صفحه نخست > دیدگاه > مبارزه اوباما با تروریزم و قبضیت کابینه وحشت ملی عین و غین

مبارزه اوباما با تروریزم و قبضیت کابینه وحشت ملی عین و غین

دو کارتون
عتیق شاهد
پنج شنبه 25 دسامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • به گولی قبض کشا ضرورت دارند تا کابینه از شکم مردار شان بیرون شود. البته تا حال گولی قبض کشا را پدر خوانده شان جان کری روان نکرده است. شاید بزودی گولی برسد و قبضیت این دو تسهیل گردد. بعداً دیده خواهد شد که کابینه هم مانند این دو ملا با تسبیح دو صد متره شان چه خواند کرد. ای ملت قهرمان بی نان وبی کار چند روز دیگر صبر انقلابی تانرا بکار بگیرید.

 • در سایت بی بی سی بخوانید. جالب است!
  چرا آمریکا دیگر طالبان را دشمن نمی‌داند؟

 • به نظر دهنده دوم!
  تسلیح سازی مجاهدین در پاکستان علیه قشون شوروی یک پلان دو مرحله یی بود. اول خروج روس ها از افغانستان و انتقال جهاد به آسیای میانه و تجزیه شوروی.
  بعد از موفقعیت مرحله اول، مرحله دوم بدون ضرورت جهاد، در اثر اختلافات درون حزبی خود شوروی، باعث تجزیه شوروی شد و امریکا زیادتر خود را متوجه ازهم پاشیدن پیمان وارسا و آزادی اروپای شرقی و برآمدن قوای روسی از آن کشور ها و زمینه شمولیت این کشور ها را به ناتو فراهم کرد.
  هرچند تا اندازه یی در تاجکستان و ازبکستان جهاد و جهادگری شروع شد، اما به زودی دولت روسیه با تفاهم با دولت ربانی و وعده کمک های اقتصادی، جلو این جهادیست ها را گرفت.
  از طرف دیگر با برآمدن قوای روسی از آلمان و اروپای شرقی، روابط کشور های اروپایی به شمول شرق و غرب، از روابط دشمنانه به روابط دوستانه تبدیل شد.
  در چنین حالتی کلینتن رییس جمهور وقت امریکا متوجه شد که روس ها هم از جنوب و هم از غرب مصُون شدند، هم افغانستان به دوست شان تبدیل شد و هم اروپای غربی.
  برای کلینتن یک احساس ترس بمیان آمد که نشود این اتحاد جدید بین روسیه و اروپا و افغانستان و ایران هندوستان ، پروبلم جدیدی برایش ایجاد کند. بنا برآن در صدد تشکیل گروه طالبان و از بین بردن دولت ربانی شد.
  ناگفته نماند که در اروپا نیز با جریمه نمودن بعضی کپنی ها و بانک های بزرگ اروپایی، آنها را بخاطر نزدیکی شان با روسیه مجازات کرد.
  بنا برآن کلینتن روابط خیلی نزدیک سیاسی و اقتصادی با چین ایجاد کرد که درنتیجه هم چین و هم امریکا به انکشاف و رشد بزرگ اقتصادی نایل آمدند.
  درین میان کشور های اروپایی به پروبلم اقتصادی دچار شدند و متوجه شدند که امریکا دیگر پارتنر اقتصادی شان نیست، بناُ در صدد تشکیل یک اتحاد نظامی بین خود کشور های اروپایی، با حفظ پیمان ناتو شدند که درین پیمان مشترک نظامی اروپایی، روسیه نیز شامل بود.
  زیرا اوپا متوجه شد که قدرت اقتصادی از آن کسی خواهد بود که قدرت نظامی دارد.
  در چنین حالتی در امریکا انتخابات شد و جورج بوش رییس جمهور شد و حادثه یازدهم سپتمبر رخ داد و خطر از هم پاشیدن پیمان ناتو از بین رفت.
  در وقوع حادثه یازدهم سپتامبر دوامکان وجود دارد:
  یا این که این حادثه مشترکاً توسط عربستان و پاکستان و روسیه و کشور های اروپایی که در آن زمان مشترکاً روابط خوبی با امریکا نداشتند، علیه امریکا برانداخته شد و خود سی، آی ،ای امریکا از آن خبر داشت و جلو آن را نگرفت، تا بهانه یی برای لشکر کشی به افغانستان و جلوگیری از خطر ازهم پاشیدن ناتو را بگیرد و یا این که خود دستگاه استخباراتی امریکا، این حادثه یازدهم سپتامبر را طراحی کردند.
  مقصد اصلی ما تشکیل گروپ طالبان بود. نظر به معلومات فوق گروه طالبان توسط خود امریکا ایجاد شد و این که این گروپ در یازدهم سپتامبر دست داشت و یا نداشت،اما منفعت این گروپ برای امریکادر گذشته و هم در آینده، به مراتب زیاد تر از ضرر آن است.
  اما در قسمت روابط اروپا و روسیه باید بگویم که اگر کشور های اروپایی و روسیه به پروبلم اقتصادی دچار شوند، زمینه برای ایجاد یک پیمان مشترک نظامی بین اروپا و روسیه موجود است. روی همین دلیل مجودیت قوای ناتو غرض تمرین نظامی قوای افغان برای یک دهه آینده، یک تضمینی غرض عدم از هم پاشیدن ناتو برای امریکا است.

 • جناب نظر دهنده دوم ، دستت درد نکند به این گونه تعلیل همه جانبه ات ، همه را از سیر تا پیاز تشریع نموده اید عالی بود درود بر شما .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس