صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > سخنان وزیر جدید مهاجرین افغانستان درباره دیپورت پناهجویان از کشورهای اروپایی

سخنان وزیر جدید مهاجرین افغانستان درباره دیپورت پناهجویان از کشورهای اروپایی

به روایت عکس و تصویر
جمعه 31 جولای 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آیا هیچکدام وزیر مهاجرین افغانستان در طی چهارده سال گذشته قانون پناهندگی کشور های اروپایی را خوانده اند؟
  آیا خبر دارند که پناهندگی برای اشخاصی داده میشود که نظر به افکار و عقاید سیاسی شان تحت پیگرد دولت های کشور های شان قرار داشته باشند و خطر حبس و شکنجه آنها وجود داشته باشد.
  جنگ و فقر در یک کشور نمیتواند دلیل پناهندگی یک نفر در یک کشور دیگر شود.
  در زمان طالبان در کابل پنجصد هزار نفر زندگی میکردند. امروز شش میلیون نفر.
  این پنج و نیم میلیون نفر از کجا آمدند؟ آیا همه اینها باشندگان کابل بودند؟ معلوم دار که نی. اینها اکثراً یا از پاکستان و یا از ایران و یا از نقاط دیگر افغانستان به کابل آمده اند.
  بناً کشور های اروپایی حق دارند که این پناهندگان را به کابل و یا کدام ولایت امن دیگر افغانستان که تعدد شان شاید به ده تا پانزده ولایت مبرسد،برگردانند. مسایل اسکان و زمینه کار و تحصیل و دیگر مسایل آنها به دوش دولت افغانستان است. در ظرف پانزده سال ده ها ملیارد کمک جامعه جهانی را اختلاس را نمی کردند، بلکه زمینه اسکان مهاجرین را فراهم میکردند.

 • آقاي ريس جمهور بايد در تصميم اخير اش كه سخنان وزير مهاجرين را غير مسولانه و شخصي گفته تجديد نظر كند، وزير مهاجرين اسبق جماهير انوري پول خورد و به چندين كشور امضا كرد و موافقت نمود بشمول استراليا تا أفغان ها را از كشور هاي خويش اخراج كنند و قبول نكنند، تا حد كه استراليا با يو تيوب قرار داد بسته كه هر أفغان يو تيوب را باز ميكنيد قبل از باز شدن موضوع يك اعلان كه استراليا راهي ندارد نشر گردد، وزير فعلي شخص دانشمند و فهميده است مانند وزيران مهاجرين كشور هاي ديگر كه مهاجر دارند از آلمان خواهش كرد تا آفغان ها را اخراج نكند، ولي افسوز به ريس جمهور نادان، شما ببينيد هند يك كشور هستوي و پيشرفته است ولي هر گاه از مهاجرينش ياد ميشود جواب ميدهد كه هندي هاي كه مهاجر شده اند نبايد اخراج شوند، بخاطري اگر انها در كشور خود مشكل نميداشتند چرا مهاجرت ميكردند.
  ريس جمهور نميداند كمك و پول بيروني كه توسط شخص مهاجر به فاميلش در أفغانستان ميشود سبب پيشرفت خانواده و سبب پيشرفت اجتماع و كشور ميشود، ريس جمهور محترم چرا علل و سبب اصلي مهاجرت أفغان هارا از بين نميبريد، مردم ناچار هستند كه مهاجرت ميكنند، بي كاري، نا امني، أداره فساد پيشه، قضا فساد پيشه و غيره علل مهاجرت است، ريس جمهور با داكتر عبدالله بيشتر از يك سال را بخاطر تعين كابينه گذشتاند، مردم به چي شما أميد وار باشند.
  رها كردن و فاميل ها به إنسان ساده نيست ولي مردم مايوس شده اند و به مهاجرت دست ميزند، بعضي هاميگويند كه چرا مهاجرت وطن را كي نگاه ميكند، پس مردم چي كند، سر ناموس مردم ظلم شد در همين دولت، جان و مال مردم تبا شد، از كابل به ولايت همجوارش رفتن پر خطر شد، چرا قومندان ها و زورمندان كه ده هاعسكر دارند در دهن خانه ايشان، رفت أمد أيشان در موتر هاي زرهي است و تمام قرارداد هاي وزارت داخله وزارت دفاع، تيل ميدان هوايي و تانك ها تيل را دارند به شكل انحصاري چرا انها اولاد هاي خود را به خارج فرستاده، هر كدام أيشان خانه ها در خارج به شمول تركيه،و دوبي دارند، چرا انها وطن را نگه نميدارند،اگر روزي كدام گپ شد پاسپورت هاي شان هم اماده است، بچه غريب هر روز در دم طالب سينه سپر كند تا اين خاينين زندگی كنند تا كي؟ مهاجرت حق بين المللي هر انسان است،
  بگذاريد مردم افغانستان زندگی كند، در هر جايكه باشد، زيرا كشور عزيز مان افغانستان را دوزخ ساخته اند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس