صفحه نخست > دیدگاه > باند اشرف غنی و افغان نازی باید مجازات شود

باند اشرف غنی و افغان نازی باید مجازات شود

داکتر اکبر همت فاریابی
چهار شنبه 30 سپتامبر 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

من به صفت یک شاگرد علوم دینی که مدت ده سال مدرسه وشرعیات را موفقانه دنبال کرده ام و فتوای من با فتوای آقای مجددی فرق دارد:

به نسبت خون های ریخته شده به وساطت اشرف غنی و باند افغان نازی اش همه ایشان شرعآ مباح الدم هستند !!!

خبر های رسیده از شهر قندوز حاکی از آنست که طالبان با فراغت و اطمینان کامل جنایت بی مانند را ادامه میدهند. ده ها انسان را اعم از زن و مرد و پیرو جوان ظالمانه به قتل رسانیدند و ده ها دوکان و منزل را به غارت بردند. آخرین تماس من با قندوز حکایت میکرد که امروز ساعت یک بجه تمام نقاط قندوز به تصرف طالبان درآمده و قوت های حکومتی در میدان هوائی تمرکز کرده اند. یک قرص نان در بدل پنجاه افغانی هم یافت نمیشود. جسد بعضی از قربانی ها هنوز در جاده ها قرار دارد. طالبان برای فردا برنامه گرفته اند تا تلاشی خانه به خانه کرده و آنانی را که همکار دولت میپندارند مجازات جانی و مالی نمایند.

از قرائین و شواهد برمیآید که طالبان با تفاهم کامل با ارگ نشینان جنایت پیشه برنامه خود را عیار میسازد و شکی هم وجود ندارد که باند اشرف غنی و انور الحق احدی خود تنظیم کننده فعالیت های طالبان باشند.

گزارشات مختلف بیانگر این حقیقت تلخ است که نیرو های کمکی از هر طرف قندوز آماده شرکت در سرکوبی اوباشان طالب هستند اما متآسفانه باند اشرف غنی و افغان نازی اجازه ورود به قندوز را نمیدهد. به اینطرتیب این رئیس جمهور قاتل و باند جنایت کارش زمینه ساز فتل مردم و فاجعه انسانی در قندوز هستند.

به خصوص در شش ماه اخیر حکومت اشرف غنی معمول بر آن شده است که مسئولین بلند پایه دولتی که از سفره مشترک باند غنی تغذیه میشوند, از دخالت ارگ نشینان در قبال تقویه و تمویل طالبان مجهولانه شکایت میکنند اما نام گرفتن از جنایت کاران ارگ برایشان خط قرمز است. اما من به صفت یک شهروند افغانستان با درک مسئولیت در برابر شریعت, قانون و مردم با صراحت تام میگویم که به نسبت خون های ریخته شده به وساطت اشرف غنی و باند افغان نازی اش همه ایشان شرعآ مباح الدم هستند و باید به هر طریق ممکنه مجازات شوند. امریکا نوکران خود را مجازات نمیکند و قانون هم به دست ناپاک همین خبیث ها هست, پس راه مجازات آنها سنجیده شود !!! به امید نجات مردم مظلوم افغانستان
داکتر همت فاریابی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کدام طالبان خطرناکتر اند، نکتایی دار یا لنگی دار

  با این همه وحشت و دهشت تروریستان طالب در قندوز و سایر ولایت های کشور در 20 سال گذشته، هنوز هم تفکر طالبانی در میان برخی ها حتی که خود را در ظاهر دموکرات و از نسل نو و تحصیل یافته جلوه می دهند پا برجا است!

  با اینگونه تفکرات که از نظر بسیاری ها برای ثبات و امنیت افغانستان در حال و آینده خیلی ها زیان بار و مصیبت بار پنداشته می شود، چه باید کرد؟

  طالبان وحشی و کوه گردی که سلاح به دوش گرفته و عملا می جنگند، یک خوبی را دارند که شناخته شده اند و صف شان از دولت و مردم جداست. با آنان یا می توان جنگید و نابود شان کرد و یا هم با آنان به طریقی گفتگو کرد اما با طالبان شیک پوش و نکتایی دار یا همان طالبانی که به مراتب خطرناکتر از طالبان مسلح هستند و در همه جا حضور پر رنگ دارند چه باید کرد؟

  اگر به ادبیات دینی در خصوص این گروه سخن گفته شود، می توان آنان را «منافقین» نام نهاد. آنانی که به قول استاد سیاف، «دانه از ما می خورند و تخم به طالبان و پاکستان می دهند»! با اینها چه باید کرد؟ در اوایل ظهور اسلام، خدا چند بار به رسولش از بزرگی خطر منافقین نسبت به مشرکین و کفار هشدار داد و این یک هشدار خیلی ها جدی است.

  می توان گفت که تصفیه صف نظام از این گونه آدم ها به مراتب سودمند تر و کارا تر نسبت به جنگ با طالبان مسلح است اما چه گونه اینها را باید تصفیه کرد؟ اینهایی که خود صاحب اداره و چوکی و قدرت اند!

  نبود پاسخ به این آخرین پرسش و یا دشوار بودن و پر هزینه بودن پاسخ همین پرسش است که آدم را وادار به فکر کردن در مورد بدترین سناریو برای آینده های افغانستان می کند! یعنی سناریوی تجزیه!!

 • تا زمانیکه این پشتون های احمق پست فطرت وجاهل با ما هستند همین اش است وهمین کاسه.این وحشی های بیشرف بی غیرت وطنفروش بروند وپشتونستان خود را بسازنندوهر قدر هم دلشان خواست گوئ پاکستانی وعربی بخورند.راه نجات تنها در تجزیه افغانستان به یک پشتونستان و یک خراسان شاید میسر بشود زیرا درانصورت دگر پاکستان وجود نخواهد داشت اگر هم داشته باشد خیلی کوچک وبیمقدار خواهد بود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس