صفحه نخست > خبر و گزارش > جنایات این سه احمدزی: اشرف غنی احمدزی؛ گل نبی احمدزی و خیال نبی احمدزی

جنایات این سه احمدزی: اشرف غنی احمدزی؛ گل نبی احمدزی و خیال نبی احمدزی

کابل پرس خبری
چهار شنبه 4 جولای 2018

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?:
خیال نبی احمدزی

روز دوم تظاهرات مردم فاریاب با شلیک کماندوهای تحت امر خیال نبی احمدزی به خونین شد. امروز، در جریان دومین روز از تظاهرات مردم فاریاب علیه بازداشت فرمانده ی اوزبیک تبار ضد طالب نظام الدین قیصاری یک تن کشته و حداقل پنج تن زخمی شدند. ممکن است موج خشونت افزایش یافته و تلفات بیشتری داشته باشد. خیال نبی احمدزی از نزدیکان اشرف غنی احمدزی می باشد و به سبب احمدزی بودن، از امتیازات ويژه و فراقانونی در صفحات شمال برخورده شده، طوری که فرمان کشتار اوزبیک ها را در فاریاب سرزمین اوزبیک ها صادر می کند. خیال نبی احمدزی یکی از عوامل تسهیل کننده ی حضور تروریست های پشتون تبار در شمال بويژه فاریاب می باشد.
خشونت امروز یادآور کشتار مظاهره کنندگان اوزبیک در سال 1386 خورشیدی توسط والی پشتون تبار نزدیک به حلقه ی غلجایی های حکمتیاری/احمدزیی، جمعه خان همدرد می باشد.

گل نبی احمدزی

گل نبی احمدزی یکی دیگر از نزدیکان اشرف غنی احمدزی است که به سبب احمدزیی بودن از امتیازات ويژه ای برخوردار می باشد. او فرمانده ی گارنیزیون کابل بود و در سال 2016 میلادی دست به تهدید و سرکوب گسترده ی تظاهرات آرام و گسترده ی هزاره ها زد. حلقه ی سرکوب که گل نبی احمدزی، اشرف غنی احمدزی، حنیف اتمر و معصوم استانکزی اعضای اصلی آن بودند، ابتدا تظاهرات را در گوشه ای از شهر کابل قرنطینه و با استفاده از کانتینر محاصره نمودند و سپس با استفاده از چند انتحاری پشتون تبار، صدها تن از تظاهرات کنندگان را کشته و زخمی کردند.
چند ماه پس از این جنایت، حمله به تظاهرات مسالمت آمیز تاجیک ها در کابل روی دست گرفته شد که چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.
اشرف غنی احمدزی

یکی از سرحلقه های فساد، جاسوس مستقیم بریتانیا و آمریکا، یکی از خطرناکترین افرادی که بصورت مخفی و علنی از طالبان حمایت می کند و به آنان امتیازات وسیع می دهد. صده ها تن از تروریست های خطرناک توسط او از زندان رها شدند و به کوچی ها فرصت و مجال بیشتری و وسیع تری برای جابجایی تروریست ها به سمت شمال و قاچاق مواد مخدر، اسلحه و آثار تاریخی داد. اشرف غنی احمدزی در ضمن همکاری مستقیم با تروریزم، یکی از بدعهد ترین سیایت مداران پشتون تبار نیز می باشد که یکی از آنان سوء استفاده از رهبر اوزبیک ها و سپس مجبور کردن او به ترک کشور می باشد.

مطالب مرتبط

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس