کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > آيا اشرف غنی احمدزی به سرنوشت نجیب الله احمدزی دچار می شود؟

آيا اشرف غنی احمدزی به سرنوشت نجیب الله احمدزی دچار می شود؟

آيا تیم حامد کرزی اعتراض های گسترده ی مردمی را صید خواهد کرد؟

چهار شنبه 7 جون 2017, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

یکی از منابع کابل پرس می گوید که داکتر نجیب الله احمدزی که به "نجیب گاو" و "نجیب قصاب" معروف بود، احتمالن از طرف ملا عمر آخوند امان کسب کرده بود و تصور می کرد که جانش حفظ خواهد شد و به دلیل اشتراکات قبیله ای، می تواند نقش تعیین کننده ای در امارت ملا عمر داشته باشد. با این وجود طالبان که درانی ها و بويژه نورزی ها در آن دست بالا را داشتند و به شدت از طرف خاد و حکومت وقت به رهبری نجیب الله احمدزی سرکوب شده بودند، بلافاصله در چهارراهی آریانای شهر کابل، او و برادرش را ابتدا گلوله باران و سپس حلق آویز کردند.

منبع کابل پرس می گوید افزایش وزنه ی غلجایی هایی چون حنیف اتمر و گلبدین حکمتیار در حکومت اشرف غنی احمدزی، درانی هایی چون حامدکرزی پوپلزی و تیم استخباراتی او چون رحمت الله نبیل را نگران ساخته است. گلبدین حکمتیار که مربوط به خروتی های غلجایی می شود، بیش از یک دهه توسط حامد کرزی و تیم استخباراتی اش تحت تعقیب بود و از قدرت دور نگه داشته شده بود. حضور حکمتیار در کابل پس از سقوط طالبان می توانست دست غلزایی ها را بالاتر ببرد اما تیم درانی کرزی مانع از این کار شد. اکنون نیز که اشرف غنی احمدزی در ارگ قدرت دارد، همزمان تیم کرزی و طالبان به سمت روسیه رفته اند و با این کار، فشار بر تیم اشرف غنی احمدزی را افزایش داده اند.

منبع کابل پرس می گوید موضوع را از جنبه های دیگر هم می توان بررسی کرد. از جمله اینکه غرب یک رییس جمهور وابسته به روسیه را بوسیله ی طالبان حلق آویز کرد و روسیه ممکن است با توجه به منافع خود، یک رییس جمهور وابسته به غرب را توسط همان طالبان حلق آویز کند.
این منبع در آخر می پرسد: آيا اشرف غنی احمدزی به سرنوشت نجیب الله احمدزی دچار خواهد شد؟

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > آيا اشرف غنی احمدزی به سرنوشت نجیب الله احمدزی دچار می شود؟

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.