افغانستان در ناروی

توصیه های مهم یک فعال حقوق پناهندگان به پناهجویانی که در آستانه اخراج می باشند
ما از شما می خواهیم این توصیه ها را جدی گرفته و آن ها را با دوستان و آشنایان خود شریک بسازید
شنبه 25 اكتبر 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


39 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > روایتی از رفتار وحشیانه پولیس ناروی با پناهجویان و سکوت شرم آور سفارت (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • درود بر شما سر فرازان در سایت وزین کابل پرس که مدافع مردم تان هستین مخصوصا مهاجرین هموطن ما

 • افغانهادر هر جاکه هستند عزت و آبرو ندارند و رنج می شکند. وزارت خارجه کشور اصلآنمیداند که چطور یک اقدام کند، میترسند و خودرا نگه میدارند در غم شهروند خود نیستند:
  سفر
  زبس نا امنی ها دراین وطن عــزم سفــر دارم
  نه مهری هم گرایی ها نه لطف ونی کرم دارم
  جهالت موج ها دارد عدالت مرده در سـاحــل
  چه می پرسی ازین رازها زطوفانش خبردارم
  شنامیکن درین دریا و بشتاب سوی ساحل ها
  زراز ورمز ابری تیره اش کم کـم خبـر دارم
  بنام داعش والقـاعده و احـزاب راست و چپ
  کها ساختند و می سازند و می آرند اثر دارم
  ز خم خم رفتن آن گرگ ونیت شـوم استکبار
  به صدها زخم از زخم زبانش در جگر دارم
  کجاست اسلام و آن مهرومحبت های انسانی؟
  ازآن مکتب به صدها درس رازیروزبـردارم
  چه مضحک است آنا نیکه برما وعظ دین دارند
  زدین فرسنگ ها دوراند زدهشت شوروشردارم
  محبـت هـای این میهـن بـرویـم نقشـه هـا بستـــه
  بـه جـرم بیگنـاهـی هــرطرف جـرم دگــــردارم
  محمد الله کوشانی دهلی نو

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.