کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > دروغ ها و توهین های رولا غنی احمدزی به آدرس غیر پشتون ها در مصاحبه با یک رسانه (...)

دروغ ها و توهین های رولا غنی احمدزی به آدرس غیر پشتون ها در مصاحبه با یک رسانه اسراییلی

جمعه 3 آگوست 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: رولا غنی احمدزی در گفتگو با یک رسانه ی اسراییلی ضمن ارایه ی دروغ های معروف پشتونیست- طالبانیست ها در مورد تاریخ و هویت مردم کشور، توهین های آشکاری به آدرس غیر پشتون ها حواله کرده است. او در گفتگو با رسانه بریکینگ اسراییل نیوز گفته است که در فغانستان حمایت تنها پشتون ها از یک تن کافی است که او در انتخابات پیروز شود. گروه های قومی دیگر از جمله تاجیک ها، اوزبیک ها و هزاره ها توانایی اتکا به خود را ندارند. این بانوی دروغگو همچنین گفته است که دموکراسی ضعیف و عدم احترام به قاعده های دموکراسی در فغانستان باعث شده که اقلیت های قومی مقابل این واقعیت قرار گیرند و با اسلحه و خشونت برتری خود را اعمال کنند. در هر کشوری که اکثریت قدرت نداشته باشد، آن کشور به سمت بحران، خشونت و سقوط قرار می گیرد.
خانم رولا غنی احمدزی گویی با علاقمندی، تاریخ و واقعیت های معاصر را طوری در رسانه ی اسراییلی وارونه می کند که هم مطابق با دروغ پردازی های پشتونیست طالبانیست هایی همچون اشرف غنی احمدزی باشد و هم فضا را برای لابی گری و نزدیکی هر چه بیشتر پشتون ها با اسراییل بازتر کرده و از حمایت اسراییل در داخل، به نفع برتری قومی پشتون استفاده شود.
و اما واقعیتی که خانم رولا غنی احمدزی آن را وارونه نشان می دهد چیست؟
یک: پشتون ها در این کشور اکثریت نمی باشند و همیشه حاکمان پشتون برای جلوگیری از افشا شدن این واقعیت با سرشماری فراگیر و عادلانه مخالفت کرده اند.
دو: تاریخ پشتون ها بیش از 300 سال در این کشور نیست. پشتون ها یا افغان ها در حقیقت از قرن 19 است که با سرکوب و کشتار بی رحمانه ی غیر پشتون ها و اشغال زمین های آنان از قندهار تا نقاط مختلف، حاکمیت خود را گستراندند. آنان در حملات خونین خود حمایت انگلیسی ها را داشتند.
سه: گروه های تروریستی زاده شدن در بطن جوامع پشتون از جمله طالبان و کوچی طالبان و پذیرایی بی دریغ از گروه های تروریستی بین المللی چون القاعده و داعش نشان می دهد که متاسفانه مدنیت هنوز فاصله ی دوری با قبایل پشتون دارد. طالبان و کوچی طالبان امروز، همان طالبان و کوچی طالبانی هستند که در یک و نیم قرن گذشته، فجایع بزرگی را در کشور بوجود آوردند.
چهار: اسناد و مدارک تاریخی نشان می دهد که زبان پشتو در هیچ کجای تاریخ و فرهنگ این سرزمین تا سه قرن پیش جایی نداشته است و زبان پشتون، زبانی دست دوم و کاپی شده از زبان های دری، عربی و حتا اردو می باشد.
پنج: حاکمیت پشتون ها در دو سه قرن گذشته نشان می دهد که قتل و کشتار و تجاوز و اشغال، سیاست اصلی آنان بوده و حتا خوشنام ترین پادشاه پشتون امان الله بارکزی نیز فرمان اشغال زمین های غیر پشتون را صادر می کرد.
شش: قبایل پشتون برای جعل تاریخ و فرهنگ، در کنار حملات وحشیانه، چیزی کم نگذاشتند و تا توانستند تخریب و تاراج و جعل کردند. آنان بزگترین پیکره های بودا که تاریخ و فرهنگ هزاره را نشان می داد تخریب کردند. آنان در کنار کوره های آدم سوزی اوزبیک، کتاب های اوزبیکی را سوزاندند.
هفت: واقعیت ها نشان می دهد که قبایل و حاکمان پشتون همچنان از دموکراسی دور می باشند. تقلب گسترده در انتخابات، انتحار و انفجار و تهدید توسط تروریست های پشتون، در کنار افتخارات دیگر همچون زن فروشی و جهادالنکاح و بمب به کمر فرزندان خود بستن و با تقلب و تزویر و زورگویی وارد موسسات آموزش عالی شدن، طوری که حق خود بدانند جزوی از فرهنگ قبایل پشتون شده است.
هشت: کشت و قاچاق مواد مخدر نیز از افتخارات دیگری است که خانم رولا غنی احمدزی باید به آن اشاره می کرد.
نه: حمله به تظاهرات مسالمت آمیز مردم هزاره و تاجیک توسط تروریست های انتحاری پشتون با هماهنگی کامل مقامات پشتون تبار و باز گذاشتن دست تروریست های طالب و همزمان حمله به نیروهای ضد طالب، بخش دیگری از کارنامه ی قبایل و سیاستمداران پشتون است.
ده: فغانستان فاسد ترین کشور جهان است و در این فساد شوهر رولا غنی نقش مهمی دارد و این را نیز باید اضافه کرد که از آنجایی که تقریبن تمام شاهراه های اقتصادی در انحصار پشتون ها قرار دارد، سهم آنان نیز در این فساد بیش از 99 درصد می باشد.
یازده: و...

این را نیز باید اشاره کرد که شخص اشرف غنی احمدزی دست نشانده آمریکا و برتانیا است و جاسوس مستقیم آنان. او نه رییس جمهور قانونی است و نه آنطوری که طرفداران کوچی طالببش می گویند مغز متفکر. گویی دروغ یکی از اساسات خانواده ی غنی احمدزی می باشد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


67 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > دروغ ها و توهین های رولا غنی احمدزی به آدرس غیر پشتون ها در مصاحبه با یک رسانه (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.